www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > Tus Rehberi > Yabancı Dil ve TUS

8250 (0 Kayıtlı Ve 8250 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 12-24-2011, 17:09   #1
~ The Doctor ~
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
~ The Doctor ~ is an unknown quantity at this point
Red face Lütfen acil yardım !!! ( Yabancı Dil )

ÜDS'ye nasıl ve nereden çalışmam gerek acaba ?

Mart ayındaki üds'ye girip geçmek istiyorum lakin ingilizce görmeyeli 5-6 yıl oluyor. Tek bir kitaptan çalışıp 1 ay gibi bir sürede halletmek istiyorum bu üds'yi.

Etrafımda gördüğüm bazı kişiler var 6. sınıfa gelmiş ve de hala daha ingilizce ile uğraşıyorlar. Onların durumuna düşmeme adına ingilizceyi erkenden halletmek istiyorum.

Sınavın içeriği hakkında tam bir bilgiye de sahip değilim açıkçası. Gramer mi çalışmalıyım kelime mi yoksa paragraf mı ???

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler !!!
~ The Doctor ~ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 08-05-2014, 19:48   #2
sharpx
Sadece Üye

sharpx is an unknown quantity at this point

YDS’de yapılan genel değişiklikler:

1- Sınav süresi 3 saatten 2,5 saate (150 dakikaya) düşürüldü.
2- Sınavın 41 ilde yapılacağı duyuruldu.
3- Sınav sonucunun 5 yıl süre ile geçerli olacağı belirtildi.
4- Sınav başvuru ücreti 40 TL’den 50 TL’ye çıkartıldı.
Yapılan duyuruda en önemli değişiklik sınav süresi ile ilgiliydi. Daha önce 180 dakika olan ve 80 sorudan oluşan sınavın, 150 dakikaya düşürüldüğü duyuruldu, ancak soru sayısı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Yaklaşık 500.000 kişinin girmesinin beklendiği bir sınavda soru sayısının hala net olmaması maalesef 3 saat içerisinde 80 soruyu yetiştirmekte zorlanan adayların kafasında daha çok soru işareti bıraktı.

2012 Sonbahar KPDS ve ÜDS sınavları okuduğunu anlama ve kelime bilgisinin daha önemli hale geldiği, sınav stratejilerinin eskiye nazaran daha az kullanılabildiği sınavlardı ve 3 saat içerisinde 2012 Sonbahar sınavlarını yetiştirmekte zorluk yaşayan birçok aday olmuştu.

Bütün bu değişikliklere ek olarak soru tiplerinde de değişiklikler oldu. Ydsde çıkan soru tipleri, örnek soru ve çözümlerini de incelemek isterseniz: http://www.arsivbelge.com/yaz.php?sc=2702 adresi işinize yarayabilir. Herkese kolay gelsin...
sharpx isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-04-2015, 13:21   #3
okaliptus
Sadece Üye

okaliptus is an unknown quantity at this point

Güncel. Yds ye girecek olan var mı? Tıpdil için bu sıcakta ankaraya gitmeyi göze alamadım .s yds ya çalışmaya bugün başladım umarım geçerim !
okaliptus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil