PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni mezun doktor hayatını kaybetti

steTUSkop
10-02-2009, 18:01
Yeni mezun doktor hayatını kaybetti

http://medimagazin.com.tr/img//haber/kimyonok.jpg
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bu yıl mezun olan Dr. Evrim Kimyonok, dünyada ender görülen bir kan hastalığı sonucu hayatını kaybetti.

Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) hazırlanan 24 yaşındaki Evrim Kimyonok, aniden başlayan yüksek ateş ve başağrısı rahatsızlığı nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yatırıldı. Yapılan tetkikler sonucu dünyada ender görülen Hemofagostik Sendrom hastalığı teşhisi konulan Evrim Kimyonok, yoğun bakıma alındı. Tedavi süresince meslektaşlarının sağlığına kavuşması için yoğun çaba sarf ettiği Evrim Kimyonok, pazartesi günü hayatını kaybetti. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde düzenlenen törenin ardından Dr. Evrim Kimyonok'un cenazesi memleketi Hatay'ın Samandağ ilçesine getirildi. Dr. Evrim Kimyonok'ın cenazesinde annesi Gülay, babası Zafer Kimyonok ile yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Kimyonok'un cenazesi yakınları, meslektaşları ve arkadaşlarının katıldığı törenle Atatürk Mahallesi'ndeki asri mezarlıkta toprağa verildi.

Öte yandan, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünün Dr. Evrim Kimyonok adına vakıf niteliğinde burs organize edeceği öğrenildi.

lente
10-02-2009, 20:20
dünyada hiçbirşey için üzülmeye değmez işte...
Allah rahmet eylesin...
insanın içi sızlıyor... :(((

Dr_Viajero
10-02-2009, 20:38
inna lillah ve inna ileyhi raciun

steTUSkop
10-02-2009, 20:42
Allah rahmet eylesin değerli meslaktaşımıza...
gerçekten insanın yarın ne olacağı hiç belli değil..
saniye garantimiz yok !

genç yaş ölümler ise daha bi üzücü ve yıpratıcı...
Allah ailesine sabırlar versin...

drjuice
10-02-2009, 21:53
Başımız sağolsun,Allah ailesine sabır versin..

dr.casper
10-02-2009, 22:00
hayat elimizden her saniye daha fazla kayıp gidiyor bizler bu kargaşanın içinde hiçbişeyin farkında olmadan boşboş geziniyoruz umarım attığımız her adım geride biracaklarımıza güzel anılar hediye eder Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin .....

dr_fbd
10-02-2009, 22:05
Allah rahmet etsin mekanını cennet eylesin inşallah..

negatoskop
10-02-2009, 22:46
Allah rahmet eyleylesin,mekanını cennet etsin.
Ailesine sabır versin.

negatoskop
10-03-2009, 00:19
arkardaşlar her şey TUS değil,
Nisan snv 1 gün önce 1 yıllık eşimi trafik kazasında kaybettim ve 28 günlük bebeğimle yanlız kaldım,herşeyimizi benim TUS'ma endekslemiştik bebeğimizi bile önceden sezeryanla dogumumu gerçekleştirdim ama bu planları yaparken kader karşımda bana gülüyormuş.Yığılmadım eşimin en büyük isteğini yerine getirdim bu Eylül Tus'na girdim çalışamasamda işallah aldığım puanla bir yerelere girerim.
Hayat çok zor arkardaşlar.

elemmire
10-03-2009, 00:23
Evrim Nazilli Anadolu Lisesi'nden ortaokul sınıf arkadaşımdı. Lisede yollarımız ayrılmıştı. Evrim ilkokuldan itibaren hep çalışkan, güleryüzlü ve düzgün birisiydi. Yeri geldiğinde de enerji doluydu.... Hatta sokağa çıkma yasağının uygulandığı seçim günlerinde ikimiz boş sokaklarda paten kayardık. Tüm boş sokaklar ikimizdi Evrimcim... Ne güzeldi...
Mekanın cennet olsun arkadaşım... Emin ol yalnız değilsin...

tuszede
10-03-2009, 00:23
başın sağolsun negatoskop.sözün bittiği yer...Rabbim sabır versin.

lente
10-03-2009, 00:35
Başın sağolsun, Allah yardımcın olsun negatoskop.
derdi veren yaradan hayırlısıyla dermanını da verir inşallah..
tus adına da hayırlısı olun dilerim..
Allah sabır versin..

elemmire
10-03-2009, 00:37
Başın sağolsun negatoskop... Allah yardımcınız olsun; bebeğinizin ve senin önün hep açık hep aydınlık olur inşallah....

elemmire
10-03-2009, 00:43
Evrim Nazilli Anadolu Lisesi'nden ortaokul sınıf arkadaşımdı. Lisede yollarımız ayrılmıştı. Evrim ilkokuldan itibaren hep çalışkan, güleryüzlü ve düzgün birisiydi. Yeri geldiğinde de enerji doluydu.... Hatta sokağa çıkma yasağının uygulandığı seçim günlerinde ikimiz boş sokaklarda paten kayardık. Tüm boş sokaklar ikimizdi Evrimcim... Ne güzeldi...
Mekanın cennet olsun arkadaşım... Emin ol yalnız değilsin...

Evrim yoğunbakıma yatırıldığında hastalık haberini almıştım. Hatta facebook duvarına ve onun için kurulan ''UYAN TOSBAA EVRİM'' grup sayfasına yazdığımız geçmiş olsun mesajlarına iyileştiği bir dönem cevap da yazmıştı '' şimdilik her şey iyiye gidiyor'' diye... Ama sonra arefe günü tekrar kötüleşmiş ve tekrar yoğun bakıma alınmış.... Ayrıca mezuniyetinden 2 ay önce crohn teşkisi konulmuş ve hemafagositik sendrom crohna bağlı meydana gelmiş diye duymuştum. En sonunda siklosporin intox. meydana gelmiş.... Bu son 2 cümlemin doğruluğundan emin değilim ama duyduğum kişiler yakın arkadaşları...

Neyse.... Tekrar mekanın cennet olsun Evrimcim....

drjuice
10-03-2009, 00:44
Allah sabır versin negatoskop..İnşallah sabrının karşılığını hem bu dünyada hem ahirette en güzel şekliyle alırsın..

ftmnr
10-03-2009, 00:55
Allah rahmet eylesin, Sevenlerine sabır versin..
Mekanı cennet olsun.

negatoskop
10-03-2009, 01:07
sağolun arkardaşlar
evet sözün bitti yer....

dr_nry
10-03-2009, 13:21
Allah rahmet eylesin. Senin de başın sağolsun negatoskop. Allah bebeğine uzun ve sağlıklı bir ömür verir inşallah...

eda
10-03-2009, 14:35
Allah rahmet eylesın.. hayat o kadar kısa kı.. hadi her anın kıymetını bılmeye..

RaJa
10-04-2009, 22:51
gerçekten cok üzücü...Allah rahmet eylesin.

dr.casper
10-04-2009, 23:04
Allah rahmet eylesin negatoskop..genç ve ani ölümün ne kadar acı olduğunu en ii bilen insanlardanım... hayata tutanmak bir okadar zor ki ama insan sevdikleri için yoluna devam etmeli.sen ve çocuğun onun bu dünyaya bırakyığı en güzel hediyeleri olacaksınız ...