PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adıyaman Tıp Öğrencileri Etkinlikle Hünerlerini Sergileyecek

tususev
05-03-2014, 17:50
Tıp Fakültesi Öğrencileri ‘Etkinlikle’ Hünerlerini Sergileyecek

Bu yıl ilk kez öğrencilerine Adıyaman’da eğitim veren Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi, ilk yılında, bazı büyük üniversitelerin uyguladığı etkinliklere imza atarak takdir topladı.
2007 yılında kurulmasına karar verilen Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin öğrencileri, uzun süre bina yetersizliğinden dolayı İnönü Üniversitesi bünyesinde Malatya’da eğitim görmüştü. Bu yıl ilk kez 1. sınıf öğrencilerine Adıyaman’da eğitim veren Tıp Fakültesi, ilk yılında önemli uygulamalara da imza atıyor.
6 Mayıs Salı günü Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda Prof. Dr. Abdullah Arpacı koordinesinde ‘1. Öğrenci Etkinlikleri’ adı altında bir etkinlik hazırlığı yapan Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinin, bu etkinlikle proje ve araştırma yönlerini geliştirmeleri amaçlanıyor.
‘Sağlık Dersi’ kapsamında gerçekleştirilecek olan bu projenin şu an bazı önemli üniversitelerde uygulandığını dile getiren ve etkinlik ile ilgili bilgiler veren ‘1. Öğrenci Etkinliği’ Koordinatörü Prof. Dr. Abdullah Arpacı, “Adıyaman Üniversitemize bağlı Tıp Fakültemiz bu yıl ilk kez öğrencilerine kendi binasında eğitim veriyor. Henüz 1. sınıfta okuyan öğrencilerimiz için, bazı büyük üniversitelerde uygulanan etkinlikler düzenleyerek onların proje ve araştırma yönlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Sağlık Projesi dersi adın altında 6 Mayıs tarihinde ilkini gerçekleştirecek olacağımız ‘1. Öğrenci Etkinliği’ öğrencilerimizin geleceği açısından çok önemli bir yer tutacaktır. Bu etkinlikte, bir yıldır sanki bir Tıp Kongresine hazırlanıyormuş gibi hazırlıklar yapan öğrencilerimiz, davetlilere birbirinden önemli konularda bilgiler aktaracaklar. Lösemi, D Vitamini, Akciğer Kanseri, Multiple Skleroz, Hepatit, Talasemi, GUT, KAOH, Migren, Parafili ve Organ Nakli konularında sunumlar yapacak olan öğrencilerimizin gelişimi açısından bu etkinliği önümüzdeki yıllarda daha etkin bir şekilde yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
6 Mayıs Salı günü saat 09.00’da Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda açılış programıyla başlayacak olan etkinliğe tüm Adıyamanlıları davet ettiklerini de sözlerine ekleyen Prof. Dr. Arpacı, sunumlardan önce davetlilere mini bir konser ve şiir dinletisi sunulacağını da belirtti.

http://www.adiyamandabugun.com/2014/05/01/tip-fakultesi-ogrencileri-etkinlikle-hunerlerini-sergileyecek/