www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Dersaneleri

1840 (0 Kayıtlı Ve 1840 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 10-05-2012, 21:31   #21
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir süredir söylentiler kafamı kurcalıyordu!
Araştırdım baktım Tusdata Aralık 2010 dan ÖNCEDE ÇOK SORUYA ÇOK KEZ İTİRAZ ETMİŞ!

Ortalıkta karalama kampanyası yapmaya çalışanlar var
Kimler olduğunu herkes zaten biliyor.
Bu tür karalama kampanyalarına dikkat!!!
Biz doktorları saf sanan bu ezik zihniyetede pes diyorum!

İşte araştırmamdan bazı sonuçlar

Eylül 2006
http://www.tus.com/8940/eylul-2006-t...-soruya-itiraz
Eylül 2007
http://www.tus.com/8761/eylul-2007-y...zensiz-sorular
EYLÜL 2008
http://www.tus.com/8446/eylul-2008-y...ismali-sorular
NİSAN 2009
http://www.tus.com/8275/osymye-itira...hatali-sorular
EYLÜL 2009
http://www.tus.com/8207/eylul-2009-y...ara-itirazlari
NİSAN 2010
http://www.tus.com/8020/nisan-2010-y...iskili-sorular
ARALIK 2010
http://www.tus.com/7789/aralik2010itiraz
MAYIS 2011
http://www.tus.com/7645/mayis-2011-y...iskili-sorular
EYLÜL 2011
http://www.tus.com/7557/eylul-2011-t...iskili-sorular
NİSAN 2012
http://www.tus.com/15053/nisan-2012-...ismali-sorular
araştırma gazetec tusdata caycısı. uydurma bir ekre 2006da osym soruları açıklıyormuyduki itiraz edilsin. VE BU SORULAR HİCBİRİ İPTAL OLMADI. NE ZAMAN SINAV KOMİSYONU DEĞİŞTİ. İTİRAZ KAMPANYALARI GAZETE İLANLARI . 2005 MEZUYUM VE İSTANBULDAYIM BU DEDİĞİN TUSLARIN HEPSİNE GİRDİM 2 DEFA TUSDATAYA GİTTİM. ARALIK 2010 DAN ONCE HİÇ İTİRAZ KAMPANYASI YOKTU. zaten ARALIK 2010 DAN ONCE SORU İPTALİDE YOK neden İLK TUS DAVASI ARALIK 2010 DAN bu linklerde sonrada konmaıysa tıbbbıye diplomamı yerim. arama tusdata hakkımızı . SINAV KOMİSYONUNA SIZMAYA KALKMA. vergisiz trilyonlarını gotur haline sukret. yada herkesin başı hak ettiği şekilde yanar

Alt 10-06-2012, 00:00   #22
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Bir süredir söylentiler kafamı kurcalıyordu!
Araştırdım baktım
teşkkürler
Alt 10-06-2012, 00:56   #23
Kayıtsız Üye
Guest

[QUOTE=Kayıtsız Üye;45261]Bir süredir söylentiler kafamı kurcalıyordu!
Araştırdım baktım Tusdata Aralık 2010 dan ÖNCEDE ÇOK SORUYA ÇOK KEZ İTİRAZ ETMİŞ!

Ortalıkta karalama kampanyası yapmaya çalışanlar var
Kimler olduğunu herkes zaten biliyor.
Bu tür karalama kampanyalarına dikkat!!!
Biz doktorları saf sanan bu ezik zihniyetede pes diyorum!

QUOTE]

yanlışın var dostum aralık 2010dan once sadece çelişkli soruları verir ama kesinlikle d.r.tusun anasayfasından ne itiraz kampanyası duzenlerdi neden sami hoca tv tv dolaşıp gazete ilanı verirdi bunların hepsi aralık 2010 dan sonra başladı. Zaten aralık 2010 dan once hiç SORU İPTAL OLMADI. ATİLLA UÇAR hatta derslerinde anlatır bir soruya kendi itiraz etmişde iptal olmamış ama cevap yazısı gelmiş. zaten İLK DAVASIDA ARALI 2010 DA AÇILDI NE TESADUF DEgİLMI ne zamanki sınav komisyonu değişti yer yerinden oynadı
Alt 10-06-2012, 12:00   #24
Kayıtsız Üye
Guest

tıp ve tus ile ilgili türkiyenin en büyük sitesi:

w w w. stetuskop. com
Alt 10-07-2012, 23:32   #25
antiseytan
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
antiseytan is an unknown quantity at this point

ösym ile başları derde girmiş tabi nasıl uğraşacaklarını şaşırdılar... artık soruları rahatça elde edememenin derin ızdırabını yaşıyor olmaları onları şuursuz hareketlere sevk ediyor... inşAllah Allah oyun kuranların oyununu başlarına yıkacaktır...
antiseytan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-10-2012, 09:20   #26
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
dahiliyenezareti´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sami Selçukbiricik'ten ÖSYM'ye "ATEŞLE OYNAMAK"
(5 Ekim 2012)

ÖSYM yine ateşle oynuyor.

Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten...

Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR.

İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi soru hazırlayacak, sonra güvenli bir şekilde sınav yapacak, sonra hatalı sorular varsa bunları iptal edecek ve yerleştirmeleri yapacaklardır.

Eylül 2012 TUS için adam gibi soru hazırlayamadılar, bu açık... Branş profesörlerinin dahi bilemediği soruları sormak marifet mi? Diyelim ki sordular: Hatalı soruları neden inceleyip iptal etmiyorlar? Binlerce insanın itirazlarına, neden tek bir satır dahi açıklama yapmaktan kaçınıyorlar?

Bunun tek sebebi olacaktır: İTİBAR KAYBI KORKUSU...

Adalet kaybolduğunda; işte asıl o zaman, İTİBAR gerçekten KAYBOLMUŞTUR.

Şimdi herkese, adaletin tesisi için görevler düşmektedir:

1. Sınava giren herkes; ÖSYM'yi mail, faks, tweet... vs. yağmuruna tutmalı, doyurucu bir açıklama yapmaları istenmelidir.
2. Türk Tabipleri Birliği harekete geçirilmelidir.
3. Siyaset ve bürokrasi de kulisler yapılmalı, olayın farkındalığı siyaset boyutunda da sağlanmalıdır.
4. Basın harekete geçirilmelidir.
5. Gerekirse gazete ilanları ile olay tüm kamuoyunun dikkatine sunulmalıdır.
6. Herkesin; siyasette ve basında olan yakınları ve tanıdıkları iyi birer tetikleyici rol oynayabilir, bu tanışıklıklar harekete geçirilmelidir.
7. ÖSYM Başkanı; direk Cumhurbaşkanı'na bağlı olduğu için olayı Cumhurbaşkanı'na mutlaka iletmek gerekir.
8. Kısa sürede sonuç alınamazsa, acilen yargı yoluna gidilmelidir.

Son Sözümüz ÖSYM yetkililerine:

Ey ÖSYM yetkilileri,

Allahtan korkun. Bir gün, sakladıklarınızın açığa çıkacağını bilmiyor musunuz? Burası babanızın çiftliği değil ki, komplekslerinizle ve
despotlukla hareket edemezsiniz. Bugüne kadar yaptıklarınızdan hesap vermemiş olmanız, bundan sonra hesabı toptan vermeyeceğiniz anlamına gelmez.

Aynı despotizmi Aralık 2010 TUS'unda yapmadınız mı? Binlerce kişinin hakkına - BİLEREK ve İSTEYEREK - girmediniz mi? 1,5 yıl sonra gelen yargı cevabı hala sizi uyandırmadı mı?

Yarın, yargı bu soruları iptal edip de hatalarınız bir kez daha açığa çıktığında sokağa nasıl çıkacak, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

Bu ülkenin adil bir ÖSYM'ye daima ihtiyacı var. Lütfen, Allahtan korkun ve adil olun ki itibarınızın iadesine bir yol açılsın

ATEŞLE OYNAMAK (5 Ekim 2012)ÖSYM yine ateşle oynuyor. Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten… Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR. İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi devamı

http://www.facebook.com/************...92254577460688

TARİHLERE DİKKAT DR. RIZA ERÖKSÜZ

Alıntı:
drterr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

abarttığını düşünüyordum ama değil şöyleki adam sınava girmemiş.. yılbaşı dielği bile bu konuyla ilgili... alttaki kafayı afatsum da bildiğimiz 14 kez tusdataya gidip kazanamayan provakatör

evet: şimdi neler istiyorsunuz ?????
tus data sami selçuk biriick hoca ve dr tus rıza eröksüz hoca hak aramadan menfaatlerini korumaya çalışıyorlar

drsvc haklı soru hazırlama ekibini kendilerine mal etmedikçe yeni yıl zehir olacak
Alt 11-10-2012, 12:27   #27
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
tus data sami selçukbiriick hoca ve dr tus rıza eröksüz hoca hak aramadan menfaatlerini korumaya çalışıyorlar

drsvc haklı soru hazırlama ekibini kendilerine mal etmedikçe yeni yıl zehir olacak
savcılık bunları öttürmeden rahatlamyacaklar :))
Alt 11-10-2012, 14:36   #28
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
antiseytan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ösym ile başları derde girmiş tabi nasıl uğraşacaklarını şaşırdılar... artık soruları rahatça elde edememenin derin ızdırabını yaşıyor olmaları onları şuursuz hareketlere sevk ediyor... inşAllah Allah oyun kuranların oyununu başlarına yıkacaktır...
http://www.dr tus.com/yeni/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=129974&p=3482416#3482416

yeni hazırlık içindeler:

2015 Nisan TUS'unu iptal ediyoruz!!

dilekçe örneği bonbon
Comez Tip Ogrencisi

Tarih: 18.02.2016 - 01:41:49
. Mesaj konusu : 2015 Nisan TUS'unu iptal ediyoruz!!
Mesaj Numarasi : MjEyLjE1Ni42My4xODY= | MTQ1NjMwMzE1OA== Yoneticiye Bildir !

Bu basligi sosyal medyada paylas...
0

Arkadaşlar 2015 Nisan TUS'unda hatalı olan fakat iptal edilmeyen 5 soru için itiraz dilekçemizi oluşturduk ve OSYM, BİMER ve Sağlık Bakanlığı'na gönderiyoruz. Ne kadar çok dilekçe gönderip sesimizi duyurursak davaya bile gerek kalmadan iptallerin yapılıp puanların tekrar hesaplanması ve tüm adaylara tekrar tercih hakkı verilmesi söz konusu.

ÖLÇME SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI’NA
ANKARA

Konu: 2015 Nisan TUS Sınavında mevcut olan hatalı soruların iptali ve puanların tekrar hesaplanarak adaylara tekrar yerleştirme hakkı tanınması
Ben …………..…………..TC Kimlik No’lu………………….. Nisan 2015 TUS Sınavında Temel Bilimlerden………puan, Klinik Bilimlerden…………puan alarak, …………………………bölümüne yerleştim.
Girmiş olduğum sınavda hatalı soruların 7 tanesi iptal edilmiş olup, henüz öğrendiğime göre beş soru yasal süresi içerisinde yapılan itiraza rağmen iptal edilmemiştir. Bu söz konusu beş soru hatalı hazırlanmış olup sorular ve referans kaynakları ekte bildirilmiştir. Hatalı soruların iptal edilmeden sınavın değerlendirilmesi, puanların yanlış hesaplanmasına ve yerleştirme aşamasında çok büyük haksızlığa neden olmaktadır. Bahsi geçen beş soru için referans kaynaklar incelendiğinde soruların doğru kabul edilemeyeceği ve iptal edilmesi gerektiği görülmektedir. Tarafınıza itiraz süresi içinde yapılan başvuruya rağmen iptal edilmesi gereken soruların iptal edilmemesi bu sınava yıllarını vererek çalışan biz hekimlerin emeklerini ve haklarını gasp etmektedir. Bu soruların tekrar incelenmesi ve iptal edilerek puanların tekrar hesaplanması ve tüm adaylara tekrar tercih hakkı verilmesi yaratılmış olan adaletsiz durumun telafisi için gereklidir. Nisan 2015 sınavından önceki dört TUS sınavında (Nisan 2013 TUS, Eylül 2013 TUS, Nisan 2014 TUS ve Eylül 2014 TUS) itirazlar sonrası, sorulan tüm hatalı sorular iptal edilmiş , adayların puanları tekrar hesaplanarak tüm adaylara tekrar yerleştirilme hakkı tanınmasıyla adayların mağduriyeti giderilmiştir. Anayasamızın esas aldığı eşitlik ilkesi gereğince bu uygulama Nisan 2015 TUS’u için de tekrarlanmalıdır.
Yıllarca emek vererek hazırlandığımız sınavın doğru değerlendirilmesi, emeğimize sahip çıkılması bizim hakkımız olup OSYM’nin yasal yükümlülüğü altındadır. İtiraz süreci içinde hatalı sorular için iptal başvurusunda bulunulmasına rağmen özenli bir inceleme yapılmamış ve gerekli sorular ne yazık ki iptal edilmemiştir. İtiraz sürecinin geride bırakılmış olması sınavda beş adet hatalı soru olduğu ve puanların yanlış açıklandığı gerçeğini değiştirmemektedir ve bunun sebebi de itiraz edilen soruların ÖSYM tarafından özenle değerlendirilmemiş olmasıdır.
Mağduriyetimiz zamanından yapılan itirazların OSYM tarafından dikkate alınmamasından kaynaklanmakta olup, bu nedenle hatalı soruların iptal edilmesi puanların tekrar hesaplanması ve tüm adaylara tekrar yerleştirme hakkı tanınması mevcut hakkaniyetsiz durumun telafisi için gereklidir.
Soruların tekrar incelenerek iptal edilmesi, puanların tekrar hesaplanarak tüm adaylara tekrar yerleştirme hakkı tanınması için gerekli işlemlerin başlatılmasını talep ediyorum.
Tekrar incelenme sonrası sorular iptal edilmeyecekse hangi nedenlerle ve hangi referans kaynaklara dayanarak soruların iptal edilmediğinin ve edilmeyeceğinin , iptal edilen diğer TUS sınavlarına giren adaylara yeniden tercih hakkının hangi kriterler neticesinde verildiği , konunun kamu düzenini ve menfaatini yakından ilgilendirmesi sebebiyle tarafımın 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesince konu ile ilgili yazılı olarak bilgilendirilmeyi talep etmekteyim.

İSİM SOYİSİM
İMZA

ÖSYM 06800 Bilkent / ANKARA

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi
"Mithatpaşa Cad. No : 3
06434 Sıhhiye / ANKARA"

Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B.Blok
P.K.:06640
Kızılay / Ankara

http://www.dr tus.com/yeni/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=129974&postdays=0&postorder=asc&start=0

Yalnız 3 tane adres var . Hangisine yollayalım.. ve kargo yoluylamı dilekçeyi yollayalım.. ödeme yaptığımız dekontuda dilekçeye iliştirelimmi ?

Ben de gönderiyorum arkadaşlar Allah biliyor o sınavda hakkımızı yediler
Arkadaşlar şu whatsup grubuna nasıl katılabılırım yardımcı olurmusunuz lutfen

arkadaşlar itiraz için sınava girmek yeterli sonuçta sınava giren herkesin hakkı gasp edildi. tercih yapıp yapmamak önemli değil.

Arkadaslar açılıyor bir an önce gönderelim sayı ne kadar çok olursa o kadar etkili olur hem anlar birçok insan bu işin peşinde takip ediyor geç de olsa adalet yerini bulur

turktabip Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek o kadar iyi arkadaşlar herkes çevresinde sınava giren arkadaslara da haber verirse o kadar iyi olur sesimizi gür bir şekilde duyurmuş oluruz bir kişiden ne olur demeyin çok şeyi degistirebilir

yabancakali küçük bir öneri facebook grubu kurarak anasayfanızda paylaşmanız ve diğer arkadaşlarınızın da farkına varması.. maalesef herkes foruma girmeyebiliyor..kolay gelsin..

dr-musti hadi kolay gele..
bende gönderdim dilekçeyi

dr-musti ben gönderdim.. ösym ye
diğer yerlere göndermedim..
oralarada ösym genel amaçlı dilekçesini ve ösym ye gönderdiğimiz ücret dekontunu göndermek gerekirmi..

dr-musti 3 kurumada gönderdim

santral Elinize sağlık hazırlayanların Wink

dr-musti Hadi arkadaşlar.. biraz fotokopi yada bilgisayar çıktısı yapıp yollayalım..

dr-musti Arkadaşlar 220 tl sınav ücreti alan beceriksiz soru hazıramasını bilmeyen bir kuruma bunu kar diye bırakmayalım. Uğraştıralım hakkımızı yedirmeyelim. Bu olaya önculuk eden arkadaşlarada teşekkür ederim.. şimdi UPS KARGOYA 3 KURUMADA DİLEKÇELERİ VE EKLERİ GÖNDERDİM.HADİ SİZDE GÖNDERİN

turktabip Teşekkür ederiz arkadaşım sonuna kadar gidelim hepberaber mücadelemizi sürdürebilir kesinlikle sonuç alacağınıza inanıyorum arkadaşlar seyirci kalmayalim nasıl olsa gönderen var diyip gondermemezlik yapmayalım bi dilekçe bile çok şeyi degistirir

dr-musti arkadaşlar ne kadar erken o kadar erken cevap.. hadi yüklenin herkes versin dilekçeleri

bonbon Şu aşamada herhangi bir avukat sürece dahil değil, Burhan Bey süreçten haberdar. Alacağımız yazılı cevaba göre dava süreci başlayacak..

turktabip Ben gönderdim arkadaşlar hepberaber gönderelim en kisa zamanda cevap alacağımıza inanıyorum hepimize hayırlı olsun

Konu Kayıtsız Üye tarafından (02-24-2016 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-14-2016, 18:37   #29
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
dafura´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tusdata lütfen hakkımı arama.
Buradan sana soruyorum neden aralık 2010 dan önce onca çelişkili soru varken ve bunu sende ttslerinde kabul ediyorken itiraz etmiyor şimdi itiraz ediyorsun. NEDEN BENİM CEVAPLARIM

1-SINAV KOMİSYONU ADAMIN OLMADIĞI İÇİN kamplar verimli olmuyor
2-Sınav komisyonu adamın olmadığı için notların felaket fire verdi soru yakalayamıyor.
3-birinci çıkaramıyorsun artık ilk yuzde 30 şeklinde uc dersaneye paylaştı.

AMA ATAMA SÜRECİNİ ERTELETİYORSUN. milyon kişinin girdği lys 1 ayda açıklanıyor 10BİN KİŞİNİN GİRDİĞİ TUSDA

ANLAMSIZ İTİRAZLARA MANI OLMAK İÇİN HOCALAR TEXTBOOKLARDA YAZAN UZMANLIK SEVİYESİNDEN BİLGİ SORUSU SORMAYA BAŞLADILAR

YANI OLAN BİZE OLUYOR YETEEEEER.

BİZDE ARTIK KIZILAYA GİDİP TUSDATANIN ONUNDE HAKKIMIZI ARAMA OSYMYE DİYE EYLEM YAPACAGIZ

aşağıda ARALIK 2010 DAN ONCE İTİRAZ EDİLDİ DİYEN ARKADAŞA CEVAP
KESİNLİKLE BOYLE FORUMLARIN ANA SAYFASINA KAMPANYA DUZENLENMEDİ
ARALIK 2010 DAN ONCE GAZETE İLANI VERİLMEDİ
GORDUGUNUZ GİBİ RALIK 2010 DAN ONCEDE BİR SURU YANLIŞ SORU VARKEN BİRKERE BİLE DAVA AÇILMASINA ÖN AYAK OLUNMADI

NEDEN Mİ? çunku sınav komyonundan hocalar soru sızdırıyordu.

SİZCE NEDEN TUSDATA TARİHİNİN EN BAŞIRISIZ TUSUNU YAŞADI. İLK 100 34 KİŞİ.
ÇUNLU ARTIK SORU ALAMIYORLAR

TUSDATA DAHA FAZLA PRATİSYENLERİN SABRINI ZORLAMA
Tusdata yine hak arama adı altında süreci kilitleyip belirsiz bir dönemi teşvik ediyor. Bunu da yine hak arama adına yapiyor
Alt 10-14-2016, 18:53   #30
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Tusdata yine hak arama adı altında süreci kilitleyip belirsiz bir dönemi teşvik ediyor. Bunu da yine hak arama adına yapiyor
Birde ısrarla ankara barosu avukatlarindan avukat Burhan Özkaya reklamı yapıyorlar avukat Burhan Özkaya ya iş çıkarmak istiyorlar. Bunun için sureci uzatip vebali almayın. Yaziktir. günahtır. .

İsteyen google da
dr tus avukat Burhan

Yazıp arasın tam bir reklam peşkeş tablosu

Seçenekler
Stil