PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dicle Üniversitesi “3. Tıp Öğrenci Kongresi”


tususev
05-03-2014, 17:58
Dicle Üniversitesi “3. Tıp Öğrenci Kongresi” Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden çok sayıda öğrencinin katılımı ile başladı.

Stajyer Dr. Recai Muhammed Akyürek’in şiirsel bir dille karşıladığı konuşmasının ardından Klinik Mikrobiyoloji Enfeksiyon A.B.D. öğretim üyesi ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Salih Hoşoğlu’nun konuşması ile devam etti. Bu tür kongrelerin öğrenciler için oldukça faydalı etkinlikler olduğunu söyleyen Hoşoğlu, bu kongrenin, yeni açılımlara vesile olması dileğiyle katkı sunanlara teşekkür etti.

Ardından söz alan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fuat Gürkan, bu etkinliğe ön ayak olan öğrencilere çabalarından dolayı teşekkür etti. Son yıllarda yapılmaya başlanan bu tür kongrelerin önemine dikkat çeken Dekan Gürkan, Diyarbakır sevgisine, tarihine, kültürüne değindi. Dicle Üniversitesi ve hastaneleri hakkında kısa bilgiler de veren Gürkan, üniversitenin ve hastanelerin bölgedeki önemine vurgu yaptı.

http://www.diclekampus.com/haberler-13233-3-tip-ogrenci-kongresi-dicle-universitesinde-basladi.html

Öğrencilerden oluşan müzik grubunun dinletisi ile öğrenciler keyifli dakikalar geçirirken, program, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları AD. öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Maşuk Taylan’ın “Tüberküloz” konulu sunumu ile devam etti.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden katılımın sağlandığı kongre iki gün sürecek.