www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > Tus Rehberi > Yabancı Uyruklular ve TUS

1765 (0 Kayıtlı Ve 1765 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-17-2009, 19:47   #1
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute
Standart maaş yok sadece döner

asistanlık kazandıklarından maaş yok sadece döner sermaye alıyorlar ama şu var ki daha düşük puanlarla kazanıyorlar ve dışarda nöbet tutmalarına da gözyumuluyor ki bence yapılmalı da yoksa bir istanbulda insan nasıl geçinir!
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 04-14-2009, 12:40   #2
piyanosaksafon
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 347
piyanosaksafon will become famous soon enough

ülkemizin kıymetini bilsinler,hiçbi yerde bu kadar rahat çalışamazlar...
piyanosaksafon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-25-2009, 13:17   #3
aneSs
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
aneSs is an unknown quantity at this point

başka ülkelerde asistan olmak için bir de üstüne para vermek gerekiyor
aneSs isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-31-2009, 00:29   #4
mdnisa
Popüler Üye

mdnisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 355
mdnisa has a spectacular aura aboutmdnisa has a spectacular aura about

evet katılıyorum baska ülkede asistanlık yapmak para ile
amam bazaen o döneri alamayanda var
ankarada mesela ne dısarda nöbet tutabiliyo nede bir kuruş alabiliyo vbe çoook zor bi ceerahi bölümde asistanlık yapıyoo ?????????**
Alt 05-31-2009, 09:10   #5
drjuice
Popüler Üye

drjuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 482
drjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant future

Benim de yakın bir arkadaşım yabancı uyruklu.Sadece İstanbul'da özel hast.ler nöbet tutturuyor diğer şehirlerde özel hast.ler kabul etmiyor.Bir arkadaşım Ege ünv.ni kazanıp sırf bu yüzden istifa etti.Bir de döneri her fakülte vermiyor benim bildiğim Konya var veren,bir de çoğu Türkiye'den göçmen oldukları için,Türk ve Müslüman oldukları için ben onları bizden görüyorum ve hallerine üzülüyorum açıkçası.
drjuice isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-01-2009, 22:27   #6
negatoskop
Sadece Üye

negatoskop is an unknown quantity at this point

istanbul unv. döner veriyormu?
bilen varmı
negatoskop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-02-2009, 10:40   #7
bestfloy
Sadece Üye

bestfloy is an unknown quantity at this point

Kimse kusura bakmasin ama ben yabanci uyruklulara doner dahi verilmesini tasvip etmiyorum. Gulu seven dikenine katlanir kardesim. Kimse onlari zorla bu ulkeye getirtmedi, zorla doktor da yapmadi. Kendileri olayin boyle oldugunu bilmiyorlar mi?

Ben yalniz bu konuda degil her sektorde boyle uygulama olmasi taraftariyim. Son TUS'ta 145 civari yabanci uyruklu kontenjani acilmis. Bunun devletimize maliyeti (1 maas=2 doner mantigiyla)145 X ise, boyle yabanci uyruklu kontenjani acilacagina bu ulkenin vatandasi olan biz doktorlara ort. 50 kadro daha acilabilir. (145X / 3). Yani hem maas hem de doner sermayes odemesi alacak Turkiye Cumhuriyeti vatandasi kadrosu. 45-50 kadro az degil arkadaslar.

Bunlar benim nacizane goruslerim..
bestfloy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-16-2011, 03:42   #8
unoprens
Sadece Üye

unoprens is an unknown quantity at this point

Alıntı:
bestfloy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kimse kusura bakmasin ama ben yabanci uyruklulara doner dahi verilmesini tasvip etmiyorum. Gulu seven dikenine katlanir kardesim. Kimse onlari zorla bu ulkeye getirtmedi, zorla doktor da yapmadi. Kendileri olayin boyle oldugunu bilmiyorlar mi?

Ben yalniz bu konuda degil her sektorde boyle uygulama olmasi taraftariyim. Son TUS'ta 145 civari yabanci uyruklu kontenjani acilmis. Bunun devletimize maliyeti (1 maas=2 doner mantigiyla)145 X ise, boyle yabanci uyruklu kontenjani acilacagina bu ulkenin vatandasi olan biz doktorlara ort. 50 kadro daha acilabilir. (145X / 3). Yani hem maas hem de doner sermayes odemesi alacak Turkiye Cumhuriyeti vatandasi kadrosu. 45-50 kadro az degil arkadaslar.

Bunlar benim nacizane goruslerim..
allahtan bütün vatandaşlar senin gibi dallama değil
unoprens isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-16-2011, 09:03   #9
aerol
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 547
aerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really nice

Alıntı:
steTUSkop´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
asistanlık kazandıklarından maaş yok sadece döner sermaye alıyorlar ama şu var ki daha düşük puanlarla kazanıyorlar ve dışarda nöbet tutmalarına da gözyumuluyor ki bence yapılmalı da yoksa bir istanbulda insan nasıl geçinir!
yabancı kontenjanı asistanlar kesinlikle döner almıyor.
her ay sadece 500 tl civarında, kabaca asgari ücretin biraz altında sabit maaş alıyorlar.
aerol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-15-2017, 05:17   #10
Kayıtsız Üye
Guest

1500 tl civarı maaş . Döner yok . Nöbet ücreti var mi

Seçenekler
Stil