PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5 Nisan Asistan Hekimler Günü Kutlu Olsun!


tususev
04-05-2012, 18:50
Asistan hekimler, bugüne kadar genelde pek sesi çıkmamış, kimse tarafından umursanmamış, "araf"ta kalmış bir hekim topluluğu. Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar sözünün tam da karşılığı.

Geçen yıl bugüne kadar, Türkiye’de asistanların ne çektiğini bilen anası, babası kardeşinden başka kimse yoktu; ama artık var. En azından farkındalık yaratılmış olması, umursanması ve hatırlanması adına güzel bir gün, 5 Nisan Asistan Hekimler günü.

İzmir’den başlayan ve takibinde tüm Türkiye’ye dalga dalga yayılan bir hak ve adalet arayışı, bir çırpınış ve haykırış. Kimi zaman da içine siyaset karıştırılmak istenen tertemiz bir kitle.

Öyle ya da böyle, farkındalık yaratmanın haklı gururu ve çözüme adım atılan yoldaki kararlı duruş. Ortak emeğin, ortak menfaatin ve ortak felsefenin varabileceği emsalsiz bir nokta.

Belki de istenen herşey başarılmış ya da gerçekleştirilmiş değil. Asistanlar halen daha nöbet sonrası uyuyamıyorlar, halen daha eğiticilerini değerlendiremiyorlar, kitap almakta, bilimsel kongreye gitmekte sıkıntı çekiyorlar… Listeyi uzatmak mümkün, ama kabul etmek lazım; hayat birden başlar! Daha gidilecek çok yol var!

asistanhekim.org

gnctrkcelli
04-06-2012, 19:06
kutlu olsun daaaaaaaaaaaaaaaa uzman olan asistanlığını unutup aynı kısır döngüyü asistana yaşatıyor. nasıl olacak??