www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri Hoşgeldiniz..görüş ve önerileriniz için buyrun

1837 (0 Kayıtlı Ve 1837 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 03-14-2012, 13:30   #1
dr_ates
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
dr_ates is an unknown quantity at this point
Standart Lütfen benim tıp bayramımı kutlamayın!...

Tıp bayramını bana yönelik hiçbir yolla kutlamayın lütfen arkadaşlar.Bu durumumuz itibariyle bugün bana BAYRAM gibi gelmiyor maalesef.Bugün BENİM BAYRAMIM DEĞİL çünkü;
Dünyanın en aşık olunası mesleğini canla başla ve hakkıyla yapmaya çalışıyorum elimizdeki tüm imkansızlıklara rağmen.
Vaktiyle sağlık çalışanı ve hasta; yapılmayan ve yapılamayan düzenlemelerin ve eksikliklerin yüzünden mağdur iken, şimdi şimdi anlatsam kitap olur hatta serisi lazım gelir diyebileceğim durumlar ve maalesef yaşanan şeyler yüzünden, iş güvenliği, geçim derdi,gelir gider oransızlığı ve toplumun bize doymuyor bunlar gözüyle bakması,baktırılması, tek taraflı şikayet hattı ve daha örneğini verebileceğim bir çok konuda haksız ve yanlış anlamalar ve özellikle yasal olarak verilen ama kullanamadığımız haklarımız ve burada bahsedemeyeceğim daha binlerce sebepten sağlık çalışani fazlasıyla mağdur durumdadır.Ve maalesef işin acı ama kaçınılamaz kısmı tüm bu olumsuzluklar hayatımızın istesek de istemesek de merkezindedir,çünkü bunları yaşayan herkes kendi başına ,varsa ailesi ailecek bu hayatta mücadele verirken çoğu şey tek taraflı iken mutsuzluğumuz kaçınılmazdır.
Çünkü bu dünya alış veriş dünyasıdır ,ne kadar verirsen o kadar almak istersin ;bu haktır ve yasaldır.Çalıştığının karşılığını almak hakkımızdır(elbette güzel ülkemin mevcut şartlarında).
Yanlış anlaşılmasın, ben işin parasında değilim. Ülkede herkes az alıyorsa ben onlardan az almaya razıyım.Ben verildiği iddia edilen haklarımın peşindeyim.
Bundan 12 yıl önce babam 17 gün komada kalıp çıktıktan sonra henüz 1 hafta geçmemişti ki ölümünden 10 gün önceye tekabül eder , üniversiteye hazırlanan ve idealist kızına ''kızım yazma tıbbı,yapamazsın sen ,çok eziyorlar bu doktorları,intörnlerin,asistanların çektiği çile ayrı, hocaların hali ayrı,yazma tıp,yapamazsın sen ,hassassın,hassas olduğun kadar ezilmezsin de,haksızlığa da gelemezsin, beni dinle,ben istemiyorum doktor olmanı'' dedi. Annemin ise her zaman ,ben tıp fakültesinde 5. sınıftayken bile, depresyonun en majörünü yaşarken,okula 1 yıl ara verip gel gitlerle okulu bırakıp bırakmama kararsızlığındayken dediği şey ''sen bilirsin kızım,ben sana hep söyledim,istersen bırak öğretmenlik oku'' oldu. Peki ben ne yaptım ,idealisttim,bu ülkeye,Atatürk'e ,Türk milletine sevgimden,saygımdan ,Cumhuriyet'imle aldığım her nefesten kendimi sorumlu,borçlu hissettim ve babamın vasiyetini bu uğurda es geçtim.Şimdi bir doktorum.yaşadığım her ne varsa Türk milletine helal olsun,bu benim borcum,tüm bunlar , benim özgürce attığım her adımın ,aldığım her nefesin ,içtiğim her bir damla suyun karşılığı olamaz bile.
Ama hak haktır.Ha bu dünyada,inancım var çok şükür,ha hesap gününde.
HAK HAKTIR.
Bu bayram da benim hakkım,ben de isterim sevinçle ve hakkıyla kutlamayı.Ama olmuyor,ben de bir insanım.İçimdeki bu buruklukla olmuyor.
Arkadaşlar sizden ricam benim bayramımı kutlamayın.Hiçbir organizasyonda yokum bu günkü kutlamalara dair.İçime kapanıp dua etmeyi yeğlerim.Siz de dua edin,düzelmemiş bunca şey varken herşey güllük gülistanlıkmış gibi bayram kutlayın ama dua da edin ya da benim yaptığım gibi bireysel duruşunuzu sergileyin.Size bu kadar imkanı sunan önce Rabb'imize,sonra Atatürk'e, emeği geçen tüm şehitlerimize,yüce Türk milletine borcumuzu bir anlığına bile unutmayalım.
Her şeye ve tüm bu söylediklerime rağmen söylemek isterim: Hayırlı uğurlu ve onurlu olsun tıp bayramınız.

Konu dr_ates tarafından (03-14-2012 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.
dr_ates isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Tags
Yok

Seçenekler
Stil