PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akdağ Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosunu tanıttı


tususev
03-15-2012, 13:11
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 81 ilden 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri', 'Altın Steteskop' ve 'Medya Ödüllerinin' verildiği, ATO Congresium'da düzenlenen '14 Mart Tıp Bayramı' kutlama törenine katıldı

http://www.saglikaktuel.com/images/news/akdag-saglik-bakanliginin-yeni-logosunu-tanitti-9090.jpg
14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosunu tanıtan Recep Akdağ, "Logomuzun tanıtımını 14 Mart Tıp Bayramı'nda yapıyoruz. Belki 200'ün üstünde örnek üzerinde çalışıldı. Kendi hilalimiz ve yıldızımızla insanı öne çıkaran bir logo benimsedik. İnşallah sağlık çalışanlarının Türk insanına verdiği kıymeti, bu logoyla halkımıza göstermiş olacağız" dedi.

Törene, Akdağ'ın yanı sıra, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Akdağ, Tıp Bayramı'nı kutlayarak, "Bugün bireyin en değerli varlığını korumak için yemin eden sağlık çalışanlarımızın bayramı, bugün bizim bayramımız" dedi. Akdağ, sağlık alanında, emeklilikte sorunlar olduğuna dikkati çekerek, Başbakan Erdoğan'ın bu sorunun giderilmesi için talimat verdiğini ve emeklilikte iyileştirmeler yapmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Sağlık çalışanlarının şiddete maruz kaldığını hatırlatan Akdağ, "Bazı kendini bilmezlerin sağlık çalışanlarına gösterdiği şiddete asla kayıtsız kalmayacağız. Sağlık çalışanları şiddete maruz kaldığında haklarını kendi arıyorlardı, şimdi Sağlık Bakanlığının avukatıyla bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların ceza aldığını belirten Akdağ, sağlıkta şiddete sıfır tolerans tarzının ortaya konulacağını söyledi. Van depreminde en büyük fedakarlığı gösteren kişilerin sağlık çalışanları olduğunu anlatan Akdağ, Van'da enkazlara ilk ulaşan ekibin Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) olduğunu ifade etti.

Bakan Akdağ, törende Sağlık Bakanlığı'nın yeni logosunu da tanıttı. Akdağ, "Logomuzun tanıtımını 14 Mart Tıp Bayramı'nda yapıyoruz. Belki 200'ün üstünde örnek üzerinde çalışıldı. Kendi hilalimiz ve yıldızımızla insanı öne çıkaran bir logo benimsedik. İnşallah sağlık çalışanlarının Türk insanına verdiği kıymeti bu logoyla halkımıza göstermiş olacağız" diye konuştu.

UMKE kıyafetini giyen ve ardından Van'daki depremde görev alan doktorlar ile UMKE çalışanlarına plaket veren Bakan Akdağ, "UMKE kıyafetini giyerek UMKE'ci olunuyorsa bu benim için büyük bir şeref olacak" dedi. Akdağ, Somali'deki hastanede çalışan ve şu an Somali'de bulunan Ali Coşkun'la canlı bağlantı yaparak, kendisinin duygu ve düşüncelerini dinledi.

Bakan Akdağ, 'Yılın Doktorları', 'Üstün Hizmet Ödülleri' ve 'Altın Steteskop' dalında ödül almaya hak kazanan doktorlara bir altın steteskop ve plaket verdi. Törende Akdağ, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan'a da bir plaket sundu.
Tören, doktor ve aynı zamanda şarkıcı olan Ferhat Göçer'in konseriyle son buldu.
http://www.saglikaktuel.com/haber/akdag-saglik-bakanliginin-yeni-logosunu-tanitti-24451.htm

tususev
03-16-2012, 09:47
Yeni logo ortalığı karıştırdı !

Yeni logo Türkiye’nin en büyük sosyal paylaşım platformu ekşisözlük yazarları tarafından da alaylı bir dille eleştirildi. Eski logoda bulunan ve tıp bilimini temsil eden asclepius’un yılanlı asasının olmamasına dikkat çeken sözlük yazarlarından bazıları seçilen tasarımı “Tatlıses Kebap”a, bazı yazarlar da ‘Burç Koleji’nin logosuyla olan benzerliğe dikkat çekti.

14 Mart Tıp Bayramı’nda Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından tanıtılan yeni logoda ay yıldız ve ona uzanan bir insan silüeti bulunuyor. Yıldıza uzanan insan silüetinin ‘basketbol şampiyonası’nı anımsattığını belirten sözlük yazarlarının logoyla ilgili bazı yorumları şöyle:

- Bir tek sağlığı çağrıştırmayan logo.
- Daha çok bir tekvandocuyu çağrıştıran logodur.
- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski logosundan esinlenmiştir.
- Eğer sıhhatli olursak ayın üstünden yıldızlara bile ulaşabiliriz, mesajı vermeye çalışmaktadır...
- Altında; “sağlık olimpiyatlarına hoş geldiniz” sloganını bekledığim logo.Kaynak : Haber3 (http://www.haber3.com/yeni-logo-ortaligi-karistirdi--1243025h.htm#ixzz1pFlfIqkr)

drsim
03-18-2012, 08:39
sayın bakan yüz eskitti.. yüz nakli düşünmez mi?

intahdem
03-19-2012, 23:01
beğenmedim sağlıkla ilgili bir çağrısım yapmıyor voleybol federasyonuna daha uyugn

tiklidr
03-23-2012, 13:55
Bende beğenmedim nedir bu logo hevesi