www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Genel Mesleki Konular

1711 (0 Kayıtlı Ve 1711 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-19-2010, 21:24   #1
drblood
Popüler Üye

drblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 553
drblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond reputedrblood has a reputation beyond repute
Standart katılım %1'se sebebi kim?

"Eyleme katılım %1 olacağından hastalar zarar görmez" (1 Yorum)

ANKARA(CİHAN)- Ankara İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, doktorların yarın iş bırakmasıyla hastaların mağdur olmayacağını söyledi.

Benzer eylemlere katılımın her zaman yüzde 1'ler seviyesinde kaldığını ifade eden Aksoy, "Hastane ve sağlık ocaklarında her türlü muayene, tedavi, poliklinik hizmetleri sürecek. Başkent'te 27 bin sağlık çalışanı var. Yüzde 1'inin katılması halinde bile tedavi ve muayene hizmetleri aksamayacak. Merak edecek bir şey yok. Vatandaşımız müsterih olsun. Hastalarımızın üzülmesine gerek yok." dedi.

HASTALAR MAĞDUR OLURSA, YAPAN DOKTORLAR SORUMLUDUR

Yasal olmayan bu eylemde hastanelerin kapanmayacağını vurgulayan Aksoy, "Nöbetçi şu veya bu hastane diyemeyiz. Bütün hastaneler çalışacak. Doktorların haklarını vatandaşı mağdur etmeden arayacağını düşünüyoruz. Hastaları mağdur edecek çalışma olamaz. İzinsiz yapılan ne varsa ve hastalar mağdur olursa yapanlar sorumludur." diye konuştu.

.........................

Sayın Ankara İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy'un demeçlerini malesef ki üzülerek okudum.
Niye mi?
Çünkü biz doktorluk mesleğine ve bu kutsal mesleği yapan kişilere bakış açısını görmüş oldum birkez daha...
Başlıkta da geçtiği gibi katılım .%1 oalcağından bir sıkıntının oluşmayacağını açıklamış kendileri...yani bir nevi diyor ki bu meslek grubuna mensup kişiler nasılsa bir araya gelip etkin bir eylem ortaya koyamazlar, cılız bir ses çıkarabilirler ancak bizler de bunu duymazlıktan geliriz demeye getirmiş!
Biz doktorların ortak amaç ve sesimizi duyurma adına üst düzey yönetimdeki koltuklardaki kişilere bıraktığımız intiba demek ki buymuş..!
Bir sağlık müdürü olarak aynen sorumlu olduğu bakanının izinde yürüdüğünü de ortaya koymuş , bizim sağlık müdürümüz mü halkın mı bilemedim. Doktorların yanında olan haklı mücadelelerinde onlara sırt çıkacak bir devlet yetkili ağzı mı yokmudur? Üst düzey bir yönetici yok mudur? Olsa zaten koltuğunda barınamaz dimi...Ne de olsa öncelik her zaman halktır...Öncelik her zaman oy çokluğudur!
%1 'cik doktor topluluğu ses çıkarsa ne çıkarmasa ne , nasılsa birilerinin bir kulağından girecek diğerinden çıkacak!!!
Açıkcası çuvaldızı da kendimize batırmamız gerek; sonuçta bu sonucu doğuran bizleriz...Eğer ki gerçekten haklı olduğumuz davalarda şöyle ses getirecek bir sayı topluluk olarak eylemlere katılımlarımızı gerçekleştiriyor olsaydık bu sayın sağlık müdürünün ağzından bu %1 cik katılım oranı çıkamamış olurdu! Bu ülkedeki doktorların çoğunluğu ya "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığında , ya da "her koyun kendi bacağından asılır" ! Yılanları bin yaşatacak yada koyun olmaya devam edecekseniz siz bilirsiniz...Ben en azından susmama hakkımla tepkimi dile getirmek istedim.
Sayın sağlık müdürü ayrıca hastaları da çaktırmadan doktorlara karşı kışkırtmış malesef ki!
Doktorlar sorumludur evet , hiçbir doktor hastasına zarar gelsin istemez sayın müdür! Ama unuttuğunuz birşey var sizler de o koltukta oturuyorsanız eğer siz de bizlerden sorumlusunuz! Haklarımızdan mağduriyetimizden sorumlusunuz! Siz önce doktorların sağlık müdürüsünüz önceliğiniz bu meslek grubudur, halk değil!
Saygılarımla.
Dr.F.B
drblood isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil