PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Prof. Dr. Metin Orhan TÜBİTAK'a atandı

berkcan
10-29-2018, 19:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından TÜBİTAK'ın yeni sisteme göre ilk yönetim kurulu üyeleri atandı. Atanan isimlerden biride Prof. Dr. Metin Orhan METİN ORHAN KİMDİR? YBU Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan'ın kendi internet sitesinde paylaşmış olduğu biyografi şu şekilde; Lisans 1985 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden (İZMİR) mezun oldum. Doktora 19/09/1996 da “Lateral Sefalometrik Film Çekimlerinde Doğal Baş Pozisyonunun Hedefli Ayna Yöntemi İle Saptanması” konulu doktora tezimi verip “ORTODONTİ DOKTORU” ünvanını aldım. İş Deneyimi -1985- 1986 yılında UŞAK ve İZMİR’de “SERBEST DİŞHEKİMİ” olarak çalıştım. -1988-1989 yıllarında Çine AYDIN’da “serbest diş hekimi” olarak görev yaptım. -1989 ile 1990 yıllarında AFYON Devlet Hastanesi ‘nde “DİŞ HEKİMİ” olarak görev yaptım. -2000-2003 yıllarında İZMİR Eğitim Diş Hastanesi’nde “UZMAN DİŞHEKİMİ” kadrosu ile hizmet verdim. Doğum Yeri Kula- MANİSA 1964 Yabancı Diller İngilizce İlgi Alanları Fasiyal distraksiyon, Üç boyutlu modelleme, Ortodontik ankraj vidaları, Dudak damak yarıklı bireylerin tedavisi, Koruyucu diş hekimliği amaçlı florlama oluşturmaktadır

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/dis-doktoru-rektore-onemli-gorev-h75313.html

Personel Sağlık