www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MEDİKAL / BİLİMSEL > Hastalıklar - İlkyardım - Tedavi

2808 (1 Kayıtlı Ve 2807 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 11-09-2019, 10:40   #1
ulak
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
ulak is an unknown quantity at this point
Standart Kanser tedavisinde büyük adım! Metastas durduruldu

Kanser tedavisinde büyük adım! Metastas durduruldu

ABD’de bilim insanlarının çalışmaları, kanser tedavisinde umutları artırdı. ABD’li bilim insanları, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan bir proteinin özelliklerini keşfettiklerini duyurdu.

ABD'li bilim insanları, CEMIP proteininin kan damarlarıyla yerleşik bağışıklık hücrelerinin, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan enflamatuar moleküllerini üretmeye teşvik ettiğini tespit etti. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin, bu proteinin bloke edilmesinin, metastazların beyne yayılmasını önlediği aktarıldı.

Medical Xpress’in haberine göre New York merkezli Weill Cornell Medicine sağlık merkezi ve Presbyterian Hastanesi’nden bilim insanları, CEMIP proteininin kan damarları ile yerleşik bağışıklık hücrelerinin, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan enflamatuar moleküllerini üretmeye teşvik ettiğini tespit etti.

Hayvan deneylerinin, bu proteinin bloke edilmesinin, metastazların beyne yayılmasını önlediğini gösterdiği aktarıldı.

Kansere bağlı ölümlerin büyük kısmının, kanser hücrelerinin diğer organlara yayılmasından kaynaklandığı vurgulanan haberde, en tehlikeli vakalardan birinin beyin metastazı olduğu ifade edildi.

Bilim insanları, CEMIP üzerindeki kontrolün, kanser tedavisine yardımcı olacağını düşünüyor.
ulak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil