PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana Sağlık müdürü saldırıya uğrayan doktoru ziyaret etti


aerol
10-17-2011, 21:35
Adana Sağlık Müdürü Aytekin Kemik, son zamanlarda doktorlara yönelik saldırıların arttığını belirterek, bütün önlemleri almalarına rağmen yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü söyledi.
Aytekin Kemik, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri Servisi'ni ziyaret ederek, 4 kişinin bıçaklı saldırısına uğrayan Asistan Dr. Perihan Yasemin Canöz’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Başhekim Doç.Dr. Hamza Müslümanoğlu’dan doktorlara yönelik saldırı hakkında bilgi alan Kemik, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri Servisini ziyaret etti. Buradaki doktorlarla görüşen Kemik, Asistan Dr. Perihan Yasemin Canöz’e geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Asistan Dr. Perihan Yasemin Canöz, Cuma gecesi bir yaşlarındaki yüksek ateşli bir çocuğun, babası ve yakınlarının da aralarında bulunduğu 4 kişinin bıçaklı saldırısına uğradığını, olaydan şans eseri yara almadan kurtulduğunu söyledi.

Sağlık Müdürü Kemik de son dönemlerde doktorlara yönelik saldırıların arttığına dikkat çekerek, “Hekim arkadaşlarımın zor şartlarda ve özveriyle görev yaptığını biliyorum. Önlemlerimizi alıyoruz. Ancak istemediğimiz halde bu tür saldırılar oluyor. Bizim görevimiz hastalarımıza şifa dağıtmak. Bizler bütün saldırılara rağmen görevimizi yapmayı sürdüreceğiz. Bu tür saldırıların yaşanmaması için de önlemlerimizi alacağız. Hekim arkadaşlarımızdan da saldırıların önüne geçilmesinde katkılarını, görüş ve önerilerini bekliyoruz.” dedi. MEDİMAGAZİN