www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > PARAMEDİKAL DÜNYA > Sosyal Hayatımız > STETUSKOP Kulisleri / Muhabbet

3918 (1 Kayıtlı Ve 3917 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 06-05-2009, 15:53   #1
leylak
Aktif Üye

leylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 421
leylak has a spectacular aura aboutleylak has a spectacular aura aboutleylak has a spectacular aura about
Standart fakülte anıları

arkadaşlar benim değil ama bir arkadaşımın bir anısını paylaşmak istedim:
biz intern bayanlar olarak erkeklerden daha şanssızız galiba...
son sınıfta bir bayan arkadaşım kardıyoda stajdayken sabah erkenden elinde ekg aleti o odadan bu odaya koşup korıdorlarda canla başla çalışırken hastalarından orta yaşta bir teyzemiz:
'' hemşire, doktor ne zaman gelecek diye sormuş?''
tabi burda önemli kısım teyze hemşire hanım bile dememiş.
arkadaşımız da tüm sakiniyetiyle:
'' birazdan gelirler'' demiş
tabi bu arada arkadaşımızın aslında kızdığını anlayan bir hasta bu teyzeyi uyarıp bu kızımız doktor demiş.Teyze arkadaşımızın doktor olduğunu öğrenmesine rağmen aynı soruyu her sabah aynı şekliyle yani 'hemşire, doktorlar ne zaman gelecek ?'şeklinde sormaya başlamış bunun üzerine 5-6 gün sonra arkadaşımız dayanamayıp teyze ben internüm yani doktor olcam ,son sınıftayım deyip gitmiş. ertesi gün artık bana böyle seslenmez diye rahatlayan arkadaşıma bu sefer kendince daha farklı bir hitap bulmuş:'HEMŞÖRN'..............

Alt 06-05-2009, 16:50   #2
drjuice
Popüler Üye

drjuice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 567
drjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant futuredrjuice has a brilliant future

Çok güldüm,ellerine sağlık..
Bana da acil serviste(pratisyenken),hastalar iğnelerini burnumun ucuna kadar uzatıp" hemşire hanım iğnem var yada kızım bi tansiyonuma bakarmısın"diyorlardı.Yaşımdan küçük gösterdiğim için anlayışla karşılayıp kızmadım hiçbirine.Ama benden daha küçük gösteren bir bayan arkadaş vardı,o ses o bünyeden nasıl çıkıyor hala anlamış değilim,hastane inliyodu"ben hemşire değiliiiiiiim"diye
İntörnken de erkek arkadaşlara malzeme olurdu bu konu tabii,sazan gibi atlarlardı hemen"heeee sizi doktordan saymıyolar diye
Ama ben bu durumu şuna bağlıyorum,hemşireler genelde lise mezunu ya da önlisans mezunu olur ve gençtirler bi de süslü tiplerdir nedense(?!!!) Biz de böööyle genç ve güzel olunca hemşire sanıyorlar,canlarım yaaa kıyamam ben onlara...
drjuice isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2009, 17:23   #3
leylak
Aktif Üye

leylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 421
leylak has a spectacular aura aboutleylak has a spectacular aura aboutleylak has a spectacular aura about

ilginç olan teyze aslında yaratıcı bir insanmış....

intern+hemşire=HEMŞÖRN
Alt 06-06-2009, 14:00   #4
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 741
bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

nie benim zamanımda bööle yaratıcı hastalar yoktu kien azından ayırıcı tanı yapmışlar ama leylakcım dimiben hemşir'e doktor muamelesi,bana da hemşire muamelesi yapılmasına çok sık şahitlik ettiğim için artık konuşamıorum bile
Güzellik Yüzde değil Yürekte Olmalı...
bturkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil