PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paü'de Ulusal Genel Cerrahi Öğrenci Kongresi


tususev
04-13-2013, 14:39
Pamukkale Üniversitesi (http://www.haberler.com/pamukkale-universitesi/) Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen "Ulusal Genel Cerrahi Öğrenci Kongresi" geniş katılımla başladı.
Pamukkale Üniversitesi (http://www.haberler.com/pamukkale-universitesi/) Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu, Tıp öğrencilerini bir araya getiren önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı. 20 üniversiteden 200 tıp öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen ve iki gün boyunca sürecek olan "Ulusal Genel Cerrahi Öğrenci Kongresi", North Point Otel'de başladı.
Konferansın açılışına Pamukkale Üniversitesi (http://www.haberler.com/pamukkale-universitesi/) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin (http://www.haberler.com/ali-keskin/), Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kılıç (http://www.haberler.com/mustafa-kilic/), Kongrenin Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Sungurtekin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Bu kongreyle bilim hayatında bir adım daha yol alarak geleceğe ışık tutan doktorlar arasında yer almak istediklerini belirten Kongre Başkanı Dr. Murat Özcan (http://www.haberler.com/murat-ozcan/) Yay, bilimsel çalışmalar dahilinde diğer öğrenci arkadaşlarla sosyal bir ortamda birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Tıp öğrencileri tarafından düzenlenen bilimsel konferansın önemine değinen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kılıç (http://www.haberler.com/mustafa-kilic/) ise öğrencilerin azmi, hırsı ve öğrenme istekleri dikkate alındığında, gelecek nesil doktorların başarı seviyesinin daha da yükseleceğini söyledi.
Ülkede Tıp Fakültelerinin yaptığı kongre sayısının her geçen yıl arttığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin (http://www.haberler.com/ali-keskin/) de, "Kongre konuları güzel hazırlanmış. Sizlere büyük yararlar sağlayacağını ümit ediyorum. Öğrenci arkadaşlarımı özgüvenlerinden dolayı kutluyorum" dedi. - DENİZLİ (http://www.haberler.com/denizli/)

http://www.haberler.com/pau-de-ulusal-genel-cerrahi-ogrenci-kongresi-4520336-haberi/

tususev
04-13-2013, 14:40
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Ulusal Genel Cerrahi Öğrenci Kongresi” büyük bir katılımla başladı.
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu, Tıp öğrencilerini bir araya getiren önemli bir konferansa ev sahipliği yaptı. 20 üniversiteden 200 Tıp öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen ve iki gün boyunca sürecek olan “Ulusal Genel Cerrahi Öğrenci Kongresi”, North Point Otel’de başladı.
Konferansın açılışına Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kılıç, Kongrenin Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Sungurtekin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Bu kongreyle bilim hayatında bir adım daha yol alarak geleceğe ışık tutan doktorlar arasında yer almak istediklerini belirten Kongre Başkanı Stj. Dr. Murat Özcan Yay, bilimsel çalışmalar dahilinde diğer öğrenci arkadaşlarla sosyal bir ortamda birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Tıp öğrencileri tarafından düzenlenen bilimsel konferansın önemine değinen Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kılıç, öğrencilerin azmi, hırsı ve öğrenme istekleri dikkate alındığında, gelecek nesil doktorların başarı seviyesinin daha da yükseleceğini söyledi.
Ülkede Tıp Fakültelerinin yaptığı kongre sayısının her geçen yıl arttığını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin ise, bu kongrenin PAÜ Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından bu yıl yapılan 4. kongre olduğunu söyledi. Keskin, “Kongre konuları güzel hazırlanmış. Sizlere büyük yararlar sağlayacağını ümit ediyorum. Öğrenci arkadaşlarımı özgüvenlerinden dolayı kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından “Akut Batun” adlı ilk oturuma geçildi.
Kongrenin kültürel ve sosyal etkinlikleri arasında Acil Tıp Anabilim Dalı tarafından düzenlenecek olan temel yaşam desteği ve resustasyon kursu, riziko yarışması, konser, tiyatro ve Pamukkale gezisi yer alıyor.
<dl class="gallery-item"><dt class="gallery-icon"> http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre3-150x150.jpg (http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre3.jpg) </dt></dl><dl class="gallery-item"><dt class="gallery-icon"> http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre4-150x150.jpg (http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre4.jpg) </dt></dl><dl class="gallery-item"><dt class="gallery-icon"> http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre2-150x150.jpg (http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre2.jpg) </dt></dl>
<dl class="gallery-item"><dt class="gallery-icon"> http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongremanset-150x150.jpg (http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongremanset.jpg) </dt></dl><dl class="gallery-item"><dt class="gallery-icon"> http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre1-150x150.jpg (http://www.pauhaber.com/wp-content/uploads/2013/04/tipkongre1.jpg) </dt></dl>

Bir önceki yazımız olan PAܒden Türkiye rekoru (http://www.pauhaber.com/manset/pauden-turkiye-rekoru.html) başlıklı makalemizde Cansın Gürlek, Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası ve Pamukkale üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.
http://www.pauhaber.com/manset/ulusal-genel-cerrahi-ogrenci-kongresi-basladi.html