PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖSYM eski başkanı Prof. Ali Demir’e kıymak…


berkcan
05-03-2019, 08:48
ÖSYM eski başkanı Prof. Ali Demir’e kıymak…

Mehmet Tekelioğlu


Bundan bir buçuk yıl önce burada çıkan bir yazıda “Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz” diye bir cümle vardı. O yazıdaki ilgili paragraf şöyleydi:

“Son günlerde internette dolaşan bir video var. “Türkiye’de hiçbir başarı cezasız kalmaz” diye bitiyor. Akademik âlemde bunun iki örneği var şu sıralar gözümüze çarpan. TÜBİTAK eski Başkanı Prof. Yücel Altunbaşak ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Galip Akhan.”Prof. Yücel Altunbaşak ve Prof. Galip Akhan’ın mağduriyetleri devam ediyor. Yücel Hoca’nın davası dosyada cezayı gerektirecek hiçbir unsur bulunamadığı için olsa gerek hala sonuçlanmadı ve yurtdışı yasağı kaldırılmadı. Dava sürekli erteleniyor.

Galip Hoca içinse 20 ay sonra yeniden bir dava süreci başlatılıyor. 20 ay önce yalancı şahitlerin ifadeleriyle dolu dosya, adli kontrole bile gerek duyulmadan bırakılmasını sağlamıştı Galip Beyin. Şimdi neredeyse aynı dosya ile mahkemeye çağrılıyor. İddianamenin hangi hukuk anlayışıyla kabul edildiğini anlamak zor.


Elbet bu günler geçecek ve tarih âdil davrananlarla davranmayanları unutmayacak.

Yukarda bahsettiğim yazıdan bu tarafa üniversitelerdeki mağduriyetlerle ilgili çok sayıda bilgilendirme mektup ve mesajı aldım. Bunların listesini tutuyorum. Gün gelir kimlerin ne tür haksızlıklara uğradığını yazmak kısmet olur belki.

Yargı sistemimiz çökmüş bizim. Şimdi görevden ayrıldıktan dört yıl sonra ÖSYM eski başkanı Prof. Ali Demir’in başarılarını cezalandırmaya karar vermiş ulu yargımız.

Ali Demir, Temmuz 2010’daki sistematik kopya olayından sonra geçti ÖSYM’nin başına. Benim de mezun olduğum İstanbul Teknik Üniversitesinde hocaydı. İyi bir pozisyonu vardı üniversitede ve bir iş aramıyordu. Görevden kaçmak olmazdı. ÖSYM’de işin ehli güzel bir ekip oluşturdu. Bildiğim kadarıyla Prof. Ensar Gül, Prof. Ercan Öztemel ve Prof. Ömer Pekşen geceyi gündüze katarak bir ekip ruhu ile ellerinden gelenin azamisini ortaya koydular. O sıralar YÖK üyesi olan Prof. Durmuş Günay’ın katkılarını da anmamız gerekir.

Sınav Güvenliği

Ekibin ilk işi sınav güvenliğini sağlamaktı. Yılların ihmali ile gelinen nokta ürkütücüydü. Kopya çekmeye gerek kalmadan sahte cevap anahtarları ile dahi büyük ticaretler yapılabilir hale gelmişti. 36 yıl sınav yapan bir kurumda soru bankası diye bir şey yoktu. Uzmanlar bir sınavın sorularını yazıp dışarıda dolaşıyorlar, hatta dershanelerde çalışıyorlardı.

Sınav koordinatörleri istedikleri adayı, istedikleri sınıflarda ve istedikleri görevliler huzurunda sınava alabiliyorlardı. ÖSYM çalışanlarının çocuklarının Türkiye’nin en iyi üniversitelerini kazanması dikkatleri çeker boyutlara ulaşmıştı.

Eski yönetimin bir başarısı (!) vardı yine de. Başörtülü çocukları sınavlara almamayı başarmışlardı. Ayırımcılık zirveye çıkmış, insan hakları diye bir kavram lügatlerden silinmişti.

Göreve gelir gelmez “sınav güvenlik tedbirlerini” yayınladı Ali Demir. Yazılı hiçbir mevzuatı olmayan kurumun kanunu çıksın diye çabaladı ve başardı. Çok olağan ve basit yöntemler ile güvenlik uygulamasını başlatmak dahi menfaat şebekelerini rahatsız etti. Türkiye tarihinde eşine rastlanmayan bir karalama kampanyası başlattılar. Medyayı kullandılar. İçeride çalışan işbirlikçilerinden destek aldılar.

Dershanecilerin, menfaat odaklarının, sınav çetelerinin, paralel devlet yapılanması gibi devlete sızmak isteyenlerin karşısında dimdik durdu arkadaşlarıyla beraber…

“Sınav Uygulamalarına İlişkin Güvenlik Tedbirleri” ile sadece adaylar değil görevliler de disiplin altına alındı. Cep telefonu ile binalara girmek mümkün değildi artık. Giren çıkan kimdir, bilmek gerekiyordu.

Hem cevap anahtarı ticareti yapılmasının önüne geçmek hem “toplu kopya” işini kökten çözmek gerekiyordu. Bunun için “her adaya farklı soru kitapçığı” uygulamasını başlattı Ali Hoca. Sadece tek başına bu tedbir bile sistematik bir kopyayı önlemek ve herkesin hakkını korumak için başlı başına bir yeniliktir ve yine sadece bu tedbir Ali Beyin FETÖ ile ilişkisi olmadığına dair en büyük delildir. Sınava giren her adayın kitapçığında sorular aynı, soru ve cevap seçenekleri farklı dizilimdeydi.

ÖSYM’de öyle bir düzen kurulmuştu ki akıllara zarar. Soru yazarlarının bir kısmı dershanelerde çalışıyordu. Bu düzene çomak soktu Hoca. Aynı anda da FETÖ dershanelerinden homurtular yükselmeye başladı. Malum yayın organları Hocayı topa tutmaya başladı. Aldırmadı, bildiğim kadarıyla günün hükümeti ve cumhurbaşkanı arkasında durdu Hocanın. Bu önemli bir husustu.

Soru havuzu oluşturulması ve şifrelenmiş sorulara kimsenin ulaşamaması sınav güvenliği açısından alınmış önemli tedbirler cümlesindendir. Soruları taşıyan araçlar için uydu etkileşimli takip sistemi, elektromekanik kilit sitemi, sınav görevlilerinin salonlarını ancak sınav günü öğrenebildikleri bir düzen de alınan tedbirler arasındaydı.

Gayretler sonuç vermeye başlamıştı. Elbette belli bir zamana ihtiyaç duyulmuştu bunun için. “Herkesin emeğinin emanet” olarak korunduğunu topluma göstermek ve buna inandırmak gerekiyordu. Bu başarıldı. Nitekim engelli memur alımı sınavları, EKPSS, başarıyla gerçekleştirilmiş, 65.000 engelliden tek bir şikâyet dahi gelmemişti. Her türden örgütün, şebekenin, çetenin neredeyse her istediğini kolayca alabildiği bir garip yapı, 10.000 sayfadan daha fazla mevzuatı olan, kanun, yönetmelik, Bakanlar Kurulu Kararı, süreç tanımı ve talimatlarla kayıtlı olarak yönetilir, idari ve mali özerkliğe sahip bir kurum haline getirildi.

Sistematik kopya önlenmiş fakat içerdeki birkaç FETÖ mensubunun ihanetiyle 2012 KPSS sınavında bazı sorular küçük bir grubun eline geçmişti. Bunu da soru kutularının altına yapıştırılan bir taşınabilir bellekle yapmışlardı. O küçük grubun sınavları iptal edildi.

Bir de 2012 yılında yapılan Adli Yargı-Hâkimlik sınavı var. Sonuçlarına bakarak sınavın âdil olmadığı hükmüne varan ÖSYM Yönetim Kurulu, sınavı iptal etti. Ama zamanın yargısı ÖSYM’nin iptalini iptal ederek sınavı geçerli saydı. Daha ne yapsaydı Ali Demir?

Yargının tutumu… Kurulan tuzak…

İfade tutanağında savcının sorularına bakılırsa konuya peşin hükümle bir yaklaşım sezmemek mümkün değil. Maalesef bu tutum benzer davalarda da görülüyor. Ben burada bir tuzak ihtimalini gözardı edemiyorum. Bu doğrultuda iki yazım var. Tuzak hem bu ülkeye hem Ak Parti’ye kuruluyor. Bu yazılardan birincisi “Dikkat… Bir tuzak var…” adıyla Eylül 2017’de, diğeri “Evet, tuzak var…” adıyla Kasım 2017’de çıktı.

Ali Demir’in, Galip Akhan’ın ve Yücel Altunbaşak’ın dosyalarında silahlı terör örgütüne üyeliği gösteren hiçbir makul delil yok. O zaman bu davalardan murat daha başka bir şey mi diye geliyor insanın aklına…

Bütün yargı mensuplarına Üstad Necip Fazıl’ın Reis Bey kitabını hediye etmeli. Üstad’ın merhamet kavramını, kuru lügat anlamının ötesinde nasıl bir derinliğe kavuşturduğunu görmeli hepsi.

Zaten bir hukuk garabetiyle karşı karşıyayız. FET֒nün silahlı terör örgütü olduğuna dair bir hukuki belge, bir mahkeme kararı ancak 2016 Temmuzundan sonra söz konusu oldu. Yukarda bahsettiğim “Dikkat… Bir tuzak var…” başlıklı yazıda bu hususun detayları var. Ali Demir’in silahlı terör örgütüne üyeliği zaten söz konusu değil ama işin bir de böyle garip bir tarafı var. Üstelik bir insanın geçmişteki müktesebatı, onun durumu hakkında yeterli bilgiyi verir. Bu ortadayken Ali Demir’e FET֒cülük bulaştırmaya kalkmak akıl kârı olmasa gerek.

Ali Demir’in şahsında ülkenin itibarı da yerle bir ediliyor. Olur olmaz aklı evveller onu teşhir ederek gazetecilik yaptıklarını sanıyorlar ama en basit insan haklarından bile haberdar değilmişçesine bir tutum sergiliyorlar. Hani bir mahkeme kararı olmadan kimseyi itham etmek yoktu?.. Ben Ali Demir’in yerinde olsam bunları dava ederim. 60 sınavda soru hırsızlıkları nasıl gerçekleşti diyerek aslı astarı olmayan bir iddiayı ortaya atmak ve kara çalmaya kalkışmak ne insanidir ne de ahlaki… Göreve gelmeden önceki soru hırsızlıklarını Ali Demir’den sormaya kalkmaksa? Buna sizler karar verin.

Ali Demir’in yaptığı iş öyle basitçe geçiştirilecek bir konu değil. Tabii ki bu kadar önemli ve kritik bir kurumda değişim ve düzelme bir günde olmuyor. Aşama aşama, temizlik, düzenleme, iyileştirme, kayıt altına alma gerçekleştirildikten sonra ideal bir düzenlemeden söz edilebiliyor. Tüm bu gayretlerin semeresi olarak, 2 milyona yakın adayın girdiği 2015-YGS sonuçları sadece üç günde açıklanmıştı. Bu sadece maddi bir başarı gibi görülebilir. Ancak unutmayalım ki, bu başarı, “hak ve adaleti sağlamak üzere tesis edilen sınav güvenliği” uygulamalarının ortaya çıkardığı bir sonuçtu..Sorumsuzluğun zirvesini temsil eden sosyal medyada veya dedikodu çevrelerinde duyduğunuz veya duyacağınız her türden aksi bilgi, yalan ve iftiradan ibarettir. Son dört yıldır acaba aleyhte ne bulabiliriz türü gayretlerle tüm inceleme, soruşturma, arama, taramalara rağmen en küçük bir eksiklik dahi bulunamamış olması bunun kesin kanıtı değil mi?

Bu toplum, aydınlarıyla, sivil toplumuyla, iktidar ya da muhalefet mensubu siyasileriyle ve elbette yargısıyla dürüst, sadece hizmet aşkıyla çalışan insanlara sahip çıkmadığı müddetçe işimiz gerçekten zor demektir. Üçünü de yakından tanıdığım Prof. Ali Demir, Prof. Galip Akhan ve Prof. Yücel Altunbaşak, hiç ilgileri ve yakınlıkları olmadığı halde, FET֒cülük ithamına maruz kalmış ve yalnız bırakılmışlardır.

Bu konularda söyleyeceklerim var daha. Peşini bırakmayacağım…

Doğrudan iletişim için: mtekeli35@gmail.com

http://www.mehmettekelioglu.com/
İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Uçak Bölümü mezunudur. Dokuz Eylül ve Celal Bayar Üniversitelerinde Makine Mühendisliği Bölümlerinde çalışmıştır. Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Kurucu Dekanlığında bulunmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyeliği, İzmir Milletvekilliği, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyeliği, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyeliği yapmıştır.

Kayıtsız Üye
05-04-2019, 12:50
Savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur?

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
ŞEHİR İSMİ (bulunduğunuz ilin başsavcılığı)


MÜŞTEKİ.....: Şikayet edenin ismi ve adresi

SANIK.........: TUSDATA AŞ yönetim kurulu başkanı Sami Selçukbiricik'in sponsorluğunda yayın yapan Dr TUS. com sitesi Kurucu Admini Dr. Rıza ERÖKSÜZ, drerdinç, mecburum, drasc, kukasen, drsvc, drriza, dremotif, ahmeteren, fibrin, kemalkemal, başocak, isosumer, femm, fibrin, tini, jiks24, kahvebahane, attuda, drsofistike55, ambivalan, dr_samsa isimli Moderatör ve kullanıcıları
Adres: Dr. Rıza ERÖKSÜZ İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı 34390 Çapa - İstanbul

SUÇ............: 27 Ekim 2011 tarihli aşağıdaki başkanlık Basın Açıklamanızda belirtildiği gibi ÖSYM ile ilgili çok sayıda kötü niyetli yıpratıcı ve haber çıkmaktadır. Özellikle TUS sınavı ile ilgili YALAN ve YANILTICI haberlerin tamamı aynı yerde çıkmakta ve YILLARDIR her TUS döneminde
[FONT=&quot]TAMAMINA yakını doktor olmayan ve
SINAVA GİRMEYEN kişiler tarafından

mağduruz şeklinde ORGANİZE kampanya düzenlenmektedir.

Organize Kampanya Başlıkları:
TÜM BU KAMPANYALAR: SINAVA GİRMEYEN MENFAAT ŞEBEKESİ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR


1- Sınavda 20-30 hatta 35 net eksiğim geldi mağdurum kampanyası
2- ÖSYM cevap kağıdımla oynamış, Şerefsiz ÖSYM organize kampanyası
3- Soru hazırlama ekibinin değişmesinden duyulan rahatsızlık ve güvenlik tedbirleri artırıldıktan sonra soruların kendi yayınlarından çıkması için yapılan kampanya
4- ÖSYM yi ellerinde oynattıklarına (uz.dr. sami selçukbiricik) dair algı yönetimi kampanyası

5- Mali güç karşılığı ÖSYM içerisinden bilgi aldıkları (uz.dr. sami selçukbiricik) iddiaları
6- Klasik kopya metodlarından olan tuvalete gidişin yasaklanmasına karşı organize yıpratma kampanyası
7- Sınavda “salon buz gibiydi, donduk” türü organize yıpratma kampanyası
8- Sınavda ÖSYM’nin dağıttığı “silgi silmiyordu” organize kampanyası
9- Sorular kendi kitaplarından çıkmayınca yürütülen “ösym bu işi eline yüzüne bulaştırdı” organize kampanyası

10- Tüm gazetelere ÖSYM yi karalama için ilan verme organize kampanyası

11- “Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına” yazılan mesajlar
12- ÖSYM binası önünde yapılan organize eylem kampanyası

13- Başbakanlığa maillerle mağduruz organize yıpratma kampanyası

14- Cumhurbaşkanlığına yönelik mailler ve randevular ile mağduruz organize kampanyası
15- Tüm gazetecilere mağduruz diye “MAİL BOMBARDIMANI” organize kampanyası

16- Tüm gazete haberlerinin altına “mağduruz feryadı” organize kampanyası

17- Tüm televizyon kanallarına mağduruz diye organize kampanya
18- YÖK başkanına yönelik organize kampanya

19- Tüm milletvekilleri ve siyasetçilere yönelik mağduruz organize kampanyası

20- Tüm ÖSYM çalışanlarına “çok ağır küfür ve hakaret” organize kampanyası
TÜM BUNLAR YAKLAŞIK AYNI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR VE TAMAMINA YAKINININ SINAVLA İLGİLERİ YOKTUR: TEK GÖREVLERİ SINAVLA İLGİLİ ŞAİBE OLUŞTURMAKTIR.

21 - Tıp Fakültesi Öğrencilerini fişleme
Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4964)
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=2456)
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5030)
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5051)
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5043)
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi... (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5065)
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5062)


İZAHI..........: Dr tus com sitesinde yayınlanan yorum ve itiraflar
samsa

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743

etiğin dip noktasında olduğunu farketmiyor musun?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=179&d=1293276103

Kritik kulis boyutu
[QUOTE=Kayıtsız Üye;55808]BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ?UZ.DR. RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.


Hiç etik değil de suçlular Ösym tarafından korunuyorlar gibi gibi gibi
Bir intörn doktordan gelen TUS mesajı:
"... dersanelerin tus forumlarını gezerken tuhaf bir konu dikkatimi çekti: t u s d a t a tus dersanesinin sitesi d r t u s . com da yıllardır tusiyerlere yol gösteren moderatörler hep tusem, tustime, ahmet altun, oytun erbaştan memnun kalmayıp tusdata dersanesine uzun dönem gitmişler, tus öncesi kampına gitmişler ve tusdata yayınlarından okumuşlar ve genellikle, sıklıkla kazanmadıkları halde yıllardır sürekli en iyisi TUSDATA, kendiniz çalışarak zor motive olursunuz tavsiyelerinde bulunuyorlar ayrıca her TUS sınavı sonraları çok aktifler .. bize tavsiye ettikleri ve defalarca gittikleri en iyi dersane, en iyi hocalar, en iyi kamp , en iyi ders notları en iyi motivasyona karşın neden kazanamadılar. İnsanların kafası karışık ve ekonomik olarak zor günler geçiriyorlar neden ısrarla kendin çalışarak kazanamazsın diyerek psikolojilerini alt üst ediyorlar.
bunlar maaşlı trol mü? trolse helal kazanç konusunda çok duyarlı bir müslüman olduğunu beyan ve tusdata tus dersanesini "helal para için çaba sarfedenler topluluğu olarak" tanımlayan Özel Asfa Ferda kolejinde Edep, illa Edep diyen Uz.Dr. Sami Selçukbiricik hoca bu çalışanlarını neden engellemiyor? moderatör adı altında çalışanların tıpçıları kandırdığını aldattığını biliyor mu? Tusdata etik değerlerine uygun mu? Madem ki dersaneler içinde en iyisi madem ki helal kazanç önemli ise neden sponsoru olduğu d r t u s sitesindeki bu duruma engel olmuyor. "“Aldatan bizden değildir" hadisini bilmiyor mu?

https://www.youtube.com/watch?v=I-QwRPORWas

örnekler

2011 yılından bugüne…


https://i.hizliresim.com/5aJ09l.png
https://i.hizliresim.com/ADaV0Q.png
https://i.hizliresim.com/JZ197E.png
https://i.hizliresim.com/ADaVYQ.png
https://i.hizliresim.com/QLq5XG.png
https://i.hizliresim.com/6aOB73.png
https://i.hizliresim.com/Emo07v.png
https://i.hizliresim.com/165o1Y.png
https://i.hizliresim.com/nQndV5.png
https://i.hizliresim.com/v69Gdm.png
https://i.hizliresim.com/JZ1GRW.png
https://i.hizliresim.com/oXvmGQ.png
https://i.hizliresim.com/dvpJYn.png
https://i.hizliresim.com/9ay7n8.png
https://i.hizliresim.com/GmVJ6N.png
https://i.hizliresim.com/360Vr5.png
https://i.hizliresim.com/P19VLd.png
https://i.hizliresim.com/P19V9d.png
https://i.hizliresim.com/JZ1G15.png
https://i.hizliresim.com/OvglWz.png
https://i.hizliresim.com/y6QDy9.png
https://i.hizliresim.com/pb1DZo.png
https://i.hizliresim.com/Wq5zrE.png
https://i.hizliresim.com/NnPXbk.png
https://i.hizliresim.com/EmoLED.png
https://i.hizliresim.com/8aBr41.png
https://i.hizliresim.com/jgZDkW.png
https://i.hizliresim.com/v69D1r.png
https://i.hizliresim.com/graG3N.png

https://i.hizliresim.com/360Vyp.png
https://i.hizliresim.com/lqlDng.png
https://i.hizliresim.com/nQnD1B.png
https://i.hizliresim.com/P19VX8.png
https://i.hizliresim.com/ADab9q.png
https://i.hizliresim.com/P19Vy8.png
https://i.hizliresim.com/MV7ZNk.png
https://i.hizliresim.com/gragLQ.png
https://i.hizliresim.com/bV314n.png
https://i.hizliresim.com/bV30qG.png
https://i.hizliresim.com/k9oD4y.png
https://i.hizliresim.com/dvpJ67.png
https://i.hizliresim.com/QLq5EG.png
https://i.hizliresim.com/0RdXVo.png
https://i.hizliresim.com/r5r4dz.png

Dr tus com sitesinde Hâlâ yaziyor:
Son yazıları:

TESEKKÜR EDRİM BU ARADA.ben sbn. gov.tr ve cimere yazdım

2 gün sonra
günaydın. duyumlarımız varmı?güncel kalsmalı bu baslık.

1 gün sonra
kamuyoyu olustuırun acıktan atama için bimer cimer tbmm sağ bak isteleri var yazın etkili oluyo

1 gün sonra :

Gncl

1 gün sonra:
guncel

10 gün sonra :
Nasi yani yapılacak mi yapılacak planlama zaten çoktan yapılmıştır vaktini söyleseler ne olur sanki dimi.allah kimsenin eline düşürmesin;))

1 gün sonra :
Ben yazdım halancvo bekliyorum sizlerde yazmaya devam.edin.

1 gün sonra bugün:
Bakanlığa Cimere yazmaya devam.edin.

Bir gün sonra:
Gncl gelişme varmi

Bir gün sonra:

Olabilir bastıralım guzel kadrolar içinde.

Birgün sonra ilk mesaj:
Varmi bir gelişme 2. Açıktan atama başvuru talep toplama vb.?
Aynı gün ikinci mesaj:

Cumhurbaşkanımız bu yıl 30bin ilk etapta 12 bin hemen saglik personeli alınacağını müjdeledi baskı yaparsak çokça guzel açıktan atama kadroları actirabiliriz.

28 mayıs:

VARMI GELİŞME BENDE MERAK EDİYORU. ÖZELDE CALIŞIRKEN BASVURU YAPILIYOR ATAÖMA ÇIKARASA SORUSTURMA YAPILIYOR BUARADA ÇALIŞMAY ADEVAÖM EDİLEBİLİYO SORUSTIURMA OLUMLU İSE İSTİFA EDİP BELGEYİ NEREYE NEZAMAN GÖNDRİYOR VE NE ZAMAN BAŞLAYABİLİYORUZ. TESEKKÜR EDERİM.


Yalancının anasını öpsünler


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4274964**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****28.05.2019 - 13:47:29

BEKLENEN TARİH HAZİREN YERLER KURA TEMMUZ GİBİ HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN.VARMI BASKA GELİŞME?

3 haziran
Var ama gitmicekseniz başvurmayın bence 1 yıl kuraya başvuramazsanız.

3 haziran
Var mi bi gelişme kura ile ilgili.

17 haziran:
gncl

19 haziran:
VAR MI BIR GELISME???

19 haziran:
Gncl

RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4281006**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****20.06.2019 - 11:06:07

YOIKMU GELİŞME:(((


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4281070**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****20.06.2019 - 16:36:05

gncl


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4281170**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****20.06.2019 - 22:16:57

Up

RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4282062**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****24.06.2019 - 09:21:16

yani ben sağlık bakanlığına yazdım cvp internet sitesinden takip edin dediler:))))sonucta zaman dilimiz yok 1 ay sonrada olabilir 2 ayda 3 ada vb vb sürekli takip diye bişe olamaz. hemde plandahilinde yağpılır bu işler normalde hiçmi planları yok.barı su ay desler.*****
tahmin dersenizde kuruım içi 2 gün sonra ondan sonra bos kalan yerlere göre bu a sonu temmuz yada olabilir.
fazla kişi yazarsa belkicp verirler. sağlık bakanlığı yada cimere.


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4282289**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****25.06.2019 - 11:44:25

GNCLL


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4282482**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****25.06.2019 - 22:23:41

UpRE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4282625**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****26.06.2019 - 16:47:28

)) gercektenmi duyummu yoksa tahminmi inş ya.


RE: İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME KURA SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANDI

*****#4282834**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****27.06.2019 - 09:52:45

hayırlı olsun.darısı açıktan atamalara

RE: TEK KİŞİ İCAP TUTMA KONUSUNDA DANIŞTAY KARARI

*****#4282565**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****26.06.2019 - 10:54:38

aynen nedir?


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4282833**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****27.06.2019 - 09:51:34

gncl.


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4283177**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****28.06.2019 - 11:27:14

MURACCAT ETSEK ARTILISIN DİYE BİSEY ELDE EDEMEZMİYİZ? ACABA


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4283564**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****29.06.2019 - 13:52:58

Up

RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA
#4283852 gönderen DR_aesthetic
30.06.2019 - 10:32:08
Gncl

RE: TEK KİŞİ İCAP TUTMA KONUSUNDA DANIŞTAY KARARI

*****#4283877**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****30.06.2019 - 13:36:23

Yokmu cvp?


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4283956**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****30.06.2019 - 20:23:22

Hayırlısı olsun. Tesk ederimRE: 2019 1. AÇIKTAN ATAMA

*****#4284137**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****01.07.2019 - 15:57:37

NELE RYAPTINIZ ZEHRA HANIM SÜRECTE TESK EDERİM.


RE: 2019 2. AÇIKTAN ATAMA

*****#4284062**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****01.07.2019 - 12:27:46

GNCLL

RE: 2019 1. AÇIKTAN ATAMA
#4284323 gönderen DR_aesthetic
02.07.2019 - 09:10:47
özelde çalışan için, açıktan atamadaki süreç işleyiş başlayana kadar nasıl oluyor. tesk ederim.


RE: İSTİFA SONRASI PİŞMANLIK

*****#4284792**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****03.07.2019 - 13:49:05

AFFA destek tam destek.


RE: AÇIKTAN ATAMA KURA ESASLARI NEDİR?

*****#4284800**********gönderen*****DR_aesthetic*****
*****03.07.2019 - 13:58:39

2019.2.nezaman?


.........
Bu arkadaşı anlamak zor ancak iyi maaş aldığını tahmin etmek mümkün ve organize ekibin parçası
Nasıl bir olay insan hayret ediyor

Kayıtsız Üye
05-25-2020, 09:59
Geç kalma falan yok, zararın neresinden dönersen kardır. Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim.
Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?
d r t u s. .com sitesinde:

DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK OTURUMA DAVET ETTİ!

111 mesaj

DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK OTUR
#2986174 gönderen *drsvc* 17.09.2014 - 16:07:07

Meslektaşlarımıza birlikte gazetelerde verdiğimiz ilan sonrası ösym'nin sokak ağzı ile yaptığı duyuru dan sonra Tusdata Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK ÖSYM Başkanını uygulamalarında, Basın bildirisinde ve iddialarında haklılığını tartışmak için Televizyonda AÇIK OTURUMA davet etti!

Video röportajı birazdan dr tus com da sizlerin istifadenize sunuyoruz...

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986180 gönderen* creedozz* 17.09.2014 - 16:13:18

neler oluyor hayatta bir de şu rüya gerçek olsa olsa

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986183 gönderen* 112_Hakan* 17.09.2014 - 16:15:59

Televizyonda açıkoturum fikri mükemmel
umarım gereken cevapları vermiştir biz doktorlar adına!

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986185 gönderen* doktorcagiz* *17.09.2014 - 16:17:22

reyting rekorları kırar o program

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986191*gönderen*Adile* *17.09.2014 - 16:21:05

Program yapan tüm bürokratların sorulacak soruları ve cevaplarını bile önceden belirleyip de çıktığı televizyon programlarını düşündüğümüzde, Türkiye gerçeğinde böyle bir olayın gerçekleşmesini pek inandırıcı bulamıyorum maalesef Bence çıkmaz, demedi demeyin !...

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986195 gönderen*****creedozz* *17.09.2014 - 16:24:03

çıkmayanın anası babası ölsün desek çıkmaz mı asıohdjwquaıhdf küçükken işe yarıodu

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986196*gönderen*Hannibal_Lector*17.09.2014 - 16:24:20

helal olsun
bence ösym dünkü yazısıyla haksız olduğunu kabul etmiştir zaten
HADİ BAKLAIM YALAN İFTİRALAR ATMAK KOLAY HEMDE KURUM OLARAK YAPIYOR ADAMLAR.HAKLIYSAN DAVANDA ÇIKARSIN KONUŞURSUN TV DE SAMİ BEYLE ÇIKMAZ İSE HERŞEY BELLİ OLACAK ZATEN
ÖSYM İÇİN KARAR ANI:))))

RE: DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986200*gönderen*gelenexel 17.09.2014 - 16:26:42
hiç ihtimal vermiyorum. ne ÖSYM açıklamalarında dediği gibi şeffaf ne de başkanı o kadar cesaretli ?

RE: UZMAN DR. SAMİ SELÇUKBİRİCİK ÖSYM BAŞKANINI TELEVİZYONDA AÇIK
#2986205* gönderen*drbounlife 17.09.2014 - 16:30:20

Güzel bir adım, madem ki hakkını arayanlara karşı haksız bir tutum var , o zaman çıkıp yüzleşme zamanı..Karşılıklı çıkılsın herşey konuşulsun..Çalınmış yıllar! - Yavuz Selim DEMİRAĞ
ÇALINMIŞ YILLAR! Yavuz Selim DEMİRAĞ

Elimizde düzgün çıkarılmış bilanço olmadığı için muhasebesini yapmadan kolayca harcıyoruz yılları. Umut ve güzellikler temennilerimize rağmen gelen her yıl geçen seneler gün be gün aratıyor. Gün itibarı ile geride bıraktığımız 2015'i yaşarken 2014'ü ve öncesini aradığımız gibi korkarım 2016'da da 2015'in acı dolu günlerini arayacağız. Hem de bir kaçını değil 10-15 yıl öncesine özlem duyacağımız aşikâr. Kim bilir tarihin karanlık labirentleri arasında "Yitik Yıllar" olarak arayacağımız her biri 365 gün 6 saat sürmüş 5 bin küsur gün için "hükümsüzdür" kaydının düşülmesini talep edeceğiz. Diğer taraftan "Çalınmış Yıllar" yüzünden umutlarını, istikballerini yitiren yüz binlerce gencin "ahı" yankılanacak arş-ı alaya...

Her haliyle "organize çete" olduğu kanıtlandığı halde Askeri Okullar Sınavları, KPSS, Kurmay Akademisi Sınavları, ÖYS, ALS buz dağının görünen kısmı. Bu ülkede son 13-14 yıl yapılan tüm sınavların yok hükmünde sayılarak, soruları çalanlar, dağıtanlar, hak etmediği halde bu sınavlarda en fazla puan alarak işe girenler, terfi edenler birer birer tespit edilip, kamuoyuna ilan edilmediği sürece kaybolan yılların geri getirilemeyeceği gibi vicdanlar kanamaya devam edecektir.

"Soruşturuluyormuş" gibi yapıldığına en başından beri inanmadığımı defalarca yazdım. Alın size son bomba! Kısa adı TUS olan Tıpta Uzmanlık Sınavları... Çalınan sınav sorularının peşinde olduğunu iddia eden AKP hükümeti aslında nelerin olup bittiğini bal gibi biliyor. Zira hırsızlık çetesine yıllarca göz yumdular. Ne de olsa oğulları, kızları, gelinleri, damatları, torunları o sorular yüzü suyu hürmetine iyi puan alıp sözde "torpilsiz" sözde "hak ederek" okullara, işlere, makamlara yerleştiler. Tıp camiası farklıdır. TUS'u mercek altına alanlar neredeyse 50 yıldır hangi fakültenin öğrencilerinin hangi derecelere girdiğini iyi bilir. O halde başta 2014 TUS'unu inceleyin. Son yıllardaki TUS'u mercek altına alın. Hangi üniversitelerin birden bire öne çıktığını belki anlarsınız. Bu yazdıklarımın adına "suç duyurusu" mu denir yoksa "durum tespiti" mi bilmem. Bu ülkede Zekeriya Öz ve benzeri çakmalar yerine gerçekten, Mustafa Kemal'in "Cumhuriyet Savcıları" var. Titiz bir çalışma ile bütün bu sınav hırsızlıklarının faillerini tek tek tespit ederek, yargı önüne çıkarabilecek yürekli savcılar, kaybolan yılları geri getiremeseler bile vicdanları rahatlatabilirler. 2016 yılından öncelikli beklentim bu.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/calinmis-yillar-36762yy.htm

T B M M
Tutanak Hizmetleri Başkanlığı
https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...TutanakId=1744

YAVUZ SELİM DEMİRAĞ – Bakın, benim bu kitapta yazdığım bir fizik
profesörü; kaldı ki Amerika’da füze yakıtlarıyla ilgili bir tezi olan bir profesör
bana şunu söyledi. Bir ortamda dediler ki: “Zaman gazetesine Etyen
Mahçupyan gibi bir Ermeni Hristiyan niye yazıyor?” “Hop, o çoktan hidayete
erdi, otuz yıldır, yirmi yıldır hidayete erdi ama efendimiz ona ‘Sen uluslararası
platformda böyle kal.’ dediği için yapmıyor.” Bunu söyleyen bir profesör yani
iradesini teslim etmiş, tabiri caizse hipnoz seansına u ğramış. David
Copperfield diye bir adam var illüzyonist, aynı anda 600 kişiyi falan hipnoz
ediyor ya. Ben bu işin bilimsel olarak da peşine düşmek istiyorum. Onlar
televizyonlarıyla, iki üç tane kanalları vardı ya, yok bilmem ne yapıyorlar.
Nasıl hipnoz ediliyor? Yani profesör olmuş adam ama sonra neyi anladık:
Bunların profesörlük tezleri, doktora tezleri falan hep çalıntı çıktı, çalıntı çıktı.
Ama yine ben son on beş yılda YÖK’te ve bu akademisyenlik sınavlarının da
mercek altına alınmasını istiyorum zira bakın, TUS sınavı dediğimiz tıpta
uzmanlık sınavları vardı -burada doktor olan var; Sayın Şeker- en zor
sınavdır ve Türkiye’mizin, cumhuriyetimizin tarihinde bu sınavları birincilikle
kazanan, dereceye giren üniversiteler bellidir; Çapa’dır Cerrahpaşa’dır
Hacettepe’dir. Son yıllarına bir bakın, FET֒nün üniversitelerinden, işte o
malum üniversitelerden mezun olanlar var. Aslında o kadar geniş ki, bunları
yakalayabilmek için çok uğraşmamız lazım, çok uğraşmamız lazım.
BAŞKAN - Teşekkür ediyorum.


ÖSYM Başkanı Ali Demir’in Çifte Standartları

Son dönemde, üzülerek belirteyim ki, Ösym başkanı prof dr ali demir in benzer olaylara tarafsız objektif yaklaşmıyor, ideolojik çerçeveden bakaraktan basın açıklamaları yapıyor gibi.
Misal,
*Fatih Altaylı’nın Habertürk gazetesindeki bir başyazısına, Takvim, Vatan, Cumhuriyet Gazetelerinde çıkan gerçek olduğu şüpheli haberlere ÖSYM anında basın açıklaması ile yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
* KPDS ile alakalı bir internet sitesindeki habere anında hem de resmi açıklama dili dışına çıkarak mahalle ağzıyla ÖSYM basın açıklaması yaparak yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
*TUS sınavına gelince sus-pus oluyor bir yığın iddia var doğru mu manüplasyon mu

ÖSYM nin büyük hainliği.. (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4506)
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4309)
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4290)
Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4512)
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4276&highlight=drasc)
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına:) (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4378)
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal... (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4685&highlight=kemalkemal)
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4499)
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4505)
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3 (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4504)
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2 (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4501)
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4386)

Yancaksın Ali Demir- Mustafa'nın Canbaza bak oyunu (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4350)
Konuyla ilgili vatandaşın iyiniyetini anlamayan gerikafalılar (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4353)
Olmazboletus örneği (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4474)
Ateşli meslektaş (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4469)
Silgin Silmiyor İşte ÖSYM!!! (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4470)
Atma Recep... (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4356)

[/URL] TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor? Magazin (http://www.stetuskop.com/search.php?searchid=25768#)Bu konuda bilgi kirliliğini önlemek için araştırma yapıp doğruyu kamuoyuna sunmanız gerekmezmi..

Arkadaşlarımızın mağduriyeti konusunda bir açıklama yapınız. bunca emeklerine yazık değil mi?

Misal, bu arkadaşların sınav kağıdıyla neden oynadınız. 25 neti eksik geldi. yazık değil mi.
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=455&d=1296404380

hain ösym kağıda müdahale etmiş

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=448&d=1296402342

saadetdr ye 4 tane yanlış eklemiş hain ösym

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=444&d=1296402251

hain ösym tucker in boşlarını doldurmuş

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=445&d=1296402275

hain ösym bazılarına 20 net düşük bazılarına 15 net fazla vermiş

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=449&d=1296402710

kemalkemalin 10 net ieksik geldi bir arkadaşının 15 neti eksik
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=447&d=1296402327


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=590&d=1298485641

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=591&d=1298485674

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=592&d=1298485702

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=599&d=1298571921

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=597&d=1298571898

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=600&d=1298571932http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=598&d=1298571909

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=593&d=1298485713

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=660&d=1299335089
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=703&d=1299920171

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=704&d=1299920191

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=705&d=1299920211

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=706&d=1299920228


Neden buz gibi salonlarda sınava soktunuz hani her aday eşit şartlarda yarışacaktı


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=412&d=1296383547

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=413&d=1296383571

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=414&d=1296383634

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=415&d=1296383655

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=416&d=1296383680


Sizden bu konuda açıklama bekliyoruz neden bu kişilerin sınav kağıdına müdahale ettiniz. ÖSYM ye yakışıyor mu?

Kirli ilişkiler dörtgeni: ÖSYM, YÖK, Tusdata, uzman doktor sami selçukbiricik

daha iyi olmaz mıydı?

İLK KISIM TUS Dersaneleri Başarı Değerlendirmeleri- TUSDATA TEMEL TIP- I (https://tusdersane.blogspot.com/2019/09/tus-dersaneleri-basar-degerlendirmeleri_26.html)
İKİNCİ KISIM TUS Dersaneleri Başarı Değerlendirmeleri- TUSDATA TEMEL TIP- II (https://tusdersane.blogspot.com/2019/09/tus-dersaneleri-basar-degerlendirmeleri_27.html)
ÜÇÜNCÜ KISIM TUS Dersaneleri Başarı Değerlendirmeleri- TUSDATA TEMEL TIP III (https://tusdersane.blogspot.com/2019/09/tus-dersaneleri-basar-degerlendirmeleri_76.html)TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2019 TUS TEMEL TIP: 72 KİŞİ

TUSDATA İLK 100 ŞUBAT 2019 TUS TEMEL TIP: 50 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 AĞUSTOS 2018 TUS TEMEL TIP: 74 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 ŞUBAT 2018 TUS TEMEL TIP: 56 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 AĞUSTOS 2017 TUS TEMEL TIP: 54 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 NİSAN 2017 TUS TEMEL TIP: 43 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2016 TUS TEMEL TIP: 46 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 NİSAN 2016 TUS TEMEL TIP: 45 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2015 TUS TEMEL TIP: 59 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 NİSAN 2014 TUS TEMEL TIP: 58 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2013 TUS TEMEL TIP: 62 KİŞİ

TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2012 TUS TEMEL TIP: 45 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 NİSAN 2012 TUS TEMEL TIP: 49 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 MAYIS 2011 TUS TEMEL TIP: 29 KİŞİ
TUSDATA İLK 100 EYLÜL 2008 TUS TEMEL TIP: 48 KİŞİKursiyerlerin yüzde 60'i tusdatada ise normalde ilk 100 derecesinde en az 60 kişinin tusdata dersanesinden olmasına ilave olarak;
-Her tıp fakültesinin en başarılı ilk 10 öğrencisi ve deneme sinavinda dereceye girenler burslu ve ücretsiz olarak tusdata da
-en iyi tus hocaları tusdata da
-en iyi tus kitapları tusdata da
-en iyi tus ders notları tusdata da
-en iyi tüm tus soruları tusdata da
-en iyi tus motivasyon NLP tusdata da
-en iyi olduğu için en pahalı tusdata
-herşeyin en iyisi tusdata da
- Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sloganı tusdatada ise

o zaman neden ilk 100'ün 90 ı TUSDATA'dan değil?? Neden? Çünkü ortada bir başarı filan yok Gobbels 'in sürekli söylenen ve sık tekrarlandığı için doğru kabul edilen yalanları var. Tusdata gerçeği şudur her fakültenin kendi haline bırakılsa
Ilk 100'e girecek potansiyeldeki ilk 10 öğrencisini alır ve başarısını düşürür, bu kişiler kendi çalışsa daha başarılı olur. Kanıt her yıl ilk 10 u ücretsiz alınıp dereceye sokulmayan onlarca tıp fakültesi öğrencisi ve mezunu var. TUSDATA OKUL DERECELERININ BILE BAŞARISINI DÜŞÜREN BIR DERSANEDIR. Nasıl mı?

Kursiyerlerin yüzde 60'i tusdatada ise normalde ilk 100 derecesinde en az 60 kişinin tusdata dersanesinden olmasına ilave olarak;
-Her tıp fakültesinin en başarılı ilk 10 öğrencisi ve deneme sinavinda dereceye girenler burslu ve ücretsiz olarak tusdata da
-en iyi tus hocaları tusdata da
-en iyi tus kitapları tusdata da
-en iyi tus ders notları tusdata da
-en iyi tüm tus soruları tusdata da
-en iyi tus motivasyon NLP tusdata da
-en iyi olduğu için en pahalı tusdata
-herşeyin en iyisi tusdata da
- Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sloganı büyük bir yalandır. Her fakültenin ilk 10 u olan elmas gibi öğrencilerini oyalayıp kırık cama çevirip öğüten kurumdur.

Aynen durum bu QUOTE=yalıngerçekler;37710]


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=569&d=1297971083

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=179&d=1293276103

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1438&d=1301977961

sıraya dizin
2007 yılı 29 ocak ösym den istihbarat alıyoruz
2008 yılı 13 ağustos ösym den istihbarat alıyoruz
2010 yılı 10 eylül ösym den istihbarat alıyoruz
2010 yılı 28 Eylül ösym den maddi gücümüz nedeniyle iletişime geçip istihbarat alıyoruz[/QUOTE]


osym nin arındığını söylemek zor

üçgen ? dörtgen ? paralel ?

BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM


ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve nemalanan “organize menfaat çeteleri” ve sosyal medyada çoğu sınava girmediği halde girmiş gibi algı yürüten moderatör isimli dersane provokatörleri ağı çökertilmedi. Her TUS sınavı öncesi ve sonrası süreçlerde:
1- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte, sınava girmediği halde mağduruz diye gazetelere verilen ilandan bahsetmekte***** ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı, dersane ve kişiler ……?
2- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal,***** soru açıklamama türü***** mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu ……..***** ?
3- Her sınav öncesi ve sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
6- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
7- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
9- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan TUS/DUS dersanesi…… ?
10- Hürriyet- Milliyet- Akit vs gazetelerine verilen sayın cumhurbaşkanım mağduruz diye ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
11- Bu ilanlarda tüm doktorlar adına ilan veren doktor olmayan dersane çalışanı...?

12- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
13- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
14- Bilirkişilere baskı yapmak için***** “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
15- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
16- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
17- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
18- Dersane sahibinin avukatları…..?
19- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?

21- ÖSYM Başkanının avukatı ile ÖSYM şüphelilerinin avukatı aynı mı***** …..?
22- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
23-***** Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
24- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****
25- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?*****
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
27- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
28-Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
29- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
30- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
31- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?*****
32- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının her davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****


netice her sınav sonrası çok beklersiniz-


BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ? RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.
Kişiler hakkında ORGANİZE ŞEKİLDE bilgi toplamak suç mudur?
Kişilerle ilgili bilgiler ancak mevzuat tarafından izin verilen hallerde kayıt altına alınabilir. Hukuka aykırı olarak kişisel verilerin kaydedilmesi halinde faile altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilecektir (md. 135/1).
Yine kanunlarda özellikle suçlulukla mücadele bağlamında, suç ve suçluların ortaya çıkarılmasını sağlamak amacıyla izin verilen hallerde, kişinin ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgilerin kayıt altına alınmasına izin verilebilir. Bu hallerin dışında kişilerin siyasi, felsefi veya dini görüşlerine, ırki kökenlerine; hukuka aykırı olarak ahlaki eğilimlerine, cinsel yaşamlarına, sağlık durumlarına veya sendikal bağlantılarına ilişkin bilgilerin kişisel veri olarak kaydedilmesi suç oluşturmaktadır (md. 135/2).


FİŞLEME DOSYASI data daki dostumuz uzun süredir sessizdi... Oysa dosya hazırlığı içindeymiş. Teşekkür ediyoruz. YASALARA GÖRE ŞUBE SORUMLULULARI AKTİF OLARAK FİŞLEMEDE ROL ALIRKEN;; GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİN BİR KISMI (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7035) AKTİF İŞBİRLİĞİ İÇİNDE FİŞLEMEDE ROL OYNUYOR


Tıp Öğrencileri TUSDATA TUS DERSANESİ tarafından Nasıl Fişleniyor?

HANGİ BİLGİLERİ KAYIT ALTINA ALIYORLAR?
Tıp Fakültesi Bulunan her ilde Milli Eğitim Müdürlüğüne kayıtlı resmi adı farklı olan, adresleri aşağıda yer alan (http://www.tus.com/2600/subeler)tıpta uzmanlık sınavı hazırlık (TUS) dersaneler gurubu TUS-DATA (bkz. www.tus.com (http://www.tus.com)) bağlı bulunduğu Milli Eğitim Özel Eğitim Kurumları mevzuatına ve yasalara aykırı olarak öğrencilerin TC kimlik no , mail, telefon, ev adresi’nin yanına üyesi olduğu kulüp ve dernekler, din, mezhep, siyasi görüş, sosyal gurup, gittiği kurslar, mazeretleri, sınıfta sevilme durumu, kimle kavgalı ve küs olduğu, gelir durumu, babasının iş durumu, gelir durumu ve mesleği, sağlık durumu, akrabalarının sağlık durumu, sevgilisi, eski sevgilisi, yabancı, yerli, güler yüzlülük durumu, açık, kapalı durumu, sempatiklik durumu, tatlı dil durumu, antipati durumu, sosyal görüşü ve kaldığı yurdu yasalara aykırı şekilde kayıt altına almaktadır.

Her şube Tus-data AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU)’in oluşturduğu GENÇ KLİNİSYENLER UYGULAMA PROSEDÜRLERİ (“Şube Sorumlularına Özel Yönerge”) adı altında (Ek-1 dedir) Sosyal gurup liderlerini alırsak aynı sosyal guruptan tüm öğrencileri bize çekeriz mantığıyla öğrenciler araştırılıp bilgileri toplanmaktadır. (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU) Dersane Şube Sorumluları Tusdata AŞ Ankara Merkez’in talimatıyla öğrencilerin kominist, Atatüekçü Düşünce Derneği, Hocaefendi Cemaati, Sosyal Demokrat, Alevi, Kaldığı yurt, Sempatiklik, girişkenlik derecesi, tatlı dillilik ve işlerine yarama durumu, sağlık durumu, hangi dernek ve kulüplere üye olduğu gibi (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)onlarca parametre GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ (GKK) vasıtası ile derlenmekte, toplanmakta, yasalara aykırı şekilde kayıt altına alınmakta, hem GKK üyeleri hakkında bilgi toplanmakta, hem de kullanılabilir özellikteki GKK üyeleri diğer öğrenciler hakkında bilgi toplayıp birkaç kitap hediyesi veya küçük indirimler karşılığında dersane şube sorumlusu ile düzenli toplantılar şeklinde (http://www.dailymotion.com/video/xzhjnl_nilufer-celik-cini_school#.Ucb7udhp3IU) yasa dışı bilgi paylaşımına varan durumlar yaşanmaktadır. Bu veriler “Dersane Şube Sorumluları” tarafından “Tusdata Dersaneler Genel Sorumlusu” Nilüfer ÇELİK (http://www.dailymotion.com/video/xzhjnl_nilufer-celik-cini_school#.Ucb7udhp3IU)’e ve Kurucu Sekreteri Aygül GÜLSEVER tarafından Tusdata AŞ Genel Müdürü Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU)’e ulaştırılmaktadır. Bu tür verilerin Milli Eğitimin izin verdiği faaliyetleri ile hiçbir ilgisi olamayacağı açıktır.
Bu yönergenin nasıl uygulanacağına dair Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU) (Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay ANKARA) ve Feyzeddin ALPKIRAY (http://www.dailymotion.com/video/xtd22q_genc-klinisyenler-kulubune-kimler-aliniyor_tech#.Ucb4Rthp3IU) (Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay ANKARA) tarafından tüm il dersane şube sorumlularına eğitim verilmiştir. Ekteki videolarda görüldüğü gibi tüm şube sorumluları nasıl ve kimlerin bulunup merkeze bildirileceği konusunda eğitime alınmış Feyzeddin Alpkıray’ın her bir sosyal guruptan, her türlü yaşam tarzından, fraksiyondan kişilerin şeçilmesi için verdiği eğitim, “Genç Klinisyenler Kulübü”nün emirlerinin Uz.Dr. Sami Selçukbiricik tarafından verildiği ve gurup liderlerinin alınmasının yakından takip edildiğine dair kanıt (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU), Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK sunumunda sınıfta kimlerin araştırılıp bulunacağına dair kanıt (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU), Feyzeddin ALPKIRAY (http://www.dailymotion.com/video/xtdz8e_genc-klinisyenlerde-sinirlama-var-mi-nur-cemaati-ilim-yayma-solcular-sagcilar_tech#.UccA7thp3IV)’ın . (https://www.youtube.com/watch?v=S0KlBpgYAHo) İlim yayma, Atatürkçü Düşünce Derneği, sağcılar, solcular, milli görüş, nur cemaati, Satanistlerin başkanlarının alınmasıyla ilgili yorumu (http://www.dailymotion.com/video/xtdz8e_genc-klinisyenlerde-sinirlama-var-mi-nur-cemaati-ilim-yayma-solcular-sagcilar_tech#.Ucb4v9hp3IU), Feyzeddin ALPKIRAY (http://www.dailymotion.com/video/xtdz8e_genc-klinisyenlerde-sinirlama-var-mi-nur-cemaati-ilim-yayma-solcular-sagcilar_tech#.Ucb4v9hp3IU) tarafından HER BİR SOSYAL GRUPTAN DENGELİ SEÇİM talebini içeren ve Şube Sorumlusunun Satanistleri de alalım mı esprisi de dahil kendi çektikleri (http://www.dailymotion.com/video/xtdz8e_genc-klinisyenlerde-sinirlama-var-mi-nur-cemaati-ilim-yayma-solcular-sagcilar_tech#.Ucb4v9hp3IU)videolara ait adresler Ek-2’te sunulmuştur.

Tusdata İzmir Şube Sorumlusu Dilek EVİREN (http://www.dailymotion.com/video/xzhjo3_dilek-eviren_school#.UccCd9hp3IU)’in de içinde olduğu tüm videolarda öğrencilerin nasıl ikna edildiği ve kullanıldığı açıkça şube sorumlularına “Eğitim şeklinde sunu yapılarak öğretilmektedir.” Tusdata İzmir Şube Sorumlusu Dilek EVİREN (http://www.dailymotion.com/video/xzhjo3_dilek-eviren_school#.UccCd9hp3IU) bu toplantıların hem katılımcısı hem eğitimcisidir (Ek-3). Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU), Feyzeddin ALPKIRAY (http://www.dailymotion.com/video/xtd22q_genc-klinisyenler-kulubune-kimler-aliniyor_tech#.Ucb4Rthp3IU), Tusdata Dersaneler Koordinatörü Nilüfer ÇELİK ÇİNİ (http://www.dailymotion.com/video/xzl0wq_nilufer-celik_school), Abdullah Uğur UYSAL (http://www.dailymotion.com/video/xzrea1_tusdata-malatya-sube-sorumlusu-abdullah-ugur-uysal_news#.Ucb2z9hp3IU), Malatya Şb. Sorumlusu, Dilek EVİREN (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=23) İzmir Şb. Sorumlusu, Rıdvan OKTAR (http://www.dailymotion.com/video/xzm08q_eskiiehir-tip-genc-klinisyenler-kulubu_news#.Ucb3-9hp3IU) Eskişehir Şb. Sorumlusu, Semra BİÇER (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=7) Edirne Şb. Sorumlusu, Mustafa KARAASLAN (http://www.dailymotion.com/video/xzreai_tusdata-kayseri-sube-sorumlusu-mustafa-karaaslan_news?search_algo=2) Kadıköy Şb. Sorumlusu, Neşe YAVUZ (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=169)Haseki Şb. Sorumlusu, , Rüstem (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=192) BALOĞLUGaziantep Şb. Sorumlusu, Şaban ARKAN (http://www.dailymotion.com/video/xzi23d_saban-arkan_school#.UccJi9hp3IU)Kocaeli Şb. Sorumlusu, Hatice ÖZDEM Ankara Şube Sorumlusu, Nesibe ILGIT Adana- Hatay Şube Sorumlusu, Salih ÖZTOKLU Konya Şube Sorumlusu ve diğerleri bu eğitimlerde yer almaktadır (Ek-4). Bu videolar daha önce sunulan videolar eğitim videoları idi, Ek-4’teki videolar ise bu eğitimler sonucu elde edilen verilerle ilgili tecrübe paylaşımı ve nasıl daha verimli VERİ KAYDI YAPABİLECEK’lerinin eğitimidir. Bu videolardaki Konuşmacılar ve Katılımcılar Tusdata AŞ Yönetim Kurulu üyeleri, Tusdata Ankara Merkez Üst Düzey Yetkilileri ve Her ilin Tusdata İl Şube Sorumlularıdır.

Bu toplantıların Ege, Dokuz Eylül, Celal Bayar, Adnan Menderes Tıp Fak. 2 ve 3. sınıf öğrencileri ile de toplantı yapıldığına dair kanıtlardan biri Tusdata İzmir Şube Sorumlusu DİLEK EVİREN’in de olduğu fotoğraflar ve yazışmalar Ek-5’te sunulmuştur.

Tusdata Genç Klinisyenler Kulübü (GKK) adı altında yapılan uygulama İstanbul Haseki (Kürkçübaşı Mah. Cerrahpaşa Cad. No:53 Haseki – Fatih), Malatya Şubesi (Cevherizade Mah. M. Egemenlik Cad. (Emeksiz Cad.) Aşıklar Sok. No:15/1), Erzurum Şubesi (Yukarı Mumcu Mah. Dabakhane Sok. Atatürk Evi Çaprazı Enfüz İş Merkezi Kat:5), Eskişehir Şubesi (Büyükdere Mah. Akasma Sok. No: 1-B (ESOGÜ Tıp Fakültesi Tranvay son durağı), (http://www.dailymotion.com/video/xzm08q_eskiiehir-tip-genc-klinisyenler-kulubu_news#.Ucb3-9hp3IU) Antalya Şubesi (Arapsuyu Mah. Atatürk Bulvarı Altınay İşmerkezi Kat: 3-4-5 Konyaaltı) ve İzmir Şubesinde (Cumhuriyet Bulvarı No:99/7 Kat:4 M.Rıza İş Merkezi (Anadolubank üstü) Pasaport), Tusdata Edirne Şube'de (http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=14&cad=rja&ved=0CD4QtwIwAzgK&url=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fxkbtu9_biyokimya-slaytlari_fun&ei=-ALHUfy_NojTPN3DgPgM&usg=AFQjCNGAwvawxfambBc1fnkzL-XFqZ-UOQ&bvm=bv.48293060,d.ZWU) en abartılı olmak üzere genel olarak her şubede yapılan bir uygulamadır. Örneğin İstanbul Şube Sorumlusu tarafından Ek-6’da görüleceği gibi Arzu T… isimli bir bayana (Sevilen çok tatlı dilli, Ayşegül K…… isimli bir bayana Aktif- tatlı dilli) diye yazılması ve Fakültede bize katkısını kayıt altına alındığı durumda bir bayan öğrencinin çok tatlı dilli olması bilgisinin Milli Eğitim’e bağlı bir özel eğitim kurumunda nasıl kullanılabileceği merak konusudur.

Örneğin Ek- 7’ de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencileri fişleme kayıtlarında görüleceği gibi öğrencilerin adresleri ve bilgileri alınmış, 10.10.2009 tarihli Dilek Eviren’in konuşmacı olduğu toplantıda GKK’ne kayıtları alınmıştır, 23.12.2009 tarihli belgede Dilek Eviren-Pelin Pınar Özdündar-Serdar Başar’ın konuşmacı olduğu toplantıda İzmir Şube Sorumlusu Dilek EVİREN’in Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Öğrencisi Helin Y……’ı Kominist olarak kaydettiği ve fotoğrafların çekildiğinin belirtildiği görülmektedir. Ek- 7’deki diğer bir belgede görüleceği gibi İkram olarak kuru pasta ve soğuk içecek ikram ettik demektedir ki, Ek-5’teki fotoğraflara bakınca Dilek Eviren’in olduğu toplantıda ortada kuru pasta bile görülmektedir.
Ek-8’de şube toplantı sonuçlarında görüleceği gibi “gurup arkadaşları hakkında bilgiler verdiler ve her birisi ile arkadaşlarına nasıl yaklaşım sergileyecekleri konusunda konuşuldu.” notunun olması da GKK üyelerinin arkadaşları hakkında TUSDATA şube sorumlusuna bilgi getirdiğini göstermektedir. Kişilerin getirdikleri ve şube sorumlusuna kayıt altına aldırdıkları bilgi de kimin kullanılabilir, Alevi, Sağcı Solcu, muhafazakar olduğu bilgisidir. Şube sorumlularının öğrencileri, örneğin Burak A….’ı Alevi grupları temsilen seçilmiştir, Pınar K…’yi Sosyal Demokrat görüşlü, İlyas G….’ü Erkek muhafazakar ve Cemaat gurubunu temsilen seçilmiştir, Şerife K…’ı muhafazakar kız grubunda etkili, Rabia P…./ Kız cemaat grubunu temsilen seçilmiştir ifadeleri, yanı sıra Ek-9 malatya şube sorumlusu Abdullah Uğur UYSAL (http://www.dailymotion.com/video/xzrea1_tusdata-malatya-sube-sorumlusu-abdullah-ugur-uysal_news#.UccDoNhp3IU)’ın bu gizli fişleme eğitimini diğer şube sorumlularına nasıl öğrettiğine dair video belge adresi ve Burak A…, Pınar K…, İlyas G…, Şerife K…ve Rabia P…’in bilgileri Ek-9’dadır.

Yine Cevherizade Mah. M. Egemenlik Cad. (Emeksiz Cad.) Aşıklar Sok. No:15/1 Malatya Tusdata Şbesinde TUĞÇE K. G.. (Bilimsel Araştırma Topluluğu Başkanı ve solcu gruptan) , TUĞBA Y.. (Kız grubu sözcülerinden) GÖKHAN Ç..’in (cemaat gurubu başkanlarından), Gülşah A… (Alevi grubundan), Serdar K.. (cemaat gurubu başkanlarından) ve Aysun Ö.. (Sağcı grup temsilcilerinden) notları düşülmesi görülmektedir. TUĞÇE K.. G. ,TUĞBA Y… ,Gökhan Dž, Serdar K… ve Aysun օ’in adresleri ve diğer yasadışı kayıt belgeleri Ek-9’dadır. (http://www.dailymotion.com/video/xzrea1_tusdata-malatya-sube-sorumlusu-abdullah-ugur-uysal_news#.UccDoNhp3IU)

Örneğin Merve M…’in (cemaatte sözü geçen etkin) Sümeyre S… E…’in (başarılı- babası cerrah- sosyal) Şafak M….’nun (pek sevilmez) olduğu görülmektedir. Belgesi ve bu isimlerin adresleri Ek-10’dadır.

Emrah K…’ın ( sol kesim içinde sözü geçen) Harun B… (hocaefendi cemaati başkanı) , Ahmet Y…. (Erzurum gurubu önderi) notları vardır. Belgesi ve adresleri Ek-11’dedir

Çağrı K.’a Domuz Gribi, Veli K. Dž’a grip notu düşülmesi belgesi ve adresi Ek-12’dedir.
Ve daha binlercesi istendiğinde sunulacaktır.
Ek- 13 te ise Büyükdere Mah. Akasma Sok. No: 1-B (ESOGÜ Tıp Fakültesi Tranvay son durağı) adresindeki bazı Eskişehir veri kayıtları ve ilgililerin adresleri vardır. Ek-13’de görüleceği gibi Bilge K… isimli öğrenci bilgilerinin yanında bir açıklama yokken 10 mart ve 6 nisan tarihli toplantı kayıtlarında KAPALI notu düşülmüştür. Tuğçe A…’ın sağlık durumu, Erdem T….’ın babasının trafik kazası geçirdiği, BURCU K…’nın güleç yüzlü çalışkan ve aktif olduğu, Olcay E…’in kibar olduğu, Bilge K…’ın kapalı giysi giydiği, Tuğçe A…’ın sıcak kanlı olduğu’na ve acile gittiği ‘ne varıncaya kadar araştırılıp öğrenilerek kayıt altına alınmıştır.

Ek: 14’ te görüleceği gibi İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni ŞABAN ARKAN (http://www.dailymotion.com/video/xzi23d_saban-arkan_school#.UccJi9hp3IU)’ın yasalara aykırı şekilde şube sorumlusu olduğu Kocaeli Şubede Esat K.. isimli öğrenci araştırılmış ve karşısına Dini cemaat (F.G.) notu düşülmüştür.
Ek-15 te görüleceği gibi Üniversite Mah. Yunus Emre Bulvarı No:2/A (Yeni Araştırma Hastanesi Karşısı) adresindeki Tusdata Elazığ Şube Sorumlusu tarafından Fırat üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerinden Zeynep K’ya Hasta, Kızlar arasında etkin, Hakan K’ya Tüm Sınıfı yönlendirebiliyor, Ömer A. P..’a Dayısı hasta, Cemaat gurubunda etkin, Semahattin S..S…’e her türlü organizasyon notu kayıt altına alınmıştır.
Ek-16 da Abdülaziz Mahallesi Atatürk Cad. No: 9 Kat:2 (Sincap Market üstü) Zafer Meydanındaki Tusdata Konya Şube Sorumluların Ali D…a yurtta kalıyor kardelenlerde üye başarılı, kulübün oluşmasında çok katkısı oldu, Bayram G’a hasta, Mustafa B’a lokman hekim yurdunda kalıyor, Özge G’ye Misafiri varmış ve konuşmacı hoca okhan akın geldi notları Ek:2 videoda Feyzeddin Alpkıray’ın seçilecek guruplar arasında anlattığı Yurtta kalanları seçin talimatının gerçeklemesi olduğu görülmektedir.
Ek-17’de Mimar Sinan Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:152 Atakum SAMSUN adresindeki Tusdata Samsun Şubesi Sorumlusunun Nadire E’na çok uyumlu,sempatik,güler yüzlü, Gülşah D’ye çok uyumlu,sempatik,güler yüzlü, Mehmet A..Y..’e fakültedeki haberlerde çok etkili olduğu.. talimatta belitirldiği gibi öğrencileri etkilemek için hocalarla görüştürün talimatı doğrultusunda Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. İdris Şahin’in katıldığı toplantıda öğrencilerin Prof.Dr. İdris şahin’den çok etkilendiğinin kayıt altına alındığı toplantıda Gizem D’ye Güler yüzlü,uyumlu biri arkadaş çevresini yönlendirebilir, Nadire E’na sessiz ama güleryüzlü sempatik biri.dereceli olduğu için etkili olacak. Sema K’ya güler yüzlü,konuşkan çevresini etkileyebilecek, yönlendirebilecek biri, Elif T’ye arkadaş çevresiyle bağları çok iyi, kaydını aldığı talimat gereği üstlerine ulaştırdığı görülmektedir. Aynı şekilde MERVE B…’a Ek:2 videoda Feyzeddin Alpkıray ve Sami Selçukbiricik’in seçilecek guruplar arasında anlattığı (NOTLARI FOTOKOPİ ÇEKİLİYOR) notu, Pınar A..’ya güler yüzlü sempatik, melek A..’ya güler yüzlü, Atakan A’ya samimi ve etkin, Mete G’ye sınıfta ve okulda etkin,girişken notu düşülmüştür.. Ek-18’ de Bu kadar samimi ve güler yüzlü kavramını kullanan kişinin Samsun Şube Sorumlusu Funda Bahar Kurt olduğu görülmektedir.
Öğrencilerin özelliklerinin araştırılması ile Genç Klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri ilgili maddelerine tam olarak uyulduğu, 22. Maddede belirtildiği gibi sınıfların ayrı ayrı davet edildiği, ayrıca prosedürün 23. Maddesinde geçen hocalarla buluşturma işinin de rutin olarak uygulandığı görülmektedir. (http://www.dailymotion.com/video/xzk5v7_kimler-genc-klinisyenler-kulubu-uyesi-olabilir_school#.Ucb6Rthp3IU)
Ek-4 deki videolarda da bunun eğitimi Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU), Feyzeddin ALPKIRAY, (http://www.dailymotion.com/video/xtd22q_genc-klinisyenler-kulubune-kimler-aliniyor_tech#.Ucb4Rthp3IU) Nilüfer ÇEL (http://www.dailymotion.com/video/xzhjnl_nilufer-celik-cini_school#.Ucb7udhp3IU)İK ÇİNİ, (http://www.dailymotion.com/video/xzhjnl_nilufer-celik-cini_school#.Ucb7udhp3IU) Neşe YAVUZ ve Fatih GÜNGÖR Haseki Şube Sorumlusu, Tusdata Eskişehir Şube Sorumlusu Rıdvan OKTAR (http://www.dailymotion.com/video/xzm08q_eskisehir-tip-genc-klinisyenler-kulubu_news), Tusdata Ankara Şube Sorumlusu Hatice ÖZDEM, İzmir Şube Sorumlusu Dilek EVİREN, Kayseri Şube Sorumlusu Mustafa Karaarslan (http://www.dailymotion.com/video/xzreai_tusdata-kayseri-sube-sorumlusu-mustafa-karaaslan_news?search_algo=2), Tusdata Malatya Şube Sorumlusu Abdullah UĞUR UYSAL (http://www.dailymotion.com/video/xzrea1_tusdata-malatya-sube-sorumlusu-abdullah-ugur-uysal_news#.Ucb2z9hp3IU) , Tusdata Edirne Şube Sorumlusu Semra BİÇER (http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=14&cad=rja&ved=0CD4QtwIwAzgK&url=http%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fxkbtu9_biyokimya-slaytlari_fun&ei=-ALHUfy_NojTPN3DgPgM&usg=AFQjCNGAwvawxfambBc1fnkzL-XFqZ-UOQ&bvm=bv.48293060,d.ZWU) ve diğerleri tarafından verilmektedir. (Ek: 4)

Ek: 2 de ilkinden farklı bir toplantıda Tusdata AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami SELÇUKB (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)İRİC (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)İK (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)tüm şube sorumlularından bu uygulamanın aksamayacağı ve kimlerin bulunacağı hakkında bir kez daha eğitim vermektedir. Bu videoda geçen özel gurupların uygulamadaki karşılığı, üstte anlatılan alevi, sağcı, solcu, kominist, cemaat üyesi vd. dir.
https://www.youtube.com/watch?v=c86nnuBkiV4

Ekteki örnekler öğrencilerin taranıp araştırılıp bu bilgilere ulaşıldığını göstermektedir. Bu verilerin Milli Eğitime bağlı legal bir özel eğitim kurumunun iştigal alanında olamayacağı çok açıktır.

Bu kayıtları alan, aldıran, eğitim verdiren sistematiğin bir kısmının isim ve adres bilgileri şöyledir:

Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)’in yanı sıra Ticaret kanununa göre Anonim şirketlerde tüm yönetim kurulu üyeleri şirketi ayrı ayrı temsil yeteneğine sahip olduğu için diğer yönetim kurulu üyeleri Dr.Sema SELÇUKBİRİCİK, Prof.Dr.İdris Şahin, Eftal ORHAN, Uz.Dr.Fatih SELÇUKBİRİCİK bu yapının başıdır. Zaten kayıtlar incelendiğinde Prof.Dr.İdris Şahin, Eftal ORHAN, Uz.Dr.Fatih SELÇUKBİRİCİK’in ayrıca GKK toplantılarına katılıp öğrencileri etkileme rolü vardır.

Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU) Tusdata AŞ Yönetim Kurulu Başkanı adres: Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay -ANKARA
Prof.Dr.İdris ŞAHİN Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji AD Öğretim Üyesi- DÜZCE
Eftal ORHAN- NLP Master Practitioner Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay -ANKARA
Uz.Dr.Fatih SELÇUKBİRİCİK Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay -ANKARA
Dr.Sema SELÇUKBİRİCİK Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay -ANKARA
Sami SELÇUKBİRİCİK (http://www.dailymotion.com/video/x116kp2_sosyal-acidan-aktif-olanlar-basarililari-alamiyoruz#.Ucb-odhp3IU)’in yönetici asistanı Aygül GÜLSEVEN (Atatürk Bulvarı No:131 Kızılay- ANKARA), 18 Ocak 2010 saat:15:57’de tüm şube sorumlularından GKK ile ilgili bilgileri istemiştir. Ek: 15’te görüleceği gibi 18 Ocak 2010 saat:15:57’de tüm şube sorumlularından GKK ile ilgili bilgileri istemiştir. Hatice TUNCER (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=25) Antalya Şb. Sorumlusu, Abdullah Uğur UYSAL (http://www.dailymotion.com/video/xzrea1_tusdata-malatya-sube-sorumlusu-abdullah-ugur-uysal_news#.UccDoNhp3IU) Malatya Şb. Sorumlusu, Ayşegül KUZPINAR (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=35) Konya Şb. Sorumlusu, Dilek EVİREN (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=23) İzmir Şb. Sorumlusu, Rıdvan OKTAR (http://www.dailymotion.com/video/xzm08q_eskiiehir-tip-genc-klinisyenler-kulubu_news#.Ucb3-9hp3IU) Eskişehir Şb. Sorumlusu, Semra BİÇER (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=7)Edirne Şb. Sorumlusu, Mustafa KARAASLAN (http://www.dailymotion.com/video/xzreai_tusdata-kayseri-sube-sorumlusu-mustafa-karaaslan_news?search_algo=2) Kadıköy Şb. Sorumlusu, Aysun ÇAKIR (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=32) Denizli Şb. Sorumlusu, İbrahim YILDIZ (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=58) Sivas Şb. Sorumlusu, Neşe YAVUZ (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=169)Haseki Şb. Sorumlusu, Funda Bahar KURT (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=93) Samsun Şb. Sorumlusu, Rezzan BOZDANA (http://www.tusdata.org/forum/index.php?action=profile;u=192) Gaziantep Şb. Sorumlusu, Şaban ARKAN (http://www.dailymotion.com/video/xzi23d_saban-arkan_school#.UccJi9hp3IU) Kocaeli Şb. Sorumlusu Genç Klinisyenler ile ilgili toplantı yaptıklarına dair yöneticileri Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK’e iletilmek üzere AYGÜL GÜLSEVEN’e geri dönüş yapmışlardır. Buna ait beş sayfalık 06-07 Mart GKK toplantı sonuçları adlı yazışma belgeleri ek-15’te yer almaktadır.
Video belgelerde görüldüğü gibi illegal veri kaydını isteyen ve eğitimini verenler, eğitime katılıp aktif olarak alanda bilgi toplayanlar Ek 2-3 ve 4‘te görülmektedir.
Ekteki videoda ayrıca Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK’in bilgi ve belgeler ele geçirilirse nasıl bilgi kiriliği oluşturulacağına dair itirafı da yer almaktadır.

Ekteki örnekler öğrencilerin taranıp araştırılıp bu bilgilere ulaşıldığını göstermektedir. Bu verilerin Milli Eğitime bağlı legal bir özel eğitim kurumunun iştigal alanında olamayacağı çok açıktır. İlgili tüm sorumluların videolar ve diğer belgelerden tespiti, Milli Eğitim mevzuatına göre kurumun kalıcı olarak kapatılması yanı sıra yasadışı veri kaydı ve diğer suçlar açısından da değerlendirilmesi gerekmektedir.

------TUSDATA Dershanesi “ÖSYM ilişkileri kirli bir ilişki tarzıdır. TUSDATA sahibi Sami SELÇUKBİRİCİK’in ÖSYM tarafından denetimli serbestlik cezası verdirilen biri olduğu” iddiası ile ilgili bilgi ve belge:

Sami Selçukbiricik’in denetimli serbestlik kararı ile ilgili mahkeme kararına ait tüm bilgiler (ÖSYM’nin Ankara 1. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesinde açtığı 2008-607 sayılı dava ile hakkında Manevi veya Mali Haklara Tecavüz [Karar: Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması ve Denetimli Serbestlik kararı verilen Sami SELÇUKBİRİCİK) ile ayrıca ÖSYM’nin mahkemeye Ek-7
Cumhuriyet Savcılığına Ek-7
ve Emniyet Genel Müdürlüğüne yazdığı diğer yazı örnekleri Ek- 7. dedir
Görüldüğü gibi çok sayıda şikayet edilmiş ve hepsinde ÖSYM haklı çıkmıştır. Ek-7’de ayrıca TUSDATA’nın sponsoru olduğu site (d r t u s. com) elemanları tarafından “maddi gücü nedeni ile ÖSYM’de bilgi alınabilecek merciler ile iletişime geçtiğine dair ve ÖSYM’ye baskı yaptığına dair” çok sayıda belge vardır. Soru şudur: ÖSYM’nin bu kadar suç duyurusu yaptığı bir kurum ve yöneticileri (Eftal ORHAN ve Sami SELÇUKBİRİCİK) ÖSYM başkanı ile soruları kim hazırlıyor? Nerede hazırlanıyor ve soruların güvenliği nasıl sağlanıyor diye ÖSYM başkanının makam odasına bile girip ropörtaj adı altında bilgi almaktadır. Devletin bir geleneği vardır. Mahkemeye verip cezalandırdığı kişiler kuruma yaklaşamaz bile, burada dr tus . Com sitesinde belirtildiği gibi maddi güç nedeni ile kuruma defalarca girmişlerdir.
Belgelerin bir kısmı Ek-7’dedir. Bu kişiler kimdir ve hala ÖSYM’de çalışıyor ve maddi güç karşılığı bilgi vermeye devam ediyorlar mı?

Ayrıca ÖSYM’nin başkanı değişip güvenlik tedbirleri arttıkça ÖSYM karşıtı yıpratma kampanyaları organize şekilde bu kişiler tarafından yapılmıştır. Belgelerin bir kısmı ek-2 sunulmuştur. Organize kampanyanın küçük bir kısmına örnek: Sınava girmeyen dersane çalışanları Ek-8 de görüldüğü gibi ÖSYM Mağduruyuz diye gazete ilanları vermiştir.
https://www.youtube.com/watch?v=E4fRDAVNw54
https://www.youtube.com/watch?v=jrhyvLMgrEA
https://www.youtube.com/watch?v=-bG0XsWFtFA
https://www.youtube.com/watch?v=k-UO_WJ7Czg
https://www.youtube.com/watch?v=zWtE6bhQw-M
https://www.youtube.com/watch?v=ayH5p6zjZmQ
https://www.youtube.com/watch?v=gGtlMOB9WgU
https://www.youtube.com/watch?v=heKts2RTRiY
https://www.youtube.com/watch?v=fqvb2dXUMJY
https://www.youtube.com/watch?v=EWbznoMcq6Q
https://www.youtube.com/watch?v=UBYCM0UzLEw
https://www.youtube.com/watch?v=UgwtLQBtg6Y
https://www.youtube.com/watch?v=y0y9nrTRsow
https://www.youtube.com/watch?v=Awzaz7zNcJQ
https://www.youtube.com/watch?v=Nsalf36xe-A
https://www.youtube.com/watch?v=zajVcAdScgc
https://www.youtube.com/watch?v=Nc5XevTv5wI
https://www.youtube.com/watch?v=J2ab3OxvE5s
https://www.youtube.com/watch?v=PNr7fDNEL1E
https://www.youtube.com/watch?v=FjROgKe6KVA
https://www.youtube.com/watch?v=eWQRUrKyj_c
https://www.youtube.com/watch?v=kmpuTk5-_w0
https://www.youtube.com/watch?v=UA4jV39kjG8
https://www.youtube.com/watch?v=Y1NdKN0v4Cs
https://www.youtube.com/watch?v=lBUpO7Gogmg
https://www.youtube.com/watch?v=8SUkuGT60Rw
https://www.youtube.com/watch?v=9IyV4BJT68E

RAPORLAMAYI KİM İSTİYOR? Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK Tusdata TUS Dersanesi AŞ Genel Müdürü

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1147&d=1301248797

FİŞLEMEYİ KİMLER YAPIYOR? GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİN BİR KISMI (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7035) , tus dersanesi şube sorumluları ve Bazı hocalar

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=771&d=1300208098

KİM FİŞLİYOR? NERELERİ FİŞLİYOR?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=736&d=1299996826

TUSDATA AŞ
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=727&d=1299996558

Tusdata izmir şubesi sorumlusu DİLEK Eviren ablamız tüm Ege bölgesinde çok aktif... eylemleri ege bölgesinde yoğunlaşıyor Ege dokuz eylül, celal bayar, adnan menderes

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=735&d=1299996798

tusdata haseki şubesinden neşe ablamız

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=734&d=1299996784

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=737&d=1299996839
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=728&d=1299996572


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=721&d=1299996249
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=723&d=1299996280

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1149&d=1301251931
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1132&d=1301176949

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1071&d=1301140110


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1168&d=1301296008http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1080&d=1301140709

http://www.youtube.com/user/yaahoooful#p/u/0/EUh-gwuIysY

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1072&d=1301140174


[URL]http://www.youtube.com/user/yaahoooful#p/u/3/XRqULEHsJQ8

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1075&d=1301140584


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1076&d=1301140596


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1167&d=1301295995

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=724&d=1299996418

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=804&d=1300776123

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=720&d=1299996225


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=748&d=1300023257

http (http://video.yahoo.com/watch/6193985/16079443)
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=800&d=1300726033http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=722&d=1299996263http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=765&d=1300046850

1 (http://video.yahoo.com/watch/8528577/22875060)
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=749&d=1300023306gkk ruh hali analizleri

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1247&d=1301425969


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1248&d=1301425984

DİLEK EVİREN

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=1070&d=1301140059

GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ UYGULAMA PROSEDÜRLERİ (Şube Sorumlularına Özeldir)A- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ PROJESİNİN AMACI;
1- Fakültelerdeki etkin, sosyal açıdan aktif, başarılı ve lider pozisyonundaki kişilere sosyal sorumluluk projelerimiz gereği tıp ve TUS eğitimi açısından katkıda bulunmak, onları kendi çevremizde tutmak, gerek kitaplarımızın tanıtımı, gerekse dershanemizin tanıtımında bunların doğal katkılarını almak
2- Sosyal sorumluluk gereği başarılı ve etkin öğrencileri desteklemek

B- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNİ NASIL SEÇECEĞİZ ?
3- Mevcut fakülte sınıf temsilcilerini toplayın, yoksa iyice ve dikkatlice araştırıp en aktif olan birini sınıf temsilcisi yapın. Toplantıda onlara “GENÇ KLİNİSYENLERKULÜBÜ PROJESİ VE PROSEDÜRLERİ okutturulacaktır.. Burada belirtilen özelliklerde kişileri tesbit etmelerini ve özelliklerine göre size detaylı bilgi vermelerini isteyin. Bazen bu kişiler kendilerine yakın kişilerin bu imkanlardan yararlanmasını istedikleri için doğru isimler önermeyebiliyorler, dikkatli olun. PROSEDÜR VEYA SÖZLEŞMEYİ KESİNLİKLE KİMSEYE VERMEYİNİZ.
4- Burada tespitleri yaparken ve üyeleri belirlerken temel kriterimiz Fakülte dereceleridir. Fakültenin sınıf başına öğrenci sayısına göre üye seçilmelidir:
· Sınıf mevcudu 60 kişiye kadar olan fakültelerde ilk 3 kişi
· Sınıf mevcudu 61 - 100 arası olan fakültelerde ilk 5 kişi
· Sınıf mevcudu 101 – 125 arası olan fakültelerde ilk 7 kişi
· Sınıf mevcudu 125 ve üzeri ilk 10 kişi seçilmelidir.
Size Genç Klinisyenler Kulübü sorulduğunda da söylemeniz gereken şey, bu kulübün seçilmiş bazı derecelerden oluştuğu ve tüm Türkiye’de aynı çalışmanın yapıldığıdır, o kadar.
5- Bunun dışında adını Genç Klinisyenler Kulübü Üyesi olarak nitelendirmeyeceğimiz. Ama bir anlamda “ÖZEL TEMSİLCİ” sayılabilecek aşağıdaki kişileri mutlaka aramızda tutmalıyız, bunlara verilecek hediyeler Genç Klinisyenler Kulübü Üyeleri ile aynı olmalıdır :
a. Amfi başkanı, gecen yılın amfi başkanı yıllık komitesi içerisinde yer alanlar,
b. Sınıftaki çeşitli kulüp ve dernek (bilim, dans, kültür,…vs) başkanları veya etkin temsilcileri
c. Sınıftaki TURKMSIC temsilcisi
d. Sınıfta kitap satın alımlarına öncülük eden kişiler,
e. Notları düzenli şekilde fotokopi çekilen fotokopi çekilmek üzere not tutan veya not fotokopilerini organize eden kişiler,
f. Her bir sosyal gruptan etkin ve diğerlerinin örnek alabileceği kişi
g. Birlikte hareket eden küçük gruplar içinden lider vasfı olan veya tercihine güvenilebilecek kişi,
http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcileri-1/643530/ (http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcileri-1/643530/)
http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcisi-2/643529/ (http://video.mynet.com/drink2012/Tip-Fakultesi-ogrenci-temsilcisi-2/643529/)

6- Bu seçilen kişileri ayrıca aşağıdaki durumlara uygun olmasına da dikkat edilmelidir:
ü Kız ve erkek dengeli bir dağılım olmasına,
ü Her türlü yaşam tarzından dengeli bir dağılım olmasına
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5051)
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5043&highlight=kominist)
ü Alt sınıflarda seçerken numaralarına dikkat etmek suretiyle ileride staj guruplarına ayrıldıklarında farklı staj gruplarında yer almasına imkan sağlayacak bir dağılımda olmasına dikkat edilecek.
http://www.dailymotion.com/video/xkentk_tip-fakultesi-staj-hikayeleri_tech#.UcZ-1NjcMkQ
http://www.dailymotion.com/video/xtdzec_eskisehir-t-ocagi_tech#.UcZ-RNjcMkQ

7- İsimler tesbit edilirken ne acele edin, ne de yavaştan alın. Sonucun en faydalı olması önemlidir. Olması gerektiğine inandığınız kişileri mutlaka ikna edin. Onun faydasına olan yönleri iyi açıklayın. “hocam, bu kulübe yoldan geçeni almıyoruz ki… sizin gibiler bu kulüpte olmazsa zaten kulüp amacına ulaşmaz, Tüm türkiyedeki iyiler burada olacak, biz tüm bu aktiviteleri sizin için düzenliyoruz, hem zaten bir müddet sonra bakarsınız istemezseniz zaten ayrılabilirsiniz.” deyin.
8- İsimler tesbit edilirken çok yönlü inceleyin, pek çok veriyi değerlendirin ve doru seçim yaptığınıza emin olun. sınıf temsilcilerine güveniyorsanız yeterince açık olun. Çünkü böyle bir şeyin duyulması ve kantinlerde fısıltısının dolaşması bile bizi olumsuz etkileyebilir ve “TUSDATA ayrımcılık yapıyor, bizim paramızla başkalarına imkan sağlıyor” dedikodusuna yol açar. Bu gerçekten çok elit bir çalışma bizim için.
9- Tesbit edilen bu üyelerle hemence sınıf sınıf toplantılar düzenleyip aşağıda belirtilen kitaplardan öncelikle birini hediye edin, diğerlerini gösterin, gerçekten ihtiyaç sahiplerinin kendisiyle özel olarak irtibat kurmalarını –ve bunun gizli kalacağını- söyleyin.
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5030)
10- Aynı toplantıda herkesin “GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ PROJESİ VE PROSEDÜRLERİ”ni okuyup altına el yazıları ile adlarını yazıp imzalamasını sağlayın. Bunun “kendi faydaları için ve tamamen gönüllü bir şey” olduğunu söyleyin. “Biz özel bir kurumuz, siz de özel insanlarsınız, sizi desteklemek, motive etmek ve katkıda bulunmak istiyoruz” deyin.

11- Seçtiğiniz üyelerin üyelik formlarını doldurmalarını sağlayıp liste halinde merkeze gönderin.. (http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=751&d=1300032782)

C- GENÇ KLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNE NE VERECEĞİZ ? (http://www.dailymotion.com/video/xkdgf1_tus-dersaneleri_tech)

12- Kulüp üyelerine ücretsiz verilecek kaynaklar diğer prosedürlerde yazmaktadır. Orada yazılanları söyleyebilirsiniz.

13- Kulüp üyeleri ileride dersaneye gelirlerse onlara özel imkanlar sunacağımızı söyleyin ancak bu imkanların şimdi belli olmadığını zaman içerisinde belirlenip duyurulacağını ve “onlara TUS’u kazandırmak için her şeyi cömertçe yapacağımızı” söyleyin.

http://www.dailymotion.com/video/xkdgf1_tus-dersaneleri_tech (http://www.dailymotion.com/video/xkdgf1_tus-dersaneleri_tech)

D- GENÇ KİLİNİSYENLER KULÜBÜ ÜYELERİNDEN NE BEKLEYECEĞİZ ?

14- Genç Klinisyenler kulübü üyeleri sınıf temsilcilerimizden farklı olarak kimse tarafından bilinmeyecekler ve kendileri de kimseye ben Tusdata’nın kulübü üyesiyim demeyeceklerdir. Bunu deklare etmenin onlar için “beklemedikleri ve rahatsız edici anlamsız tepkilere yol açabileceğini” vurgulayabilirsiniz. “Kimseyi ürkütmenin anlamı yok” diyebilirsiniz.

15- Bu üyelerden ön planda neler isteyecegimiz de onlar için hazırlanan prosedürlerde yazmaktadır. Daha açık bir dille “bizden ne istiyorsunuz? Diye sorarlarsa “Burada ne yazıyorsa sizden onu yapmanızı isteyeceğiz, kitap okumanızı isteyeceğiz, TUS konusunda bilinçli olmanızı isteyeceğiz, internette mail gruplarını takip etmenizi ve paylaşımlardan yaralanmanızı isteyeceğiz, sizin için seçtiğimiz derse girmenizi isteyeceğiz ve burada birbirimizi gönüllü denetleyip seviyemizi daha yukarıya taşımaya çalışacağız. Her büyük kurum sosyal bazı sorumluluklar taşır ve her şeyi devletten beklememek gerekir, bizim gibi kurumların da ülkenin seviyesini yükseltmek için yapabilecekleri şeyler var.” diyebilirsiniz. “Sizin kazancınız ne olacak?” diye sorarlarsa “hem dost kazanacağız, hem de vicdanen iyilere katkıda bulunmuş olmanın keyfini yaşayacağız. Para nasıl olsa kazanılır, nasipse zaten geliyor.” Gibi cümleleri muhatabınızın durumuna göre söyleyebilirsiniz. Lütfen bu konuda yeterince samimi olunuz.

16- Genç Klinisyenler Kulübü üyeleri Tusdatanın kitaplarını tavsiye edecekler, önerecekler ve kendileri de kullanacaklardır. Her biri ile özel diyaloglar kurmak için çaba sarfedin, yakından tanışın, gelip gittiklerinde özel ilgi gösterin, dostça çay kahve söyleyin, arkadaşlarını getirirlerse arkadaşlarının yanında onore edin, başarısını ya da sosyal aktivitelerini dostça övün. İyi bir ilişki kurduktan sonra zaten uygun lisan ile her şeyi dostça söyleyebilirsiniz. Zaman içinde bu kişileri kitap almak için veya mesleki diğer konular için kendi istekleri ile TUSDATA’ya doğal yolla gelip gittikleri, ilgili ve sürekli kişiler oldukları için sizin de özel ilgi gösterdiğiniz için bu yolla doğal bir arkadaşlığın gelişmesi sağlanmalıdır.
17- Genç Klinisyenler Kulübü üyeleri dersaneye gitmek isteyenleri Tusdataya yönlendirecekler. Elbette zaman içinde ve doğal yolla…

http://www.dailymotion.com/video/xkenj5_tus-a-hazyrlyk-seti_tech#rel-page-13 (http://www.dailymotion.com/video/xkenj5_tus-a-hazyrlyk-seti_tech#rel-page-13)
18- Genç Klinisyenler Kulübü üyelerinden –gerektiğinde- fakültede Tusdata aleyhine bilinçli olarak oluşturulmak istenen olumsuz kamuoyu’na karşı doğru bildiklerini söylemesi istenerek katkı beklenebilir.

E- GENÇ KLİNİSYENLER KLÜBÜ TOPLANTILARI
19- Toplantılar öğrencilerin durumları da gözetilerek yapılacak, sınav zamanlarına, yoğun zamanlara denk gelmeyecek şekilde ama en geç ayda bir kez olacaktır.
20- İlk toplantılarda aşağıdaki sorulara cevap aranarak katılımları sağlanabilir:
a. Tıbbi kitap (verdiğimiz kitapları ve diğer ders kitaplarını) okuyorlar mı?
b. Mail grup aktivitelerine katılıyorlar mı? (http://www.dailymotion.com/video/xkeni4_genc-klinisyenler-kulubu-uygulama-prosedurleri_tech#.Ucb6xthp3IU)
c. Çağırdığımız derslere geliyorlar mı?
d. Dinledikleri ya da okudukları dersin TUS sorularına bakıyorlar mı?
e. Sınıflarında kitap alma eğilimleri nasıl ve nerden alıyorlar? Kitap alımlarına kim öncülük ediyor?
f. Kantinde, sınıflarda, gruplarda ve stajlarda TUS ve kurumlar ile ilgili, özel olarak bizimle ilgili neler konuşuluyor? (http://www.dailymotion.com/video/xkbh4w_genc-klinisyenlerin-dedikodu-yapmasi-cok-faydali_fun#.Ucb5uNhp3IU)
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi... (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5065&highlight=hocalar%FDn)
21- Daha sonra her hafta bir sınıfın üyeleri ile cumartesi öğleden sonra bir araya gelinirse dengeli bir zamanlama yapılmış olur. Dönemine göre daha sık bir araya gelmek gerektiğinde daha erken çağrılar da yapılabilir.
22- Klüp üyelerini sınıf sınıf ayrı şekilde davet etmek gerekir.
23- Aktivite olarak; onları hocalarla görüştürmek, gerektiğinde o haftaki hocanın kitabını kendisinin imzalayıp hediye etmesini sağlamak, onları Asistan danışmanlar ile ya da varsa ilinizdeki derece yapmış eski kursiyerlerimizle görüştürmek, varsa fakültede çok sevilen kendi hocaları ile bizim mekanlarımızda buluşturup TUS konulu konuşmalar yapılmasını sağlamak… seçeneklerden bazıları olarak değerlendirilebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=0_Swv0otMsg (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5033&highlight=hocalar%FDn)
24- Yapılacak toplantıların tümü öğrencilerin ders ve sınav tarihleri gözetilerek ve gerek şubat tatillerinde gerekse yaz tatillerinde olmayacak şekilde düzenlenecektir.
Bu prosedür 3 sayfa ve 24 maddeden oluşmuştur. 21 Mart 2009
×
bundan çıkan anlatılan ve ya kanaatimize göre cemaat baglantilari nedeniyle anlatılmayan anlam Sami selcukbiricikin tusdata tus dersanesinin paralel yapi feto Fethullah Gülen cemaatine genç klinisyenler yapılanması içinde herkesten farklı özel kontenjan ayırdığı ve iyilik yapmak icin ücretsiz aldığı..
ÖSYM kampanyaları ile bir yandan tusdata biryandan STV ve zaman gazetesi bir yandan taraf gazetesi ile ÖSYM'nin şifre ve hatalı soru ve sinavlarla gündeme gelirken kpss nin unutturulduğu gündemin kampanyalarla her sınav döneminde değiştirilip kpss sınavı ve diğer sınav soru çalmalarının örtüldüğü. . Bu arada ösym nin sınava başkasının yerine girdiği tespit edilen tus Dersanesi sahibi ifadesi ile kamu oyunun anladığı kişinin büyük ihtimalle uz Dr Sami selcukbiricik olduğu kanaati oluşuyor. ..soruşturmalarin akamete uğraması bu ortamda bu baglantilarla ve tusdata sponsorluğunda yayın yapan dr tus sitesinde Dr tus sitesi moderatörlerinin maddi gücü fazla olduğu icin hasta zihniyette osym ve yok te itibar gözaltı görüyor ve tanidiklari olduğu tusdatanin sponsoru olduğu dr rıza eroksuze ait dr tus sitesi moderatörleri tarafindan yazildigi icin zaten beklenen bir durum .
Kanser gibi hasta hastalıklı bir ilişki zinciri mi değil mi
Her sınavda sorulan alındı mı çalındı mi sızdı mi sızdırıldı mi kaygısı yersiz Mi? Ateş olmayan yerden duman çıkar mı
ÖSYM bu ülke için çok önemlidir. Yasayla kendisine verilmiş görevi hakkıyla yapmalı soruları açıklamalı
en ufak şüpheli durumu
tus ve tıp sitelerinde geçen (stetuskop dr tus once tus anti tusif medimagazin doktorlarsitesi) iddiaları ciddiyetle ele alıp incelemeli ve yanıtını somut olarak dürüst insanları töhmet altında bırakmadan kamuoyuna açıklamalıdır


rastlantısal olarak gördüğüm bu konuda cemaat bağlantıları konusunu abartttığınığızı düşünmüzken şöyle hak verdim. normal de devlet memuru ek iş yapamaz ancak bunlar nasıl yapabiliyor selçukbiricik ailesinden Halil Selçukbiricik hem https://www.selcuk.edu.tr/eczacilik/birim/web/sayfa/ayrinti/53977/tr SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ TAHAKKUK BİİRMİNDE ÇALŞIRKEN HEM DE TUSDATA KONYA ŞUBE DE ÇALIŞABİLİYOR?

Şaban ARKAN cemaatçi olmasa milli eğiitm persoenli bir memur olarak ek iş yapmasına izin verilir mi?
Halil Selçuk Biricik @halilsbiricik Instagram Profile | Picdeer

picdeer.com › halilsbiricik
Check Halil Selçuk Biricik @halilsbiricik instagram profile. Konya/TUS-DUS > KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI.
Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) Followings | Instagram photos ...

https://www.pictame.com › user › halilsbiricik › followings
Followings by Halil Selçuk Biricik on instagram. ... TUS DANIŞMANLIK PLATFORMU @_bankotus · Vatandaşlık Bilgisi @vatandaslikbilgisii · Beyza Karagöz

TUSDATA medias on Instagram | Picgra

https://picgra.com › Locations › TUSDATA medias
Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) Instagram Profile Photo halilsbiricik ... Instagram Image by İpek Türkoğlu (@ipekturkoglu_) with caption : "Tus için kaç.

Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) Instagram Profile Picture - InstaDP

https://instadp.site › halilsbiricik
Download Halil Selçuk Biricik Instagram Profile Picture in Full Size. See and save @halilsbiricik InstaDP for Free!

Halil Selçukbiricik | Facebook

https://tr-tr.facebook.com › duss42
Halil Selçukbiricik Facebook'ta. Halil Selçukbiricik ve diğer tanıdıklarınla iletişim kurmak için Facebook'a katıl. Facebook insanlara ... Meram, Konya. TUSDATA.

Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) | Instagram photos, videos ...

https://www.pictame.com › user › halilsbiricik
Images, videos, instagram posts, instagram stories from Halil Selçuk Biricik on instagram. You can see Halil Selçuk Biricik's instagram entire profile anonymously. ... sonra Tolga hocamla yeniden.. Tusdata Konya. 3:31am 01/29/2017 0 102.

#spotkampi Instagram photos and videos - Find Ground Mates

https://www.findgroundmates.com › tag › spotkampi
#tus #tusiyer #cenkfarma #farmacenk #sorukampi #farmakoloji #tusdata #spotkampi .... Halil Selçuk Biricik - @halilsbiricik Instagram Profile - Find Ground Mates.

Halil Selçuk Biricik on Instagram: “Selamünaleyküm millet Emrah hoca ...

https://www.instagram.com › BOZdLXVDMUg
24 Ara 2016 - 152 Likes, 0 Comments - Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) on Instagram: “Selamünaleyküm millet Emrah hoca. ve Musa bey'le Konya'dan ..

tusdata-dusdatabolu - @tusdatabolu Instagram Profile - Find Ground ...

https://www.findgroundmates.com › tusdatabolu
Yaşam Merkezi 03742173399 05074838843 Tusdata/dusdata .... Find Ground Mates · Halil Selçuk Biricik - @halilsbiricik Instagram Profile - Find Ground Mates ...
Instagram Image by Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik ... - ImgGra

https://imggra.com › @halilsbiricik › 1707386319892928170
Halil Selçuk Biricik (@halilsbiricik) shared Image on Instagram - 1707386319892928170.

Halil Selçuk Biricik - Piknu

https://piknu.com › halilsbiricik › followers
Halil Selçuk Biricik · Similar users See full size profile ... @halil_korkut_daglar · Doc.Dr.Halil Korkut Daglar ... tusdata-dusdatabolu · @salihazihinli · Saliha Zihinli.

Tusdata Kocaeli - Facebook

https://b-m.facebook.com › tusdata.kocaeli
Şaban Arkan— 5 star · January 15, 2017 · 4 Reviews ... Ağustos 2018 TUS İkincisi TUSDATA'dan. ... Dr. Hüseyin Can YÜCEL ile TUS'a Hazırlık Süreci Röportajı.
şaban arkan tus ile ilgili görseller
şaban arkan kocaeli ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tusdata ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
şaban arkan tus ile ilgili görsel sonucu
Tümünü görüntüle
şaban arkan tus için diğer resimler
Görseller hakkında kötüye kullanım bildirin
Web sonuçları
Şaban Arkan (@arkan_saban) | Twitter

https://twitter.com › arkan_saban
The latest Tweets from Şaban Arkan (@arkan_saban)

Saü Tıp Fakültesi - @SakaryaTIP Twitter Profile and Downloader | Twipu

https://www.twipu.com › SakaryaTIP
TUSDATA Bölge Sorumlusu Şaban ARKAN ile yapılan yazışmaların olumlu sonuçlanmasının ardından Fakültemiz kütüphanesine 4 Takım TUS Çalışma Seti ...
Şaban Arkan - Kocaeli, Türkiye | Profesyonel Profil | LinkedIn

https://tr.linkedin.com › şaban-arkan-22a36554
Şaban Arkan adlı kullanıcının LinkedIn'deki profesyonel profilini görüntüleyin. LinkedIn, Şaban Arkan gibi profesyonellere, tavsiye edilen iş adayları, sektör ...
Şaban Arkan Haberleri | Şaban Arkan Kimdir - Haberler

https://www.haberler.com › saban-arkan
Kocaeli'de Ufka Yolculuk Kültür Yarışması. Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Şaban Arkan, konuyla ilgili açıklamasında, Ömer Nasuhi ...
Şaban Arkan (@arkan_saban) | Twitter

https://twitter.com › arkan_saban
The latest Tweets from Şaban Arkan (@arkan_saban)
Son Dakika Şaban Arkan Haberleri

https://www.sondakika.com › saban-arkan
Sondakika Şaban Arkan Haberleri, Şaban Arkan ile ilgili son dakika ... Şubat 2013 04:38 Kocaeli'de Ufka Yolculuk Kültür Yarışması Lider Gençlik İzcilik ve Spor ...
Otomobil benzerliği canından etti - Akşam

https://www.aksam.com.tr › Güncel
26 Tem 2013 - Çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran ekipler, Şaban Arkan (27) ile Ruhat Alkış (20) tarafından kiralanan otomobilin camlarının kırıldığı ...
Ufka Yolculuk Yarişmasi 18 Mayis'ta - Kocaeli - İHA

https://www.iha.com.tr › Yerel Haberler › Kocaeli
14 Şub 2013 - Kocaeli Lider Gençlik ve İzcilik Spor Kulübü dün düzenlediği basın ... ve Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Şaban Arkan, 20 Ocak tarihinden ...
Tusdata Kocaeli - Facebook

https://p.facebook.com › tusdata.kocaeli
1K likes. Tusdata A.Ş. Kocaeli şubesi Resmi Hesabıdır. ... To connect with Tusdata Kocaeli, join Facebook today. Join. or ... Comment. Şaban Arkan— 5 star.
Tusdata Kocaeli

https://b-m.facebook.com › tusdata.kocaeli
Kullanıcı oyu: 5 - ‎2 oy
1K likes. Tusdata A.Ş. Kocaeli şubesi Resmi Hesabıdır. ... To connect with Tusdata Kocaeli, join Facebook today. Join. or ... Comment. Şaban Arkan— 5 star.
Nasıl Krtik Düşünülür | Kocaeli Olay GazetesiKocaeli Olay Gazetesi

www.kocaeliolay.com › nasil-krtik-dusunulur
Program sunucusu Şaban Arkan'ın program takdimi ve kritik-analitik ... dolayı Kritik Analitik Düşünce (KAD) Platformuna, İzmit Belediyesine, Kocaeli Hanımlar,
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Veli Görüşme Saatleri - İzmit Mesleki ve ...

izmiteml.meb.k12.tr › icerikler › 2017-2018-egitim-ogretim-yili-veli-goru...
25 Ara 2017 - İZMİT MTAL 2017/2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRETMEN-VELİ GÖRÜŞME SAATLERİ ... ŞABAN ARKAN, ELEKTRİK ELEKTRONİK TEK.
Öğretmenlerimiz

izmiteml.meb.k12.tr › dosyalar › 22104659_PERSONEL_LYSTESY
55, SİNAN KARAOĞLU, Öğretmen, Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik. 56, SUAT KORAL, Öğretmen, Elektrik-Elektronik Tek./Elektrik. 57, ŞABAN ARKAN, Öğretmen ...
Eğitim Öğretim Yılı Veli Görüşme Saatleri - İzmit Mesleki ve ...
izmiteml.meb.k12.tr › icerikler › egitim-ogretim-yili-veli-goru...
ŞABAN ARKAN, ELEKTRİK ELEKTRONİK TEK. ALANI, ÇARŞAMBA, 08.30-13.00. KADİR ŞAHİN, ELEKTRİK ELEKTRONİK TEK.

TUS sorularının çalındığı iddiasının merkezinde bu kez hangi Cemaat var

Fethi Yılmaz yazdı04.03.2019

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında ÖSYM’nin soruları ve cevap anahtarını yayımlamadan önce sınav soruları sosyal medyada yer aldı. 24 Şubat 2019 Pazar günü gerçekleşen Tıpta Uzmanlık Sınavı öncesinde soruların Whatsapp gruplarında paylaşıldığı iddia edilirken, TUS sorularının çalındığı tartışmaları gündeme gelmişti.

Sınav sorularının çalındığı iddiaları üzerine ÖSYM açıklama yaptı. TUS soruları ve cevap anahtarının çalındığı iddialarının odağındaki TUSDATA isimli dershane de konuyla ilgili açıklama yaptı. Ancak TUSDATA isimli dershanenin kurucularının cemaat bağlantıları dikkat çekti.

TUSDATA VE ÖSYM AÇIKLAMALARINDA NELER SÖYLEDİLER

TUS’a giren doktorların Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yaptıkları şikayetler ve söyledikleri, “sınav soruları çalındı mı” sorularını kuvvetlendirdi. Sınava giren M. İsimli bir doktor konuyla ilgili,*****"Bugün TUS dershanesine gitmeden başarı elde etmek çok zor”*****dedikten sonra, “Sızıntı iddiasının odağındaki TUS dershanesinin sınav öncesi 50 kişilik özel gizli grup oluşturduğunu ileri sürülüyor. Sınav soruları derece yapmaları için bu özel gruba verildi iddiası var. Bir de yüzde 98 soru tutturma, çıkan tüm sorulara referans spot bilgi paylaşımı sızıntı ihtimalini kuvvetlendiriyor. Binlerce tıp doktorunun emeğinin çalınmasına sessiz kalınmamalı” iddialarında bulunmuştu.

Konuyla ilgili sosyal medyada ve farklı mecralarda da iddialar dile getirilmesi üzerine, TUSDATA isimli dershane açıklama yaparak, sınava giren hocalarının soruları ezberleyerek daha sonra sosyal medyadan paylaştığını ifade etmişti.

TUSDATA’nın yaptığı açıklama şöyle:

Konuyla ilgili CİMER’e yapılan şikayete ÖSYM’nin Hukuk Müşavirliği yanıt vermişti. ÖSYM açıklamasında, TUSDATA’nın*****“soruları ezberledik”*****şeklindeki açıklamasına yer verdi ve sorular ÖSYM'den iki gün erken açıklandığı için telif hakkı konusunda yasal işlem başlatılacağı ifade edildi.

ÖSYM Başkanlığı Hukuk Müşavirliği’nin CİMER’e yapılan şikayete şöyle yanıt vermişti:

“ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda, sınavlara giren bazı adaylarca sınav esnasında sorular ezberlenerek (bazen farklı adaylarca sınav esnasında ezberlenen sorular sınavdan sonra bir araya getirilerek) sınav sonrasında facebook, twitter, instagram, whatsapp, youtube gibi sosyal medya platformları üzerinden paylaşılabilmektedir.

Nitekim CİMER başvurunuza konu TUSDATA yayınevi tarafından yapılan kamuoyu açıklamasında; yayınevinin kendi hocalarının sorularda hata olup olmadığını saptamak için 2019-TUS sınavına girdiği ve sınav sonrasında soruları orijnaline en yakın şekilde çıkartarak soruları sınav bittikten sonra whatsapp üzerinden paylaştıkları açıkça ifade edilmiştir.

Telif hakkı Başkanlığımıza ait olan sınav soru ve cevaplarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa aykırı olarak Başkanlığımızın yazılı izni olmaksızın yayınlanması suç teşkil ettiğinden sınav sonrasında soruları izinsiz yayınlayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmakta ve aynı zamanda erişimin engellenmesi kararı verilmesi, Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğinden talep edilmektedir.

İlgili CİMER başvurusuna konu 24.02.2019 tarihinde gerçekleştirilen 2019-TUS sınavı ile ilgili olarak sınav sona erdikten saatler sonra bazı sona sorularının Başkanlığımızın telif haklarını ihlal ederek yayınlanması nedeniyle ilgili kişi ve kurumlar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Bilgilerinize sunulur.”

TUSDATA DERSHANESİ VE İSKENDERPAŞA CEMAATİ BAĞLANTISI

Sağlık Bakanlığı’ndaki Menzil Cemaati örgütlenmesi bir sır değil. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın uzun süre koltuğunu koruması ardında da Menzil Cemaati vardı. Öyle ki, Recep Akdağ’ın Menzil Cemaati’nin lideri Abdulbaki Erol’la yaptığı telefon görüşmeleri de tartışmalara neden olmuştu.

Menzil Cemaati’nin Sağlık Bakanlığı’nı adeta tam anlamıyla ele geçirmesi üzerine,*****24 Haziran seçimleri sonrasında Sağlık Bakanlığı’na İskenderpaşa Cemaati’ne mensup Fahrettin Koca getirildi. Menzil’e karşı panzehir olarak Sağlık Bakanlığı’nın verildiği İskenderpaşa Cemaati’ne ilişkin de tartışmalar devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’ndaki Menzil-İskenderpaşa kavgasının yansımaları gün geçtikçe daha sık görülmeye başlandı.

2019-TUS sorularının sızdırıldığı yönündeki iddiaların merkezinde olan TUSDATA’nın kurucuları arasında yer alan Uzman Doktor Sami Selçukbiricik’in bağlantıları da dikkat çekiyor.

Doktor Sami Selçukbiricik, TUSDATA’nın kurucuları olmasının yanı sıra, çeşitli illerde yapılan TUSDATA seminerlerine konuşmacı olarak katılıyor ve TUSDATA sitesinde köşe yazarlığı yapıyor.

Sami Selçukbiricik’in TUSDATA dışında da birçok kurumda çalışıyor.

İstanbul’da İskenderpaşa Cemaati’nin lideri Muhammed Nureddin Coşan’ın vakfettiği “Asfa Eğitim Vakfı” kurulmuştu.

8 Kasım 2014 tarihinde derneğin kuruluşu Resmi Gazete de yer aldı. Kurucusunun İskenderpaşa Cemaati’nin lideri Muhammed Nureddin Coşan olan Asfa Eğitim Vakfı’nın amacı Resmi Gazete de şöyle yer aldı:

“Vakıf’ın esas amacı; vakıf senedinin başlangıç kısmında belirtilen misyonu gerçekleştirecek faaliyetlerde bulunmaktır. Öğretim-eğitim hizmetleri yanında, sağlık, kültür, bilim, sanat, sosyal, çevre gibi kamu yükümlülüklerini azaltmaya katkıda bulunmak amacı ile kamu hizmetleri içerisinde yer alan hizmetleri gerçekleştirecek faaliyetlerde bulunmak. Vakıf’ın esas amacı çerçevesinde olmak üzere, özellikle halen Asfa Eğitim Kurumları olarak öğretim ve eğitim hizmetlerini sunmakta olan eğitim kurumları ile başlangıç kısmında belirtilen kurucunun ve /veya Prof. Dr. Mahmud Es’ad COŞAN’ın katkıda bulunduğu, kuruluşuna öncülük yaptığı, eserlerinin yayınlandığı basın-yayın kuruluşları; sosyal, kültürel, sanat ve sağlık alanlarındaki kuruluş ve projeleri başta olmak üzere vakıf amacı’na uygun faaliyetlerde bulunan tüm kuruluşları ve projeleri tüm yönleri ile desteklemek.”

Resmi Gazete de vakfın yönetim kurulu da yer aldı.

İskenderpaşa Cemaati’nin Asfa Eğitim Vakfı yönetim kurulunda, TUS sorularını sızdırdığı öne sürülen TUSDATA’nın kurucusu Sami Selçukbiricik’in adı da geçiyor.

Sami Selçukbiricik, İskenderpaşa Cemaati’nin Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yaptı.

İşte tüm bu nedenlerle kimilerinin parmağı İskenderpaşacıları gösterirken, İskenderpaşacılar ise söz konusu sızıntıların kendilerine karşı bir başka cemaatin kimilerine göre Menzilcilerin kumpası olduğunu söylüyor.

Türkiye, cemaatlerin devlete yerleşmesi ile birlikte ÖSYM sınavlarında yaşanan hırsızlıkları geçmişte çok yaşadı.

Dün FET֒nün yaptığı sınav hırsızlıklarının sonucunda Türkiye hala bedel öderken, bugün devlete yerleştirilen başka cemaatler üzerinden yine aynı iddiaların konuşulması,*****“Ne zaman ders alacağız”*****sorularını da beraberinde getiriyor.

Fethi Yılmaz

Odatv.com

04.03.2019 12:39

Bu sınavda böyle şaibeler oluşturmadığı ve gündemi karsitimadigi için tusdata tus dersanelerine ve uzman doktor sami selcukbiricik hocamıza teşekkür ediyoruz. Sayelerinde bu sınav dönemi sakin geçiyor

Hakikaten yıllardır ilk defa. Ama bunda ösym ile anlaşılmış kirli ve suç baglantialrimiz unutulsun.. ve sen geçmişi karıştırma ben de tus soruları üzerinden seni yıpratmayayım anlaşması veya iskenderpaşa cemaatinin tusdatayi cemaatimizi yıpratıyorsun senin yuzunden fetoyla bir anilir olduk diye uyarmış olması gerektiğinin rolü olduğunu düşünüyorum yoksa tusdatanin bu tavrı değişmez reklamın iyisi kötüsü olmaz diye hak arama ayaklarina milletin post sınav dönemini zehir ederdi kanaatindeyim

Kayıtsız Üye
05-25-2020, 10:04
www.haberler.com › ali-ozkaya
Ali Özkaya Haberleri - Ali Özkaya Kimdir - Haberler
Ali Özkaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler.Ali Özkaya ... 20.04.1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu.
tr-tr.facebook.com › av.aliozkaya03
Ali Özkaya | Facebook
Ali Özkaya Resmi Sayfası.. 1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu. 1980 yılında ilkokulu, 1987 yılında Isparta/Keçiborlu ...
www.sondakika.com › ali-ozkaya
Ali Özkaya - Son Dakika
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Ak Parti Dinar İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştü. 09.12.2019 05:24 Milletvekili Ali Özkaya'dan, ...
akpartiafyon.com › ozgecmis-11-420-av-ali-ozkaya
Av.Ali ÖZKAYA - AK Parti Afyon
Ali ÖZKAYA 20 Nisan 1970'te Afyonkarahisar Dinar/Çayüstü köyünde doğdu.Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep'tir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk ...
www.afyonzafer.net › dinar › milletvekili-ozkaya-dinarda-istisare-topl...
Milletvekili Özkaya Dinar'da istişare toplantısı gerçekleştirdi
26 Eki 2019 - Milletvekili Özkaya Dinar'da istişare toplantısı gerçekleştirdi. Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Ak Parti Dinar İlçe Başkanlığını ...
m.yeniakit.com.tr › kimdir › Ali_Özkaya
Ali Özkaya kimdir? - Yeni Akit Gazetesi
20 Nisan 1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde hayata gözlerini açtı. Babasının ismi Mitdat, annesinin ismi Zeynep'tir. 1980 senesinde ...
www.akparti.org.tr › ak-kadro › merkez-disiplin-kurulu › ali-ozkaya
ali özkaya - AK PARTİ
ALİ ÖZKAYA, 20.04.1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu. Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep'tir. 1980 yılında ilkokulu, 1987 ...
www.gazete3.com.tr › haber › ozkaya-dan-dinar-cikarmasi-h_94006
Özkaya'dan Dinar çıkarması - Gazete3.com
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar ilçesine çıkarma yaparak, bazı ziyaretlerde bulundu, yapımı devam eden yatırımları inceledi.
www.hurriyet.com.tr › Yerel Haberler › Afyonkarahisar › Dinar
Dinar'da köylerin sorunları konuşuldu - Hürriyet
14 Eki 2019 - Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA)- DİNAR Kaymakamlığı Köylere Hizmet ... Kapankaya ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın...
www.afyonyerelbasin.com › Genel
Mv. Ali Özkaya Dinar'da Köy Muhtarlarını Dinledi - Afyon Son ...
15 Eki 2019 - Dinar ilçe Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı'nın 2020 yılı yatırım taleplerine ilişkin toplantı Ak Parti Afyonkarahisar Mv.
tr.wikipedia.org › wiki › Ali_Özkaya
Ali Özkaya - Vikipedi
Ali Özkaya 20 Nisan 1970 tarihinde Mitdat Bey ve Zeynep Hanım'ın çocuğu olarak Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Çayüstü köyünde doğdu. 1987 yılında ...
www.haberturk.com › ali-ozkaya-kimdir
Ali Özkaya kimdir - Ali Özkaya Son Dakika Haberleri - Habertürk
Ali Özkaya ile ilgili bütün gelişmelere; en taze video ve görsellere; yazılara ve ... 20 Nisan 1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu.
www.hurriyet.com.tr › Yerel Haberler › Afyonkarahisar › Dinar
Dinar Haberleri: Milletvekili Özkaya'nın acı günü - Hürriyet
15 Eki 2018 - Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya'nın vefat eden annesi ...
www.milliyet.com.tr › Yerel Haberler › Afyonkarahisar
Milletvekili Özkaya, Projelerini Anlattı - Afyonkarahisar Haberleri
14 Oca 2019 - AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar İlçe Teşkilatında, Cumhur İttifakı adayı Nihat Sarı, MHP İlçe ...
milletvekilin.com › Partiler › AK Parti › Afyonkarahisar
Ali Özkaya - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili | Milletvekilin
20 Nisan 1970 tarihinde, Dinar, Afyonkarahisar'da doğmuştur. Avukat olan Ali Özkaya, Ankara Üniversitesi mezunu olup, 27. Dönem TBMM Afyonkarahisar AK ...
emlakkulisi.com › guncel › ali-ozkaya-dinar-yatirimlari
Ali Özkaya dinar yatırımları - 17/12/2019 - Emlakkulisi.Com
Ali Özkaya dinar yatırımları AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar için çalışmaya devam edeceğini söyledi. "Eski cezaevinin bulunduğu yere 200 ...
beyazgazete.com › Yerel Haberler › Afyon › Dinar
Dinar'da Halk Günü Toplantısı - Afyon iline bağlı Dinar ilçesi
28 Tem 2019 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar'da halk günü toplantısına katıldı. - Afyon, Dinar, Yılbaşı.

www.yenihaberden.com › GÜNCEL
Dinar'dan kısa kısa - Yeni Haber
14 Eki 2019 - AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar'da köy muhtarları toplantısına katıldı. Dinar Kaymakamlık ...
www.sozcu.com.tr › Gündem
Afyonkarahisar'da cinayette mide bulandıran detay - Güncel ...
13 Nis 2019 - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesi Çayüstü köyünde silahla öldürülmüş ... AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat ...
www.cnnturk.com › Yerel Haberler › Afyonkarahisar › Dinar
Dinar Mezbahası açıldı - Dinar Haber - CNN Türk
14 Eki 2019 - Dinar Belediye Mezbahası'nın açılışı dolayısıyla düzenlenen törene AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Kaymakam Selami ...
www.afyonhaber.com › SİYASET
ÖZKAYA, DİNAR'I ZİYARET ETTİ - SİYASET - Afyon haber ...
7 Ara 2015 - Özkaya Dinar'da Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya memleketi Dinar'da bir dizi ziyaretler ...
www.memleket.com.tr › GÜNDEM
Dinar'dan kısa kısa - Memleket
14 Eki 2019 - AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar'da köy muhtarları toplantısına katıldı. Dinar Kaymakamlık ...
www.dinarhaberleri.com › ...
Dinarda Resmi Bayramlaşma Suçıkanda Yapıldı - Güncel ...
7 Haz 2019 - DİNARDA RESMİ BAYRAMLAŞMA SUÇIKANDA YAPILDI ... Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise, Türkiye'de Cumhur ittifakının en ...
www.haber7.com › afyonkarahisar › 1854973-ak-parti-milletvekili-o...
Afyonkarahisar haberleri AK Parti Milletvekili Özkaya, Dinar'da ...
21 Mar 2016 - Afyonkarahisar sondakika haberleri AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bir dizi ziyaret ...
www.afyonmansethaber.com › haber › guncel › vekil-ozkaya-dinara-...
Vekil Özkaya, Dinar'a yapılan yatırımları anlattı - Afyon Manşet ...
28 Haz 2017 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar'a yapımı devam eden ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. 28 Haziran ...
www.aksehirpostasi.com › SİYASET
milletvekili özkaya'dan dinar'da şükür yemeği - Akşehir Postası
9 Kas 2015 - Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Ak Parti'nin 1 Kasım seçimlerinden büyük bir zaferle çıkması ...
www.dinartso.org.tr › bulten
Slayt 1 - Dinar
PDF
Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci, Milletvekili Av. Ali Özkaya ve. TOBB Başkanı ... Afyonkarahisar Dinar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu. 2016 yılı ...
www.dinar.adalet.gov.tr › manset › img
Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Av.Ali ÖZKAYA'dan ...
Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Av.Ali ÖZKAYA, Dinar İlçe Kaymakamı Sayın Selami KAPANKAYA ve Dinar Belediye Meclis Üyesi Sayın Av.Nazif Metehan ...
www.afyonhaber.com.tr › SİYASET
MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZKAYA, DİNAR - AfyonHaber & Afyon ...
14 Ağu 2019 - Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Sosyal medya hesabından Dinar'da istişarelerde bulunduğunu bildirdi.
www.iha.com.tr › Yerel Haberler › Afyon
AK Parti Milletvekili Adayları Özkaya Ve Özkaldı Dinar'da ... - İHA
18 May 2015 - AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayları Av. Ali Özkaya ve Akif Özkaldı, Dinar merkez ve mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir ...
twitter.com › avaliozkaya › status
Ali ÖZKAYA on Twitter: "Dinar'da Belediye Başkan Adayımız ...
8 Şub 2019 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili | Avukat|Anayasa Komisyonu Bşk.Vekili| ... Dinar'da Belediye Başkan Adayımız ve ilçe başkanımızla birlikte ...
www.afyongazete.com › www.instagram.com › afyongazete
milletvekili ali özkaya, dinar'da istişare görüşmelerinde bulundu
14 Ağu 2019 - Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Sosyal medya hesabından Dinar'da istişarelerde bulunduğunu bildirdi.
www.emlaktafark.com › afyonkarahisar-dinarda-kura-heyecani-100169
Afyonkarahisar Dinar'da kura heyecanı | Emlaktafark
7 Eyl 2018 - Törene Afyon Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan ...
www.dinarumuthaber.com › dinarhaber › siyaset › milletvekili-ozkaya-...
Milletvekili Özkaya Dinar'ı Ziyaret Etti | Dinar Umut Haber Sitesi
9 Şub 2019 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Cumhur İttifakı Seçim Bürosunu ziyaret ederek partililerle buluştu. Cumhur İttifakının belediye ...
www.afyonturkeligazetesi.com › haber_11001_milletvekili-ozkaya-dina...
Milletvekili Özkaya Dinar'da incelemelerde bulundu - Afyon ...
7 Tem 2019 - Milletvekili Özkaya Dinar'da incelemelerde bulundu. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, partisinin Dinar ilçe teşkilatını ziyaret etti.
www.mynet.com › ak-parti-afyonkarahisar-milletvekili-adayi-ali-ozka...
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ali Özkaya - Mynet
28 Nis 2015 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Ali Özkaya seçim çalışmaları kapsamında Dinar ilçesini ziyaret etti.Özkaya, Dinar ilçesinde çeşitli ...
www.ozsaglikis.org › genel-baskanimiz-sert-afyonkarahisar-mvekili-a...
Genel Başkanımız SERT, Afyonkarahisar M.Vekili Ali ÖZKAYA ...
15 Eki 2018 - Genel Başkanımız SERT, Afyonkarahisar M.Vekili Ali ÖZKAYA ve Danıştay ... Bey'in biricik anneleri Zeynep Teyzemizin vefatı nedeniyle Dinar'da.
www.turkiyegazetesi.com.tr › Biyografi
Ali Özkaya kimdir? - Türkiye Gazetesi
23 Haz 2018 - Ali Özkaya kaç yılında hangi ilde doğdu, hangi okullarda okudu? ... 20 Nisan 1970'te Afyonkarahisar Dinar Çayüstü köyünde doğdu. Baba adı ...
www.bolgegundem.com › Gündem
15 Temmuz şehitleri Dinar'da anıldı - Afyonkarahisar Haberleri
15 Tem 2018 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya'nın da katılımlarıyla, Dinar Asri mezarlıktaki şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Gerçekleşen ...
www.afyonkarahisar.gov.tr › vali-tutulmaz-dinarda-hayvancilik-ve-su...
Vali Tutulmaz, Dinar'da “Hayvancılık ve Süt Ürünleri” Konulu ...
6 Tem 2019 - Programa Vali Mustafa Tutulmaz'ın yanı sıra Milletvekillileri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar ...
www.insaatderyasi.com › TOKİ
TOKİ Dinar Teslim Tarihi - İnşaat Deryası
10 Tem 2019 - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar ilçesinde inşaatı süren TOKİ konutlarının yıl sonuna doğru teslim edileceğini açıkladı.
t24.com.tr › haber › goruntulu-milletvekili-ozkayanin-aci-gunu,724026
(Görüntülü) Milletvekili Özkaya'nın acı günü - T24
15 Eki 2018 - Tahsin BAYTAR/DİNAR, (DHA) AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya'nın vefat eden annesi ...
www.dailymotion.com › video
Afyon Milletvekili Özkaya'nın Acı Günü - Dailymotion Video
ali özkaya afyon dinar ile ilgili video▶ 0:56
15 Eki 2018 - Haberler.com tarafından yüklendi
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya'nın vefat eden annesi ...
www.toki.gov.tr › haber › afyonkarahisar-dinarda-kura-heyecani
Afyonkarahisar Dinar'da kura heyecanı - TOKİ
5 Eyl 2018 - Törene Afyon Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan ...
afyonprestij.com › dinarda-milletvekili-adayi-ali-ozkaya-ruzgari
DİNAR'DA MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ÖZKAYA RÜZGARI ...
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya için Dinar ilçesinde birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi. Özkaya için bir araya gelen Dinar halkı, ...
www.wikiwand.com › Ali_Özkaya
Ali Özkaya - Wikiwand
Ali Özkaya 20 Nisan 1970 tarihinde Mitdat Bey ve Zeynep Hanım'ın çocuğu olarak Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Çayüstü köyünde doğdu. 1987 yılında ...
www.neoldu.com › Biyografi
Ali Özkaya Kimdir? & Hakkında Bilgi - NeOldu.com
15 May 2015 - Ali Özkaya Biyografisi. 1970 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesi Çayüstü Köyünde doğdu. Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep'tir. Özkaya ...
www.muhbir32.com › m-haber-8194
DİNAR DEVLET HASTANESİ EHLİNE EMANET
3 Şub 2020 - DİNAR DEVLET HASTANESİ EHLİNE EMANET. ... Öte yandan Afyon milletvekili Ali Özkaya da Çelik'i ilk ziyaret ederek, hayırlı olsun ...
www.afyonkarahisar.com.tr › haberler › Siyaset
Siyaset - Afyonkarahisar.com.tr
Taytak'tan hayırlı olsun ziyareti Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar İl ... programlara katılan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Kudüs için ... Yurdunuseven Dinar ilçesinde partisinin ilçe başkanlığınca düzenlenen Halk ...
afyon.ktb.gov.tr › afyonkarahisar-milletvekilimiz-ali-ozkaya-ile-15-te...
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİMİZ ALİ ÖZKAYA İLE "15 ...
AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİMİZ ALİ ÖZKAYA İLE "15 TEMMUZ SÜRECİ VE YARGILAMALAR" KONULU SÖYLEŞİ PROGRAMI, MİLLET ...
www.youtube.com › watch
15 Temmuz Gecesini Afyonkarahisar Mv. Ali Özkaya Anlatıyor ...
ali özkaya afyon dinar ile ilgili video▶ 36:48
2 Ağu 2016 - TRT Avaz tarafından yüklendi
Panorama programımızın 30 Temmuz 2016 tarihli yayınında, konuğumuz AK Parti Afyonkarahisar ...
www.afyontime.com › bu-ne-siddet-bu-ne-celal-sayin-vekil
Bu ne şiddet bu ne celal sayın vekil? - Siyaset - afyon haber ...
10 saat önce - Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına ... yakışmayan ,Millete vekil olmuş siyasetçi, AKP milletvekili Ali Özkaya 26.
www.afyonkenthaber.com › kategori-siyaset-10
Haber Kategorileri - Afyon Kent Haber
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya FETÖ tahliyeleri hakkında ... 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Dinar Belediye Başkanı seçilen ve görevine ...
yorumafyon.com › makale › dincay-dogar › sayin-vekilim--o-ve-siz-...
SAYIN VEKİLİM; O VE SİZ, BİRLİKTE ANILIYORSUNUZ
18 Şub 2019 - Bu aslanlaşmış ademoğlu Hakyol Vakfı'na sızmış ya da Hakyol Vakıflı olanları ... Sayın vekilim Ali Özkaya, lütfen Sağlık Bilimleri Üniversitemizi ...
www.mukellefgazetesi.com.tr › sifresizhaberler
ŞABLON - Mükellef Gazetesi
16 Eki 2019 - 1- Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Adalet ve Kalkınma Partisi ... atamalarla ilgili konuştuğumuz, işte atanan hâkim HAKYOL'cu mu, ...
www.afyonanahaber.com.tr › AFYON HABER
İlim Fikir ve Gönül Lideri Yâd Edildi - Afyon Ana Haber
6 Kas 2017 - Özkaya; “Allah'ın lütfu olsa gerek Hak-Yol Vakfı evlerinde kalarak o ... Genel Müdürü Ali Evsen tarafından AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ve ...
t24.com.tr › Politika
CHP'li Murat Bakan: Şeyhine değil hukuka bağlı yargıçlar ...
17 Eki 2019 - "Adliye koridorlarında hangi hâkim HAKYOL'cu diye konuşuluyor" ... Orada bulunan Komisyon üyesi arkadaşımız, teklif sahibi Ali Özkaya dedi ...
www.krttv.com.tr › gundem › seyhine-degil-hukuka-bagli-yargiclar-y...
'Şeyhine değil hukuka bağlı yargıçlar yetiştirelim' - KRT TV
17 Eki 2019 - "Adliye koridorlarında hangi hâkim HAKYOL'cu diye konuşuluyor" ... Orada bulunan Komisyon üyesi arkadaşımız, teklif sahibi Ali Özkaya dedi ...
www.freejudges.eu › Turkce
Muharrem Özkaya - freejudges.eu
Erdoğan'ın avukatı ve AKP Afyon milletvekili Ali Özkaya'nın kardeşi olan (avukat) ... İhraçlar ve yeni atamalarla birlikte Türk yargısında Hakyol, Menzil ve ...
www.freejudges.eu › Turkce
Muharrem Özkaya - freejudges.eu
Erdoğan'ın avukatı ve AKP Afyon milletvekili Ali Özkaya'nın kardeşi olan (avukat) ... İhraçlar ve yeni atamalarla birlikte Türk yargısında Hakyol, Menzil ve ...
www.sakaryayenihaber.com › sakarya-neden-boyle-makale,13362
Sezai MATUR - Sakarya neden böyle? - Sakarya YeniHaber
2 Kas 2019 - İskenderpaşacılar diye de anılan ve Hak-Yol Vakfı etrafında ... hakyol mensubu mudur bilinmez ve böyle olsa da olmasa da özkaya özel hayatı ... kişileri Dolar Euro Dinar Dirhem Afyon Esrar ne kullanıyorlarsa Ali Veli Halil ...
www.memleket.com.tr › GÜNDEM
Şamil Tayyar: Yargıda "Hakyolcular" kadrolaşıyor - Memleket
30 Eyl 2019 - Hakyol'la ilgili de kaygım var. ... Ali akdeniz ... hakyol mensubu mudur bilinmez ve böyle olsa da olmasa da özkaya özel hayatı kendi tercihidir ...
www.kocaeligazetesi.com.tr › haber › eren-cami-imami-adaleti-gasp-e...
Eren Cami İmamı: Adaleti gasp eden bir sistem var - Kocaeli ...
13 Eki 2019 - ... Eren Camii İmamı Mehmet Ali Karadaşlı, görevde yükselme sınavları ... hakyol mensubu mudur bilinmez ve böyle olsa da olmasa da özkaya ...
www.yenimesaj.com.tr › bati-turkleri-kobay-olarak-mi-kullaniyor-H1...
Yeni Mesaj; Muharrem Bayraktar: Batı, Türkleri kobay olarak ...
14 Oca 2005 - Ömer Özkaya'nın kaleme aldığı "CIA Belgelerine Göre Zihin Kontrolü" kitabında, insanların kobay olarak kullanılması ile ilgili ilginç örnekler ...
www.yazargazetesi.com.tr › kutahya › hayirsever-doktordan-egitime-...
Hayırsever doktordan eğitime destek] ® - Yazar Gazetesi
11 Ara 2019 - ... hakyol mensubu mudur bilinmez ve böyle olsa da olmasa da özkaya ... Dolar Euro Dinar Dirhem Afyon Esrar ne kullanıyorlarsa Ali Veli Halil ...
www.okumedya.com › Bar-Pehlivan-Bar-Terkolu-Metastaz
Barış Pehlivan
PDF
Devletin resmi cemaati: İskenderpaşa ve Hakyol… 69 ... NATEK'in ortağı Erpolat diğer ortağı ve daha sonra tek sahibi Mehmet Ali ... Muharrem Özkaya 73.
www.resmigazete.gov.tr › arsiv
T.C. Resmi GazetePDF
Devlet Bakam. Ş. ERDEM. Devlet Bakam. Y. AKTUNA. Devlet Bakam. T. AKYOL. Devlet Bakam. A. ATAÇ ... Tunceli. 5. Çarkı Saadet. Ali Doğan. 1952 Tunceli. 6. Konay Ali İhsan. Remzi. 1952. Denizli. 7 ... 408 Özkaya Mustafa1. Mehmet. 1956.
ali özkaya afyon dinar için diğer resimler
Görseller hakkında kötüye kullanım bildirin
Web sonuçları
www.sabah.com.tr › 24-haziran-2018-secim-sonuclari › ali-ozkaya
ALİ ÖZKAYA - Milletvekili Adayları - 24 Haziran 2018 Seçimleri
24 Haz 2018 - 20 Nisan 1970'te Afyonkarahisar Dinar Çayüstü köyünde doğdu. Baba adı Mitdat, anne adı Zeynep'tir. Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk ...


Ali Özkaya Beyefendi başarılı bir siyasetçi ösym yolsuzluklarını ortaya çıkarabilecek bir yetenek iken maalesef bu konuya mesafeli duruyor görüşüne katılıyorum

Kayıtsız Üye
05-25-2020, 10:14
Bir intörn doktordan gelen TUS mesajı:
"... dersanelerin tus forumlarını gezerken tuhaf bir konu dikkatimi çekti: t u s d a t a tus dersanesinin sitesi d r t u s . com da yıllardır tusiyerlere yol gösteren moderatörler hep tusem, tustime, ahmet altun, oytun erbaştan memnun kalmayıp tusdata dersanesine uzun dönem gitmişler, tus öncesi kampına gitmişler ve tusdata yayınlarından okumuşlar ve genellikle, sıkllıkla kazanmadıkları halde yıllardır sürekli en iyisi TUSDATA, kendiniz çalışarak zor motive olursunuz tavsiyelerinde bulunuyorlar ayrıca her TUS sınavı sonraları çok aktifler .. bize tavsiye ettikleri ve defalarca gittikleri en iyi dersane, en iyi hocalar, en iyi kamp , en iyi ders notları en iyi motivasyona karşın neden kazanamadılar. İnsanların kafası karışık ve ekonomik olarak zor günler geçiriyorlar neden ısrarla kendin çalışarak kazanamazsın diyerek psikolojilerini alt üst ediyorlar.
bunlar maaşlı trol mü? trolse helal kazanç konusunda çok duyarlı bir müslüman olduğunu beyan ve tusdata tus dersanesini "helal para için çaba sarfedenler topluluğu olarak" tanımlayan Uz.Dr. Sami Selçukbiricik hoca bu çalışanlarını neden engellemiyor? moderatör adı altında çalışanların tıpçıları kandırdığını aldattığını biliyor mu? Tusdata etik değerlerine uygun mu? Madem ki dersaneler içinde en iyisi madem ki helal kazanç önemli ise neden çalışanlarına engel olmuyor. "“Aldatan bizden değildir" hadisini bilmiyor mu?

https://www.youtube.com/watch?v=I-QwRPORWas

sual şudur: herşeyi biliyorlar ama kendileri neden kazanamıyorlar? Hangi yanlışı yapıyorlar?
örnekler

https://i.hizliresim.com/5a1aYR.png
https://i.hizliresim.com/zj7jB7.png

https://i.hizliresim.com/NnRnkO.png
https://i.hizliresim.com/V919EZ.png
https://i.hizliresim.com/GmOmPZ.png

https://i.hizliresim.com/dvAvb4.png
https://i.hizliresim.com/mMWM40.png
https://i.hizliresim.com/ZXPXZG.png
https://i.hizliresim.com/YQ7QO2.png

https://i.hizliresim.com/6aLakW.png
https://i.hizliresim.com/mMWMr2.png
https://i.hizliresim.com/ZXPXQA.png
https://i.hizliresim.com/nQ3Qmg.png
https://i.hizliresim.com/qdZdPD.png
https://i.hizliresim.com/k9y9GD.png
https://i.hizliresim.com/ZXPXMG.png

https://i.hizliresim.com/RrlrVj.png
https://i.hizliresim.com/QLoLY3.png
https://i.hizliresim.com/qdZdlW.png
https://i.hizliresim.com/16l6Y1.png
https://i.hizliresim.com/0RoRqD.png
https://i.hizliresim.com/6aLa2N.png
https://i.hizliresim.com/pbpbgN.png
https://i.hizliresim.com/jgGg5G.png
https://i.hizliresim.com/LlWlaJ.png
https://i.hizliresim.com/16l6kD.png
https://i.hizliresim.com/7arabv.png
https://i.hizliresim.com/16l62b.png
https://i.hizliresim.com/P1Z1Yb.png
https://i.hizliresim.com/OvpvMZ.png
https://i.hizliresim.com/4jvjDY.png
https://i.hizliresim.com/WqLq4E.png
https://i.hizliresim.com/Ba5aEG.png
https://i.hizliresim.com/GmOmvy.png

https://i.hizliresim.com/pbpbRN.png
https://i.hizliresim.com/26V620.png
https://i.hizliresim.com/nQ3QA1.png
https://i.hizliresim.com/RrlrEa.png

https://i.hizliresim.com/DY0Ykl.png

https://i.hizliresim.com/Em4mEq.png

https://i.hizliresim.com/v6v6oD.png
https://i.hizliresim.com/XMrMYO.png
https://i.hizliresim.com/pbpbzm.png

https://i.hizliresim.com/ADdD0Q.png
https://i.hizliresim.com/dvAv2L.png
https://i.hizliresim.com/0RoRkW.png
https://i.hizliresim.com/LlWlE1.png
https://i.hizliresim.com/QLoLWV.png
https://i.hizliresim.com/5a1a2q.png
https://i.hizliresim.com/OvpvB5.png
https://i.hizliresim.com/36n6P4.png
https://i.hizliresim.com/jgGg1J.png
https://i.hizliresim.com/4jvjq4.png
https://i.hizliresim.com/NnRnr5.png
https://i.hizliresim.com/jgGgVn.png

Dr. Özer ilcin abi aile hekimligi yapan tabip olarak hayatından memnun.. tus dersanrisne gitmesine rağmen kazanmak istememiş ama bizim kazanmamızı çok istediği için tabiki ucretsiz olarak danışmanlık yapıyor×

Search Modes

TÜMÜ

GÖRSELLER

VİDEOLAR

HABERLER

HARİTALAR

ALIŞVERİŞ

KİTAPLAR

UÇUŞ ARAMA

ARAMA ARAÇLARI

Arama Sonuçları

GÖRSELLER

Tümünü Görüntüle

Tümünü görüntüle

Web sonuçları

Dr. Özer İlçin - Yorumları incele ve randevu al | DoktorTakvimi.com

https://www.doktortakvimi.com › bursa

Dr. Özer İlçin hakkında randevu ve bilgi almak için tıklayınız. Hastalar tarafından kendisi hakkında yapılmış değerlendirmeler ve*****...

Dr. Özer İlçin - Gerçek yorumları oku, randevu al | Doktorsitesi.com

https://www.doktorsitesi.com › bursa

Dr. Özer İlçin (Bursa - Dahiliye - İç Hastalıkları ) hakkında randevu ve bilgi almak için tıklayın. Gerçek hasta görüşlerini okuyun. Ücretsiz*****...

Özer Ilçin (@ozerilcin) | Instagram photos, videos, highlights and stories

https://www.pictame.com › ozerilcinphoto

Images, videos, instagram posts, instagram stories from Özer Ilçin on instagram. You can see Özer Ilçin's instagram entire profile*****...

Özer Ilçin Foursquare'de

https://tr.foursquare.com › user

Özer I.'nın bütün fotoğraflarını, tavsiyelerini, listelerini ve arkadaşlarını gör.

Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Özer İLÇİN ile etiketlenen içerikler

www.haber37.gen.tr › tag › acil-saglik-hi...

Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Özer İLÇİN haberleri. Tıp Bayramında Makam Ziyareti 4 sene önce | Kastamonu. 14 Mart Tıp *****...

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü V. Dr.Özer İLÇİN ...

https://www.kastamonuhaberi.com › tag

Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü V. Dr.Özer İLÇİN haberleri. Kastamonu'da Evde Sağlık Hizmetleri Komisyon Toplantısı*****...

Özer Ilçin (@ozerilcinphoto) • इंस्टाग्राम फ़ोटो ... - Instagram

https://www.instagram.com › ozerilcinph...

506 फ़ॉलोअर, 485 फ़ॉलो कर रहे हैं, 125 पोस्ट - Özer Ilçin (@ ozerilcinphoto) की Instagram फ़ोटो और वीडियो देखें.

Özer Ilçin (@ozerilcinphoto) • Instagram photos and videos

https://www.instagram.com › ozerilcinph...

505 Followers, 484 Following, 125 Posts - See Instagram photos and videos from Özer Ilçin (@ozerilcinphoto)

Özer İlçin - Memurlar.Net

https://www.memurlar.net › arama › robot

İstanbul'da oy farkı 2 bin, ama geçersiz oy sayısı 300 bin · Güneş gözlüklerinde büyük indirim · Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu kazandı · '10 büyük ilçede*****...

Bu sayfayı 10.04.2019 tarihinde ziyaret ettiniz.

Page Navigation

Web sonuçları

Ozer Simurg ozer ilcin | Flickr

https://www.flickr.com › photos

Explore Ozer Simurg ozer ilcin's 10 photos on Flickr!

Bu sayfayı 10.04.2019 tarihinde ziyaret ettiniz.

112'yi gereksiz yere aramayın - Kastamonu Açıksöz Gazetesi

www.aciksoz.com.tr › ...

112 Acil Servis'in vakaya ulaşma süresinin ilk 10 dakikada yüzde 87 olduğunu belirten İl Ambulans Servisi 112 Başhekimi Dr. Özer İlçin,*****...

ozer ilcin Arama Sonuçları , ozer ilcin Son Dakika Haberleri ...

https://www.yenisafak.com › arama › tag...

112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü*****Özer İlçin, 112'ye yapılan günlük 700 çağrıdan sadece 75'inin gerçek vaka çağrısı olduğunu açıkladı. 09 Mayıs 2015*****...

700 acil çağrıdan 75'i gerçek - Yeni Şafak

https://www.yenisafak.com › hayat

9 May 2015 -*****112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü*****Özer İlçin, 112'ye yapılan günlük 700 çağrıdan sadece 75'inin*****...

Deniz Teğmen Kemal İlçin - Yeni Şafak

https://www.yenisafak.com › arama

112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü*****Özer İlçin, 112'ye yapılan günlük 700 çağrıdan sadece 75'inin gerçek vaka çağrısı olduğunu *****...

1 GÜNDE GELEN 700 ACİL ÇAĞRIDAN 75'İ GERÇEK - Fotoğraflarla ... - Milliyet

m.milliyet.com.tr › 1-gunde-gelen-700-a...

112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Özer İlçin, 112'ye yapılan günlük 700 çağrıdan sadece 75'inin gerçek vaka çağrısı olduğunu *****...

muatay ö.a.yanık r.özkan e.taşdelen yeçelenli h.yorulmaz s.demirtaş h ...

https://dosyaism.saglik.gov.tr › Eklenti

ÖZER İLÇİN. ŞENPAZAR 2 NOLU AHB. 22. 24 ŞENPAZAR. X. X. 17. MERKEZ. EVRİN YÜCEBIYIK. 12 İHSANGAZİ. GÖKHAN GÜNEY.

Kastamonu içinde, ikinci el satılık 2 adet bazali bellona monet çekyat - letgo

https://tr.letgo.com › ...

Kastamonu içinde, ikinci el satılık 2 adet bazali bellona monet çekyat - Özer İLÇİN tarafından Kastamonu içinde paylaşılmış 2*****...

Öztürk Kardeşler spor Ayakkabı - Antiochia | Facebook

https://m.facebook.com › category › posts

foto di Öztürk Kardeşler spor Ayakkabı. Mi piaceCommenta. Piace a Atakan Ulaşma, Özer Ilçin, Oğuzhan İrem Hocamoğlu e altri 2.

Puan

5,0*****

") 0px 0px / 13px 15px repeat-x; font-size: 0px;">

*****(5)

Özer Ilçin @ozerilcin Instagram Profile | ...

picdeer.com › ozerilcin

Check Özer Ilçin @ozerilcin instagram profile. Prensesinin babası, 112cilerin " eski padişahı" ailenizin hekimi...

Bu sayfayı 10.04.2019 tarihinde ziyaret ettiniz.

Web sonuçları

Dr. Özer İLÇIN | Tıbbi Bilgiler

tibbibilgiler.com › dr-ozer-ilcin

Dr. Özer İLÇIN hakkındaki yazılar için ve Dr. Özer İLÇIN ile ilgili bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada.

Dr. Özer İLÇIN Kimdir? - doktoryorum.org

www.doktoryorum.org › Dr-zer-LIN

Dr. Özer İLÇIN yorumları, Dr. Özer İLÇIN telefon numarası, Dr. Özer İLÇIN adres.

Özer İlçin - Pratisyen Hekim - Kastamonu | Hekimler.Net

https://www.hekimler.net › ozer-ilcin

Özer İlçin, Pratisyen Hekim olarak Kastamonu Taşköprü ilçesinde Kastamonu Taşköprü 40 Nolu Aile Sağlığı Merkezi isimli sağlık kuruluşunda görev*****...

Femen Sevil (@Femenselen) | Twitter

https://mobile.twitter.com › femenselen

#Periscope 'ta CANLI: MERVE SANAY TAHA ÖZER İLÇİN KARAGÖZ BEBEKSİ SERAY DAMLA EKMEKÇİOĞLU VİTRİN KEYFS*****...

700 acil çağrıdan 75'i gerçek - Türkiye ...

m.turkiyegazetesi.com.tr › SAĞLIK

8 May 2015 ·*****112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Özer İlçin, 112'ye yapılan günlük 700 çağrıdan sadece 75'inin gerçek vaka*****...

Zuhal Topal'la 113. Bölüm (HD) | Talibi En Yakın Arkadaşı Çıktı Özgür Şok Oldu ...

https://m.youtube.com › watch

13:46

YÜKLEYEN:

Zuhal Topal'la

YAYINLANMA:

27 Oca 2017

Web sonuçları

ASKOM toplantısı yapıldı - kastamonubirincihaber.com

www.kastamonubirincihaber.com › yazdir

... Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Hakkı DEMİR, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr Özer İLÇİN, Kamu Hastaneler*****...

Dr. Özer İLÇIN - Dahiliye - İç Hastalıkları - Bursa - Aile Hekimi Kim

https://ailehekimikim.com › ... › Bursa

Dr. Özer İLÇIN; Bursa ilimizde Dahiliye - İç Hastalıkları doktoru olarak çalışmaktadır. Dr. Özer İLÇIN hakkında bilgi edinmek için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

“Yaşama yol ver” | Kastamonu Gazetesi - Kastamonu ve Bölge Haberleri ...

www.kastamonugazetesi.com.tr › yasama...

10 Ara 2015 ·*****... Müdür Yardımcısı Dr. Kürşat Özbey, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr.Özer İlçin, Yönetim Hizmetleri*****...

19 aralık 2014 umke çalışma toplantısı sonuç raporu - Umke.Org

PDFhttps://www.umke.org › dosyalarim › U...

KASTAMONU ÖZER İLÇİN. DOKTOR. 64. DÜZCE. MURAT YILDIZ. AABT. 90. KAYSERİ. NAZİF. GÜMÜŞSOY. SAĞ.MEM. 65. EDİRNE.

Kayıtsız Üye
05-25-2020, 10:45
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM


ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve nemalanan “organize menfaat çeteleri” ve sosyal medyada çoğu sınava girmediği halde girmiş gibi algı yürüten moderatör isimli dersane provokatörleri ağı çökertilmedi. Her TUS sınavı öncesi ve sonrası süreçlerde:
1- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte, sınava girmediği halde mağduruz diye gazetelere verilen ilandan bahsetmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı, dersane ve kişiler ……?
2- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
3- Her sınav öncesi ve sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
6- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
7- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
9- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan TUS/DUS dersanesi…… ?
10- Hürriyet- Milliyet- Akit vs gazetelerine verilen sayın cumhurbaşkanım mağduruz diye ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
11- Bu ilanlarda tüm doktorlar adına ilan veren doktor olmayan dersane çalışanı...?

12- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
13- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
14- Bilirkişilere baskı yapmak için***** “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
15- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
16- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
17- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
18- Dersane sahibinin avukatları…..?
19- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?

21- ÖSYM Başkanının avukatı ile ÖSYM şüphelilerinin avukatı aynı mı***** …..?
22- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
23-***** Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
24- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****
25- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?*****
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
27- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
28-Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
29- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
30- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
31- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?*****
32- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının her davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****


netice her sınav sonrası çok beklersiniz


Geç kalma falan yok, zararın neresinden dönersen kardır. Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim.
Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ? RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.


Hiç etik değil de suç. Ösym tarafından korunuyorlar gibi gibi gibi


muhattap

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=247&d=1294296918

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=245&d=1294296571

drerk´isimli üyeden Alıntı http://www.stetuskop.com/images/buttons/viewpost.gif (http://www.stetuskop.com/showthread.php?p=34636#post34636)
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=246&d=1294296907

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=247&d=1294296918

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=245&d=1294296571
savcılık ?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=248&d=1294314732


şu an ki durum

bu baskıda samsanı ndediği güçlü yanlar ne derece etkili oldu?
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=659&d=1299335075

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=215&d=1293920233

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=608&d=1298755304

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=609&d=1298755323http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=612&d=1298755396
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=613&d=1298755642

hazır muhatap kabul edilmişken:

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=216&d=1293920258


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=325&d=1295113614

3 saat sonra kritik kulis
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=240&d=1294226048


nasıl görüşme

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=653&d=1299332870

nasıl yani???????????????????

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=652&d=1299332856

mecburum

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=228&d=1293991295
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=542&d=1297707048

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=543&d=1297708008


maddi güçle öylemi?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743


yargıya müdahale?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=654&d=1299332909

Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=214&d=1293920182
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=318&d=1294852109

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=220&d=1293921833

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=221&d=1293921853

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=222&d=1293921886


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=301&d=1294754853


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=565&d=1297970575

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=567&d=1297970838


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=235&d=1293993753

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=212&d=1293916486


samsa ????

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=219&d=1293921818

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=220&d=1293921833

drsvc yaptı mı yapmadı mı?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=221&d=1293921853

insaf sahibi bir vatandaş

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=222&d=1293921886

Dogru
Hukuksimit eşkal i vermiş daha ilerisi var mı

Kayıtsız Üye
05-25-2020, 14:53
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM


ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve nemalanan “organize menfaat çeteleri” ve sosyal medyada çoğu sınava girmediği halde girmiş gibi algı yürüten moderatör isimli dersane provokatörleri ağı çökertilmedi. Her TUS sınavı öncesi ve sonrası süreçlerde:
1- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte, sınava girmediği halde mağduruz diye gazetelere verilen ilandan bahsetmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı, dersane ve kişiler ……?
2- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
3- Her sınav öncesi ve sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
6- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
7- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
9- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan TUS/DUS dersanesi…… ?
10- Hürriyet- Milliyet- Akit vs gazetelerine verilen sayın cumhurbaşkanım mağduruz diye ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
11- Bu ilanlarda tüm doktorlar adına ilan veren doktor olmayan dersane çalışanı...?

12- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
13- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
14- Bilirkişilere baskı yapmak için***** “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
15- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
16- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
17- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
18- Dersane sahibinin avukatları…..?
19- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?

21- ÖSYM Başkanının avukatı ile ÖSYM şüphelilerinin avukatı aynı mı***** …..?
22- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
23-***** Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
24- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****
25- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?*****
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
27- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
28-Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
29- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
30- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
31- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?*****
32- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının her davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****


netice her sınav sonrası çok beklersiniz

-----
Savcılığa suç duyurusunda nasıl bulunulur?

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
ŞEHİR İSMİ (bulunduğunuz ilin başsavcılığı)


MÜŞTEKİ: Şikayet edenin ismi ve adresi

SANIK: TUSDATA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr. Sami Selçukbiricik'in sponsorluğunda organize yayın yapan Dr TUS. com sitesi Kurucu Admini Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ, drerdinç, mecburum, drasc, kukasen, drsvc, drriza, dremotif, ahmeteren, fibrin, kemalkemal, başocak, isosumer, femm, fibrin, tini, jiks24, kahvebahane, attuda, drsofistike55, ambivalan, dr_samsa isimli bir kısmı Tusdata TUS Dersanesi ücretli elemanı Moderatör ve kullanıcıları
Adres: Uz. Dr. Rıza ERÖKSÜZ İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı 34390 Çapa - İstanbul

SUÇ............: 27 Ekim 2011 tarihli aşağıdaki başkanlık Basın Açıklamanızda belirtildiği gibi ÖSYM ile ilgili çok sayıda kötü niyetli yıpratıcı ve haber çıkmaktadır. Özellikle TUS sınavı ile ilgili YALAN ve YANILTICI haberlerin tamamı aynı yerde çıkmakta ve YILLARDIR her TUS döneminde
TAMAMINA yakını doktor olmayan ve
SINAVA GİRMEYEN kişiler tarafından

mağduruz şeklinde ORGANİZE kampanya düzenlenmektedir.

Organize Kampanya Başlıkları:
TÜM BU KAMPANYALAR: SINAVA GİRMEYEN MENFAAT ŞEBEKESİ TARAFINDAN YAPILMIŞTIR


1- Sınavda 20-30 hatta 35 net eksiğim geldi mağdurum kampanyası
2- ÖSYM cevap kağıdımla oynamış, Şerefsiz ÖSYM organize kampanyası
3- Soru hazırlama ekibinin değişmesinden duyulan rahatsızlık ve güvenlik tedbirleri artırıldıktan sonra soruların kendi yayınlarından çıkması için yapılan kampanya
4- ÖSYM yi ellerinde oynattıklarına (uz.dr. sami selçukbiricik) dair algı yönetimi kampanyası

5- Mali güç karşılığı ÖSYM içerisinden bilgi aldıkları (uz.dr. sami selçukbiricik) iddiaları
6- Klasik kopya metodlarından olan tuvalete gidişin yasaklanmasına karşı organize yıpratma kampanyası
7- Sınavda “salon buz gibiydi, donduk” türü organize yıpratma kampanyası
8- Sınavda ÖSYM’nin dağıttığı “silgi silmiyordu” organize kampanyası
9- Sorular kendi kitaplarından çıkmayınca yürütülen “ösym bu işi eline yüzüne bulaştırdı” organize kampanyası

10- Tüm gazetelere ÖSYM yi karalama için ilan verme organize kampanyası

11- “Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına” yazılan mesajlar
12- ÖSYM binası önünde yapılan organize eylem kampanyası

13- Başbakanlığa maillerle mağduruz organize yıpratma kampanyası

14- Cumhurbaşkanlığına yönelik mailler ve randevular ile mağduruz organize kampanyası
15- Tüm gazetecilere mağduruz diye “MAİL BOMBARDIMANI” organize kampanyası

16- Tüm gazete haberlerinin altına “mağduruz feryadı” organize kampanyası

17- Tüm televizyon kanallarına mağduruz diye organize kampanya
18- YÖK başkanına yönelik organize kampanya

19- Tüm milletvekilleri ve siyasetçilere yönelik mağduruz organize kampanyası

20- Tüm ÖSYM çalışanlarına “çok ağır küfür ve hakaret” organize kampanyası
TÜM BUNLAR YAKLAŞIK AYNI KİŞİLER TARAFINDAN YAPILMAKTADIR VE TAMAMINA YAKINININ SINAVLA İLGİLERİ YOKTUR: TEK GÖREVLERİ SINAVLA İLGİLİ ŞAİBE OLUŞTURMAKTIR.

21 - Tıp Fakültesi Öğrencilerini fişleme
Tıp Öğrencileri Nasıl Fişleniyor? Özel Dosya (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4964)
Genç klinisyenler Kulübü Uygulama Prosedürleri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=2456)
Genç Klinisyenlere Verilen Gizli ve Çok Gizli Görevler (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5030)
Hocaefendi Cemaati-Sol Kesim içinde sözü geçen fişlemeleri (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5051)
Genç Klinisyenlere katılmadı sebebi: KOMİNİST (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5043)
Vır Vır Vır En Geveze GKK Fişlemecisi... (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5065)
Samimi güler yüzlü sempatik fişleme (http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=5062)


İZAHI..........: Dr tus com sitesinde yayınlanan yorum ve itiraflar
samsa

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743

etiğin dip noktasında olduğunu farketmiyor musun?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=179&d=1293276103

Kritik kulis boyutu

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=240&d=1294226048

Nokta atış
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=242&d=1294236452http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=197&d=1293885887


drasc merkezde olan herşeyi biliyor

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=204&d=1293906727


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=198&d=1293900444http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=565&d=1297970575

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=567&d=1297970838
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=569&d=1297971083
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=501&d=1296665559

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=502&d=1296665577

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=338&d=1295677930http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=504&d=1296665689

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=344&d=1295975813


drsvc
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=221&d=1293921853
dr.objektif

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=206&d=1293908105


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=230&d=1293992185
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=237&d=1294092601
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=251&d=1294384845


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=323&d=1294863647

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=324&d=1294863671

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=209&d=1293916441

drrıza
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=215&d=1293920233
bezgin şirin
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=220&d=1293921833

mecburum

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=224&d=1293979413

mecburum

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=283&d=1294557305
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=334&d=1295675976
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=338&d=1295677930

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=336&d=1295677904

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=340&d=1295677964

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=339&d=1295677946

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=260&d=1294417597
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=226&d=1293990436


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=254&d=1294417183

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=255&d=1294417195

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=256&d=1294417211

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=228&d=1293991295

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=240&d=1294226048
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=249&d=1294334122

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=197&d=1293885887

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=198&d=1293900444

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=274&d=1294553890
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=275&d=1294554278
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=278&d=1294555629


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=325&d=1295113614


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=214&d=1293920182http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=216&d=1293920258
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=227&d=1293991112
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=301&d=1294754853
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=235&d=1293993753
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=304&d=1294767624
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=318&d=1294852109
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141sadece + bakanlığı?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=375&d=1296165518

+ uzmanlık kurulu ??

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=373&d=1296163987

+ meclis


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=723&d=1299996280

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanıkların bağlantılarının tespiti ve duyum aldıkları ÖSYM çalışanları hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim . Tarih


Müşteki
Ad Soyad

ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4309)
Dr TUS hakkında Savcılığa Suç Duyurusu (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4442)
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4290)
ÖSYM nin büyük hainliği.. (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4506)
Rıza Eröksüz, ÖSYM kimlere emanet? (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4468)

Bu abimiz sınava girmi ki? (http://stetuskop.com/showthread.php?t=8198)
Sami Bey sadece ÖSYM yi mi elinde oynatıyor? (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4471)
Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du) (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4283)
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına::)) (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4378)

Tusdatayı aradım Sami Bey ÖSYM de dediler... (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4673)
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4505)
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4386)

Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4512)
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4276)
Ben drasc (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4281)
Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du) (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4283)
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4685)

Yeter artık ösym yeterrrrrrrrr adam ol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4660)
TUSDATA sponsoru aracılığıyla ÖSYM'yi yıpratma nedeni? (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4402)

TUSDATA'nın sponsoru olduğu Dr tus'taki şizofren (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4247)
Kaşarlanmış Dr TUS.com provakatörü: Başocak (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4771)
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4499)
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3 (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4504)
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2 (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4501)
Sami HOCadan Site Çalışanlarına ve Ösymye Fırça (http://stetuskop.com/showthread.php?t=4324)


tesadüf

Kayıtsız Üye
06-28-2020, 17:16
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM


ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve nemalanan “organize menfaat çeteleri” ve sosyal medyada çoğu sınava girmediği halde girmiş gibi algı yürüten moderatör isimli dersane provokatörleri ağı çökertilmedi. Her TUS sınavı öncesi ve sonrası süreçlerde:
1- ÖSYM’nin 16.09.2014 tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte, sınava girmediği halde mağduruz diye gazetelere verilen ilandan bahsetmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı, dersane ve kişiler ……?
2- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
3- Her sınav öncesi ve sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
6- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
7- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
9- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan TUS/DUS dersanesi…… ?
10- Hürriyet- Milliyet- Akit vs gazetelerine verilen sayın cumhurbaşkanım mağduruz diye ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
11- Bu ilanlarda tüm doktorlar adına ilan veren doktor olmayan dersane çalışanı...?

12- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
13- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
14- Bilirkişilere baskı yapmak için***** “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
15- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
16- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
17- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
18- Dersane sahibinin avukatları…..?
19- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?

21- ÖSYM Başkanının avukatı ile ÖSYM şüphelilerinin avukatı aynı mı***** …..?
22- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
23-***** Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
24- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****
25- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?*****
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
27- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
28-Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
29- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
30- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
31- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?*****
32- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının her davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****


netice her sınav sonrası çok beklersiniz


Geç kalma falan yok, zararın neresinden dönersen kardır. Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim.
Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ? RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.


Hiç etik değil de suç. Ösym tarafından korunuyorlar gibi gibi gibi


muhattap

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=247&d=1294296918

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=245&d=1294296571

drerk´isimli üyeden Alıntı http://www.stetuskop.com/images/buttons/viewpost.gif (http://www.stetuskop.com/showthread.php?p=34636#post34636)
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=246&d=1294296907

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=247&d=1294296918

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=245&d=1294296571
savcılık ?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=248&d=1294314732


şu an ki durum

bu baskıda samsanı ndediği güçlü yanlar ne derece etkili oldu?
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=659&d=1299335075

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=215&d=1293920233

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=608&d=1298755304

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=609&d=1298755323http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=612&d=1298755396
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=613&d=1298755642

hazır muhatap kabul edilmişken:

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=216&d=1293920258


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=325&d=1295113614

3 saat sonra kritik kulis
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=240&d=1294226048


nasıl görüşme

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=653&d=1299332870

nasıl yani???????????????????

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=652&d=1299332856

mecburum

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=228&d=1293991295
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=542&d=1297707048

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=543&d=1297708008


maddi güçle öylemi?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743


yargıya müdahale?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=654&d=1299332909

Sami Bey ÖSYM'yi elinde oynatıyor (du)

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=213&d=1293920141

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=214&d=1293920182
http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=318&d=1294852109

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=220&d=1293921833

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=221&d=1293921853

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=222&d=1293921886


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=301&d=1294754853


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=565&d=1297970575

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=567&d=1297970838


http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=235&d=1293993753

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=212&d=1293916486


samsa ????

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=218&d=1293921743

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=219&d=1293921818

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=220&d=1293921833

drsvc yaptı mı yapmadı mı?

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=221&d=1293921853

insaf sahibi bir vatandaş

http://www.stetuskop.com/attachment.php?attachmentid=222&d=1293921886

Dogru
Hukuksimit eşkal i vermiş daha ilerisi var mı

http://i.hizliresim.com/kGJNWD.jpg (http://hizliresim.com/kGJNWD)
http://i.hizliresim.com/1VrQGj.jpg (http://hizliresim.com/1VrQGj)
http://i.hizliresim.com/OVB1y4.jpg (http://hizliresim.com/OVB1y4)TUSDATA’NIN ARKASINDAN İDRİS ŞAHİN ÇIKTI!
Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı İdris Şahin’in Tusdata Dershanesi kurucusu ve ortağı olduğu, Düzce’deki dershanecilik ve ticari faaliyetleri organize ettiği öğrenildi. Şahin’in dershanelerde kayıt dışı ders anlattığı ve haksız kazanç sağladığı iddia edildi.

19 Kasım 2016 - 16:21 - Güncelleme: 20 Kasım 2016 - 15:30
Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı İdris Şahin’in Tusdata Dershanesi kurucusu ve ortağı olduğu, Düzce’deki dershanecilik ve ticari faaliyetleri organize ettiği öğrenildi. Şahin’in dershanelerde kayıt dışı ders anlattığı ve haksız kazanç sağladığı iddia edildi.

Düzce’de kısa süre önce faaliyete geçen Tusdata dershanesinin arkasında Üniversite Rektör Yardımcısı İdris Şahin’in olduğu ortaya çıktı.
http://www.duzcepusula.com/images/haberler/tusdata-nin-arkasindan-idris-sahin-cikti.jpg

Edinilen bilgilere göre, Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. İdris Şahin, Tusdata dershanesinin kurucusu ve ortağı. Yönetim kurulu üyeliği de yapan Şahin’in uzun zamandır bu dershanenin ticari faaliyetlerini organize ettiği bildirildi. Merkezi Ankara’da olan ve birçok ilde şubesi bulunan Tusdata dershanesinde İdris Şahin’in kayıt dışı ders verdiği ve haksız kazanç elde ettiği iddia ediliyor.ETİK DEĞİL

Bir üniversite öğretim üyesi herhangi bir ticari şirkete ortak olabiliyor. Yasal açıdan bunun bir sakıncası yok. Ancak, öğretim üyeleri, üniversite dışındaki bir faaliyetinden dolayı ticari rant elde ettiği zaman, bunun kayıt altında yapılması gerekiyor.

İdris Şahin’in Tusdata dershanelerinde kayıt dışı ders anlattığı, bu durumu resmi olarak üniversiteye bildirmediği ve elde ettiği kazancın bir bölümünü üniversiteye yatırması gerekirken bunu yapmadığı öne sürülüyor. Böyle bir durumun etik dışı olduğu belirtiliyor.YÜKSEK KAZANÇ

Tusdata şirketinin kuruluş belgelerine baktığımızda, yönetim kurulu başkanının kazancı dudak uçuklatıyor. Başkana lojman ve araç tahsisinin dışında aylık maaş olarak asgari ücretin 30 katından az olmamak üzere para ödeniyor. Bu araç ve lojman tahsisi dışında aylık yaklaşık 40 bin lira maaş anlamına geliyor.

Tusdata dershanesinin kurucusu ve ortağı olduğu, kayıt dışı ders anlattığı ortaya çıkan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı İdris Şahin’in etik kurallar gereği istifa etmesi gerekiyor.
Düzce Tıp Fakültesi onaylı tus dersanesi.... sahibinden com tarzı bir ilişki ağı aşağıdaki konuyla ilgisi yok ama nasıl oluyor bu bağlantılarSınav Sorularının Verilmesi
TR724'den Veysel Ayhan’ın Yazıma Verdiği Cevaba, CevabımNormalleşme Neden Olmuyor?(Münferit Biri İçin) Organize Olmak Farz Mı?İslam Dininin Prensiplerinin Potansiyel Problemleri (2) Emir Yıldız'ın Anlattıkları ve Sonuçİslam Dininin Prensiplerinin Potansiyel Problemleri (1) Analizler ve Çözüm ÖnerileriGülen’in Vefatından Sonra “Cemaat”e Ne Olacak?Cemaat ve Demokrasi Anlayışı“Mollalar” Arasında Bulunmuş Biri Olarak TR724’e SoruyorumHizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (4) / Yeniden Diriliş ve Mağduriyetlere ÇözümHizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (3) / Gülen ve Eş’ari ZihniyetiHarbiyeli Annesi Melek Çetinkaya ile Söyleşi (2)Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya ile Söyleşi (1)“FET֔yü ABD mi Kurdurdu?Hizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (2) / Cemaati Yöneten Heyete SeslenişÖzür dilerim Selman AbiKHK ve FETÖ/PDY Davaları Mağdurlarına Dair Bir Manifestoİhraç Üsteğmen Emir Yıldız İle Söyleşi (2)Hizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi? (1) / İhtiyaç ve EngellerTürkiye Muktedir(ler)ine DairMenkıbelerde Asla Değil Fasla mı Bakılır?Kim İhanet Etti? Ben mi, “Hizmet” mi?The Cemaat VS The Family (2) / Seçilmişlik, Hiçlik, GizlilikSormayan, Sorgulamayan Bir İnsan Modeli: Barboros KocakurtThe Cemaat VS The Family (1) / Öğrenci Evleri, Lider, FaaliyetleriSen Halk Mısın Birader!MenuANASAYFAHAKKIMIZDA- MFP NEDİR?- MFP’NİN AMAÇLARI- YYK- YAYIN İLKELERİYAZARLARİLETİŞİMVİDEOLARARŞİVKİTAP ÖZETİ VE İNCELEMESİ

Sınav Sorularının Verilmesi (1)

Cumartesi, Aralık 15, 2018 2010, Ahmet,Ergenekon, etkin pişmanlık, FEM, KPSS, Soruların Verilmesi, TÜRKAN SAYLAN


Sorunlara çözüm üretebilmek için önce sorunları tek tek tespit etmek gerekir. Genel olarak sorunları tespit etmek çok kolay olmasına rağmen çözüm üretmek o kadar kolay değildir. Muhalefet partileri de sık sık bu duruma düşer ve sadece sorunları saymakla yetinirler. 15 Temmuz 2016'dan beri yazılan çizilen söylenenlere baktığımızda ise Hizmette sorunlar noktasında bir birlik olmadığı görülecektir. Sorunlar noktasında bir birlik olmadığı için bir kişinin sorun olarak görmediği bir nokta hakkında başka bir kişi uzun bir çözüm yazısı yazdığında o yazının hiçbir anlamı olmamaktadır.Elbette internet ortamının hizmet mensuplarının görüşlerini ne kadar yansıttığını bilme imkânımız yoktur. Ama her ihtimale karşı bir birlik olmadığı varsayılacak ve önce sorunun tanımlaması yapılacaktır. Bir birlik olmadığı varsayılmasının diğer bir nedeni de: cemaatin yapısı her ferdin sadece kendi nüfuz ettiği alanla ilgili bilgi sahibi olmasına izin vermesidir. Yani bir kişi istediği kadar zeki olsun istediği kadar okuyan araştıran bir kişi olsun ancak kendi görebildiği cemaat faaliyetleri konusunda bilgi sahibi olabilir. Bu sistemde de sadece Fethullah Gülen'in cemaatin tüm faaliyetlerini öğrenebilme imkânı olduğunu varsayabiliriz. Peki böyle bir gizlilik neden bir dini cemaate vardır neden insanlar sorgulamamaktadır? Bu sorunun cevabı başka bir yazıya konu olabilir ama kısaca geçmişi geçmişin şartlarıyla değerlendirmek gerekir. Kişi zaten cemaatin tüm faaliyetlerini bildiğini düşünüyorsa neden bir gizlilik arayışına girsin ki? Kişi şu an gelinen noktada cemaatin çoğu faaliyetini bilmediği gerçeğiyle yüzleşmektedir. Devlet 17-25 Aralık 2013'ten sonra yavaş yavaş cemaatin gizli faaliyetlerinden bazılarını gün yüzüne çıkarmıştır. Tabi bu faaliyetler ortaya çıkarılırken yalan, abartma, olmayan şeylerin de belki bu çuvala atılmasıyla kişiler medyaya yansıyan bu haberleri takip etmemiş ve güvenmemiştir. 15 Temmuz’dan sonra ise dedikodudan ziyade artık çoğu şey yargıya yansımış davalar görülmüş ve birçok gizli faaliyet ortaya çıkmıştır. Gene bu noktada haberleri okuyan vardır okumak isteyip okuyamayan vardır okumayı tercih etmeyen vardır. 2013'ten önce de bazı kitaplarda ve bazı gazetelerde cemaatin görünmeyen yüzü hakkında bilgiler mevcuttur, bu kitapları değil bir cemaat üyesi muhafazakâr mahalleden gelen hiç kimse okumamaktadır okusa da büyük ihtimal inanmayacaktır çünkü yazarları farklı mahalleden kişilerdir. Şu an büyük bir genelleme yapıyor olsam da az çok bu olaylar bu şekildedir. Bu noktayı belki yazıyı hiç cemaat hakkında fikri olmayan biri okuyup yanlış anlamasın diye bu kadar açmak zorunda kaldım. Bu faaliyetlerden bir tanesini olan soru verilmesini bu yazı dizisinde işlediğimde olaylar daha iyi anlaşılacaktır.


Soruların çalınması olarak sık sık dile getirilen bir mevzuyu bu yazı dizisinde olabildiğince açacağım. Öncelikle bu konuyu şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispatlamam gerekir ki, kendi içine kapanmış haberleri takip etmeyen kişilerin akıllarında hala soru işareti kalmasın. Daha sonra ise soruların verilmesinin neden olduğu başka sorunlar tek tek ele alınacak ve bir çözüm önerisi yapılacaktır. Eğer olayın ispatı kısmından sonra ben kesinlikle kabul etmiyorum diyorsanız yazının kalan kısmını okumaya bilirsiniz. O kişiler için sadece tek bir sorun kalmıştır: eğer bir sorun yoksa yok olan bir şeyin çözümü de yoktur, sadece onun yok olduğunun kanıtlanması gerekir. Bir şeyin yokluğunun kanıtlanması da ona çözüm bulup eyleme geçmekten daha kolaydır. Bu noktada çok rahat bir şekilde aslında olmayan sorunlarımız elenebilir ve asıl sorunlara odaklanabiliriz. Ama bu da yapılmıyor ve bir gayret gösterilmeden sadece ama o sorun yok deniliyorsa, bu hem işaret edilen sorunun sorun olarak kalmasına, hem de yeni bir sorunun daha ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden iddiaların hepsinin çürütülmesi gerekmektedir ve olmadığına emin olan kişiler de lütfen bu iddiaları izah etsinler ve çürütsünler.


Öncelikle yazı dizisinde soruların çalınması ya da soruların verilmesi kalıplarından soruların verilmesi kalıbı kullanılacaktır. İki kalıbın birbirinden farklı anlamları vardır. Birinde devlet siz olursunuz ve soruları verirsiniz, diğerin de ise devletten bir şekilde soruları çalıp soruları verirsiniz. Benim kanaatim soruların verilmesi kalıbını kullanmak yönündedir.


Kadrolaşma, torpil, soruların verilmesi gibi kul hakları netice olarak aynı kapıya çıkar. Ülkemizde kadrolaşma, torpil, yazılı sınava değil sözlü mülakata önem verilmesi gibi hususlar tüm iktidarlar boyunca normal olarak görülmüştür. Bu noktada soruların verilmesini de kadrolaşma ya da torpil düzeyine indirip sıradan bir şey olarak görmek yerine, kadrolaşma, torpil gibi şeyleri soruların verilmesi noktasına çıkartmak ve ciddi ahlaka, İslam’a, vicdana, hukuka sığmayan ihlaller olarak görmek gerekir.


Bilindiği gibi bu konuda ilk dava 2010 yılı KPSS ile başlamıştır, 15 Temmuz öncesi bu konuda açılan tek dava 2010 yılı KPSS'dir diye hatırlıyorum. Peki cemaat tabanı 2010 yılı KPSS soruların verilmesi ile ilgili neden sorgulama sürecine girmemiştir? Çünkü zaten konuyla ilgili karşı propaganda diyebileceğimiz haberler Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV’de bol bol yapılmaktadır ve şu an ki gibi itirafçı beyanları yoktur. Hala daha bu konuda karşı propagandalar mevcuttur. O karşı propagandaların profesyonelliğine bakıldığında insanların neden bir sorgulama yapmadığı daha iyi anlaşılacaktır. Ek olarak şu önemli hususu da belirtmek gerekir ki tabandan bu konuda gelen bir dip dalga olmadığı için bir sorgulama yapılmadığı iddia edilmiştir. Yoksa belli kişiler bunun sorgulamasını yapmış sorularına cevap bulmuş ve tatmin olmuş ya da cevap bulamamış ve ayrılmış olabilir. Bu yazı dizisinin en önemli amacı böyle bir konuda hiçbir şekilde kapalı kapılar arkasında verilen cevaplar ile tatmin olunmaması ve bir dip dalgası oluşması gerektiğini vurgulamaktır.


17-25 Aralık sonrasında açılan birçok davanın uydurma olduğu noktasında propaganda yapıldığı için 2010 yılı KPSS soruşturması da bundan nasibini almıştır. Ayrıca iddianamede yeterli delil yoktur ve soruşturma devam etmektedir, bilindiği gibi 15 Temmuz sonrası asker eşlerinin şüpheli olduğu medyaya yansımıştı. Yani asker eşleri 2016 yılında hala daha savcı tarafından sorgulanmamıştı. Yani bu konuda 15 Temmuz öncesi bir dip dalga olmasını beklemek bir hayaldir. Peki 2010 yılından önce neler olmuştu? 2010 yılından önce de birçok iddia ve söylenti bulunmaktaydı, medyaya yansıyanlar olmuştu. FEM dershaneleriyle ilgili 2008-2009 yıllarında medyaya yansıyan bir olay olmuştu. Bunun dışında bazı yazarlar bu iddiaları dile getiriyordu ve kitaplarında anlatıyorlardı. Bu kitaplar tabi ki de okunmuyordu, hala daha okunmaz çünkü cemaatin tabanına karşı dindar kimliğinden dolayı dışlayıcı, küçümseyici bir saldırı niteliği taşıdıkları için kimse kendine saldıran kişileri okumaz. Yani başörtüsü yasağını savunan kişilerin kitaplarını yazılarını hiçbir muhafazakâr okumaz. Konuyla ilgili ilk kitaplardan olan Hablemitoğlu'nun kitabında polis ve asker içindeki yapılanmaların bile ayrıntılı anlatıldığını görüyoruz. Gene o dönemde Türkan Saylan'ın konuşmalarında gizli faaliyetler ile ilgili bilgiler veriliyor 28 Şubat döneminde Gülen'in kasetleri de medyaya yansıdığını düşündüğümüzde cemaatin gizli faaliyetleriyle ilgili birçok şey ortaya saçılıyordu. Peki insanlar neden bir dip dalga oluşturmuyordu?


Bunun birçok nedenini saymak mümkündür, günümüzden geçmişe bakıp bazı şeyleri belirtmek gerekir ise öncelikle Türkan Saylan (*) muhafazakâr tabanın tamamı tarafından Ermeni Misyoner olarak görülen biridir. O kişinin böyle görülmesinde muhafazakâr medyanın ne kadar etkisi olmuştur, gerçeklik payı var mıdır, tarikatları ve cemaatleri hedef aldığı için mi böyle bir propaganda yapılmıştır ayrı bir yazının konusudur. Ayrıca o dönem uygulanan başörtüsü yasağı gibi muhafazakâr tabana uygulanan baskılar, her kesimin devlette yer alamaya çalıştığı bir dönemde muhafazakâr tabanı birleştirmiştir. Ayrıca Hizmet ile ilgili söylemlerde bu kişilerin devlete sızdığı belirtilmekte bu kişilerin dindar olduğu namaz kıldığı başörtüsü taktığı belirtilmektedir. Yani bugün de olduğu gibi kimse bu polisler hizmetin sohbetine gidebilir Gülen'i sevebilir ama sivil imamlarından işleriyle ilgili hiçbir talimat alamaz ve suç işleyemez demiyordu. Tabi sonradan Ahmet Şık ve Hanefi Avcı kitaplar yazdı, onların da sesi nasıl kesildi nasıl karşı propaganda yapıldı herkesin malumu. Ayrıca tüm devlet erkanının Türkçe olimpiyatlarına geldiği bir noktada (geçmişte de hep böyledir), kimse bu iddialara inanmazdı. Ama bu iddialar tabi ki kafalarda soru işaretleri doğurur ve insanlar sorar, cevap olarak da öyle bir şey yok iftiradır cevabını alırlar. Cevabı veren kişi de belki kaç senedir hizmet içinde olmasına rağmen böyle bir şey görmediği için böyle bir cevap vermiş olabilir ya da daha ulvi amaçlar için maalesef yalan söylemiştir. Tüm bu geçmişi geride bırakıp günümüze geldiğimizde soruların verilmesi devletin somut deliller ile ispatladığı, birçok itirafçı beyanı olan, inkâr edilmesi mümkün olmayan bir olaydır. Normal bir cemaatte (ütopyadaki) bu noktadan sonra başka izah yapmaya gerek yoktur. Cemaatin liderinin hemen konuyla ilgili bir açıklama yapması gerekir. Ya da tabanın bu noktada köpürüp, lideri açıklama yönünde zorlaması gerekir. Ama bunlar olmadığı için öncelikle sorunun tespiti için olay delilleriyle izah edilecektir.


Bu konuda birçok sınavla ilgili soruşturma başlatılmıştır ve hala yeni itiraflar ışığında başlatılıyordur. Soruşturmalar ihbar ya da itirafçı beyanı ile ya da sınav analizi dediğimiz geçen sene 5 kişi sınavı tam yapmış bu sene 1000 kişi yapmışsa bu şekilde bir veri ile soruşturma başlatılıyordur. Daha sonra şüpheliler toplanıyor ve ifade veriyorlardır. 1000 kişinin kazandığı bir sınavda 700 kişi itirafçı olup soruyu aldığını itiraf ettiğinde zaten olay tamamıyla çözülmüş oluyordur. Ama bunla da yetinilmiyor o kişilerin soru soru analizi yapılıyor yakın zamanda girdiği bir sınav ile sonuçları kıyaslanıyor vs. başka delillerde toplanıyordur. Türkiye'de işkence olduğunu ifadelerin zorla imzalatıldığını düşünebilirsiniz, öyle bir şey olduğunda zaten mahkeme aşamasında kişiler bunu dile getirip eski beyanlarını inkâr ederler. Bu soruların verilmesinde yukarda misal belirttiğim 700 kişi mahkemede de beyanlarını tekrar edip soruların nasıl verildiğini izah ediyorlar ve mahkeme de kişilerin durumuna göre ya cezaya hükmediyor ya da etmiyor. Yargıtay tarafından onaylanmış bir ceza hükmü olup olmadığını bilmesem de ilk derece mahkemelerinde biten davalar mevcuttur.


Genel olarak net bir şekilde askeriye ve polis ile ilgili belli yıların sınavlarının soruları cemaatin en tabanındaki öğrenci kesimine verildiği ispatlanmış bir vakadır. Bunun dışında KPSS, Ales, yabancı dil, dış işleri bakanlığı personel alım sınavı, hakimlik- savcılık sınavı, kurum içi yükselme sınavlarıyla (asker-polis) ilgili de en az bir tane itirafçı beyanı mevcuttur bunların da soruşturmaları devam etmektedir. 2010 yılı KPSS de net bir şekilde ispatlanmış, ama bu sınavla ilgili farklı zamanlarda farklı propagandalar yapılsa da en son Ekrem Dumanlı tarafından soruların bir şebeke tarafından çalınıp izlerini kaybettirmek için her kesimden insana dağıtıldığı ve hizmet insanlarının da bulaştıysa bu şekilde bulaşmış olabileceği açıklaması yapılmıştır. Bu sınavla ilgili daha detaylı açıklamaları ilerleyen bölümlerde yapacağım. Bu iş hangi sınavlara sıçrar nereye kadar gider bir fikrim yok, bu nokta zaten bizi ilgilendirmiyor, bir tane sınavın ispatlanması aşağıda yapacağım değerlendirmeler için yeterlidir. Bu noktada ispatlanan sınavlar var mıdır ispat yeterli deliller ile yapılmış mıdır? Evet vardır ve itiraf delili ile yapılmıştır. Kişilerin itiraflarında bir sakatlık var mıdır? Hayır yoktur mahkemede de tekrar etmişlerdir, hiçbir normal insan işlemediği bir suçu kabul edip ceza almayı göze almaz, bir kişi bunu yapsa bile yüzlercesi yapmaz. Tutuksuz yargılanmak için yapmış olamazlar mı? Soru analizi gibi diğer deliller de aleyhlerinedir ayrıca FETÖ üyeliği yüz kızartıcı bir suç olmasa da soru hırsızlığı yüz kızartıcı bir suçtur ve makul yüzlerce insanın tüm akrabalarına arkadaşlarına rağmen böyle bir yüz kızartıcı suçu sadece tutuksuz yargılanabilmek için kabul etmeleri mantıklı değildir. Ayrıca FETÖ üyeliği suçu gelecekte Ergenekon gibi düşebilecekken böyle kesin bir suçu kabul etmeleri mantıksızdır. Peki bu kişilerin hizmetten olduğunun bir kanıtı delili var mıdır? İtiraf eden kişiler hizmetin öğrenci evlerinde bu soruları abilerinin verdiklerini beyan etmiştir. Kişilerin ve abilerinin profillerine bakıldığında bu kişiler hayatlarının o döneminde hizmetten oldukları nettir.


Bir sonraki yazıda bu işe cemaat içinde birilerinin oyuna getirilip mi bulaşıldığı yoksa cemaatin yönetiminin doğrudan organizasyonuyla mı bulaşıldığı ve Fethullah Gülen’in onayının olup olmadığı sorularına cevap aranacaktır.
-Ahmet


Twitter: @a_wolfenstein

*Türkan Saylan'ın Ergenekon davasından evinde arama yapıldığını ve kanser olduğunu ve 35 gün sonra vefat ettiğini son 35 gününde kanserken medyada hakkında birçok karalayıcı haber çıktığını belirteyim. Polisin sabah gittiği yazıyor haberde o sabahtan kastedilen sabah saat 6 mıdır bilmiyorum. Küçük bir bilgi ama cemaatte aynı acıları çekenler şu an çok güzel empati yapıyordur ve bu bilgideki tüm yanlışlıkları görüyordur. Sadece içimden geldi bunu bilgiyi belirtmek belki bilemeyen vardır hala diye. Yoksa bazı gazeteciler gibi 'özeleştiri yap cemaat, bak Saylan'a bunu yaptınız' diyen insanlar gibi değil. Zaten bunları yapanlarla mücadele edilsin diye bu yazı dizisini yazıyorum, bunları yapan cemaat tabanı değildir.


Ortalama: 5 / 5 (2 oy)

E-BÜLTENE ABONE OLUNSOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:Münferit Fikir Platformu

Platformumuz her türlü değişik fikir ve görüşe açıktır. Grupların ve cemaatlerin fikirlerinden ziyade; ferdi, bireysel, münferit olan fikir ve görüşlerin sesi olmak istiyoruz. MFP blogda yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez.

Sonraki YazıSınav Sorularının Verilmesi (2)Önceki Yazıİmtihan

15 Temmuz Darbe Emrini Gülen Verdi Çünkü

Sınav Sorularının Verilmesi (3)

Sınav Sorularının Verilmesi (1)

4 YORUM:

cetin akyol24 Aralık 2018 00:09

Bu soru verilmesi öncelikle orta-3 talebelerine askeri lise ve polis koleji sınavı sorularının verilmesi ile başladı. Cemaatin namusu olarak gördükleri, bbtm ve eyalet abilerinin en çok önemsediği konunun en başında askeri liselere eleman cemaat talebesi sokmak vardı. Hatta vasıflı öğrenciler özellikle seçilirdi. Şimdi eskiden internetin kısıtlı olduğu,sosyal medyanın olmadığı zamanlarda sorular yıllarca evlere SİSTEMATİK şekilde servis edildi. Bu sınavlar normal Liselere giriş sınavından ayrı yapıldığından soru dağıtılmasını sümenaltı etmek daha kolaydı. Cemaat askeriye/polislikten sonra hızını alamayıp ALES ve KPSS gibi diğer özel sınavlara göz dikti 2010'lara doğru. Bunlar da sistematik olarak dağıtıldı çünkü akademide ve kamuda cemaat her yerde olmalıydı (!). Daha sonra anlattığınız gibi soru verme ayyuka çıktı. Bunu cemaate söyleyince şöyle savunma yaptılar: "cemaatin ihtiyacı mı var, bak ÖSS sonuçlarına". Evet cemaat dersaneleri ÖSS de gerçekten hakkıyla dereceler alıyordu ve onlarda şaibe yoktu,zaten olsa büyük infial oluştururdu. Ama zaten KPSS, ALES, askeriye soruları zeki çocuklara değil derslerde ortalama başarılı ama cemaate tam bağlı kişilere verilip onların kurumlara girmeleri sağlanıyordu. Gerçekten zeki olanlar ÖSS'de hakkıyla derece yapıyordu. Bu ayrım da gözden kaçmamalı. Cemaatin hakkıyla ÖSS dereceleri yapmaları hatta olimpiyatlarda madalya almaları ALES, KPSS, Askeriye, Polislik gibi yerlerde soru çalmaları gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
çetin akyol

https://www.munferit.net/2018/12/snav-sorularnn-verilmesi-1_15.html?m=1

Sınav Sorularının Verilmesi (2)
Cumartesi, Aralık 15, 2018 Adil Öksüz, Ahmet,AHMET KARA, Bülent Keneş, ÇETİN ACAR, Ekrem Dumanlı, Fethullah Gülen, HÜSEYİN GÜLERCE, KOZANLI ÖMER, MUSTAFA ÖZCAN, ÖSYM, Soruların Verilmesi,tr724, TURGUT ÖZAL


Önceki yazıda genel bir giriş yaptıktan sonra Türkiye’de birçok insanın sınav sorularının sınavdan önce alınmasından dolayı yargılandıklarını, bu konuda sınava giren birçok kişinin itirafçı olduğunu belirtmiştik.

Şimdi ikinci sorumuza geçelim, bu soru verme olayı lokal midir yoksa Türkiye genelinde yaygın bir faaliyet midir? Yani cemaat içindeki birileri oyuna getirilip mi bu işe bulaşmış yoksa sistematik cemaatin yönetiminin yaptığı bir faaliyet midir? Yani cemaat içindeki bireyler kendi imkanlarıyla mı bu soruları elde etmiştir yoksa cemaat yönetiminin vermesiyle mi? Bu işin konum ve tarih olarak yaygınlığını analiz ettiğimizde ikinci sorumuzun cevabını bulabiliriz. Eğer zaten ilk yazıda saydığım birçok sınavda bu husus ispatlanırsa direk sistematik cemaatin yönetiminin yaptığı bir faaliyet dememiz gerekir. Peki şu an ki soruşturmaların bitmesini beklememiz gerekiyor mu? Şu an soru vermenin hangi yılda başlayıp hangi yılda bittiği hangi sınavları kapsadığı bilgisi net değildir. Daha hala soruşturması süren birçok sınav vardır, ama şu anki halleriyle bile o kadar çok itirafçı beyanı vardır ki bunun tek bir sınav ile kalmadığı belli yıllar belli sınavlar için bu işin yapıldığı açıktır. Soruşturmalar yeterince ilerlemiş de olabilir biz sadece medyaya yansıyan kısmı bilmekteyiz. Eğer taban bu işe bireysel bulaşmış olsaydı, mantıken belirli illerde bu faaliyetin olması gerekirdi. Yani Türkiye'nin tüm illerine yayılmış şekilde olmaması gerekirdi. Ayrıca gene itirafçı beyanlarından bildiğimiz gibi öğrencilere öğrenci evlerinde abileri bu soruları veriyorlar. Ve öğrenci evlerine gelen farklı illerdeki birçok öğrenci bu soruları alıyor. Yani olayın geçtiği yer öğrenci evleri. Eğer mantıken bu iş bazı abilerin soruları dışardan elde edip bizim öğrencilere de bu soruları verelim başarılı olsunlar tarzında olsaydı, 5-10 kişiyle kalır belli bir semtteki öğrenci evlerine yayılabilirdi sadece. Ve soruları veren kişiler arasında en azından arkadaşlık gibi bir bağ olması gerekirdi. Bu nokta şu açıdan önemlidir bu işin dağıtımının cemaatin tepe yönetimi tarafından yapıldığı kabul edildiğinde 3. soru Gülen'in haberi olup olmadığıdır.

Soruları devletin kasasından alan farklı bir şebeke olsa bile cemaat yönetiminin bu şebeke ile uzun süredir iş birliği yaptığını ve soruların dağıtımının tabandakilerin bireysel bulaştığı bir suç olmadığını kabul etmemiz gerekir. Soruların çalınması olayına gelince o kısmın bir şebeke tarafından mı yoksa cemaatten kişiler tarafından mı yapıldığı noktasında da devlet o soruları verebilecek birçok kişi hakkında dava açmıştır ve onları ihraç etmiştir. Konunun bu kısmıyla ilgili pek bir bilgim yoktur ve bu nokta konumuz açısından çok da önemli değildir. Çünkü eğer bir şebeke ise başka gruplara da vermiş olabilir, eğer değilse vermemiştir. Ama şebeke olmayınca ortada zamanında başkalarının da bu soruları almadığı anlamı çıkmaz. Eğer bir şebeke değilse cemaatten o konumdaki insanlar bu soruları vermiş ise, devlet içinde cumhuriyetten beri kadrolaşan diğer grupların da zamanında o konumları elde ettiklerin de aynı faaliyeti yapmış olduğunu varsayabiliriz çünkü zaten kadrolaşarak eş değer bir eylemi yapabilme iradesi göstermişlerdir. Soruların devletin kasasından alınmasını sağlayan kişilerin cemaatten olması tek bir açıdan önemlidir o kısma da Gülen'in haberi var mıdır yok mudur kısmında değineceğim.

Şu an itirafçı beyanlarına bakıldığında tabana da bu suçun yayıldığı ve bir bölümünün haberdar olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu noktada gene tr724 sitesinde çıkan bir yazıda (Bülent Keneş'in yazısı) ''gene olsa gene çalarım'' diyen kişilerin de hala yurtdışında olduğu bir vakadır. Akla gelen ilk soru Gülen'in haberi olmayacağı şeklinde olsa da Türkiye geneli ve senelere yayılmış bir faaliyetten Gülen'in haberinin olmaması çok daha büyük bir sorunun olduğunu göstereceği kanaatindeyim. Peki Gülen'in haberi var mıdır?

Tek bir sınavı bile ele aldığımızda sadece bir ili kapsamadığı Türkiye'nin her yerinden kişilerin bu işe bulaştığı gözükmektedir. İstanbul il imamı bu mevzuyu organize etse sadece İstanbul'da olay patlak verse deriz ki İstanbul il imamı bu işten mesuldür. Bu olaylar tüm Türkiye'de geçtiği için tüm Türkiye'de sözü geçecek birinin bu işi organize etmesi gerekir. Bu kişi de büyük ihtimal sivil olacağı için birinin buna soruları vermesi bunun dağıtım faaliyetini yapması gerekir. X kişisinin gelip sınava giren çocukların abisine soruları vermesi ve o abinin de o öğrencilere soruları önceden vermesi gerekir. Bu denklemdeki X kişisi öyle bir kişi olmalı ki soruları verecek olan abiye o soruları verdiğinde o abi o soruları kabul etsin ve öğrencilere versin. Yani X kişisi öyle bir kişi olmalı ki hiçbir pürüz olmadan tüm Türkiye'de bu iş sınavdan bir gün önce tere yağdan kıl çeker gibi halledilebilmeli. Zaman olarak kısıtlı bir zaman vardır, abiyi ikna etmesi gereken X kişisi öyle bir kişi olmalı ki, hiçbir tereddüt doğmadan bu iş çözülebilmeli. X kişisi elbette soruları veren abinin abisi olabilir ancak o noktada soruların veren abi ikna edilebilir ve soru öğrencilere iletilebilir.

Böyle düşünüldüğünde her aşamada tanıdık bir X kişisi olmalıdır ve bu zincirin sonu Türkiye'nin abisine çıkması gerekir. Çünkü bu iş Türkiye çapında organize edilmiştir. Ama bu kişi soruları nasıl elde etmiştir, bu konuda da her sınav için devletin topladığı delile bakılabilir, ''verilme'' kelimesini kullandığım için bu Türkiye'nin abisi birilerine para verip bu soruları çaldırtmamış. Evet Türkiye'nin abisine kadar zinciri getirdik peki Gülen'in haberi var mıdır? İlk olarak haberi olmadığı varsayımı üzerine düşünelim.

Öncelikle bu olay çok eskilerden beri konuşulan, medyaya düşen bir olaydır. Yani Türkiye'nin abisi hep o konumda kalıp Gülen'den gizli bir iş mi yapmıştır, elbette onca sene o konumda kalamayacağına göre yerine gelen kişi de Gülen'den gizlemiştir. Bu noktada soruları devletin kasasından çıkarıp verenlerin kim olduğu da önemlidir. Devlet bu kişilerin soruları hazırlayan ve cemaatten olan kişiler olduğunu belirtiyor. Konuyla ilgili itiraf var mı bilgim yok. Yoğun itiraf olmadığı sürece %100 emin olmak zor. Çok sağlam deliller ile ispat edilmesi lazım. Peki itiraf olma ihtimali var mı ilerleyen süreçlerde. Peki bunlar cemaatten kişiler ise itiraf ederler mi? Tabandaki öğrenciler gibi itiraf mı ederler yoksa Akıncı Üstündeki siviller gibi susarlar mı? Bu kişiler cemaatten ise cemaat içindeki konumları tabana mı yakındır yoksa tepeye mi? Bu soruların cevabını okuyucuya bırakıyorum. Peki bir şebeke bu soruları alıyor desek, bu nasıl bir şebeke olmalıdır? Devlet içinden insanlara temas etmeden bu soruların alınması mümkün müdür? Sınavların hepsi tek bir merkezden de yapılmıyor ise devletin tek bir kurumundaki insanlar ile de temasta olmaları yetmez. Peki bu şebekenin rüşvet yoluyla soruları aldığını kabul edelim, niye sadece cemaatin yönetimi ile çalışmış en iyi teklifi onlar verse bile başka gruplara da satıp çifte vurgun yapamaz mıydı? Ayrıca bunlar başka bir şebeke bile olsa bunca sene yakalanmamaları için polisin ve yargının gözlerini yumması lazım.

Yani her türlü o zincir dışında cemaatten başkaları da bu işten haberdar. ÖSYM'den 12 km'lik Turgut Özal Üniversitesine gizli bir hat ile bilgisayardan bu soruların alındığına dair bir haber çıkmıştı. Ankara'nın altından gizli hat mı döşenmiş, konuyla ilgili teknik bir bilgim yok ama bu hat dediğimiz şey kablo ve bunu yeniden döşemek gerekmiyor mu? Böyle bir yol mu denenmiştir yoksa zaten o kurumda da en tepedeki devlet memurları hizmetten kişiler ise onlar sadece ikna mı edilmiştir. Ya da onlar bu işi planlayıp Türkiye abisini mi ikna etmiştir? 12 km'lik hat haberi sadece bir kere medyaya düştüğüne göre ve iddianamede de yoksa böyle bir bilgi uydurma haber olduğunu varsaymamız gerekir. Maalesef o kadar garip bir medyamız var ki, doğrular yeterince çarpıtıcı ve üzücü değilmiş gibi sürekli bir abartma yalan söyleme bir şeyler daha ekleme derdindeler. Ve insan düz mantık bunlar yalan söylüyorsa demek ki bir şey bulamadılar suçu cemaate atıyorlar gibi düşünebiliyor. Ama bu noktaya kadar okuduysanız gerçek öyle değil, çok şey bulunmuş ama medya ilginç bir şekilde kendi ayağına sıkıyor. Buraya kadar yazım da mantık ile bir şeyleri izah ettiğim için bu noktada özür dileyerek belirtiyorum ki bizim medyayı mantık ile değerlendirmek mümkün değildir. Öyle bir medya ki 15 Temmuz öncesinde cemaatin TSK imamı kim diye kamuoyu oluşturmak yerine cemaatin genel ev imamı da yakalandı şeklinde haber yapan bir medya. Sonuç olarak bana en mantıklı gelen şık soruların cemaatten kişiler tarafından devletin kasasından alınmış olmasıdır.

Şimdi Türkiye abisinin senelerdir o konumda kalamayacağını belirtmiş ve yerine gelen kişinin de bu işi aynı gizlilikte devam etmesi gerektiğini söylemiştik. Bu kişiler Gülen'den bu işi gizlediklerini varsayarak bir gizlilikten bahsediyoruz. Peki soruları devletin kasasından alan cemaatten olan kişiler ya da bir şebeke varsa o şebekeyi görmezden gelen polis ve yargıdaki cemaatten olan kişiler bunlar da mı senelerdir Gülen'den gizlemiş bu mevzuyu? Yani o zincir dışında bu iş farklı meslek gruplarını ve kişileri işine bulaştıran bir iş ve hepsi Gülen'den bu işi gizlemesi lazım. Yani o öğrenci ya da abisi ABD'ye gidemeyebilir ama polis ve yargıdaki üst düzey kişilerden ya da ÖSYM gibi kurumlardaki üst düzey kişilerden bahsediyoruz bunlar Gülen'i hiç mi görmüyor? Ve bunca kişi senelerdir aynı konumlar da mı kalmıştır? Elbette onlar onca sene aynı konumda kalmadıklarına göre yerlerine gelenler de Gülen'den gizli bunu yapmıştır. Peki gizlediklerini varsayalım, medyaya sürekli bu olay yansıdığında Gülen bir iç araştırma yapmış mıdır? Yapmış olmasına rağmen bir şey bulamamış mıdır? Bu iç araştırmanın sonuçlarını yayınlayıp bu konu da bize iftira atılıyor yok öyle bir şey demesi gerekmez mi? Türkiye abisi bu işin içindeyse bir iç araştırma hiç sonuç alır mı diyebilirsiniz ama mantıklı bir iç araştırma da siz zaten Türkiye abisine güvenmeyeceğiniz için ona yaptırmazsınız araştırmayı. Mesele Abdullah Aymaz'a mı güveniliyor, Aymaz Bey Türkiye'ye gidin şu sene öğrenci evlerinde kalan kişiler ile görüşün ve bu mevzuyu bir araştırın denir. Tabi bu gizli yapılır ki Türkiye abisi engel olmasın. Aymaz konferans bahanesine bir vilayete gider, öğrenci evlerinden özellikle öğrencilerin de katılabileceği bir konferans düzenlenir, konferansta Aymaz arada ağız yoklar, yoklamasına bile gerek yok soruları alan günah işlemiştir tövbe etsin bile dese sohbette herkes ağlaya ağlaya onun yanına gelir anlatır zaten olayı.

Gülen'in ''yıkılası abilik'' lafını da çok eskiden söyleyen biri olarak öyle Türkiye abisine falan koşulsuz çocuk gibi güvenmeyeceğini düşünüyorum. Peki bugün her şey ortadayken Gülen senelerdir kendisinin kandırıldığını gördüğünde ne yapmıştır? Şimdi karşımızda bir Gülen profili var etrafı tamamen kuşatılmış ve hiçbir şeyden haberi yok. Öyle kötü kuşatılmış ki, rutin değişikler yapsa bile gelen kişilerde eskiyi aratmıyor. Hatta öyle kuşatılmış ki şu an gerçekler ortaya çıksa bile haberi yok. Hüseyin Gülerce M.A. Birand’ın programına çıkmıştı orda da bu soru çalma olaylarını sormuşlardı, bu kadar 7'den 70'şe herkesin konuştuğu bir olayı Gülen'in duymaması imkânsız ama etrafındakiler ona yalan söylediği için eli kolu bağlı. Ama şu an her şey ortaya çıktı, mesela Ahmet Kurucan bir yazısında 15 Temmuz'dan sonra bir şeyleri anlamak için sürekli medyayı takip ediyorum demişti. Bu takip sonrasında A. Kurucan soruların verildiği hususu gerçeğine vakıf olmuştur, ya da o kamptaki birçok kişi illaki medyayı takip edip bu gerçeği öğrenmişlerdir. Peki bu kişilerin hepsi de mi kötü ki Gülen'den gizleyecekler bu durumu. Yani Gülen'in 15 Temmuz’dan sonra bile gerçeğe uyanmaması için kamptaki herkesin kötü bir çetenin üyesi olması gerekiyor. Peki Gülen öğrendiyse ve sessiz kalıyorsa bu durum olamaz mı? Peki Yüzüklerin efendisi filmindeki Rohan kralının durumu gibi hem esir hem etrafı kuşatılmış hem iradesi olmayan sözde lider konumunda olabilir mi? Öncelikle böyle bir durum bir müceddide yakışmaz ve sohbetlerinde de gayet sağlıklı görünüyor. Yani bu ihtimali kabul ettiğimizde soru verilme sorunundan kurtulsak bile müceddid sorunu karşımıza çıkar, hareketin üzerine kurulduğu tüm mistik şeyleri sorgulamak gerekir. Çünkü o zaman Mehdi, Müceddid, Alim, Bilge vs. bu vasıfların hiçbirini alamıyor. Hatta yaşlılıktan ya da ilaçlardan dolayı akli melekelerini de büyük ölçüde kaybettiğini varsaymamız gerekir, çünkü zeki biri etrafındaki kötü halkayı hisseder, onca gelen misafirin verdiği bilgiler sonrası etrafındakilerin bir şeyler karıştırdığını anlar. Bu ihtimal üzerinde çok gitmeye gerek yok, birçok noktadan çürütülebilecek bir ihtimal. Ziyaret eden misafirler onun sağlığından emin ise bu ihtimal sıfırdır. Ayrıca sohbetleri de ortada. Hakan Fidan'ın bile ziyaret edip konuştuğu malum, böyle bir ihtimal olsa 2013'ten sonra hükümet bu noktadan yürürdü. Yani Gülen 15 Temmuz’da Akıncı Üstündeki sivillerden sonra bazı şeylere uyanmış olması gerekiyor, 15 Temmuz’dan sonra uyanmama ihtimali gözükmüyor. 3. sorumuzun ilk ihtimalde sonuç olarak zorlasak bile en fazla biliyor ama kendi iradesiyle bilinçli bir şekilde susuyor sonucu çıkıyor.

3. sorumuzun ikinci ihtimali Gülen'in bu soru verilmesi olayını bilmesi ve fetva vermiş olmasıdır ve şu an susuyor olmasıdır. Susma olayını 2 ihtimalde de vurgulama nedenim yazımın asıl amacı o susmaya odaklanmak olmasıdır. Bu ihtimal akla daha yatkın gözükmektedir. Burada şöyle bir savunma gelebilir, Adil Öksüz'ün darbeye karıştığını kabul eden yabancı ülkeler Gülen'in alakası yok diyorlar, hal böyleyken soru verilmesinde de böyle olmuş olabilir. Soru verilme olayı darbe gibi değildir, senelerdir olan bir durumdur. O yüzden ikisi kıyaslanamaz. Senelerdir olduğunu ilk yazıda saydığım sınavlarında çalındığını kabul ederek varsaymıyorum. Tam tersi bazı ispat edilen sınavlar arasındaki yıl farkından dolayı kabul ediyorum. Yani tek bir sene olan bir şey değil bu. Yani eldeki delileri toptan değerlendirince hiç değilse 4 sene askeriye ve polislik ile ilgili sorular verilmiş. Diğer tek tük itirafçıları koyunca çok daha eskilere başlangıcı 1980'li yıllara kadar gidiyor, tarih günümüze yaklaştıkça delillerin sağlamlığı da artıyor, her yıl olmak zorunda değil ama bir başlangıç ve bitiş tarihi çizdiğimizde bayadır olan bir faaliyet gibi duruyor. Benim kendi görüşüm 3.sorumuza ikinci ihtimalden yanadır. Kurduğu sistemden çocukluktan yetiştirdiği insanların ona rağmen bir şeyler yapması bana mümkün gelmiyor. Bu insanlar devşirilse bile bir bilemedin iki ama böyle bir organizasyon için çok insanın devşirilmesi gerekiyor. Mesela Ankara İmamı da Gülen ile görüşürken soruların verilmesi olayını sorabilir böyle bir durumda devşirilen Türkiye imamının foyası ortaya çıkar. Tamamen devşirilme olsa bile, Gülen zeki biri yanına gelen tabandan kişilere bunu sorabilir çünkü medyaya yansıyan bir olay. Ayrıca tek sıkıntı soruların verilmesi değil birçok sıkıntı var bunun gibi hiçbirinden de mi haberi olmuyor yani? Ayrıca ilk ihtimali kabul etsek bile şu an ki susması sadece ikinci ihtimalin doğru olduğunda mümkün olacak bir sonuç. İlk ihtimal doğru olsa kesinlikle susmaması bir adım atması gerekir. Çünkü ilk ihtimalde senelerdir esir olan biri karşımıza çıkıyor bu kişi konuştuğunda öldürülmekten korktuğu (ölümün kendisinden değil, kendi ölünce cemaatini hiçbir şekilde kurtarılma ihtimali kalmayacağından) için konuşmuyor diyebiliriz, ama hiç mi yanına gidip gelenlere bir ima yapamıyor. Hiç mi halkaya onun iradesiyle yeni kişiler eklenmiyor. Hiç mi baş başa özel görüşme yapamıyor. Yani her türlü bir yolunu bulup ben esirim diyebilirdi o yüzden susma olduğu için ilk ihtimal mümkün değil. Zaten bir insan altındakilerin 15 Temmuz gibi bir ihanet yapabileceğinden dolayı susabilir gizliden işleri halletmeye çalışır etrafı tamamen kuşatılmış işe, ama zaten 15 Temmuz oldu herkes mahvoldu. Daha niye sussun? O yüzden ilk ihtimalde yukarda belirtiğim gibi biliyor ama susuyor sonucu çıkarmak bile çok zor.

Gene 15 Temmuz darbe araştırma komisyonuna ifade veren Doktor Hasan Polat, ifadesinde 1989'da bu soru çalma olaylarını en tepede yapanlara bundan Gülen'in haberi var mı diye sorduğunda o kişinin Gülen'in onlara izin vermediğini ama yapmaya devam ediyoruz dediğini söylüyor. Polat, Gülen'in her şeyden haberi olup yokmuş gibi davrandığını belirtiyor. Gülen'in asla soruları çalabilirsiniz diye fetva vermeyeceğini ama buna göz yumacağını belirtiyor. Çetin Acar gene Youtube videosunda soruları verdiğini itiraf ediyor. (Çetin Acar: "Gülen, 15 yaşında istihbaratla tanıştı" adlı video 22 Kasım 2014 yayınlanan kısmını izlemiştim o tarihte bile darbe olacağından bahseden biri). Aslında Çetin Acar soruların verdiğini itiraf ediyor ama cemaatten ayrılma nedeninin kendi ekibinin (Recep Uzunalı ve Gülen'in kardeşi) Mustafa Özcan'ın ekibiyle (Ahmet Kara, Kozanlı Ömer, Ekrem Dumanlı) kavga etmesi olduğunu söylüyor. Yani soruların verilmesi gibi bir olaydan dolayı Gülen'e itiraz etme gereği bile duymamış, bunu sorgulamamış ve bundan dolayı ayrılmamış, cemaatten asıl ayrılma nedeni çok sonradan çıkan kişiler arasındaki bir kavgada Gülen'in haksız tarafı seçmesi. Buradan şöyle bir sonuç çıkabilir, bu husus Acar tarafından normal gözüktüğü için böyle bir şey dememiş. Acar bunu normal görüyorsa kendi ekibindeki Gülen kardeşine de bir çay sohbetinde çok rahat bahsedebilir. Yani bu çok rahat Gülen'in kulağına gidecek şekilde yayılabilir. Dediğim gibi bunlar ek bilgiler, kişileri tanımadığım için beyanlarının doğruluğunu bilemeyeceğim, ya da beyanlarının tutarlığının analizini yapmayacağım. Çetin Acar'ın kaç tane kitabı var tüm bunları okuyup bu kişilerin profilini çıkarıp karakter analizi yapamam. Zaten ele aldığımız konuda da önemli de değil merak edene sadece ek bilgi midesi kaldıran okusun dinlesin söylenenleri doğru kabul etmeseniz bile mideniz bulanıyor.

Dediğim gibi bu ek bilgi bu kişilerin yalan söylediğini varsayabilirsiniz. Ama bu olay olduğunu ilk yazıda kanıtlamıştım bu olay olmuşsa bu kişilerde bu olayı duymuş olma ihtimalleri konumlarından dolayı yüksek. Neden gidip Gülen'e bu mevzuyu şikâyet etmesinler. Onları geçtim sonuç olarak bir zincir söz konusu bu zincirde Gülen'i ben bizzat tanırım böyle şeye fetva vermez diyen birilerinin çıkıp Gülen'e durumu şikâyet etmediklerini düşünebilir misiniz? O zincire dahil olmasa bile o zincire dahil olan bir x kişisi ya da onun dayanamayıp söylediği arkadaşı Gülen'in çok sevdiği eski bir esnafın akrabası olamaz mı? O esnaf vasıtasıyla Gülen'in kulağına gitmemiş midir? Bunca senedir böyle bir şeyin olmaması ihtimali düşük ihtimaldir.

Bir sonraki yazıda Fethullah Gülen'in bu konuyla ilgili susmasının yol açtığı sorunlar ele alınacaktır.-Ahmet

Twitter: @a_wolfenstein

Ortalama: 5 / 5 (1 oy)
E-BÜLTENE ABONE OLUN

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:
Münferit Fikir Platformu
Platformumuz her türlü değişik fikir ve görüşe açıktır. Grupların ve cemaatlerin fikirlerinden ziyade; ferdi, bireysel, münferit olan fikir ve görüşlerin sesi olmak istiyoruz. MFP blogda yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez.


https://www.munferit.net/2018/12/snav-sorularnn-verilmesi-2_15.html?m=1
Sınav Sorularının Verilmesi (3)
Cumartesi, Aralık 15, 2018 AFSV, Ahmet, Bülent Keneş, Ekrem Dumanlı, EZEL, HACI ATA, HASAN POLAT, KPSS, Said Nursi, Sezai, Soruların Verilmesi,tr724, TÜRKAN SAYLAN, ÜSTÜ ÇİZİLİ İSİMLER


Gülen'in haberi olma ihtimali çok daha yüksek ve akla daha uygun olduğu için o ihtimal üzerinden devam edeceğim. Yani 3. soruda ikinci ihtimali seçiyorum ve Gülen'in haberi ve onayı var ama susuyor diye bitiriyorum. Bu noktaya kadar gelirken olabildiğince tüm ihtimalleri değerlendirip aklımca analiz etmeye çalıştım. Bu noktaya kadar gelip hazmetmesi kolay değil. Yıllar sonra evlatlık olduğunuzun söylenmesi gibi insanların büyük bir şok yaşayacağı ve travmaya girebileceği bir olay. Önünüze DNA testi bile konulsa şaka mı bu hadi gerçeği söyleyin diyebilirsiniz. Fikren gerçeği kabul etmeye çalışsanız da duygularınız buna izin vermez. 15 Temmuz’dan sonra birçok cemaatten insan bu acıyı yaşamıştır. Bu acıyı hazmetmek zordur hazmetmesi zor olduğu için Ezel dizisindeki Ömer gibi gerçeği bilmesine rağmen kişi kendine itiraf etmez hayal dünyasında yaşar. Kabul etmez en sevdiklerinin böyle bir şey yapacağını, o hep iyidir insanları da onun gibi iyi sanır. Eğer 15 Temmuz’dan sonra bile hala daha Ömer gibi kabul edemiyorsanız gerçekleri, bu yazı zaten onun içindi, acıdır ama gerçektir. Bu noktadan sonra tamam Gülen biliyor onayladı ve şu an susuyor ama zaten İslam'a uygun bu ondan daha mı iyi bileceksin bugün olsa gene yaparım diyen kişiler için yazıya devam edeceğim. Böyle bir kişi olmasanız bile gene akla İslam'a uygundur belki sen ilahiyatçı mısın nasıl değerlendireceksin ki diye bir soru gelebilir. Ben ilahiyatçı değilim, ama dinim İslam aşağıda bir değerlendirme yapacağım İslam'a uygun bir şey bile olsa bu durum daha ''susma'' konusunda da yazacağımı belirtmiştim.

Sadece soru verilmesi olayından birçok başka ciddi sorun çıkmaktadır. Öncelikle cemaatin tabanında bir kesim bu soru verme olaylarına bilip bulaşmışken, bir kesimin bundan haberi yoktur. Yani bir kesim bazı şeyleri biliyor öbür kesimden bu şeyler gizleniyor. Bu cemaat içerisinde birilerinin bazı şeyleri bilmeye hakkı var diğerlerinin yok, öncelikle bunun ayrımını kim yapıyor? Kim ayrıcalıklı üye, kim sıradan üye? Ayrıcalıklı üyelerin isimleri kalın harfle mi yazışmış o meşhur üsttü çizili isimler vaazındaki listeye? Sonuçta bu hareket fertlerin birleşmesiyle oluşuyorsa, her ferdin rızası alınmadan neden yasal olmayan bir işe bulaşılıyor. Sonuç olarak bugün Türkiye'de bu tip işlerin karar alıcıları değil de hiçbir şeyden haberi olmayan taban kısmın yargılandığı düşünüldüğünde o insanlar böyle bir tehlikeye atılırken atıldıkları tehlikeden bile neden önceden haberi yoktur. Yani birileri bu hareketin içine giriyor soru verilme olayları olduğunu bilse büyük ihtimal bu hareketin içine girmeyecek ama o kişi bu hareketin içine girmez diye ona böyle bir şey olmadığı söyleniyor. Harekete yeni girmiş kesimden bu saklanırken, biraz daha haşır neşir olmuş kişiler bunu biliyor. Yani zaman geçtikçe kişinin dini bilgisi mi artıyor da soru verilme olayını hazmedebiliyor? Yani başlangıçta kişinin dini bilgisi zayıf, bu durumun helal olduğunu anlayamaz zaman geçsin hareket içinde Gülen ve Risale okuyarak dini bilgi kazansın sonra olayı hazmeder ve anlar mı demek isteniliyor? Bu hareketin okullarında dershanelerinde eğitim gören ama hareket ile sempati noktasında bile bağı olmayan insanlara bile sıçrayacak bu çamurlu işe nasıl giriliyor? Hareket içinde kardeşler birbirine haklarını helal eder diye bakılıyorsa bu insanların üzerine sıçrayan çamurdan dolayı ne olacak? Bu hareket içinde olmuş ve bu pis işler olmadan önce vefat etmiş insanlardan nasıl helallik alınacaktır? Hacı Ata bu durumu biliyor mudur? Bilmiyorsa o onca okullar açılsın diye uğraşırken birileri onun açtığı okuldaki tüm öğrencilere yapışacak bu çamur işini nasıl başlatıyor? O okullar için varıyla yoğuyla çalışıp sıtmadan vefat eden kişiler bu durumu biliyor mudur? Bilmiyorsa, o kişi Afrikalılara bir şeyler öğretmek için gidip vefat ederken, bu hareketin merkezi Türkiye'de nasıl sorular veriliyordur? Eğitim bu kadar önemsiz bir faaliyetse neden onca ülkelere gidip okullar açılmıştır?

Burada öncelikle bir ülkenin yasalarına aykırı gelme durumu var? Bu bir sorundur ne zaman yasalara uyulup ne zaman yasalara uyumayacağını belirleyen idare kimdir? Hani konularda yasalar önemlidir, yasalara uyulmayacak kadar önemsiz ise İslam kuralları mı önemlidir? Eğer İslam kuralları önemliyse, İslam'da bunun fetvası var mıdır? Varsa neden Gülen çıkıp açıklama yapmıyor? Gülen Türkiye'deki mağdur olanları daha zor duruma düşürmek istemiyor mu böyle bir düşüncesi mi var? Dediğim gibi bu zaten net bir şekilde delillenmiş, ayrıca tr724'de de zaten bu durum kabul edildi (Bülent Keneş'in bu yazısı üzerine de sen Türkiye'deki mağdurları zor duruma sokacaksın diye onun üzerine gidildi, ilk yazıda verdiğim delillerde görüldüğü gibi devlet zaten delilini toplamış Bülent Keneş falan kimsenin umurunda değil, hal böyle iken bu argüman ile ona karşı çıkanları siz değerlendirin) Yani onların kabul etmesi bir sıkıntıya neden olmazken Gülen'in kabul etmesi mi bir sıkıntıya neden olacak ? Bu noktadan sonra Gülen bir şey demese bile müstear isimle biri çıkıp bu durumu izah edebilir. Yani bunun İslam’a uygun olduğunu düşünülüyorsa neden bu düşünce savunulmuyor?

Şimdi tebliğ yapan dini bir cemaat en büyük amacı Nam-ı Celil videosunda olduğu gibi tebliğ yapmak değil midir? Hatta cemaat siyasetten de uzak duruyor, işimiz tebliğ olduğu için taraf olmayalım herkese eşit olalım diye. Ama bir sınav düşünün 100 kişi alınacaksa 1000 kişi başvuruyor. 100 kişiye sorular verilip o sınavı kazandırılıyor, 900 kişi size düşman oluyor. Bu noktada eğer soru verme İslam açısından fetvası verilebilir uygun bir şey bile olsa o kaybedilen 900 kişi ve hareketin en temel amacı olan tebliğ vazifesi nasıl ilişkilendiriliyor? Soruları verenler teheccüd namazlarını kılmadıkları için bu işi gizli yapamayıp yakalanmış ve bunu duyan 900 kişi de önce bu harekete ve oradan sıçrarsa İslam'a bu yüzden mi düşman olmuştur? Böyle mi izah edilecek bu mevzu ya da münafık polisler işi çözdü onların suçu mu denilecek? Gene gazetelere yansıyan ifadelere göre zaten sınavı kazanacak kadar başarılı olan bu öğrencilere neden sorular verilir? (Dr. Hasan Polat ifadesinde çocukları gebe bırakmak için tabirini kullanıyor, Gene Türkan Saylan 1999'da bu cemaatin tabanındaki kişilerden cemaat hakkında çok daha bilgili olduğu anlaşılan videosunda Türkiye'nin en zeki çocuklarının bu cemaat tarafından kapıldığını belirtiyor. Yani şu an ki bazı Atatürkçüler gibi bunlar anca soru çalar hepsi mal hepsi haksız yere bir yerlere geldi tüm sınavları çalmışlardır gibi bir ifadesi yok)

Amaç köküne kadar bizden olsun isteği midir ki böyleyse bu da müthiş bir Güç ve Kadrolaşma sorunu olduğunu gösterir. Yok bu kişiler bize gebe kalsın diye veriliyorsa, bu durumda da açık bir şantaj sorunu vardır. Bu konularda hala konuşulmaması da umursamama sorunu olduğunu gösterir. Şöyle örnek vereyim, o soruları alan ya da veren bugün yargılanan biri intihar ederse bu durumda suçlu kim olacaktır? Bu kişiler hapisteyken bu yol böyle zordur, yolumuzun kaderi diye kendilerini rahatlatabiliyorlar mıdır? Medreseyi Yusufiyedeyiz, haksız yere atıldık diye kendileri rahatlatabiliyorlar mıdır? Eğer bu soru verilme olayı İslam'a uygunsa, Gülen bunun zamanında fetvasını verdiyse, neden o fetva umuma paylaşılıp o soruların verilmesi gerekiyordu hiç başınız öne eğilmesin diye o hapiste olan kişiler rahatlatılmıyor onlara destek olunmuyordur? Said Nursi gibi neden dava savunulmuyor sadece susuluyordur? Soru verilmenin davayla ne ilgisi var denilirse, o zaman neden pişmanlık dile getirilip bu işe bulaşan en üst kişiler yani direk soruları ilk veren kişiler yargı organlarına şikayet edilmiyor ve korunuyordur.(Bu konuda Ekrem Dumanlı cemaat ancak gönül koyabilir sözü var(Sezai ile ilgili videosunda), aşağıda onla ilgili vereceğim bilgilerden sonra bu sözü de unutmayalım) Neden devlet ile bu konuda bir pazarlığa girilip küçük yaşta o soruları alanlar oyuna geldi, bu işin ele başları bunlar alın yargılayın diye bir pazarlığa girilmiyordur ? Bu olay uzun süredir yapıldığı ve yaygın bir faaliyet olduğu için ben şu anki cemaatin üst kesiminin bir pişmanlığı olduğu kanaatinde değilim. Zaten pişmanlıkları olmadığı için gene olsa gene yaparız diyen kişiler çıkıyor, Türkiye şartları bunu gerektirdi diye üstü kapalı mesaj verenler çıkıyor. Sormak istiyorum İslam kuralları, Ahlak Kuralları, Kul Hakkı iklim gibi kişinin mevcut konumuna göre değişen bir şey midir? Eğer öyleyse çoğu insan İslam dini konusunda cahil kalmış, tebliğ gereği olarak bir tebliğ faaliyeti yapılarak bu konunun aydınlatılmasını beklemek abes olmasa gerek.

Said Nursi'ye mahkemede Risalelerinde yazan ifadeler sorulduğunda, hayır ben yazmadım diye açıklama yapmıyor tam tersi evet ben yazdım diye yazılan şeyleri savunuyor. Bu tip somut suçlarda açıklama yapılmaması, hem bu suça bulaşmış tabandaki fertleri yalnız bırakıyor, hem de hiç suça bulaşmamış ama cemaatten olan tüm memurları töhmet altına sokuyor. Deve kuşu gibi kafanın gömülmesi hiçbir işe yaramıyor. Ey deve kuşu ahirete inanmıyor musun da kul haklarını ahirete getiriyorsun demezler mi yarın sorguda? Gencecik yaşında evlilik hayalleri kurarken hapse düşmüş o yakın zamanda soruları alan öğrenciler hapishanede diğer cemaatteki kişiler gibi başı öne eğilmeden yürüyebiliyor mudur? Bu kişiler o şartlarda bide bu manevi baskı altında akıllarını kaybederlerse bunun sorumlusu kim olacaktır? O kişilere maddi baskı yapanlar mı daha zalimdir yoksa onların manevi baskısını kaldırmayanlar mı? O kişiler ya o hapishanede ya da dışarda ateist olurlarsa bunun hesabını kim verecektir? İtirafçı olanlar hayatları boyunca o verdiklerin isimlerin acısını çekecektir. Peki bu acıyı yaşamayı hak ettiler mi? Onlar o noktaya gelmeden devlete bu işi bizzat ben yaptım organize ettim diyecek bir tane erkek adam yok mudur yurtdışında? Acaba kimler onların bu acısına neden oldu? Hala daha bu acılara neden olan kişiler yurtdışına çok önceden gitmişken Türkiye'deki hiç kimse onların yurtdışında olmalarına bir laf etmez iken utanmadan özellikle itirafçı olan insanlara neden hakaret edilmektedir (Türkiye'deki insanlar itirafçılığa laf söyleyebilir her türlü hakları vardır). İtirafçı olmayan hapishanedeki kişiler çok düşünülüyor ise bu soruların verilmesi İslam'a uygunsa neden fetvası yayınlanıp o kişiler manevi yönden rahatlatılmamaktadır. Hatta bu konuda çıkıp Ekrem Dumanlı bir videosunda bela okuyabiliyor bu kişilere karşı sanki onlar kendi başlarına bu haltı yemiş gibi.

Ekrem Dumanlı eski Zaman gazetesi yöneticisi hem bir gazeteci hem bu cemaatin bir ferdi hem de yönetici konumundaki biri. Sormak istiyorum neden sadece 2010 yılı KPSS'den bahsedilip, Türkiye'de her kesim çalmış bizden birileri de maalesef bu işe bulaşmışsa Allah belalarını versin denilerek, ilginç bir şekilde nazarlar sadece KPSS'ye çekilip top taca atılıp mesele sis perdesine gömülüp bu iş bireysel yapılmıştıra getirilip bide o kişilere bela okunuyor. Diğer sınavlarda deliller daha sağlam olmasına rağmen neden o sınavlar görmezden gelinip KPSS sınavı konusunda açıklama yapılır? Yani diğer Sınavlar ile ilgili Gülen fetva vermiş ama KPSS ile ilgili mi verilmemiştir? Eğer böyle bir durum varsa hangi sınava fetva verileceği hangisine verilmeyeceği nasıl kararlaştırılıyordur? Böyle bir konuda açıklama yapılırken, tatmin edici açıklama yapılmaması inkâr edilmesi nasıl bir durumdur? Deliller bu kadar net olmasına rağmen mevzuyu ben bilmiyorum bu konuyu gazeteci kimliğim ile araştıracağım demek yerine Ekrem Dumanlı'nın böyle bir şey yoktur asla olmaz, yapanlar bireysel bu işe bulaşmıştır zaten beni o zaman Bakan Bey uyardı bunlar bir gizli şebeke Türkiye'de her kesime soruları veriyorlarmış diyerek tüm suç o kişilerin sırtına yıkılması birden fazla sorunun olduğunu gösterir. Yazının bu kısmından sonra Ekrem Dumanlı'yı eleştireceğim çünkü kendisi üst düzey bir yöneticidir, böyle bir insanın eleştirilmesi öncelikle cemaatin sistematik yapısının eleştirilmesine eştir. Çünkü böyle bir insan senelerdir yöneticilik yapıyor ve hala daha karşı propaganda (yazısın en başlarında belirttiğim tabanda kafa karışıklığını sağlayan şey) yapıyorsa hem üst yönetimde yalnız değildir hem de ne kötü bir sistemdir ki cemaatin sistemi o meyve hala daha orda asılı durmaktadır.

Ekrem Dumanlı’nın son bir yıl içinde yayınlanan 12 dakikalık konuyla ilgili soru işaretlerini giderme mahiyetindeki Youtube videosu üzerinden eleştirimi yapıyorum. Öncelikle bu video bu kişinin senelerdir Hizmet medyasında yazıp yöneticilik yapmış olmasına rağmen araştırmacı bir gazeteci olmadığını gösterir. Ayrıca bu kişi nasıl bir cemaat ferdidir ki cemaat ferdi olmasından dolayı bu işin arkasına düşüp Gülen'e doğrudan görüşme imkânı olmasına rağmen gidip Gülen'e bu mevzuyu sormadan video çekmektedir. Yok zaten o da bulunduğu konum itibariyle her şeyin farkındaysa ki öyle olması gerekir (bahsettiğim zincirin bir noktasına kesin uğramıştır, merdiven gibi Zaman yöneticisi olmuşsanız aşağıdaki basamakları geçmediğinizi söyleyemezsiniz, Gülerce örneği verilirse o şahsı tanımıyorum 28 Şubat zamanı belki asker tepki vermesin diye bilerek konmuştur aynı pozisyona), bu durumda o video ile kendi izleyicilerinin algılarıyla oynayıp onları kandırmaya çalışmaktadır. Algıları KPSS sınavına çekip, bak bu konuda çok derin ağlar var hiç kafanızı yormayın bu tip işlere denilerek, zaten okumayı araştırmayı sevmeyen cemaat fertlerine (Türkiye kaynaklı bir hastalık) hap şeklinde bir amaca matuf karmaşık, algıyı bozacak bir bilgi yığını verilmektedir.

Öncelikle niye KPSS sınavını seçtiğini analiz edelim. Diğer sınav sorularını çalındığını kabul ediyor ama KPSS'yi etmiyor mu? Böyle bir ihtimal için video çekmek ahmaklık olurdu, zaten videonun sonunda genel olarak soru çalanlara beddua ediliyor. KPSS sorularının da cemaat mensuplarınca yaygın bir şekilde sınavdan önce elde edildiği ispatlanmışa yakın bir vaka. Zaten bir cemaat düşünün belli sınav sorularını çalmış ve 17-25'te hükümet hırsız diye haber yapıyor ve hükümet misilleme olarak ilk bu sınava dava açıyor ve delilleri de var. Siz hükümet olsanız ilk hangi sınava dava açarsınız, hiç bulaşmadıkları bir sınava mı? Peki bu durumda neden KPSS'yi seçti. Bu konuda akla ilk gelen şey, ilk davası açılan sınavın bu olmasıdır. Ayrıca delil yönünden diğerleri kadar güçlü olmayan bir dava olduğu da açıktır. Şimdi sen delil yönünden çok güçlü davalar varken, daha güçsüzünü seçip onu çürütmeye çalışırsan baştan zaten algılarla oynamış olursun. Ki bunu da çürütmeye çalışırken komplo teorisi tarzında anlatırsan, ki kişinin bu denklemde saf biri olmadığı ve diğer sınavlardan haberdar olduğu da düşünüldüğünde açık bir şekilde kendi tabanının algısıyla oynamaktadır. O videonun da izleyicileri büyük oradan cemaat tabanıdır. Yani kandırmaya çalıştığı kitle cemaat tabanındaki insanlardır kendi kardeşleridir(!).

Ve son olarak bu işe bulaşan olmuş olabilir aramızdan (Dumanlının böyle beyanları meşhurdur 15 Temmuz için de böyle demişti) çünkü biz büyük bir camiayız gibi bir mantıkla bide o insanların neden bulaştığını da sorgulamadan onlara bela okunması….ahhh!! ahhh!!... Şöyle düşünelim, bil-mi-yor-muş gibi davranıyorsunuz bide inandırıcılığınız artsın diye kendi tabanınızdan bu işe bulaşanlar için bela okuyorsunuz (Dumanlı: '' hiç kimse onlara sahip çıkmalı yazıklar olsun size denmeli''). Burada vefasızlık zaten var, yalan da zaten var ama bide o insanları bu işe siz bulaştırmanıza rağmen üstüne bela okursanız işte bu tam bir arkadan hançerlemektir (Bu noktada yukarıda Ezeldeki Ömer örneğini vermemi tekrar düşünün). Yukarda o kişilere empati yapıp neden yalnız bırakıldıklarını sorgularken birileri onu geçtim o kişilere hakaret ediyor. Ve bu biri her şeyden haberi olan üst düzey bir yönetici ve bu yönetici 15 Temmuz’dan sonra hiçbir maddi zorluk yaşamamış bir insan(!) ve tüm bunlara rağmen çok rahat bir şekilde koca camiayı kirlettiniz bu işi yaparak diye yaman hırsızlık yapıyorsa bu bilgiler ile cemaatin sisteminin ne kadar kire bulaştığını siz düşünün. Sadece KPSS vurgu yapması da diğer sınav sorularının verildiğinin gene büyük bir delildir. Delile pek ihtiyaç kalmamış ama bunu da koyabilirler.

Zaten bu olay ilk çıktığında biz Zaman gazetesinde araştırma yapıp yazmıştık diyor Dumanlı. Zaman Gazetesinde ben hiç 50 tane askerin eşinin bu soruşturma kapsamında şüpheli olduğu bilgisini okumadım. Ama neyi okudum geçen sene 60 alan birine bu sene neden 61 aldın diye savcı sordu, 5 kişi aynı yerde sinyal verdi savcı siz soruları aldınız dedi vs. vs. Bunların hepsinin çarpıtma olduğunu o zaman anlayamıyorsunuz ama şu an dosya derinleşip olay ispatlanınca acaba o savcı bilerek mi böyle saçma iddiaları dile getirdi ya da Zaman gazetesi cımbızlayıp bulduğu birkaç saçma şeyi gösterip bakışları ana delillerden uzaklaştırdı mı? diye soruyorsunuz. Ki bu gazete için o taban kapı kapı kaç sene dolaşıp abone aramıştır. Gerçeklerin yazıldığı bir gazete olsun diye. Gene videoda 3-5 soru ifadesi geçiyor ve sürekli bir AKP'nin hırsızlıkları ile kıyas söz konusu bu da kişinin bu olayı kafasında ve vicdanında zaten çözdüğünü siz daha betersiniz gibi düşmanına odaklanmaktan kör olduğunu gösterir, ikinci bir ihtimalde algı yapıp olayı gene karşı tarafa atıp bakışları oraya çekiyordur. Gene videoda bu sınav önce dürüstçe yapıldı dendi şimdi hile var deniliyor biz bundan kuşku duyarız diyor Dumanlı. Bunun zaten izahı beraber yürünülen bir yıl olan 2010'da bu böyle dendi sonra eski defterler çıkarıldı. Bir insanın önünde hiçbir delil olmaz, böyle şeyler üzerinden analiz yapabilir. Ama ortada onca beyan varken buradaki çelişkiyi vurgulamaktan da iki tane şey çıkar. Birincisi hep dediğim gibi algı yapmaktır. İkincisi karşı tarafı izliyorsa eğer tehdit etmektir. AKP’yi tehdit etmesi zerre umurumda değil, istediği gibi edebilir. Gene kendisi o kadar başarılı okul dershaneler varken neden bu sorular verilmiş olsun ki diyor? Çok güzel bir mantık zaten en önemli soru da bu neden o sorular verildi? Ben iki tane şık bulabildim ikisi de birbirinden iğrenç iki tane şık, dediğim gibi artık verilip verilmediğini değil de böyle ileriki aşamaları düşünürsek sorularımızın cevabını alabiliriz. Bu benim tek başıma yapabileceğim bir beyin faaliyeti değil. Bu son mantık zaten tabanın gizli bir faaliyeti yokken niye Bylock programını yüklesin ki, bu programı yükleyen gizli bir iş karıştırır mantığı ile aynı. Ama ortada gerçek var yüklenmiş ve gizli bir faaliyet yok. O zaman niyesini biraz daha düşünmek gerekiyor.

Bir sonraki yazıda Fethullah Gülen’in bu konuyla ilgili susmasının neden olduğu sorunlara devam edilecek, AFSV’nin açıklamasına değinilecek ve son olarak cemaat tabanının bu işe neden bulaştığı ele alınacaktır.-Ahmet
Twitter: @a_wolfenstein


Ortalama: / 5 ( oy)
E-BÜLTENE ABONE OLUN

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:
Münferit Fikir Platformu
Platformumuz her türlü değişik fikir ve görüşe açıktır. Grupların ve cemaatlerin fikirlerinden ziyade; ferdi, bireysel, münferit olan fikir ve görüşlerin sesi olmak istiyoruz. MFP blogda yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez.
Sonraki
Hizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi? (1) / İhtiyaç ve EngellerTürkiye Muktedir(ler)ine DairMenkıbelerde Asla Değil Fasla mı Bakılır?Kim İhanet Etti? Ben mi, “Hizmet” mi?The Cemaat VS The Family (2) / Seçilmişlik, Hiçlik, GizlilikSormayan, Sorgulamayan Bir İnsan Modeli: Barboros KocakurtThe Cemaat VS The Family (1) / Öğrenci Evleri, Lider, FaaliyetleriSen Halk Mısın Birader!TR724'den Veysel Ayhan’ın Yazıma Verdiği Cevaba, CevabımNormalleşme Neden Olmuyor?(Münferit Biri İçin) Organize Olmak Farz Mı?İslam Dininin Prensiplerinin Potansiyel Problemleri (2) Emir Yıldız'ın Anlattıkları ve Sonuçİslam Dininin Prensiplerinin Potansiyel Problemleri (1) Analizler ve Çözüm ÖnerileriGülen’in Vefatından Sonra “Cemaat”e Ne Olacak?Cemaat ve Demokrasi Anlayışı“Mollalar” Arasında Bulunmuş Biri Olarak TR724’e SoruyorumHizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (4) / Yeniden Diriliş ve Mağduriyetlere ÇözümHizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (3) / Gülen ve Eş’ari ZihniyetiHarbiyeli Annesi Melek Çetinkaya ile Söyleşi (2)Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya ile Söyleşi (1)“FET֔yü ABD mi Kurdurdu?Hizmet Hareketi Yeniden Dirilebilir mi ? (2) / Cemaati Yöneten Heyete SeslenişÖzür dilerim Selman AbiKHK ve FETÖ/PDY Davaları Mağdurlarına Dair Bir Manifestoİhraç Üsteğmen Emir Yıldız İle Söyleşi (2)MenuANASAYFAHAKKIMIZDA- MFP NEDİR?- MFP’NİN AMAÇLARI- YYK- YAYIN İLKELERİYAZARLARİLETİŞİMVİDEOLARARŞİVKİTAP ÖZETİ VE İNCELEMESİ

Sınav Sorularının Verilmesi (4)

Cumartesi, Aralık 15, 2018 AFSV, Ahmet, AHMET DÖNMEZ, Ahmet Kurucan, Ali Bulaç, Bülent Keneş,Ergenekon, FEM, İnanç, İSMAİL SEZGİN, Soruların Verilmesi, süleyman sargın, THE CİRCLE, tr724


Hem Türkiye içinde bu harekete olumlu bakan kesimler bakımından (ki buna Ali Bulaç gibi hapis yatanlar da dahil) üst tepe yönetim bir çete olarak görülüyor iken çünkü onlar bu suçları görüyor ve soruyorlar. Hem tabanda İslam’ı noktada büyük soru işaretleri doğuyor ve mevzu itikadı sorunlara kadar gidiyorken çünkü tabanda İslam’ı izahını istiyor soru verilmesi gibi sorunların. Bu konuda hala neden sessiz kalınmaktadır. Deve kuşu misali kafa toprağa gömülünce kimsenin bu mevzuları anlamadığı mı düşünülmektedir. Ya bırakalım devlet ne kadarını bulacak o bulduktan sonra bulduğu kısmı itiraf ederiz mi denilmek istenmektedir. Hizmet fertleri önemsenmese bile, Türkiye'de diğer gruplar şu an hizmeti bile savunan gruplar üst yönetimi çete olarak görmelerine rağmen neden yılların diyalogcu yapısı o insanları bari tatmin edecek bir açıklama yapmamaktadır. İnsan tanımadığı kişiden korkar denilerek diyalog yapılırken tabanın ve bunca insanın böyle şaibeli bir yapıyı tanıyamadığı için korkacağı düşünülememekte midir? Mesela soru verilme olayını bilip ama bu İslam’a uygun diye ikna edilmiş tabandaki bir ferdi düşünelim bu kişi yaşadığı üzüntü sonucu kanser olup vefat etse - eğer soru verilmesi İslam'a uygunsa bir sıkıntı yok - İslam'ı yanlış bilerek vefat etmesi çok büyük bir sorun değil midir? Yani bir açıklama yapıldığında dünyevi olarak oluşabilecek tüm zararları - ki bana göre bir zarar yok- bir kenara koyuyorum mevzu ahiret noktasında bir sıkıntıya neden oluyorsa bir konaklama olan bu dünyanın ne önemi vardır?


Gene soru verme olayından haberi olmayan bir hizmet ferdini düşünelim. Haberleri delilleri gördükten sonra ya da diyelim tr724'teki yazıdan sonra bir şoka uğradığını düşünelim. Şimdi bu kişinin yaşadığı manevi acıyı düşünelim ve büyük ihtimal cemaati silip atacaktır ve büyük bir boşluğa düşüp İslam'ı da sorgulayacaktır. Bu noktada birçok olasılığı düşünebilirsiniz. Sonuç olarak bu bir suç ve çoğu insanın ahiretini ilgilendiriyor. Bu dünyanın ahiretin yanında zerre önemi olmadığına göre neden bu konuda sessiz kalınır? Yoksa bu dünya hep gereğinden fazla umursandığı için mi bu noktalara da gelindi? Modern hukuka göre Ahlaka göre İnsanlığa göre Dürüstlüğe Göre her şeye göre yanlış olan bir şey İslam’a uygun mudur peki? İslam her şeyi tevil etme dini midir? Bu konuda tr724 sitesinde Ahmet Kurucan'ın güzel bir yazısı var. Bir şey ahlaka vicdana tersse o şey İslam’a göre nedir sorusuna çok güzel cevap veriyor. İslam’a göre ne olduğu çok bariz, ama ben gene de o tevili soruyorum. İçtihat yaptık yanıldıysak da bir sevap deniliyorsa açıklansın da herkes öğrensin. Gülen müceddid olarak görülüyor ise müceddid olan birinin içtihatlarını açıklaması lazım.


Tüm bu yazıyı okuyup buraya kadar geldiyseniz de yanıldıysak 1 sevap olayını derin derin düşünürsünüz onca acıya rağmen birilerini bu işten sevapla mı ayrılacak diye, kesin haram olan mevzularda içtihat yapılır mı diye. Ahmet Kurucan'ın gene tr724'de İslami fıkhın sorun olduğu 1000 senedir sürekli nakillerle ilerlendiğine dair yazı dizisi var. Gene orda harp hiledir ile ilgili bir yazısı var. O yazıları okuduğunuzda soruların verilmesini Ahmet Kurucan'ın hiçbir şekilde tasvip etmediğini görürsünüz. O zaman hocası Gülen'de tasvip etmiyordur diye düşünmek gerekir. Ama buraya kadar koyduğum bir realite var. Gülen'in bilmemesi ihtimali olmadığını belirtmiştim. Tasvip etmediği şey yapılır mı peki? Yapılsa bile Gülen'in bunu bir kenara çekip izlemeyeceğini belirtmiştim. Ahmet Kurucan ayrıca fıkıh konusunda bir şeyler yapılmasını da yazısında belirtiyor. Yani bir ilahiyatçı etrafında yüzlerce molla ile bir müceddid alimin yanında fıkhı ele almıyor köşe yazısında böyle bir sorun var diyor. Acaba etrafındaki kişiler zaten her şeyi tevil ettiği için mi onlarla bu işe girişmiyor. Said Nursi'den sonra gelen müceddid Gülen diyeceksiniz, imam aşaması bitti hayat aşamasına geçildi Gülen gidince o aşamada bitecek ama daha uygulanacak Şeriat kuralları yani İslami hukuk elinizde yok. Eldeki ilahiyatçılardan bir tanesinin de Akıncı Üstünden çıktığını belirteyim. Uygulanacak kuralların olmadığı 1000 senedir taklit yapıldığı bir dönemde millet bundan dolayı deist oluyor çok güzel de tespit etmişsiniz ama elinizdeki ilahiyatçı arsa bakıyor ya da darbe yönetiyor. Diğer ilahiyatçılarda orada burada kurumun başında CEO’luk yapıyor. Bu ilahiyatçılar tebliğ faaliyetlerini mahşerde mi yapacaktır?


Gene Gülen'in özellikle bu Adil Öksüz olayıyla ilgili susmasından dolayı, gazeteciye gerçekleri ortaya dökmek yakışır ama hareketin lideri öyle değildir, yeri geldiğinde susar gibi bir düşünce var. Bizim olayımızda Gülen'in soru verilme olayını bildiğini, onay verdiğini ama sustuğunu belirtmiştik. Bu noktada şu ihtimali de değerlendirmem gerekiyor. Gülen biliyor, ama susuyor. Onaylıyor mu onaylamıyor mu o konuda bir bilgi yok. Yukardaki düşünceye göre onaylasa da lider olduğu için susabilir, onaylamasa da lider olduğu için susabilir. İyiliği emret kötülükten uzak dur, tebliğ zaten budur. Yani senelerdir biliyorsunuz ve onaylamıyorsanız ve bekliyorsanız neyi bekliyorsunuz? İkinci yazıda zaten onaylamıyorsa neler yapabileceğini az çok değindim, acizse onları yapmaktan o ihtimalide ele aldım. Ama bu ihtimalde Türkiye abisini kıramayacak kadar kibar bir insan Gülen, o kadar kibar ki sadece üzülüyor bu yıkılası abiliğe dua ediyor ki hareket onun kıvamına gelsin şeklinde bir yorum yapılıyorsa. Hz. Ebubekir'den çok Hz. Ömer'i anlatan bir insan İslam'da kibarlık adı altında korkaklık diye bir olgu yokken, Said Nursi'ye göre hatta küfre düşme nedenlerinden biri korkaklık iken hiç mi Hz. Ömer'i örnek almamıştır. Modern hukukta bile hareketsiz kalarak cinayet işleme diye bir olgu var. Önündeki hastayı tedavi etmeyip ölmesini izleyen bir doktor mesuldür. İslam'a göre ama lider bekleyebilir, beklerken zaten hiç kötü şeyler olmuyor, ne olacak millet günaha bulaşmış soru almış vermiş hapiste çürüyor deist oluyor mide kanseri olup vefat ediyor. Ne olacak değil mi o bekleyen zat onu ahirette kurtarır! bekleyen zat zaten 80 küsur yaşında ama Allah ona ne zaman vefat edeceğini bildirmiştir! o ne zaman harekete geçmesi gerektiğini bilir!. Bekleyen zat şu an ''Çağ ve Nesil serisinin okunmasını söylüyor'' (İsmail Sezgin) o mesajı iyi anlamak lazım ''biz ona layık olamadık'' (Süleyman Sargın, thecircle sitesi röportajı). Tüm bu yazımdaki sorunları Çağ ve Nesil serisini okuyarak çözebileceğiz! Çağlayan dergisine o yüzden vurgu var. Ahir zamanda biraz daha aklı ön plana alıp duygusal düşünmemek gerekiyor.


Öncelikle bu işin fetvası olmaz ben Gülen'den zaten bu işin fetvası olmaz ama biz bulaştık bu işe özür dileriz gibi bir izah bekliyorum. Zamanında hangi teviller ile niye bulaşılmış, bir mahkemede verilen bir ifade gibi en detayına kadar tüm samimiyetle bir şey gizlemeden bir açıklama bekliyorum. Darbe konusunda uluslararası bir yargı merci demişti. Elimizde uluslararası bir yargı merci yok, tabandaki herkes kendi vicdanıyla kendine hakimlik yapabilir. Altan gelecek bir dip dalga hâkim rolüne hazır. Savcıya zaten gerek yok, iddiaların hepsi ortada. Böyle bir açıklamanın ahiretle ilgili onca yazdığım şeye rağmen insanlar dünyevileştiği için, dünyevi noktadan da neden gerektiğini izah edeceğim çözüm kısmında. Diğer yandan son dönemde Ahmet Dönmez'in yazıları üzerine AFSV bir açıklama yaptı. Açıklamada özetle kim olursa olsun hukuka aykırı bir şey isteyen birini dinlemeyin diyor. 40 yıl gecikmeli gelen bu açıklama yeterli değildir işi geçiştirmektedir. Deve kuşu misali kafayı çıkarıp tekrar gidip evin içindeki saksının toprağına gömmektir. Ben sadece bir tane hukuksuzluktan bahsettiğim için yazımda o açıdan bakacağım. Soruların verilmesi noktasından bu açıklamayı değerlendirdiğimiz de zaten cemaatin artık soruları verme imkânı mı kalmıştır da artık yapmayacağız tarzı bu açıklama yeterli olsun. Peki bu açıklamayı Gülen'in susmaması olarak görebilir miyiz? Kesinlikle göremeyiz. Hangi olaya matuf yapıldığı belli değil, hiçbir özeleştiri yok hiçbir geçmişteki soru işareti aydınlatmıyor. Geçmiş aynen olduğu yerde duruyor, aradan yıllar geçtikten sonra geleceği önleyici bir açıklama. Cemaatin artık soru verme imkânı kalmadı da çok rahat bu açıklama ile ilgili, o genel bir açıklama bu konuda istisna var denilebilir. Bu konuda istisna olmasa Gülen çıkıp soru verme olayının sorumlularını yargıya teslim ederdi, o yurtdışını hizmetleri için geçerli vs. vs. denilebilir.


Bu işin fetvası zaten davalarda yok mu itiraf edenler anlatmıyor mu neden Gülen'den bir şey bekliyorsun diyebilirsiniz. Fetvada bir birlik olamasa da şu minvalde şeyler var: evet başkaları da çalmış siz şimdi almazsanız bu soruları elenirsiniz (ben ilk yazıda bu konuda sadece varsayım yaptım, eğer varsa böyle bir şey bahane olmaz, kamu hakkıdır ne biliyorlarsa o suçluları da korumasınlar kim yaptıysa döksünler ortaya, Demirel sırlarıyla vefat etti diyorsanız, siz de böyle tüm Türkiye'yi ilgilendiren bir şeyi ahirete götüremezsiniz), vatan millet din için alın. Zaten bu ülke ecnebi Ergenekoncuların yönetiminde sizin gibi dindar kişilerin bir yere gelmesi lazım, yoksa çok geç olacak. Ergenekoncular dışında zaten bu kurumlara kimse girmez, onlar da zaten sızıyor, Harpte hile vardır, Savaşta her şey mübah, kul hakkı olsa da Allah affeder, Allah affetmese de biz ahiretimizi (Nursi'nin dava için ahiretimden vazgeçtim bir mağaraya çekilip ibadetime bakmıyorum sözü vardı ona atıf var) de verdik bu dava için vb. vb. Yani kimse güle oynaya bir şeyi alamamış. Zaten bu soruların devletin kasasından çıkıp vatandaşın alıp- almama konusunda bir imtihana girmesi devletin ve en tepedeki cemaat kadrolarının suçudur. Devlet kendi vatandaşını suç konusunda test edemez.


Ortada sorular olsa insanların yüzde kaçı Türkiye'de bakmam diyebilir? ya da gelişmiş bir Avrupa ülkesinde. Bunu test edip bakanları hapse mi dolduracaksınız, burada suçun oluşmasını engellemek gerekiyor. Ayrıca burada kişilerin soruları alması için hayali durumlar oluşturulmuş. Ama bu hayali durumu oluşturan kişi soruyu veren abisi de değil, mesela Ergenekon'u kim oluşturdu? Ama Ergenekon var hayali diyemezsiniz diyen olacak orası bizi zaten ilgilendirmiyor. Ergenekon ulusalcı Türkçü bir örgüt konumunda değil mi var olan Ergenekon için iddia bu. Peki o Veli Küçük ecnebi mi bu insanlar sızma ile mi oralara gelmiş yabancı uyruklu kişiler mi? Değil, ama bunun propagandası yapıldı mı medyada? Yapıldı ve yapan medyadaki amiral gemisini de hizmet medyası oluşturmuyor mu? O zaman bu konuda hizmet medyası da suçlu mudur? İlk olarak gazetenin başındaki kişi olan Dumanlı akla gelmez mi? Peki Dumanlının bu kişilere lanet okumasına bide bu gözle bakın. ''Kimse bunlara sahip çıkmamalı'' diyordu videosunda. Evet kimse cemaatin tepesinde bu işleri organize edenlere de sahip çıkmamalı diyorum ben de. Soru aldığı iddia edilen herkes zaten ihraç + cezası da 3 sene gibi bir şey + tazminatı var, bunun zaten 2,5 senesi geçti 15 Temmuz’dan beri. Burada ben devletin sorumluluğuna, gene o hayali atmosferin oluşmasına katkı sağlayan diğer medya kuruluşlarına vs. girmiyorum. İşin tazminatı zaten o tabandakilerin paralarıyla yapılan okul binalarıdır. O zincir de de kandırılan birinin başkasını kandırması söz konusudur. Soruyu veren abide kendisine anlatılan her şeye inanmış, size bir yalancı gelip bir şey demiyor ki yalanını fark edebilesiniz. Ama o zincir Gülen'de mi kopar nerde kopar orasını bilmem. Bunun İslam'a da aykırı olduğu tevil edilemeyeceği de başka kimsenin almadığı da devlet kurumlarına girmenin çokta önemli olmadığı da aşikâr. Ama bunca yalanı kim uydurup uydurup servis ettiyse planladıysa o ancak dip dalga ile ortaya çıkar.


Gene sürekli Gülen'in kitaplarını okuyup vaazlarını dinleyen, dini ondan öğrenmiş insanlara, dini öğreten gördüğü en iyi insanlardan biri olan abisi Gülen böyle istemiş diye soruları veriyor. Bu zinciri de en yukarıya kadar çıkarın artık nerde kırılıyorsa. Zincirin her halkasındaki tabandan kişi aşağı yukarı böyle düşünüp kabul etmiştir. Kurulan sistemin ne kadar yanlış olduğunu görebiliyor musunuz? Gülen bir şey istemese bile Gülen istemiş diyerek her şeyi yaptırmak mümkün. Ama bizim olayımızda Gülen'in onay verdiğini göstermiştim. Ama onay vermese bile şu sistemde bir şey değişmiyor. Gülen'in kitaplarında bu yok diyebilirsiniz. Gülen hiçbir vaazında 1999'daki kasetlerde ortaya çıkan şeyler yok zaten. Gülen siyasi partilere de tarafsız, ama taban geçmişteki seçimlerde birlikte hareket ediyor. Bu da ayrı bir yazının konusu bu konu hakkında zaten son 2,5 yıldır çok şey yazıldı çizildi. Ama Gülen seçilmiş kişi daha 8-16 (hatırlayamadım) yaşında bu sistemi kafasından kurmuş demek yerine ne kadar kötü bir sistem olduğunu görüp insanları kabul edeceksek hatalarıyla kabul etmek gerekiyor. Bu konuda saf (iyi bir şey) olan cemaat tabanın da hala daha bu işle ilgili kafalarında şüphe varsa ''abi sorular çalınmış mı gerçekten'' şeklinde değil de ''abi bu soruların verilme olayında Ergenekoncular (her şeye gücü yeten bir yapı zaten nereye koysan oluyor, zaten koca ülkede de iki grup var cemaat ve ergenekon, başka insanlar olmadığı için kul hakkı da yok!) zaten çalarken, Hocaefendi’nin istişaresiyle olduğunu düşündüğüm bu olayda bu Bülent Keneş niye şimdi oyunbozanlık yapıyor zaten bu adam mağdurlarla ilgili de tweet atmıyor'' şeklinde biraz daha zekice sorarlarsa sorularının cevaplarını alırlar. Sonuçta şunu görmek lazım saf olan cemaatin tabanı, cemaatin yönetimi kesinlikle saf değil. Saf olsalar bu faaliyetleri onca süre merkez medyadan gizleyemezlerdi. Size düşman olan medya zaten bunun haberini yapıyor, ama 2009 FEM dershanesi olayında bile merkez medya bu işin üzerine gitti mi? Merkez medyayla da nasıl bir ilişki ağı varsa onların bu olayları görmezden gelmelerini sağlayacak? O da ayrı bir sorundur, orda da İslam'a Hukuk'a Ahlaka aykırı birçok nokta çıkar, onlara himmet paralarından rüşvet mi verilmiştir yoksa onların yaptığı yolsuzlukları polisin ve yargının görmemesi mi sağlanmıştır, dediğim gibi yazının konusu değil cevabını da bilmiyorum.


Dört bölümlük bu yazı dizisinde sınav sorularının verilmesi sorununu ve bu sorunun yol açtığı alt sorunları ele aldık. En başta dediğim gibi cemaat içinde sorunlar noktasında bir birlik olmadığı için bir kişinin sorun olarak görmediği bir nokta hakkında başka bir kişi uzun bir çözüm yazısı yazdığında o yazının hiçbir anlamı olmamaktadır. Sorunları belirleyip çerçevesini çizdiğimiz için bir sonraki bölümde bu sorunlara ilişkin çözüm mahiyetinde ne yapılabilir konusu ele alınacaktır.


Allah'ım sen bu cemaat ile ilgili tüm gerçekleri ortaya çıkar, gizli saklı bir şey kalmasın. Bize tüm şeyleri dosdoğru gösterdikten sonra bizi imtihan et. Bize doğruyu yanlışı göster ondan sonra herkes kendi yolunu seçsin. Türkiye'deki tüm tarikat cemaat liderlerinin, ya da önde gelip liderlik yapan insanların gerçek yüzlerini göster, öyle göster ki en zekâsı noksan olanımız bile her şeyi gördükten sonra iyiyi mi kötüyü mü seçeceğine karar versin. Bizi zekâmız ve aklımızla değil kalbimizle ahlakımızla karakterimizle imtihan et. Âmin.

-Ahmet

Twitter: @a_wolfenstein
Ortalama: 4 / 5 (1 oy)

E-BÜLTENE ABONE OLUNSOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN:Münferit Fikir Platformu

Platformumuz her türlü değişik fikir ve görüşe açıktır. Grupların ve cemaatlerin fikirlerinden ziyade; ferdi, bireysel, münferit olan fikir ve görüşlerin sesi olmak istiyoruz. MFP blogda yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez.

Sonraki YazıKurtarıcı ProblematiğiÖnceki YazıSınav Sorularının Verilmesi (3)

TR724'den Veysel Ayhan’ın Yazıma Verdiği Cevaba, Cevabım

“Mollalar” Arasında Bulunmuş Biri Olarak TR724’e Soruyorum

Tr724’e “Münferit” Cevabım

Cemaat Niye Lağvedil(e)miyor / Sorun Muhakeme Gücü Mü? (1)

3 YORUM:

twgqg15 Aralık 2018 22:44

Gülen'in bu işe nasıl fetva verdiğini ya da haberi olup olmadığını sorgulamışsınız. Bal gibi fetva vermiş. Büyük ihtimal abiler (!) soru verirken bu fetvayı şüphe duyan genç dimağlara okumuşlardır. Malum şeytan sağdan yanaşır :)

Bu fetva şöyle:

“Meselâ, bazı kimseler, daha sonra kazanacakları bir başarıyı, çok öncesinden rüyalarında görebilmekte ve gireceği imtihan sorularını bütün ayrıntılarıyla müşahede edebilmektedirler.” (Fethullah Gülen, Gençlere Pırlanta Ölçüler 6 Fasıldan Fasıla’dan Muştu Yayınları, 2011, s.120)"

Hem nasıl soru verilmesinden haberi olmaz ki? 16 Temmuz'da yabancı medyaya hiç utanmadan "gece yarısı fahişelere gidenleri uyardım" diyordu. Bu beyanı soru verme olayı kadar utanç vericidir. Soru da verdi, talimat da verdi, fahişelere gidenleri de bildi, her şeyi biliyordu.

Yanıtla

Adsız2 Ekim 2019 22:44

Şöyle bir haber var:
https://www.aksam.com.tr/guncel/darbe-ussunden-osymye-12-kilometrelik-hat/haber-665935

Özet: " Darbecilerin Ankara’daki üssü Turgut Özal Üniversitesi’nde yapılan incelemede polis, özel bir odadaki bilgisayara bağlı hat buldu. Hattın ucunun nereye vardığını araştıran polis günlerce süren uğraşlar sonunda 12 kilometre ötede bulunan ÖSYM Başkanlığı’na ulaştı. Yapılan incelemede hattın ucunun ÖSYM’de sınav sorularının hazırlandığı odaya ulaştığı belirlendi"

Ya bi yürüyün gidin kardeşim. Yalan olduğu o kadar belli ki yani. Kim çekecek 12 km özel hattı? O kadar yol var. Superonline mı? telekom mu? turksat mı? vodafone mu? Yaparlar mı böyle salaklık. Hadi kendileri çekti hattı desen. 12 KM. izin yok bişey yok o kadar yolu nasıl kazacaksın kimseye farkettirmeden? Böyle yalan bilgilerle insanların kafasını allak bullak ediyolar sonra millet hiç bi habere inanamıyor tabi.

ÖSYM'de soruların çalındıpına dair en akla uygun haber bence şudur:
https://t24.com.tr/haber/feto-itirafcisi-osym-calisani-anlatiyor-sinav-sorulari-icin-ozel-sanal-sunucu-kuruldu,817554

İsimler var detaylı teknik bilgi var. Hah bunlarla gel canımı ye.

Yanıtla

Yanıtlar

Adsız3 Ekim 2019 00:32

ÖSYM oldu bu iş öyle biliyorum, hatta gerek yok, ÖSYM başkanından bakana kadar gider bu, ama öyle gitmiyorlar işte, gitmeyince 12 km hat ile çaldı diceklerdir.
-ahmet

Yanıtla

E-BÜLTEN

SOSYAL & MEDYA

MFP BLOG

Platformumuz her türlü değişik fikir ve görüşe açık. Grupların ve cemaatlerin fikirlerinden ziyade; ferdi, bireysel, münferit olan fikir ve görüşlerin sesi olmak istiyoruz.

BİZE KATILINEN ÇOK YORUM ALAN YAZILAR

Ben Neden Müslümanım ve Kendimce Müslümanlığım💬 54📅 2019-05-25Serzeniş💬 54📅 2019-01-09Ulan Hepimiz Oradaymışız!💬 42📅 2019-05-17İslam’ın Büyük Çıkmazı: Kölelik Kurumu💬 40📅 2019-06-22Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne💬 35📅 2019-07-04Cemaatin Ateist Olmama Katkısı💬 35📅 2019-02-21

KATEGORİLER

FETHULLAH GÜLENCEMAAT15 TEMMUZBYLOCKVIDEOLARADIL ÖKSÜZSAID NURSISORGULAMAMAHREM İŞLERSORULARIN VERILMESIİSLAMELEŞTIRIMÜNFERIT FIKIR PLATFORMUDEIZMİNANÇSEZAIDARBEKHK

Yazı
Sınav Sorularının Verilmesi (4)