www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > Tus Rehberi > Yabancı Dil ve TUS

2956 (0 Kayıtlı Ve 2956 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 07-22-2009, 10:17   #1
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute
Standart ingilizcede baraj 50

yayınlanan yeni yönetmelikten alıntıdır...

baraj puanı düşmesi bi yönden iyi fakat TUS'un bir eleme sınavı olduğunu düşünürsek rekabeti de artıracağı muhakkak

Uzmanlık eğitimine giriş sınavlarının konusu ve kapsamı

MADDE 17 – (1) Uzmanlık eğitimine giriş sınavları yeterlik esasına dayanan mesleki yabancı dil sınavı ve yarışma esasına dayanan mesleki bilgi sınavı olmak üzere iki aşamada yapılır.

(2) Mesleki yabancı dil sınavı İngilizce, Fransızca, Almanca ve ihtiyaç duyulması halinde Kurulun belirleyeceği diğer yabancı dillerden yapılır. TUS ve DUS’ta mesleki bilgi sınavına girebilmek için mesleki yabancı dil sınavında yüz üzerinden en az elli puan almak şarttır. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında veya Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavında yüz üzerinden en az elli puan alanlar da başarılı kabul edilir. Yabancı dil sınavı başarı belgeleri, bu belgenin verilmesine esas olan yabancı dil sınavının yapıldığı tarihten itibaren üç yıl süre ile geçerlidir.
(3) TUS genel tıp bilimleri konularında, DUS genel diş hekimliği konularında yapılır.
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-23-2009, 22:27   #2
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 729
bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

iyi haberlerden biri de ingilizce sınavının 2 değil artık 3 yıl geçerli olacak olması bence6 TUS demek bu yaw
Güzellik Yüzde değil Yürekte Olmalı...
bturkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-31-2009, 13:22   #3
gkoshe
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
gkoshe is on a distinguished road

fatih bey bu hangi tarihten itibaren geçerli nisan 2010 mu ben geçen nisan vermiştim ingilizceyi 2 yılmı 3 yılmı geçerli bide üds yemi girecez bundan sonra yoksa tus ingilizce sınavı olacakmı yine cts günü.
gkoshe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-31-2009, 13:25   #4
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

gkoshe sanırım her iki sınav da geçerli olacak,ama bizim sınavlar da sanırım 6 tus geçerli olur bu durumdaüds nin tarihi de ağustos ayında sanırım,ankara dışında olanlar için sıkıntılı olacak bu durum biraz..ama sanırım bizim için 6 tus geçerli olcakbi de ingilizce puanına göre de sıralama yapıorlardı,o zaman adaletsizlik olacak işte..
Alt 07-31-2009, 13:34   #5
gkoshe
Aktif Üye

Alıntı:
bturkuaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gkoshe sanırım her iki sınav da geçerli olacak,ama bizim sınavlar da sanırım 6 tus geçerli olur bu durumdaüds nin tarihi de ağustos ayında sanırım,ankara dışında olanlar için sıkıntılı olacak bu durum biraz..ama sanırım bizim için 6 tus geçerli olcakbi de ingilizce puanına göre de sıralama yapıorlardı,o zaman adaletsizlik olacak işte..
süper yaa bi an korktum bide üds yemi hazırlanacam diyeoh rahatladım şimdi saol turkuaz.
Alt 07-31-2009, 13:43   #6
bturkuaz
Popüler Üye

hayatım o yusuf olaylarını ben de yaşadımüds daha zor üstelik,hani bizim sınav bi iki kelimeyle felan sıksan tutabilir-en azından ben tutturmuştum-yok ya 4 tus en az garantimiz var
Alt 07-31-2009, 13:46   #7
gkoshe
Aktif Üye

Alıntı:
bturkuaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hayatım o yusuf olaylarını ben de yaşadımüds daha zor üstelik,hani bizim sınav bi iki kelimeyle felan sıksan tutabilir-en azından ben tutturmuştum-yok ya 4 tus en az garantimiz var
yaneeee
Alt 08-02-2009, 22:12   #8
recepevcen
Sadece Üye

recepevcen is an unknown quantity at this point

çok güzel olmuş önümdeki engeller teker teker kalkıyor...
recepevcen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2009, 20:59   #9
elemmire
Popüler Üye

elemmire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 451
elemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really nice

ARkadaşlar merak ettiğim bir konu var! Eylül 2009'da ilk kez sınava girecek olanlar ingilizceyi TUS'dan 1 gün önce yani geçmiş senelerdeki gibi mi halledecek yoksa ÜDS'ye girerek mi? Sizce ÜDS'ye girsem geçerli oluyor mu? ÜDS başvuruları 17-27 Ağustos arası...
elemmire isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-03-2009, 21:01   #10
elemmire
Popüler Üye

elemmire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 451
elemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really niceelemmire is just really nice

Ama zaten ÜDS 04.10.2009'deymiş...
elemmire isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil