PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uluslararası Öğrenci Kontenjanından BAU TIP’a başvuru


tususev
09-27-2014, 08:31
Uluslararası Öğrenci Kontenjanından BAU TIP’a başvuruKimler başvurabilir?
ÖSYM tarafından yerleştirilmek yerine Yabancı Uyruklu Öğrenci kontenjanından BAU TIP’a girmek isteyen öğrencilerin önce https://yok.gov.tr/documents/10279/34561/yurtdisindan-ogrenci-kabulune-iliskin-esaslar.pdf adresinden başvurularının uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.
Kaç kişi kabul ediliyor?
BAU TIP her yıl, o yılki ÖSYM kontenjanının %50si oranında uluslararası öğrenci kabul etmektedir. 2014-2015 yılında 60 Türk öğrenci kontenjanı olduğu için aynı akademik yıl için 30 uluslararası öğrenci almış, alınan uluslararası başvuruların çokluğu ve kalitesi nedeniyle yalnızca yaklaşık %15’i kabul edilebilmiştir.
Nasıl öğrenciler kabul ediliyor?
Uluslararası kontenjandan gelen öğrencilerde aranan özellikler; alışılmışın da dışında yoğun olan tıp eğitimi programımızda başarılı olabilecek şekilde, başta Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik derslerinden olmak üzere çok iyi seviyede akademik başarı ile araştırma yapma isteği ve bilim insanı olmaya yönelik ilgidir.
Nasıl başvurabilirim?
Başvurularla ilgili detaylar, önemli tarihler ve iletişim bilgileri için lütfen uluslararası öğrenciler için hazırlanan BAU Future Students sayfasındaki M.D. Applicants sayfasını inceleyiniz.
Eğitim ücreti ne kadar? Burs var mı? Depozito ne demektir?
Eğitim ücreti için lütfen http://international.bahcesehir.edu.tr/future-students/application-procedures/m-d-applicants-medical-school/ sayfasını ziyaret ediniz.
Başvurusu kabul edilen öğrencilerin kayıt olacaklarının taahhüdü anlamına gelen depozito, hiçbir koşul altında iade edilmemekte olup ilk yılın harç ücretinden düşülmektedir.http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/7604-tip-fakultesi-uluslararasi-ogrenci-kontenjanindan-bau-tipa-basvuru