www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > PARAMEDİKAL DÜNYA > Sosyal Hayatımız > STETUSKOP Kulisleri / Muhabbet

2685 (1 Kayıtlı Ve 2684 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 10-21-2010, 23:49   #1
Avicenna
Normal Üye

Avicenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0
Avicenna is an unknown quantity at this point
Standart nöbet anıları

"İç kanamalı bir hastayla ambulans yolda diye telefon geldi. Hasta ambulansa bindirilirken yaşamsal fonksiyonları iyi durumdaymış ama şiddetli iç kanama nedeniyle hastanemize ulaşana kadar kalbi durmuştu. Ambulans gelir gelmez hastayı içeri aldık. Ben canhıraş bir şekilde kalp masajı yapıyorum; diğer arkadaşlar gerekli müdahaleler için koşuşturuyor. Maalesef hastayı kaybettik. Bu tip iç kanamalı vakalarda herşey beş dakika içinde değişebiliyor ne yazık ki. O sırada hastanın bir yakını feryat figan bağırıyor: ‘Biz hastamızı ambulansa verirken bir şeyi yoktu, siz yaptınız! Başhekime şikayet edeceğim sizi! Başhekimi çağırın!’ Hastanın başından kalkıp ‘Buyurun başhekim benim’ dedim. İnanmadı, bu sefer de ‘Siz bana yalan mı söylüyorsunuz? Kimi kandırıyorsunuz? Bakanlığa şikayet ederim sizi’ diye sinirlendi. Aldım, hasta yakınlarını odama çıkardım. Ancak o zaman inandılar başhekim olduğuma. Hastanın seyrinin bu şekilde ilerleyebileceğini anlattım. O anın travmasını atlattıktan sonra sakinleştiler.”
Avicenna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 10-22-2010, 21:23   #2
Avicenna
Normal Üye

"Çalıştığım hastanede mavi kod diye bi olay var acil durum esnasında anons yapılan yine böyle bir durumda acile hasta geliyor acil mavi kod anonsu geçiyoruz az sonra işe yeni alınmış bi personel beyfendi gülme krizine sokuyor bizi sebep durumdan habersiz olduğu için mavi kod mavi kod acil birime diye anons yapıldığında ...acilde mavi kod pantolon dağıtıldığını düşünmüş kendisi ve jet hızıyla doktorlardan bile önce müdahale odasına atmış kendini kot pantolon kapmak için))"
Alt 11-02-2010, 18:50   #3
Avicenna
Normal Üye

saat sabahın dördü hışımla bi çift kucaklarında bebkleri içeri girdiler...buyrun nesi var çocuğun dedim.hocam bu çocuk gelişmiy dediler...
Alt 01-13-2019, 22:07   #4
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Avicenna´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Çalıştığım hastanede mavi kod diye bi olay var acil durum esnasında anons yapılan yine böyle bir durumda acile hasta geliyor acil mavi kod anonsu geçiyoruz az sonra işe yeni alınmış bi personel beyfendi gülme krizine sokuyor bizi sebep durumdan habersiz olduğu için mavi kod mavi kod acil birime diye anons yapıldığında ...acilde mavi kod pantolon dağıtıldığını düşünmüş kendisi ve jet hızıyla doktorlardan bile önce müdahale odasına atmış kendini kot pantolon kapmak için))"
Trabzon da mı yaşandı?
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Tags
doktor nöbet anıları

Seçenekler
Stil