PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balıkesir Üniversitesi Tıp Beyaz Önlük Giyme Töreni


kardelen03
03-19-2017, 10:07
TIP ÖĞRENCİLERİ 'BEYAZ ÖNLÜK' GİYDİ
- 16 Mart 2017 Perşembe +-Yazdır
TIP ÖĞRENCİLERİ 'BEYAZ ÖNLÜK' GİYDİ
Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "14 Mart Tıp Bayramı ve Beyaz Önlük Giyme Töreni" Çağış Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.
109 ÖĞRENCİ BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Aslan yaptığı selamlama konuşmasında, zorlu bir sürecin ardından fakültelerine yeni başlayan 109 öğrenci olduğunu ifade ederek, aslında bu zorlu sürecin bitmediğini 6 yılın sonunda mezun olup hekim oluncaya kadar devam edeceğini vurguladı.
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'in Türkiye standartlarında sağlık hizmeti verdiğini ifade ederek, tıp fakültesi işbirliği ile bu standardı daha yukarılara taşımak istediklerini söyledi.
BÜTÜN YORGUNLUKLARINIZI UNUTURSUNUZ
Balıkesir'in Türkiye standartlarında sağlık hizmeti sunduğunu gururla söylediğini ifade eden Vali Yazıcı, "Öncelikle sevgili öğrencilerimizin anne ve babaları, çocuklarınız için çok isabetli bir karar vermişsiniz. Çocuklarınıza tıp fakültesini kazandırabilmek adına büyük fedakarlıklar yaptığınızın bilincindeyim. Sevgili gençler, kutsal ama bir o kadar da meşakkatli bir mesleği seçmiş bulunmaktasınız. Bu zorluklar, üzerinize aldığınız sorumluluklar bir çocuğun gülümsemesiyle bir hanımefendinin bir beyefendinin 'Allah razı olsun doktor hanım, doktor bey' demesiyle bütün yorgunluklarınızı unuttuğunuz an hayatınızdaki en güzel anlar olacaktır. Çünkü insana yardım onun ihtiyacını gidermeniz dünya üzerinde yapacağınız en güzel şey. Hayat devam ettikçe, tıp insanoğlunun en önde gelen uğraş alanlarından biri olmaya devam edecektir. Her şartta ve her koşulda hizmet vermek için canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların sorunlarını dertlerini gidermek için var gücüyle çalışan tüm hekimlerimizin tıp bayramını kutluyorum." ifadelerini kullandı.
Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlter Kuş, Prof. Dr. Şakir Sakarya, Prof. Dr. Mehmet Baştürk , öğretim elemanları, öğrenci aileleri ile öğrenciler katıldı.
Konuşmaların ardından protokol ile akademisyenler Tıp Fakültesi öğrencilerine beyaz önlüklerini giydirdi.

Kayıtsız Üye
03-19-2017, 10:27
allah yollarını açık etsin