PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başhekim Uz.Dr.Mustafa Demirel görevden alındı


aerol
04-10-2011, 10:53
Kayseri Nuh Naci Yazgan Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin Başhekimi Mustafa Demirel, İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkaya tarafından görevden alındı

Ankara'da 20 binin üzerinde sağlık çalışanının katılımıyla düzenlenen 'Sağlıkta Özelleştirmeye Karşı Çok Ses Tek Yürek' mitingine katılan Kayseri Nuh Naci Yazgan Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nin Başhekimi Mustafa Demirel, İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkaya tarafından görevden alındı. 2004 yılından bu yana başhekimlik görevini sürdüren Demirel, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Kayseri Tabip Odası'nın gerekli görüşmeleri tamamladıktan sonra hukuki süreç başlatacağını söyledi. Demirel, yaşadığı süreci şöyle anlattı:

MÜDÜR BEY 'GEREĞİNİ YAP' DEDİ
- 13 Mart'ta sistemin ve sağlık çalışanlarının sorunlarına yönelik Ankara'da düzenlenen 'Çok Ses Tek Yürek' mitingine, Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Kayseri Tabip Odası kararıyla katıldım. 20 bin kişinin katıldığı mitingde, içinde benim de bulunduğum görüntüler internet üzerinden İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkaya'ya ulaşmış. Müdür beni evden arayıp, 'Gereğini yap' dedi. Ben de 'Siz yapın' dedim. Bunun üzerine Sayın Çetinkaya, 2004'te dönemin İl Sağlık Müdürü İzzet Kavafoğlu'na nezaketen verdiğim istifa dilekçesini yeni verilmiş gibi işleme koydu.

Mevki peşinde değilim
- İstifa dilekçesi, göreve geldiğimizde bu makama bağlı olmadığımızı ifade eden geleneksel bir uygulama. Zaten mevki makam peşinde değilim. Bugüne kadar çalıştığım hastanelerde başarılı işlere imza attım. 13 Mart gerekçesiyle görevden alınan ilk doktor ben oldum, inşallah son olurum. Demokratik bir hakkın kullanımı nedeniyle görevden alınmam düşündürücü. Zaten seçimden sonra hastaneler birleştirilecek ve görev yaptığım kurumun başhekimliği ortadan kalkacaktı. Bundan sonra da başhekimliğe dönmeyi düşünmüyorum. Ancak Kayseri Tabip Odası'nın gerekli görüşmeleri tamamlamasının ardından yargı yoluna başvuracağım.

Kanunsuz iş yapmadık

BaŞhekİm Demirel'i, 2004 yılında nezaketen verdiği istifa dilekçesine dayanarak görevden alan Kayseri İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkaya, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Sağlık Bakanlığı aracılığıyla AKŞAM'ın sorusunu yanıtlayan Çetinkaya, 'Kanunsuz herhangi bir iş yapmadık. Dr. Demirel isterse yargı yoluna başvurabilir' dedi.
http://www.medimagazin.com.tr/hekim/genel/tr-beyaz-isyan-bashekimi-isinden-etti-2-12-34212.html