PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YDÜ Tıp Fakültesi beyaz önlük giyme töreni gerçekleştirildi


tususev
10-19-2014, 16:28
YDÜ Tıp Fakültesi beyaz önlük giyme töreni gerçekleştirildi
http://www.kibrispostasi.com/resize.php?s=/upload/news/asd_543d2c9a.gif&w=250&h=175Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı “Beyaz Önlük Giyme” Töreni, AKKM Büyük salonda gerçekleştirildi.

Törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S.Günsel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş, Tıp fakültesi dekanı Prof.Dr. Gamze Mocan Kuzey, DP-UG Milletvekilleri Menteş Gündüz, Ergün Serdaroğlu ile Üniversite dekanları, bölüm başkanları, öğrenci aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencileri Melek Kumcuoğlu ve Çizel Palaz misafirlere bir müzik dinletisi, Ali Denker ve Fatma Mayın ise izleyenlere bir tango gösterisi sundu. Programın açılış konuşmasını ise Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Gamze Mocan Kuzey Yaptı.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Gamze Mocan Kuzey misafirlere şunları söyledi: Sayın Devlet Protokolü, Mütevelli Heyetimizin Sayın Başkanı, Üniversitemiz Yöneticileri, değerli öğretim üyelerimiz ve meslektaşlarım, sivil toplum örgütlerinin sayın başkan ve üyeleri, özverili velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve konuklarımız, dostlarımız ve sayın basın mensupları.
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında fakültemize yeni başlayacak olan, sağlığımızı emanet edeceğimiz geleceğin hekimleri olacak, birinci sınıf öğrencilerimiz için düzenlenen ‘ Beyaz Gömlek Töreni’ ne HOŞGELDİNİZ.
1988 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi 100’e yakın değişik ülkeden gelen seçkin öğrencileri ile, uluslararası bir kimlikte; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti Lefkoşa’da yüksek düzeyde eğitim olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla etkinlik göstermektedir. Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Uluslararası Üniversiteler Birliği’ne (IUA), İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu (FUIW) ve Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu’na (IGIP) tam üyedir.
Çağdaş bir kampüs alanı içerisindeki düzeni ve estetik açıdan mükemmel dokusuyla Yakın Doğu Üniversitesi, günümüzde 16 Fakülte, 4 yüksekokul, 88 bölüm, 15’in üzerinde araştırma merkezi ve 20.000’i aşkın öğrencisi ile Kıbrıs Adası’nın en büyük üniversitesidir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temsili hüviyette takdirini de yansıtarak, Yakın Doğu Üniversitesi’ne ve bu bağlamda Kurucu Rektörümüz Dr.Suat Günsel’in şahsına ve Mütevelli heyeti başkanımız Doç. Dr. İrfan Günsel’e tevcih olunan altın başarı ve şeref ödülleri çok sayıdadır.
Bunlardan bazıları: ‘Avrupa Topluluğu En İyi Uygulama Ödülü (Viyana)’, ‘Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü (Cenevre)’, ‘Socrates Ödülü’, ‘En İyi Üniversite Altın Ödülü (Montreaux)’, ‘Altın Kalite Ödülü(Frankfurt)’, ‘2013 WORLDCOB Kurumsal Mükemmellik Ödülü’(Houston), ‘Kalite ve İşletme Prestiji Altın Ödülü (Roma)’, ‘Avrupa Topluluğu En İyi Uygulama Ödülü’(Lozan), ‘Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü (Las Vegas)’. Kazanılan ödüller Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)miz Fuayesinde sergilenmektedir.
Gururla söyleyebilirim ki, ve Sayın Mütevelli Heyeti Başkanımızın izni ile ilk kez bu toplantıda duyurusunu yaptığımız, bu gururu sizlerle paylaştığım iki ödül daha veriliyor. Çok yakında 24 Ekim 2014 tarihinde güneş enerjisi ile çalışan otomobilimiz (RA25) nedeniyle İnovasyon merkezimize Paris’ten, 29 Ekim 2014 tarihinde ise Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)mize Cenevre’den Altın Kalite ödülü geliyor.
Kurucu Rektörümüz Dr. Suat Günsel (http://www.neu.edu.tr/tr/node/1371) çok arzu ettiği halde bugün bu törende aramızda değil, çünkü bugün 14 Ekim 2014’te Birleşik Avrupa Ödülü’nü almak üzere İngiltere’nin Oxford Kenti’nde Liderler Zirvesi’nde. Ülkesindeki en büyük eğitim kurumunun yaratılmasına ve gelişmesine liderlik ederek, kurduğu ve geliştirdiği eğitim kurumunun sağladığı hizmetlere, ülkesine, insanına ve uluslararası topluluğa bilim, eğitim ve kültür alanında hizmet ettiği ve ayrıca Avrupa’nın entegrasyonu ile gelişimine, yine eğitim, bilim ve kültür alanında şahsen katkı koyduğu için Uluslararası Sokrates Ödülü’ne layık görülmüştür.
Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültemiz ise; Barış Harekatı’nın 34. yılı olan 20 Temmuz 2008 tarihinde açılmış, 7 Ekim 2008 tarihinde “Beyaz Gömlek Giyme Töreni” ile Kıbrıs adasının o dönemde tek Tıp Fakültesi olarak İngilizce dilinde eğitim/ öğretime başlamıştır.
Tıp Fakülteleri ve üniversite hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)leri ancak bir bütün olduklarında işlevlerini yerine getirebilen, ülkemiz sağlık sistemi ile entegre olarak en zor vakaların tanı ve tedavisini yapmanın yanı sıra, yüzlerce tıp öğrencisi, araştırma görevlisi, sağlıkla ilgii fakültelerin; hemşirelik, diyetisyenlik, fizyoterapistlik ve diğer yardımcı sağlık mensubu öğrencilerinin eğitim gördüğü, eğitimin verildiği akademik nitelikli kurumlardır. Tıp Fakülteleri ve üniversite hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)leri açıldıkları her il ve bölgenin toplumsal gelişmesine önemli katkılarda bulunmanın yanı sıra mensubu oldukları üniversitelerinde itibarını yükseltmektedir. Tıp Fakülteleri insan gücü ve bilimsel yenilenme bakımından ülke sağlık sisteminin kalbi olarak işlev görmektedir.
Fakültemiz, 55.000 m2 inşaat alanında iki sene boyunca 600 kişinin gece gündüz emek vererek çalışması ile ortaya çıkardığı modern donanımlı hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)mizle bir bütünlük kazanmıştır. Fakültemiz yeni açılmakta olan, kütüphanesi bile olmayan sayısız Tıp Fakültelerinin birçoğunda gördüğümüz gibi ‘Franchise’ bir Tıp Fakültesi değildir. Kendi hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)si olan bir Tıp Fakültesidir. Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)miz ise Tıp Fakültesi ile akademik nitelik kazanmaktadır.
Fakültemizden mezun olacak hekimler koruyucu hekimlik ve toplum sağlığını ön planda tutan, bu alanlarda topluma yönelik eğitici rolü üstlenen kişiler olacaktır. Sağlığın korunması, hastalıkların nedenleri, sonuçları ve tedavisi konularında yapacakları araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı yapacak, bu konuda oluşturulacak sağlık politikalarına yön vereceklerdir.
Hekimin bir başka görevi de araştırmacı ve sorgulayıcı olmak ve kendini devamlı yenileyebilmektir. Zira Tıp disiplini sürekli yeni gelişmeler ve buluşların yaşandığı, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabetin çok fazla olduğu bir alandır.Bu nedenle “Sürekli Tıp Eğitimi” programlarımız da yoğun bir şekilde başarı ile gerçekleşmektedir.
Yurtdışı kongrelerde bilimsel çalışmalarımızın kabülü ve sunulması, prestijli Tıp dergilerinde yayımlanan medikal makalelerimizle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uygulanan ambargo bilimsel yönden ortadan kaldırılmaktadır. Fakültemizin ayrıca ada tarihinde ilk kez yayımlanmış olan bir Tıp dergisi de mevcuttur. Bu derginin editörü, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü ve Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Başkanı’mız Prof.Dr. Mustafa Asım Şafak’a ve yayın kuruluna çok teşekkür ederim.
Tıp Bilimi sürekli olarak kendini yenileyen,geliştiren, heyecan veren, rekabete açık bir bilim ve sanattır. Pratik zeka ve el becerisi ister. Analiz ve sentez yeteneği gerektirir. En önemlisi de hasta yakınlarına gülümseyen bir yüzdür. En önemlisi de hastalara ve hasta yakınlarına gülümseyen bir yüzdür. Her zaman yanlarında olacağımız çok sevgili öğrencilerimizin de her biri bütün bu özelliklerin bulunacağı, pırıl pırıl iyi hekimler olarak Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olacaklar ve uzun yolda insanın en değerli varlığı olan sağlığı için kendilerini adayacaklardır. Bu anlamlı günde törenimize katılımınız için hepinize teşekkür eder saygı ve sevgilerim ile esenlikler dilerim.
Konuşmanın ardından Beyaz Önlük Giyme törenine geçildi. Öğrenciler hep bir ağızdan tıp yemini ederek önlüklerini giydiler.


http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/91/news/144063/PageName/EGITIM

tususev
10-19-2014, 16:31
YDÜ Tıp Fakültesi, Beyaz Önlükleri Giydi

http://www.volkangazetesi.net/uploads/images/2070_2.jpg
Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi ve 2014-15 Tıp Fakültesi Öğrencileri ders başı yaptı.14.10.2014 18:42
YDܒden yapılan açıklamaya göre “Beyaz Önlük Giyme Töreni”, AKKM Büyük salonda gerçekleştirildi.

Törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S.Günsel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey, DP-UG Milletvekilleri Menteş Gündüz, Ergün Serdaroğlu ile Üniversite dekanları, bölüm başkanları, öğrenci aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.


http://www.volkangazetesi.net//uploads/images/345562ai.png
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencileri Melek Kumcuoğlu ve Çizel Palaz misafirlere bir müzik dinletisi, Ali Denker ve Fatma Mayın ise izleyenlere bir tango gösterisi sundu. Programın açılış konuşmasını ise Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey yaptı.

MOCAN KUZEY

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gamze Mocan Kuzey konuşmasında YDܒyle ilgili bilgiler verdi, üniversitenin bir çok başarı ve şeref ödülü aldığını anlattı ve 24 Ekim’de güneş enerjisi ile çalışan otomobilleri RA25 nedeniyle İnovasyon merkezine Paris’ten, 29 Ekim’de ise YDÜ Hastanesi’ne Cenevre’den Altın Kalite ödülü verileceğini kaydetti.

YDÜ Tıp Fakültesiyle ilgili bilgiler veren Mocan Kuzey, fakültenin, YDÜ hastanesiyle bütünlük kazandığını vurguladı.

“Fakültemizden mezun olacak hekimler koruyucu hekimlik ve toplum sağlığını ön planda tutan, bu alanlarda topluma yönelik eğitici rolü üstlenen kişiler olacaktır. Sağlığın korunması, hastalıkların nedenleri, sonuçları ve tedavisi konularında yapacakları araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı yapacak, bu konuda oluşturulacak sağlık politikalarına yön vereceklerdir” diyen Mocan Kuzey, tıp disiplininin sürekli yeni gelişmeler ve buluşların yaşandığı, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabetin çok fazla olduğu bir alan olduğunu, bu nedenle “Sürekli Tıp Eğitimi” programlarının yoğun bir şekilde başarıyla gerçekleştiğini belirtti.

Mocan, yurtdışı kongrelerde bilimsel çalışmalarının kabulü ve sunulmasının, prestijli Tıp dergilerinde yayımlanan medikal makalelerinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uygulanan ambargoları bilimsel yönden ortadan kaldırıldığını da kaydetti.

Konuşmanın ardından Beyaz Önlük Giyme törenine geçildi. Öğrenciler hep bir ağızdan tıp yemini ederek önlüklerini giydiler.


http://www.volkangazetesi.net//uploads/images/473104zu.png


http://www.volkangazetesi.net//uploads/images/557843hu.png
Etiketler: Yakın Doğu Üniversitesi (http://www.volkangazetesi.net/ara/haber/Yak%C4%B1n%20Do%C4%9Fu%20%C3%9Cniversitesi.html) - YDÜ (http://www.volkangazetesi.net/ara/haber/%20YD%C3%9C.html) - Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi (http://www.volkangazetesi.net/ara/haber/%20Yak%C4%B1n%20Do%C4%9Fu%20%C3%9Cniversitesi%20T%C4%B1p%20Fak%C3%BCltesi.html) - Beyaz Önlük Giyme Töreni (http://www.volkangazetesi.net/ara/haber/%20Beyaz%20%C3%96nl%C3%BCk%20Giyme%20T%C3%B6reni.html)

http://www.volkangazetesi.net/haber/kibris_1/ydu-tip-fakultesi-beyaz-onlukleri-giydi/1829.html

Kayıtsız Üye
11-20-2016, 14:39
YDÜ Tıp Fakültesi beyaz önlük giyme töreni gerçekleştirildi
http://www.kibrispostasi.com/resize.php?s=/upload/news/asd_543d2c9a.gif&w=250&h=175Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı “Beyaz Önlük Giyme” Töreni, AKKM Büyük salonda gerçekleştirildi.

Törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S.Günsel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş, Tıp fakültesi dekanı Prof.Dr. Gamze Mocan Kuzey, DP-UG Milletvekilleri Menteş Gündüz, Ergün Serdaroğlu ile Üniversite dekanları, bölüm başkanları, öğrenci aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencileri Melek Kumcuoğlu ve Çizel Palaz misafirlere bir müzik dinletisi, Ali Denker ve Fatma Mayın ise izleyenlere bir tango gösterisi sundu. Programın açılış konuşmasını ise Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Gamze Mocan Kuzey Yaptı.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Gamze Mocan Kuzey misafirlere şunları söyledi: Sayın Devlet Protokolü, Mütevelli Heyetimizin Sayın Başkanı, Üniversitemiz Yöneticileri, değerli öğretim üyelerimiz ve meslektaşlarım, sivil toplum örgütlerinin sayın başkan ve üyeleri, özverili velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve konuklarımız, dostlarımız ve sayın basın mensupları.
2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında fakültemize yeni başlayacak olan, sağlığımızı emanet edeceğimiz geleceğin hekimleri olacak, birinci sınıf öğrencilerimiz için düzenlenen ‘ Beyaz Gömlek Töreni’ ne HOŞGELDİNİZ.
1988 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi 100’e yakın değişik ülkeden gelen seçkin öğrencileri ile, uluslararası bir kimlikte; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti Lefkoşa’da yüksek düzeyde eğitim olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla etkinlik göstermektedir. Yakın Doğu Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA), UNESCO bünyesindeki Uluslararası Üniversiteler Birliği’ne (IUA), İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu (FUIW) ve Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu’na (IGIP) tam üyedir.
Çağdaş bir kampüs alanı içerisindeki düzeni ve estetik açıdan mükemmel dokusuyla Yakın Doğu Üniversitesi, günümüzde 16 Fakülte, 4 yüksekokul, 88 bölüm, 15’in üzerinde araştırma merkezi ve 20.000’i aşkın öğrencisi ile Kıbrıs Adası’nın en büyük üniversitesidir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temsili hüviyette takdirini de yansıtarak, Yakın Doğu Üniversitesi’ne ve bu bağlamda Kurucu Rektörümüz Dr.Suat Günsel’in şahsına ve Mütevelli heyeti başkanımız Doç. Dr. İrfan Günsel’e tevcih olunan altın başarı ve şeref ödülleri çok sayıdadır.
Bunlardan bazıları: ‘Avrupa Topluluğu En İyi Uygulama Ödülü (Viyana)’, ‘Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü (Cenevre)’, ‘Socrates Ödülü’, ‘En İyi Üniversite Altın Ödülü (Montreaux)’, ‘Altın Kalite Ödülü(Frankfurt)’, ‘2013 WORLDCOB Kurumsal Mükemmellik Ödülü’(Houston), ‘Kalite ve İşletme Prestiji Altın Ödülü (Roma)’, ‘Avrupa Topluluğu En İyi Uygulama Ödülü’(Lozan), ‘Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü (Las Vegas)’. Kazanılan ödüller Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)miz Fuayesinde sergilenmektedir.
Gururla söyleyebilirim ki, ve Sayın Mütevelli Heyeti Başkanımızın izni ile ilk kez bu toplantıda duyurusunu yaptığımız, bu gururu sizlerle paylaştığım iki ödül daha veriliyor. Çok yakında 24 Ekim 2014 tarihinde güneş enerjisi ile çalışan otomobilimiz (RA25) nedeniyle İnovasyon merkezimize Paris’ten, 29 Ekim 2014 tarihinde ise Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)mize Cenevre’den Altın Kalite ödülü geliyor.
Kurucu Rektörümüz Dr. Suat Günsel (http://www.neu.edu.tr/tr/node/1371) çok arzu ettiği halde bugün bu törende aramızda değil, çünkü bugün 14 Ekim 2014’te Birleşik Avrupa Ödülü’nü almak üzere İngiltere’nin Oxford Kenti’nde Liderler Zirvesi’nde. Ülkesindeki en büyük eğitim kurumunun yaratılmasına ve gelişmesine liderlik ederek, kurduğu ve geliştirdiği eğitim kurumunun sağladığı hizmetlere, ülkesine, insanına ve uluslararası topluluğa bilim, eğitim ve kültür alanında hizmet ettiği ve ayrıca Avrupa’nın entegrasyonu ile gelişimine, yine eğitim, bilim ve kültür alanında şahsen katkı koyduğu için Uluslararası Sokrates Ödülü’ne layık görülmüştür.
Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültemiz ise; Barış Harekatı’nın 34. yılı olan 20 Temmuz 2008 tarihinde açılmış, 7 Ekim 2008 tarihinde “Beyaz Gömlek Giyme Töreni” ile Kıbrıs adasının o dönemde tek Tıp Fakültesi olarak İngilizce dilinde eğitim/ öğretime başlamıştır.
Tıp Fakülteleri ve üniversite hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)leri ancak bir bütün olduklarında işlevlerini yerine getirebilen, ülkemiz sağlık sistemi ile entegre olarak en zor vakaların tanı ve tedavisini yapmanın yanı sıra, yüzlerce tıp öğrencisi, araştırma görevlisi, sağlıkla ilgii fakültelerin; hemşirelik, diyetisyenlik, fizyoterapistlik ve diğer yardımcı sağlık mensubu öğrencilerinin eğitim gördüğü, eğitimin verildiği akademik nitelikli kurumlardır. Tıp Fakülteleri ve üniversite hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)leri açıldıkları her il ve bölgenin toplumsal gelişmesine önemli katkılarda bulunmanın yanı sıra mensubu oldukları üniversitelerinde itibarını yükseltmektedir. Tıp Fakülteleri insan gücü ve bilimsel yenilenme bakımından ülke sağlık sisteminin kalbi olarak işlev görmektedir.
Fakültemiz, 55.000 m2 inşaat alanında iki sene boyunca 600 kişinin gece gündüz emek vererek çalışması ile ortaya çıkardığı modern donanımlı hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)mizle bir bütünlük kazanmıştır. Fakültemiz yeni açılmakta olan, kütüphanesi bile olmayan sayısız Tıp Fakültelerinin birçoğunda gördüğümüz gibi ‘Franchise’ bir Tıp Fakültesi değildir. Kendi hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)si olan bir Tıp Fakültesidir. Hastane (http://www.neareasthospital.com/tr/)miz ise Tıp Fakültesi ile akademik nitelik kazanmaktadır.
Fakültemizden mezun olacak hekimler koruyucu hekimlik ve toplum sağlığını ön planda tutan, bu alanlarda topluma yönelik eğitici rolü üstlenen kişiler olacaktır. Sağlığın korunması, hastalıkların nedenleri, sonuçları ve tedavisi konularında yapacakları araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı yapacak, bu konuda oluşturulacak sağlık politikalarına yön vereceklerdir.
Hekimin bir başka görevi de araştırmacı ve sorgulayıcı olmak ve kendini devamlı yenileyebilmektir. Zira Tıp disiplini sürekli yeni gelişmeler ve buluşların yaşandığı, ulusal ve uluslararası düzeyde rekabetin çok fazla olduğu bir alandır.Bu nedenle “Sürekli Tıp Eğitimi” programlarımız da yoğun bir şekilde başarı ile gerçekleşmektedir.
Yurtdışı kongrelerde bilimsel çalışmalarımızın kabülü ve sunulması, prestijli Tıp dergilerinde yayımlanan medikal makalelerimizle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uygulanan ambargo bilimsel yönden ortadan kaldırılmaktadır. Fakültemizin ayrıca ada tarihinde ilk kez yayımlanmış olan bir Tıp dergisi de mevcuttur. Bu derginin editörü, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü ve Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Başkanı’mız Prof.Dr. Mustafa Asım Şafak’a ve yayın kuruluna çok teşekkür ederim.
Tıp Bilimi sürekli olarak kendini yenileyen,geliştiren, heyecan veren, rekabete açık bir bilim ve sanattır. Pratik zeka ve el becerisi ister. Analiz ve sentez yeteneği gerektirir. En önemlisi de hasta yakınlarına gülümseyen bir yüzdür. En önemlisi de hastalara ve hasta yakınlarına gülümseyen bir yüzdür. Her zaman yanlarında olacağımız çok sevgili öğrencilerimizin de her biri bütün bu özelliklerin bulunacağı, pırıl pırıl iyi hekimler olarak Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olacaklar ve uzun yolda insanın en değerli varlığı olan sağlığı için kendilerini adayacaklardır. Bu anlamlı günde törenimize katılımınız için hepinize teşekkür eder saygı ve sevgilerim ile esenlikler dilerim.
Konuşmanın ardından Beyaz Önlük Giyme törenine geçildi. Öğrenciler hep bir ağızdan tıp yemini ederek önlüklerini giydiler.


http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/91/news/144063/PageName/EGITIM

Sosyal bir Fakülte.. kutlamak lazım