www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri

4914 (1 Kayıtlı Ve 4913 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 05-20-2012, 22:58   #1
dafura
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
dafura is an unknown quantity at this point
Standart ATAMA sürecini BLOKE eden DERSANE

arkadaşlar yine başladı 20 net eksik geldi 30 net geldi provakosyonları.

Arkadaşım benim belki 100 arkadaşım var tusa giren faceden falan aktif görüşüyoruz. Hiç böyle öyle 20 neti 10 neti eksik gelen yok

YETTİ ARTIK EVLATLARINIZ BULUN İNŞAalLAH SİZİN EVLATLARINIZ İŞLERİ BİZİM İŞLERİMİZİ BLOKE ETTİĞİNİZ GİBİ BLOKE OLSUN.

Yeter artık osymden sızıntı olmayacak dersane hocalarınızı sınav komisyonuna monte edemeyeceksiniz. YANINIZA SADECE ALDIĞINIZ BEDDUALAR KALACAK

TUSUN geç açıklanmasının nedeni
http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7800

tusun geç açıklanmasının nedeni dersane tarafından yapılan ve yeni sınav komisyonları yıpratmak amacıyla yapılan provakosyonlar, 2010 aralık osym davası ve gazete ilanlarıdr. Eski sınav komisyonu daha kötü soru hazırlarken nedense oldukça ç...ok soru yakalayn dersane kampı, sınav komisyonun değişmesi ile malesef eskisi kadar başarılı olmayınca; yeni soru hazırlama komisyonunu yıpratmaya yönelik dersane hocaları aracılığı ile osym yapılan itirazlar resmen süreci kitlemiştir. Buradan malum dersaneden bir ricamız haksız yere mecburiye giden arkadaşalrımızın yada şiddete uğrayan arkadaşlarımızın hakkını aramıyorsunuz bizim yerimize osymye itirazda bulunmayın. Sizinde çocuklarınız var bizim bu bir ayda çektiğimizi onlar çeksin istermisiniz. Sayın dersane artık sürece müdahil olmayın Allah rızası için. bakın bizden bir hafta sonra yapılan sınav kadro başvuruları başladı biz halen beklemedeyiz. Günahtir bize yaşattığınız stres sizden çıkmazsa evlatlarınızdan çıkar. sınav soru hazırlama komisyonunu yıpratmaya harcadığınız enerjiyi notlarınızdaki yanlışları düzeltmek için harcayın ve ALLAH RIZASI İÇİN GELECEK SINAVDA PROVAKOSYON YAPMAYIN bir pratisyen hekim

tusda ortalamanın düşmesi ve sızıntıların kesilmesi

http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7807

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-46512/h/tussaybil.pdf

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60016...albilgiler.pdf

Aralık 2010 dan önceki sınav komisyonu ile türkiye ortalaması 110 ile 100 aarsında iken şimdi 240 soruda 110.

Yani neredeyse 200 soruda ve 240 soruda Türkiye drlarının yaptığı net ortamaları aynı. Bunun nedenin malum bir dersanenin artık ösymden soru sızdıramadığı ve yeni sıanv komisyonun güvenilirliğinden kaynaklandığı konuşuluyor. Bundan üç sene önce malum dersane kamplarında nokta atışı birçok soru yakalarken son kampı tam bir hayal kırıklığı idi. Malesef ancak deneme sınavında yüksek alan kişilere hediyeelr vererek dolduruyor derece listelerini.

Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.(Buhari, İlim, 11, Megazi, 60; Müslim, Cihad, 4)

Konu dafura tarafından (05-21-2012 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir.
dafura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 05-20-2012, 23:14   #2
djibril19
Sadece Üye

djibril19 is an unknown quantity at this point

Ey iman edenler; Bir fâsık size bir haber getirirse onu iyice araştırınız. Yoksa bilmeyerek bir kavme kötülük yaparsınız da yaptığınız işten pişman olursunuz" (el-Hucurât 49/6)

Bir şeyin gerçek olması için illa başımıza mı gelmesi gerek..İnsanları bu kadar kolayca suçlamak niye..ben tustime kursiyeriydim ve benim de 10 netim eksik geldi..orada insanlar mağdur durumda sırf d.r.tus'da yazdıkları için neden bu kadar siyah gözlükle bakıyorsunuz..takım tutar gibi dersane tutuyor insanlar(eğer bu forumda çokca bulunan dersanenin çalışanı değilseniz tabii ki)
djibril19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-20-2012, 23:20   #3
dafura
Aktif Üye

Alıntı:
djibril19´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ey iman edenler; Bir fâsık size bir haber getirirse onu iyice araştırınız. Yoksa bilmeyerek bir kavme kötülük yaparsınız da yaptığınız işten pişman olursunuz" (el-Hucurât 49/6)

Bir şeyin gerçek olması için illa başımıza mı gelmesi gerek..İnsanları bu kadar kolayca suçlamak niye..ben tustime kursiyeriydim ve benim de 10 netim eksik geldi..orada insanlar mağdur durumda sırf d.r.tus'da yazdıkları için neden bu kadar siyah gözlükle bakıyorsunuz..takım tutar gibi dersane tutuyor insanlar(eğer bu forumda çokca bulunan dersanenin çalışanı değilseniz tabii ki)
fasık kime göre??? evet şu anda abartarak PROVAKE EDENLER MECBURİDE DAĞDA SÜRÜNEN PRATİSYENE , AİLESİNİ HARÇLIĞINA MUHTAÇ OLANA, VE OLMAZSA EYLULE ÇALIŞACAK KOTULUK EDİYOR. hakkım haram olsun. benim 100 arkadaşım var nereyese bilmeden suçlamıyorum neden bizim okulda yok böyle birşey. VE NEDEN SINAV KOMİSYONU DEĞİŞİNCE BAŞLADI BU İTİRAZLAR UNAL YARIMGAN DA YOK MUYDU?
Alt 05-20-2012, 23:21   #4
dafura
Aktif Üye

http://haber.gazetevatan.com/osymden...351466/1/Haber
ÖSYM, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’nda hatalı olduğu iddia edilen 5 sorunun iptalini gerektirecek bir unsurun tespit edilmediğini bildirdi. ÖSYM’den yapılan açıklamada, "Bazı menfaat grupları, hayatlarının çok kritik bir dönemini yaşayan genç doktorlarımızı gereksiz ve haksız yere heyecana sürüklemekte ve onları ÖSYM karşıtı faaliyetlere sevk etmektedirler." denildi.

ÖSYM, Sonbahar Dönemi 2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) hatalı soru iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, tüm sınavlarda uygulanan güvenlik tedbirlerinin 12 Aralık 2010 günü gerçekleştirilen TUS’ta daha da hassas biçimde uygulandığı ifade edildi. Sınava cep telefonu, kulaklık, elektronik iletişim cihazı ve benzeri elektronik ve mekanik cihazların alınmaması, sınav başlangıcından itibaren sınavın 3/4’lük kısmı tamamlanmadan sınav salonundan çıkılmaması, sınav esnasında tuvalete gidilmemesi ve her aday için tekil olarak paketlenmiş soru kitapçıkları ile adayın fotoğrafını taşıyan cevap kâğıdı uygulamalarının sınav güvenliğini en yükseğe taşıdığı kaydedildi. Bu uygulamalar sayesinde, sınav güvenirliğini ve eşitliğini ciddi biçimde zedeleyebilecek pek çok uygulamanın engellendiğini aktarıldı.

2010 yılı başında açıklanmış olan sınav takvimine göre TUS Sonbahar Dönemi sınavının 19 Eylül 2010 tarihinde yapılmasının planlandığı; KPSS ile ilgili gelişmeler nedeniyle TUS Sonbahar Döneminin 12 Aralık 2010 tarihinde yapılmasına karar verildiği hatırlatıldı. TUS için hazırlanmış ve son aşamaya getirilmiş olan tüm soruların, soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulan bilgisayarlarda saklı olduğundan herhangi bir sınavda kullanılamaz hâle geldiği bu, bu yüzden de TUS soru hazırlama grubu tarafından iki ay gibi kısa bir zaman zarfında, 19 Eylül’de yapılan sınav için özgün sorular hazırlandığı, soruların nihai şeklinin kapalı dönem uygulaması içinde matbaada düzenlendiği aktarıldı.

Yapılan denetimlerde 300 sorudan 4’ünde bazı hataların tespit edildiği ve bu soruların tüm adaylarca doğru cevaplandığı kabulü ile sınavın değerlendirildiği anımsatıldı. Açıklamada, "Öte yandan, bir kısım adaylar tarafından, ÖSYM’ye verilen dilekçeler, açılan dava, gazete ilanı, gösteri ya da basın bildirileri ile kamuoyunun dikkatine taşınmış olan ve hatalı olduğu iddia edilen diğer 5 soru, konularının uzmanı olan çok sayıda akademisyen tarafından tekrar tekrar ele alınmış ve her bir soru için en güncel bilimsel kaynakların referansları yeniden gözden geçirilmiş ve söz konusu soruların iptalini gerektirecek maddi ya da bilimsel bir hata olmadığı tespit edilmiştir. Bu konuda hazırlanmış olan detaylı raporlar ilgili mahkemeye sunulmuştur. Nitekim daha önce de benzer olaylar yaşanmıştır." denildi.

’ÖSYM TARAFINDAN DAĞITILAN KALEMLERİN SORUNLU OLDUĞU’ İDDİASI

Toplam 10 bin 532 adayın katıldığı sınav sonrasında da her bir cevap kağıdının farklı hassasiyetlerde ayarlanmış iki farklı optik okuyucuda okunduğu ve okuma farkı tespit edilen cevap kağıtlarının okumasının bir kez daha tekrarlandığı aktarıldı. Bu uygulama sayesinde optik okumanın hatasız olarak tamamlandığı ifade edildi. "ÖSYM tarafından dağıtılan kalemlerin sorunlu olması nedeniyle cevapların silinememesi gibi itirazlar büyük çoğunluk içinde değerlendirildiğinde de bunların münferit ve yersiz çabalar veya adaylara ait bireysel hatalar olduğu görülmüştür." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Tüm ÖSYM personeli ile bilimsel soru hazırlama grubu tarafından sergilenen üstün gayret ve fedakarlık, sınav esnasında emniyet kuvvetlerimizin gösterdiği titiz kontroller, sınav uygulama görevlilerinin yeni kurallara uyumdaki hassasiyetleri sonucunda oluşan sağlıklı sonuçlara rağmen, tüm bu olumlu uygulamaların çıkarlarına zarar verdiği açık olan bazı menfaat grupları, hayatlarının çok kritik bir dönemini yaşayan genç doktorlarımızı gereksiz ve haksız yere heyecana sürüklemekte ve onları ÖSYM karşıtı faaliyetlere sevk etmektedirler. Hayatlarına kendi gayretleri ile yön vermek isteyen ve büyük çoğunluğu oluşturan uzman doktor adaylarının bu gibi faaliyetler içinde olmadıklarını, tam aksine ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınav güvenliğini iyileştirici tedbirlere olumlu tepki verdiklerini de memnuniyetle gözlemlemekteyiz."
Alt 05-20-2012, 23:22   #5
dafura
Aktif Üye

Alıntı:

arkadaşım tustime kursiyeriysen yarın buluşalım özelden at mesaj. bence sen provake edenlerdensin. Ben 2011 mezunuyum neden benim okulumda yok böyle birşey. NEDEN OSYM BAŞKA SINAVLARINDA OLMUYOR. NEDEN UNAL YARIMAĞAN , EFTAL ORHANLA POZ VERİRKEN YOKTU BU İDDALAR. gordugun gibi boşa sallamıyorum

Yalan, nifak kapılarından biridir

İman sahibi, her hataya düşebilir. Fakat, hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez

Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür

Sözle çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitne gibidir. Yalan söylemek, iftira etmek ile çıkarılan fitne, kılıçla çıkarılan fitneden de kötüdür

(Pazarcıların çoğu facirdir! Çok yemin ederek günaha girerler ve yalan söyleyerek alış-veriş yaparlaR

Yalan yere yemîn etmek, evleri ıssız bırakır

Konu dafura tarafından (05-20-2012 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-20-2012, 23:31   #6
dafura
Aktif Üye

TUSUN geç açıklanmasının nedeni
http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7800

tusda ortalamanın düşmesi ve sızıntıların kesilmesi

http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=7807
Alt 05-21-2012, 00:05   #7
djibril19
Sadece Üye

gözün dönmüş kardeşim önce bi otur sakinleş bu kadar da fanatik ve gözü görmez olunmaz..bana eftal orhandan vs bahsetme kardeşim ben sorularımı kontrol ettim ve 25 boşum varken şimdi sonuclarda 30 gözüküyor..netim de 10 net düşük..netleri hadi diyelim yanlış hesapladım da boşlar nasıl arttı???
bu kadar da fanatik olunmaz yaaa Allah aşkına sanki tustime dedesinin dersanesi..ben 6500 lira verdim tustime'a memnun da kaldım ama bu kadar fanatiklik nerden anlayamıyorum..yok o dersane soru sızdırdı vs

Konu djibril19 tarafından (05-21-2012 Saat 00:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-21-2012, 00:11   #8
dafura
Aktif Üye

Alıntı:
gözün dönmüş kardeşim önce bi otur sakinleş bu kadar da fanatik ve gözü görmez olunmaz..bana eftal orhandan vs bahsetme kardeşim ben sorularımı kontrol ettim ve 25 boşum varken şimdi sonuclarda 30 gözüküyor..netim de 10 net düşük..netleri hadi diyelim yanlış hesapladım da boşlar nasıl arttı???
bu kadar da fanatik olunmaz yaaa Allah aşkına sanki tustime dedesinin dersanesi..ben 6500 lira verdim tustime'a memnun da kaldım ama bu kadar fanatiklik nerden anlayamıyorum..yok o dersane soru sızdırdı vs
tustime'da kampta hocaların kesin çıkacak dediği 3-4 soru çıktı sınavda bu hak değil mi kardeşim...o kadar insanın hakkına girildi adamı konuşturuyorsun burda..
benim tustime a gittigimikim soyledi ben son kampta tusdataya gittim. Buyursunlar eger sen tusdata çalışanı değilsen bir çay içelim meslektaş olarak Benim değil asıl para içi ösym ye sızmaya çalışanların gözü dönmiş. Ben elhamdullillah tevekül eden biriyim. Ben 2011 mezunuyum neden benim okulumda yok böyle birşey. NEDEN OSYM BAŞKA SINAVLARINDA OLMUYOR. NEDEN UNL YARIMAĞAN , EFTAL ORHN LA POZ VERİRKEN YOKTU BU İDDALAR. gordugun gibi boşa sallamıyorum

Konu dafura tarafından (05-21-2012 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-21-2012, 00:29   #9
djibril19
Sadece Üye

işte bu kolayca yönlendirmeye kurban gitmenin sonucu..ayeti paylaşmamın sebebi de buydu zaten forumda efdal orhan vs ünal yarımağanla röportaj yapmış vs resmi var diye insanlarda bu şekilde şüphe oluşturuluyor insanlar da sorgulamadan alıyorlar eyvallah diyerek...kardeş sınavda 2010 da da ünal yarımağanın zamanında da ilk sonuçlar iptal olmuştu yeniden 1 hafta sonra açıklanmıştı..yani anlayacağın onun vaktinde de böyle şeyler vardı ve gelecekte de olacaktır..işin içinde insan unsuru oldukça hata olacaktır önemli olan hatanın düzeltilmesi..ben forumları 2-3 yıldır takip ediyorum her sınav sonrası böyle başlıklar olur ayrıca..sadece bu sene 10-15 netlerden bahsedenler oldu ilk kez daha öncekiler bi kaç sorulardan bahsediyorken..sınavda adaya özgü kitapçık ilk kez bu sınavda kalktı ondan dolayı 30 a yakın cevap anahtarı oluştu bu sebeple bi cevap anahtarında yanlış olma ihtimali var gibi..diğerleri doğru okunmuş sanırım..
Alt 05-21-2012, 00:54   #10
dafura
Aktif Üye

Alıntı:
işte bu kolayca yönlendirmeye kurban gitmenin sonucu..ayeti paylaşmamın sebebi de buydu zaten forumda efdal orhan vs ünal yarımağanla röportaj yapmış vs resmi var diye insanlarda bu şekilde şüphe oluşturuluyor insanlar da sorgulamadan alıyorlar eyvallah diyerek...kardeş sınavda 2010 da da ünal yarımağanın zamanında da ilk sonuçlar iptal olmuştu yeniden 1 hafta sonra açıklanmıştı..yani anlayacağın onun vaktinde de böyle şeyler vardı ve gelecekte de olacaktır..işin içinde insan unsuru oldukça hata olacaktır önemli olan hatanın düzeltilmesi..ben forumları 2-3 yıldır takip ediyorum her sınav sonrası böyle başlıklar olur ayrıca..sadece bu sene 10-15 netlerden bahsedenler oldu ilk kez daha öncekiler bi kaç sorulardan bahsediyorken..sınavda adaya özgü kitapçık ilk kez bu sınavda kalktı ondan dolayı 30 a yakın cevap anahtarı oluştu bu sebeple bi cevap anahtarında yanlış olma ihtimali var gibi..diğerleri doğru okunmuş sanırım..
evet 2 senedir cunku aralık 2010 da sınav komisyonu değişti ve artık tus dersanesi hocaları sınav komisyonuna ulaşamıyor ve kamplar patlıyor malesef. Ünal yarım ağanın dönemimde bir hafta sonra açıklanan tus sonuçları yine sınav komisyonu değiştikten sonraki ilk sınavdı neden acaba Ünal yarımğanla eftal orhaın ropartaj yapmasını normal olarak görüyorsan sen zaten körsün kardeşim yada dersane avukatı. Aynı farklı kitapcıklar yar docların girdiği aleslerde, üdslerde oluyor ve aynı bilgisayar okuyor neden guya hep drlarınki eksik oluyor. TEKLİFİM HALEN GEÇERLİ EĞER DERSANE ÇALIŞANI DEĞİLSEN gel bir kahve içelim dertleşelim helalleşelim. Daha önceki tus kamplarında asistan abilerimiz bir dahiliye hocasının direk doğru cevabları (soruları değil dikkat diğer doğru cevapları) verdiğini ve o kampın ses kayıtları olduğunu söyledi Alacağım önümüzdeki ay, gerekirse buradan paylaşırım. ama tabi değişen sınav komisyonu nedeniyle artık soru alamayanlar sınav komisyonu değiştirip yine kendi hocalarını yerleştirmek istiyorlar. Bunu ZATEN BUTUN PRATİSYENLER BİLİYOR AMA DİĞER FORUMDA BAN aldı başını gidiyor. sekreterler aralarında yazışıyorlar 'Mümin mümin aynasıdır' hadisi şerif i gereği ben bu tutum içinde olan dersane çalışanları sesleniyorum çok vebal eltına giriyorsunuz, çok beddua alıyorsunuz malesef

Konu dafura tarafından (05-21-2012 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

Seçenekler
Stil