www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > İdari Kurumlar / TIP Eğitim Kurumları > ÖSYM

8784 (1 Kayıtlı Ve 8783 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 07-24-2016, 17:41   #101
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
arandığını sanmıyorum.. adam mecliste sormuş zaten

ınava girecek adaylar:
dönemin ÖSYM Başkanı Sayın Prof.Dr. Ali Demir
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Pekşen
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Öztemel
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ensar Gül
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Ömer Demir
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi MEB temsilcisi Hüseyin Çalık
dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Petek Aşkar
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr.Cengiz Erol
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Reşat Kasap
" emanetiniz emanetimizdir" ali demir
konumunuzla ilgili aşağıda gördüğünüz açık uçlu soruları 30 dakika içinde klasik metodla cevaplayıp cevap kağıdını buraya bırakınız.

Eylül-2014’de yapılmış olan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

SORU 1. 14.09.2014 tarihinde yapılan TUS ve DUS (Dişte Uzmanlık Sınavı)’a giren bir grup Doktor ve Diş Hekimi adına Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakana hitaben yazılan ve adeta ÖSYM Başkanlığını şikâyet ederek zan altında bırakan Basın Duyurusundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda şimdiye kadar Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ve kimler hakkında ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?
ÖSYM BAŞKANI PRof.Dr. Ali Demir'in cevabı:
Prof. Dr. Ömer Pekşen (ÖSYM Başkan Yardımcısı) cevabı:
Prof. Dr. Ercan Öztemel (ÖSYM Başkan Yardımcısı) cevabı:
Prof. Dr. Ensar Gül (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof. Dr. Ömer Demir (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi YÖK Başkanvekili) cevabı:
Hüseyin Çalık (ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi MEB temsilcisi) cevabı:
Prof. Dr. Ünal Yarımağan (ÖSYM Başkanı) cevabı:
Prof. Dr. Petek Aşkar (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof. Dr.Cengiz Erol (ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi) cevabı:
Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:
Prof.Dr.Reşat Kasap (ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi) cevabı:

SORU 2. Anılan Basın Duyurusuna cevaben, ÖSYM Başkanlığının 16.09.2014 tarihli ve “Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar” başlıklı Basın açıklamasında yer alan “Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS Hazırlık Dershanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir.” ibaresiyle kastedilen dershane hangisidir? Bu dershanenin kurucuları, yöneticileri ya da sahipleri kimlerdir?

SORU 3. Anılan dershanenin ticari sermayesinin tükendiği kanaatine nasıl varılmıştır? Anılan dershanenin sahibi olduğu ya da ilişkisi bulunduğu sosyal medya siteleri ya da platformları kimlere aittir ve aralarında ne tür ilişkiler söz konusudur?

SORU 4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında “başkasının yerine sınava girdiği” tespit edilen dershane sahibi kimdir?

SORU 5. Anılan dershane sahibi hakkında başlatılan soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle akim kaldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu soruşturma; ne zaman, hangi gerekçelerle ve kimler tarafından başlatılmıştır? Soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle sonuçsuz kalmasında kimlerin ihmali ya da baskısı olmuştur?

SORU 6. Anılan soruşturmanın sonuçsuz kalmasına yol açan sorumlular kimlerdir? Bu sorumlular hakkında Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ya da yapılmaktadır?

SORU 7. Anılan konuya ilişkin Bakanlığınız görüşü nasıldır?

SORU 8. Anılan dersane yöneticilerini makamınızda, ÖSYM'de, randevulu randevusuz kabul ettiniz mi? Anılan dersane yöneticilerinin evine ve şirketine gittiniz mi, başka bir mekanda birlikte oldunuz mu? Olduysanız neden?

SORU 9. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK nezninde Yürütme kurulu üyeleri ve başkanvekilleri dahil bir çok kişi ile görüşüp baskı yaptığını ifade etmektedir. Size böyle bir baskı yapıldı mı?

SORU 10. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK'ün anılan dersaneyi muhatap aldığını bunun nedeninin maddi güçleri olduğunu ifade etmektedir. Siz hiç anılan dersaneyi muhatap aldınız mı?

SORU 11. Anılan dersane ile maddi-manevi bir ilişkiniz oldu mu?

Soru 12: Savcı Yücel ERKMAN mesela sorsa KPSS'deki kopya soruşturması kapsamında ÖSYM çalışanlarının bilgisayarını inceleyen bilirkişi, 2010'da yapılan ve yaklaşık 6 milyon adayın katıldığı 38 ayrı sınavda daha soruların önceden sızdırıldığını belirledi. Bu konudaki bilginiz nedir?

ANASAYFA > SINAVLAR > TUS > TUS Sonbahar Dönemi > Duyurular > 2010 > 2010-TUS Sonbahar Dönemi: Kamuoyunda Tartışılan Hatalı Soru İddiaları Hakkında Açıklama (07.01.2011)
TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

BASIN DUYURUSU
(7 Ocak 2011)

2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi: Kamuoyunda Tartışılan Hatalı Soru İddiaları Hakkında Açıklama

Kamuoyunun dikkatinin çok daha yoğun bir biçimde ÖSYM’nin üzerinde olduğu son günlerde, tüm sınavlarda uygulanan güvenlik tedbirleri 12 Aralık 2010 günü gerçekleştirilen TUS’ta daha da hassas biçimde uygulanmıştır.

Sınava cep telefonu, kulaklık, elektronik iletişim cihazı ve benzeri elektronik ve mekanik cihazların alınmaması, sınav başlangıcından itibaren sınavın 3/4’lük kısmı tamamlanmadan sınav salonundan çıkılmaması, sınav esnasında tuvalete gidilmemesi ve her aday için tekil olarak paketlenmiş soru kitapçıkları ile adayın fotoğrafını taşıyan cevap kâğıdı uygulamaları sınav güvenliğini en yükseğe taşımıştır. Bu uygulamalar sayesinde, sınav güvenirliğini ve eşitliğini ciddi biçimde zedeleyebilecek pek çok uygulama engellenmiştir.

Bilindiği gibi 2010 yılı başında açıklanmış olan sınav takvimine göre TUS Sonbahar Dönemi sınavının 19 Eylül 2010 tarihinde yapılması planlanmıştı. KPSS ile ilgili gelişmeler nedeniyle gündeme gelen sınav iptali, tüm diğer sınavların takvimini de etkilemiş ve TUS Sonbahar Döneminin 12 Aralık 2010 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. 19 Eylül 2010 tarihinde yapılması planlanan TUS için hazırlanmış ve son aşamaya getirilmiş olan tüm sorular, soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulan bilgisayarlarda saklı olduğundan artık herhangi bir sınavda kullanılamaz hâle gelmiş, bu yüzden de TUS soru hazırlama grubu tarafından son derece üstün gayret ve fedakârlık içinde çalışılarak iki ay gibi kısa bir zaman zarfında, 12 Aralık 2010 tarihinde yapılacak sınav için özgün sorular hazırlanmış ve soruların nihai şekli kapalı dönem uygulaması içinde matbaada düzenlenmiştir.

Sınavın yukarıda belirtilen tedbirler ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesinden sonra, cevap kâğıtlarının optik okuyucuda okunması, elde edilen verilerin analizi ve ardından yeniden yapılan bilimsel denetimler sonucunda 300 sorudan 4’ünde bazı hataların var olduğu tespit edilmiş ve bu soruların tüm adaylarca doğru cevaplandığı kabulü ile sınav değerlendirilmiştir.

Öte yandan, bir kısım adaylar tarafından, ÖSYM’ye verilen dilekçeler, açılan dava, gazete ilanı, gösteri ya da basın bildirileri ile kamuoyunun dikkatine taşınmış olan ve hatalı olduğu iddia edilen diğer 5 soru, konularının uzmanı olan çok sayıda akademisyen tarafından tekrar tekrar ele alınmış ve her bir soru için en güncel bilimsel kaynakların referansları yeniden gözden geçirilmiş ve söz konusu soruların iptalini gerektirecek maddi ya da bilimsel bir hata olmadığı tespit edilmiştir. Bu konuda hazırlanmış olan detaylı raporlar ilgili mahkemeye sunulmuştur. Nitekim daha önce de benzer olaylar yaşanmıştır.

10.532 adayın katılmış olduğu bu sınav sonrasında da -her sınavda olduğu gibi- her bir cevap kâğıdı farklı hassasiyetlerde ayarlanmış iki farklı optik okuyucuda okunmuş ve okuma farkı tespit edilen cevap kağıtlarının okuması bir kez daha tekrarlanmıştır. Bu uygulama sayesinde optik okuma hatasız olarak tamamlanmaktadır. ÖSYM tarafından dağıtılan kalemlerin sorunlu olması nedeniyle cevapların silinememesi gibi itirazlar büyük çoğunluk içinde değerlendirildiğinde de bunların münferit ve yersiz çabalar veya adaylara ait bireysel hatalar olduğu görülmüştür.

Tüm ÖSYM personeli ile bilimsel soru hazırlama grubu tarafından sergilenen üstün gayret ve fedakârlık, sınav esnasında emniyet kuvvetlerimizin gösterdiği titiz kontroller, sınav uygulama görevlilerinin yeni kurallara uyumdaki hassasiyetleri sonucunda oluşan sağlıklı sonuçlara rağmen, tüm bu olumlu uygulamaların çıkarlarına zarar verdiği açık olan bazı menfaat grupları, hayatlarının çok kritik bir dönemini yaşayan genç doktorlarımızı gereksiz ve haksız yere heyecana sürüklemekte ve onları ÖSYM karşıtı faaliyetlere sevk etmektedirler.

Hayatlarına kendi gayretleri ile yön vermek isteyen ve büyük çoğunluğu oluşturan uzman doktor adaylarının bu gibi faaliyetler içinde olmadıklarını, tam aksine ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınav güvenliğini iyileştirici tedbirlere olumlu tepki verdiklerini de memnuniyetle gözlemlemekteyiz.

2010-TUS Sonbahar Dönemi adaylarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI
Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar (16.09.2014)

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı ile ilgili asılsız iddialarla Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı mahiyette açık mektup yazan bir grup isim, ÖSYM'yi ağır suçlamalarla töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir.

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir,
ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,
Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır,
ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez.

Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS hazırlık dersanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur dershanenin bu saldırılarını yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin, bu deshaneye bir şekilde bağlı kişileri organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde malum dershane sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin de eski bir tarihte başkasının yerine sınava girdiği tespit edilmiş, ancak başlatılan soruşturma zaman aşımı dolayısıyla akim kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Alıntı:
dahiliyenezareti´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sami Selçukbiricik'ten ÖSYM'ye "ATEŞLE OYNAMAK"
(5 Ekim 2012)

ÖSYM yine ateşle oynuyor.

Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun
için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten...

Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası
olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR.

İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi soru hazırlayacak, sonra güvenli bir
şekilde sınav yapacak, sonra hatalı sorular varsa bunları iptal edecek ve
yerleştirmeleri yapacaklardır.

Eylül 2012 TUS için adam gibi soru hazırlayamadılar, bu açık... Branş
profesörlerinin dahi bilemediği soruları sormak marifet mi? Diyelim ki
sordular: Hatalı soruları neden inceleyip iptal etmiyorlar? Binlerce
insanın itirazlarına, neden tek bir satır dahi açıklama yapmaktan
kaçınıyorlar?

Bunun tek sebebi olacaktır: İTİBAR KAYBI KORKUSU...

Adalet kaybolduğunda; işte asıl o zaman, İTİBAR gerçekten KAYBOLMUŞTUR.

Şimdi herkese, adaletin tesisi için görevler düşmektedir:

1. Sınava giren herkes; ÖSYM'yi mail, faks, tweet... vs. yağmuruna tutmalı,
doyurucu bir açıklama yapmaları istenmelidir.
2. Türk Tabipleri Birliği harekete geçirilmelidir.
3. Siyaset ve bürokrasi de kulisler yapılmalı, olayın farkındalığı siyaset
boyutunda da sağlanmalıdır.
4. Basın harekete geçirilmelidir.
5. Gerekirse gazete ilanları ile olay tüm kamuoyunun dikkatine sunulmalıdır.
6. Herkesin; siyasette ve basında olan yakınları ve tanıdıkları iyi birer
tetikleyici rol oynayabilir, bu tanışıklıklar harekete geçirilmelidir.
7. ÖSYM Başkanı; direk Cumhurbaşkanı'na bağlı olduğu için olayı
Cumhurbaşkanı'na mutlaka iletmek gerekir.
8. Kısa sürede sonuç alınamazsa, acilen yargı yoluna gidilmelidir.

Son Sözümüz ÖSYM yetkililerine:

Ey ÖSYM yetkilileri,

Allahtan korkun. Bir gün, sakladıklarınızın açığa çıkacağını bilmiyor
musunuz? Burası babanızın çiftliği değil ki, komplekslerinizle ve
despotlukla hareket edemezsiniz. Bugüne kadar yaptıklarınızdan hesap
vermemiş olmanız, bundan sonra hesabı toptan vermeyeceğiniz anlamına gelmez.

Aynı despotizmi Aralık 2010 TUS'unda yapmadınız mı? Binlerce kişinin
hakkına - BİLEREK ve İSTEYEREK - girmediniz mi? 1,5 yıl sonra gelen yargı
cevabı hala sizi uyandırmadı mı?

Yarın, yargı bu soruları iptal edip de hatalarınız bir kez daha açığa
çıktığında sokağa nasıl çıkacak, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

Bu ülkenin adil bir ÖSYM'ye daima ihtiyacı var. Lütfen, Allahtan korkun ve
adil olun ki itibarınızın iadesine bir yol açılsın

ATEŞLE OYNAMAK (5 Ekim 2012)ÖSYM yine ateşle oynuyor. Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten… Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR. İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi devamı

http://www.facebook.com/************...92254577460688
Alıntı:
Sami Selçukbiricik'ten ÖSYM'ye "ATEŞLE OYNAMAK"
(5 Ekim 2012)

ÖSYM yine ateşle oynuyor.

Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten...

Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR.

İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi soru hazırlayacak, sonra güvenli bir şekilde sınav yapacak, sonra hatalı sorular varsa bunları iptal edecek ve yerleştirmeleri yapacaklardır.

Eylül 2012 TUS için adam gibi soru hazırlayamadılar, bu açık... Branş profesörlerinin dahi bilemediği soruları sormak marifet mi? Diyelim ki sordular: Hatalı soruları neden inceleyip iptal etmiyorlar? Binlerce insanın itirazlarına, neden tek bir satır dahi açıklama yapmaktan kaçınıyorlar?

Bunun tek sebebi olacaktır: İTİBAR KAYBI KORKUSU...

Adalet kaybolduğunda; işte asıl o zaman, İTİBAR gerçekten KAYBOLMUŞTUR.

Şimdi herkese, adaletin tesisi için görevler düşmektedir:

1. Sınava giren herkes; ÖSYM'yi mail, faks, tweet... vs. yağmuruna tutmalı, doyurucu bir açıklama yapmaları istenmelidir.
2. Türk Tabipleri Birliği harekete geçirilmelidir.
3. Siyaset ve bürokrasi de kulisler yapılmalı, olayın farkındalığı siyaset boyutunda da sağlanmalıdır.
4. Basın harekete geçirilmelidir.
5. Gerekirse gazete ilanları ile olay tüm kamuoyunun dikkatine sunulmalıdır.
6. Herkesin; siyasette ve basında olan yakınları ve tanıdıkları iyi birer tetikleyici rol oynayabilir, bu tanışıklıklar harekete geçirilmelidir.
7. ÖSYM Başkanı; direk Cumhurbaşkanı'na bağlı olduğu için olayı Cumhurbaşkanı'na mutlaka iletmek gerekir.
8. Kısa sürede sonuç alınamazsa, acilen yargı yoluna gidilmelidir.

Son Sözümüz ÖSYM yetkililerine:

Ey ÖSYM yetkilileri,

Allahtan korkun. Bir gün, sakladıklarınızın açığa çıkacağını bilmiyor musunuz? Burası babanızın çiftliği değil ki, komplekslerinizle ve
despotlukla hareket edemezsiniz. Bugüne kadar yaptıklarınızdan hesap vermemiş olmanız, bundan sonra hesabı toptan vermeyeceğiniz anlamına gelmez.

Aynı despotizmi Aralık 2010 TUS'unda yapmadınız mı? Binlerce kişinin hakkına - BİLEREK ve İSTEYEREK - girmediniz mi? 1,5 yıl sonra gelen yargı cevabı hala sizi uyandırmadı mı?

Yarın, yargı bu soruları iptal edip de hatalarınız bir kez daha açığa çıktığında sokağa nasıl çıkacak, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

Bu ülkenin adil bir ÖSYM'ye daima ihtiyacı var. Lütfen, Allahtan korkun ve adil olun ki itibarınızın iadesine bir yol açılsın

ATEŞLE OYNAMAK (5 Ekim 2012)ÖSYM yine ateşle oynuyor. Onlar; bu ülkede, adaletli ve güvenli sınav yapmak için varlar ve bunun için para alıyorlar devletten ve dolayısıyla milletten… Bulundukları mekan ve makamlar; babalarının çiftliği ya da mirası olmadığına göre sorumluluklar bilinciyle adil davranmak ZORUNDALAR. İşleri sınav yapmaksa; önce adam gibi devamı

http://www.facebook.com/************...92254577460688

TARİHLERE DİKKAT DR. RIZA ERÖKSÜZ

2009- 2010-2011-2012

"""aşağıdaki iki yazıyı yazan aynı kişidir.
ve tüm organizasyonların menfaat şebekesinin başıdır.
Bir cerrahi asistanının girmediği sınavla ilgili menfaat kaybı olmayacağına göre aynı nick i kullanan ikinci bir kişi vardır.
Tüm bağlantılar, duyumlar, bilgi sızdırılmaları, telefon trafiği, sınava girmeyen kişilerin, ortaokul ilkokul mezunlarının 25 netim eksik diye ortaya çıkması her yerde yaygaralar organize tabloyu ortaya çıkaracaktır.
İki yıla yakın arayla yazılan bu yazılar aynı kişi tarafından yazılmıştır. Konu, vs kısmı, konsept, hedef, ... lar, her meslekten sonra olanlar kelimesi bile aynıdır.
Sizce bu bir asistan yazısı mı dersane sahibi yazısı mı?

"""

Last edited by Kayıtsız Üye; 11-08-2016 at 09:44.
  Konuyu düzenle/Sil Alıntı ile Cevapla

Alt 07-24-2016, 21:55   #102
Kayıtsız Üye
Guest

24 Temmuz 2016 Pazar 01:06
YÖK, kaç FET֒cüyü ‘kopyadan’ yakaladı?
Cuntanın askeri darbe girişimi, terör örgütü FET֒nün TSK’yı ele geçirmek için yaptığı kirli oyunları da ortaya çıkarmaya başladı.
Ele geçen belgelere ve yapılan incelemelere göre, FETÖ 2000 yılından itibaren orduya subay ve astsubay yetiştiren harp okulu ve askeri lise sınav sorularını önceden öğrenerek TSK’ya sızmış. FET֒nün bu şekilde TSK’ya sızdırdığı 8 bin subaydan bir kısmının yarbay rütbesine ulaştığı kaydedildi.
16 YILDA 8 BİN TERÖR ÜYESİ

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun FET֒ye dair “İzmir’deki askeri casusluk soruşturmasında sahte delil üretildiği” iddiasıyla sürdürdüğü soruşturma ve bu kapsamda ele geçen belgeler ile YÖK’ün yaptığı incelemelerin sonuçları, 15 Temmuz askeri darbe girişimine yönelik ana dava ve delillerden biri olması bekleniyor. Soruşturma kapsamında adı geçen 15’e yakın general ve 50’den fazla üst düzey subayın isimlerin tamamının cuntanın darbe girişimi nedeniyle tutuklanmasına dikkat çeken yetkililer, söz konusu askerlere ilişkin araştırmalarda FET֒nün son 16 yılda 8 bin örgüt üyesini orduya nasıl yerleştirdiği de belirlendi.
Alt 07-25-2016, 06:18   #103
Kayıtsız Üye
Guest

Lütfi ERDOĞAN

Soruların sızdırıldığı 2010 KPSS'de yüksek puan alan zanlılar, darbe şüphelisi bazı askerlerin eşi çıktı. Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM'nin yürüttüğü soruşturmada, darbeci askerlerin kamu kurumları sınavlarına giren eş ve yakınları incelemeye alındı. FETÖ'nün darbe girişiminde gözaltına alınan askerlerden Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez ile Askeri Casusluk soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Binbaşı Recep Zafer'in eşlerinin KPSS şüphelisi olduğu belirlendi.

2010 KPSS sınavında 3 bin 227 kişi soruların tamamını bilmişti. Bunlardan 580 kişinin subay eşi olduğu tespit edildi. Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM tarafından yürütülen soruşturmada, bunların 40'ının darbecilerin eşi veya yakını olduğu ortaya çıktı. Soruşturma 540 aday üzerinde devam ediyor. ÖSYM tarafından 10-11 Temmuz 2010'da yapılan genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alanlarından oluşan KPSS'de soruların çalınmasına ve sınava girenlere dağıtılmasına ilişkin soruşturma kapsamında ilk dava, 230 kişi hakkında 25 Aralık 2015'te açılmıştı.
Alt 07-25-2016, 11:48   #104
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
ÖSYM ve Emniyet son 15 yıldaki tüm sınavlarda 'joker' arayacak!

Emniyet yetkilileri ÖSYM’yle ortak çalışma grubu oluşturacak

ÖSYM’nin sınavlarına sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girmesini sağlayan çeteye yönelik 7 ilde düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında son 15 yılda ÖSYM’nin sınavlarına giren tüm adayların verileri taranacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) yapılan sınavlara sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girmesini sağlayan ve temmuz ayında tespit edilen suç örgütüne yönelik İzmir, İstanbul, Ankara, Van, Hakkari, Kütahya ve Diyarbakır'da operasyon yapıldı.

Operasyonda, ''joker'' diye tabir edilen ve başkalarının yerine sınavlara giren 9 kişi ile bu işi organize ettikleri iddia edilen 10 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan birçoğunun çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görev yaptığı belirlendi.

Suç örgütünün lideri olduğu iddiasıyla cuma günü İstanbul'da gözaltına alınan M.K.Ö'nun çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandığı bildirildi.

Zanlılardan bazılarının PKK lehine çeşitli gösteri ve yürüyüşlere katıldığı gerekçesiyle emniyette kayıtlarının bulunduğu iddia edildi.

Temmuz 2012'de 8 ilde KCK’yla bağlantılı operasyonda 34 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 19'u tutuklanmıştı.

Son 15 yıldaki tüm sınavlar taranacak

Bu arada, soruşturma kapsamında polis ekipleri ve ÖSYM’yle ortak çalışma grubu oluşturacak.

Soruşturma kapsamında ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılan tüm adayların verileri, özel bir bilgisayar programında taranarak son 15 yılda yapılan sınavlarda sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girip girmediği kontrol edilecek.

Dinçer: Çürük elmalar için tavrımızı koyarız

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, konuyla ilgili gazetecilerin sorusu üzerine “Bunun hesabını hep beraber sormalıyız. Bu tip çürük elmalar varsa şayet, bu ve benzeri operasyonlar, hem hükümetimizin hem de eğitim sisteminin konuya tavrını ortaya koyar'' diye konuştu
tekrar aramalı
Alt 07-26-2016, 18:47   #105
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
arandığını sanmıyorum.. adam mecliste sormuş zaten

ınava girecek adaylar:
dönemin ÖSYM Başkanı Sayın Prof.Dr. Ali Demir
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Pekşen
dönemin ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Öztemel
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ensar Gül
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Ömer Demir
dönemin ÖSYM Yönetim Kurulu Üyesi MEB temsilcisi Hüseyin Çalık
dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Petek Aşkar
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr.Cengiz Erol
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu
dönemin ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Reşat Kasap
" emanetiniz emanetimizdir" ali demir
konumunuzla ilgili aşağıda gördüğünüz açık uçlu soruları 30 dakika içinde klasik metodla cevaplayıp cevap kağıdını buraya bırakınız.

Eylül-2014’de yapılmış olan Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrasında bazı medya organlarına da yansıyan haber ve iddialarla ilgili olarak;

SORU 1. 14.09.2014 tarihinde yapılan TUS ve DUS (Dişte Uzmanlık Sınavı)’a giren bir grup Doktor ve Diş Hekimi adına Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakana hitaben yazılan ve adeta ÖSYM Başkanlığını şikâyet ederek zan altında bırakan Basın Duyurusundan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda şimdiye kadar Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ve kimler hakkında ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?

SORU 2. Anılan Basın Duyurusuna cevaben, ÖSYM Başkanlığının 16.09.2014 tarihli ve “Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar” başlıklı Basın açıklamasında yer alan “Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS Hazırlık Dershanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir.” ibaresiyle kastedilen dershane hangisidir? Bu dershanenin kurucuları, yöneticileri ya da sahipleri kimlerdir?

SORU 3. Anılan dershanenin ticari sermayesinin tükendiği kanaatine nasıl varılmıştır? Anılan dershanenin sahibi olduğu ya da ilişkisi bulunduğu sosyal medya siteleri ya da platformları kimlere aittir ve aralarında ne tür ilişkiler söz konusudur?

SORU 4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında “başkasının yerine sınava girdiği” tespit edilen dershane sahibi kimdir?

SORU 5. Anılan dershane sahibi hakkında başlatılan soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle akim kaldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise söz konusu soruşturma; ne zaman, hangi gerekçelerle ve kimler tarafından başlatılmıştır? Soruşturmanın zaman aşımı nedeniyle sonuçsuz kalmasında kimlerin ihmali ya da baskısı olmuştur?

SORU 6. Anılan soruşturmanın sonuçsuz kalmasına yol açan sorumlular kimlerdir? Bu sorumlular hakkında Bakanlığınızca nasıl bir işlem yapılmış ya da yapılmaktadır?

SORU 7. Anılan konuya ilişkin Bakanlığınız görüşü nasıldır?

SORU 8. Anılan dersane yöneticilerini makamınızda, ÖSYM'de, randevulu randevusuz kabul ettiniz mi? Anılan dersane yöneticilerinin evine ve şirketine gittiniz mi, başka bir mekanda birlikte oldunuz mu? Olduysanız neden?

SORU 9. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK nezninde Yürütme kurulu üyeleri ve başkanvekilleri dahil bir çok kişi ile görüşüp baskı yaptığını ifade etmektedir. Size böyle bir baskı yapıldı mı?

SORU 10. Anılan dersane yöneticileri ve forumları ÖSYM ve YÖK'ün anılan dersaneyi muhatap aldığını bunun nedeninin maddi güçleri olduğunu ifade etmektedir. Siz hiç anılan dersaneyi muhatap aldınız mı?

SORU 11. Anılan dersane ile maddi-manevi bir ilişkiniz oldu mu?

Soru 12: Savcı Yücel ERKMAN mesela sorsa KPSS'deki kopya soruşturması kapsamında ÖSYM çalışanlarının bilgisayarını inceleyen bilirkişi, 2010'da yapılan ve yaklaşık 6 milyon adayın katıldığı 38 ayrı sınavda daha soruların önceden sızdırıldığını belirledi. Bu konudaki bilginiz nedir?

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar (16.09.2014)

BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı ile ilgili asılsız iddialarla Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı mahiyette açık mektup yazan bir grup isim, ÖSYM'yi ağır suçlamalarla töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir.

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir,
ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,
Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır,
ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez.

Söz konusu ilan, ticari malzemesi giderek tükenen bir TUS hazırlık dersanesinin organizasyonu olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur dershanenin bu saldırılarını yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin, bu deshaneye bir şekilde bağlı kişileri organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde malum dershane sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin de eski bir tarihte başkasının yerine sınava girdiği tespit edilmiş, ancak başlatılan soruşturma zaman aşımı dolayısıyla akim kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Last edited by Kayıtsız Üye; 10-10-2016 at 20:17.
Alt 07-27-2016, 08:40   #106
Kayıtsız Üye
Guest

FETÖ'cü askerlerin ihanet girişiminde kilit rol oynayan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın itirafçı Başyaveri Levent Türkkan'ın ifadesi, askeri sınav soruşturmasını derinleştirdi. Türkkan'ın, "Fethullah Gülen Cemaati ile ortaokul döneminde tanıştım. 1989 yılında Işıklar Askeri Lisesi'nin sınavlarına girdim. Abiler bana sınav olmadan önceki gece yarısı getirip soruları verdiler. Şıkların üzerine cevaplar işaretlenmişti" şeklindeki ifadesi üzerine savcılık harekete geçti. Binlerce gencin hakkının gasp edildiği 2010 KPSS ile ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Yücel Erkman, daha önce başlattığı askeri lise sınavı soruşturmasını genişletti.

AYRINTILI İSTATİSTİK İSTENDİ

Devletin bütün kurumlarına sızan FETÖ'nün bugünkü darbe girişiminin temellerini 1980'den itibaren atmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Bunu dikkate alan savcı Erkman, 1980 ile 2016 yılları arasında yapılan tüm askeri sınavları incelemeyi kararlaştırdı. Erkman tarafından ÖSYM'ye gönderilen yazıda, FETÖ'nün Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları ile Gülhane Askeri Tıp Fakültesi ve Bando Astsubay Okuluna öğrenci seçmek için yapılan askeri lise sınavlarının sorularının önceden ele geçirildiği belirtildi. 1980 ile 2016 yılları arasında yapılan askeri lise sınavlarını kazananlarının tam listesinin gönderilmesi talep edildi. Bununla beraber, Matematik, Türkçe, Fen ve Sosyal Bilgilerden adaylara yöneltilen soruların test ortalaması, test ortalama güçlüğü, sınava giren aday sayısı, sınavdaki ortanca zorluk, testte tamamına doğru cevap veren aday sayısı, 1, 2 ve 3 yanlış yapan aday sayısının istatistiki olarak yıllara ve her bir teste göre ayrı ayrı çıkarılması, testlerden herhangi birini tamamen doğru cevaplayan adayların listesinin Başsavcılığımıza gönderilmesi istendi.

Osman Özgan
Alt 07-27-2016, 16:24   #107
Kayıtsız Üye
Guest

15 Temmuz darbesi 2010'da planlandı
2010 KPSS sorularını çalan Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle bağlantısı belgelendi. 2010 KPSS sınavında soru çalan ve tam puan alan 230 subay eşinden 40'ının kocası (subay) darbe kalkışmasına katıldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Paylaş
Tweetle
Paylaş
Gönder
Yazdır
A A
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaldığı otelde şehid edilmek isteniyor.

Başbakan Binali Yıldırım'ın yolda aracına silah çekiliyor.

Meclis bombalanıyor.

Darbeye karşı direnmek için sokaklara, hava limanlarına ve köprülere çıkan vatandaşların üzerine bomba yağıyor, tankların önüne geçenler keskin nişancılar tarafından katlediliyor.

Herkes şunu soruyor:

15 Temmuz darbe girişimi ne zaman planlandı?

Darbenin planlandığı tarih 2010 yılıdır.

Gülen ve çetesi düğmeye 2010 yılında basmıştır.

2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) açıktan soru çalmıştır.

12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandumla FETÖ'nün militanları yüksek yargıya yerleşmiştir.

Gülen'in, bu referandum hakkında, "İmkân olsa mezardakileri bile kaldırarak referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım. Ben zannediyorum kalkarlar da." dediğini unutmayalım.

Ve en önemlisi..

Necdet Özel, 4 Ağustos 2010 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığına atanmıştır.

1 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleşecek olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay emekliliklerini istemiş ve ardından Necdet Özel Genelkurmay Başkanı olmuştur.

Necdet Özel'in danışman ekibi çok iyi araştırılmalıdır.

Ergenekon, Balyoz ve İzmir Askeri Casusluk davasına temel teşkil eden tahrif edilmiş bilgi ve belgeler Necdet Özel'in danışman ekibi tarafından gazetecilere taşınmıştır.

Sabiha Gökçen Havalimanı, bu belge alış-verişine şahittir.

Tahrif edilmiş belgelerin manşetlere çekilmesinin ardından paralel çetenin yargı ve polis ayağı harekete geçmiş, birçok general, amiral ve muvazzaf asker tutuklanmıştır.

Necdet Özel, darbe girişiminin ardından, "Ben şahsım adına Yüce Türk milletinden özür diliyorum. TSK'nın içinden böyle hainler çıktı. Yüce Türk milleti kusura bakmasın." açıklamasında bulunmuştur.

Özür dilemek yetmez.

TSK'nın terfi ve tayin sistemini kumpas davalarla alt-üst edenler tek tek hesap vermelidir.

Darbe girişime katılan 140 general ve amiral tutuklanmıştır.

Somut örnek verelim.

2010 KPSS sınavında tam puan alan 230 subay eşinden 40'ının kocası (subay) 15 Temmuz darbe girişimine aktif olarak katıldığı gerekçesiyle tutuklandı.

40 darbeci muvazzaf subay Beştepe Külliyesi ve Meclis'i bombalamakla suçlanıyor.

Çalınan sorular subay eşine gidiyor ve devlet kademesinde yükseliyor.

Muvazzaf subay da, ülkesinin Cumhurbaşkanı'nı öldürmek istiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen askerler arasında bulunan, üzerinde Erdoğan'a ve hükümete yönelik bedduanın da yer aldığı ve yaralı ele geçirilen Deniz Yüzbaşı Haldun Gülmez'in eşi Kübra Gülmez de 2010 soruşturmasının şüphelileri arasında.

Unutmayalım.

2010 yılında da Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefti.

2010 KPSS birincisi Gamze Tembel Eser, 4 defa sınava girdi başarılı olamadı.

FEM Akademiye gittikten sonra 2010 KPSS birincisi oldu.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan İstanbul'a geldiğinde yediği yemeklerin incelemesini yapan İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğünde gıda mühendisi olarak çalıştı!

Gamze Tembel Eser'in babası Şerif Ali Tembel, kızının 9 yaşından beri Fetullah Gülen Cemaati'nde bulunduğunu, damadı Köksal Eser'in de Gülen Cemaati'nin abilerinden olduğunu hatırlatarak, "Kızım KPSS Türkiye birincisi olduktan sonra Florya'da bulunan laboratuvarda çalışması için yönlendirme yapıldı ve 'Florya çalışmak için iyi' dediler." ifadelerini kullandı.

Meclis'i bombalayan ve halkını katleden paralel çete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı zehirlemek istemez mi?

Fetullah Gülen ve çetesi başarılı olamadı.

Hiçbir zaman da başarılı olamayacak.
Alt 07-27-2016, 21:32   #108
Kayıtsız Üye
Guest

Alıntı:
Daire tarafından, hakkında açığa alma kararı verilen hakim ve savcıların isimleri şöyle:
"Mehmet Temel (hakim), İlhami Akbaba (cumhuriyet savcısı) , Mustafa Özdemir (hakim), Yalçın Şahin (hakim), Burhan Aycan (hakim), Mehmet Karaduman (cumhuriyet savcısı) Fatih Gündüz (hakim), Levent Varol (hakim), Tuncay Demir (cumhuriyet savcısı) İlhan Öztürk (cumhuriyet savcısı) Tuğba Demir (hakim), Tahir Murat Akkan, Hamiyet Akdağ (hakim), Songül Taşdemir (cumhuriyet savcısı), Fatih Şahin (hakim), Büşra Topuz Çalışkan (hakim), İlyas Şahin (cumhuriyet savcısı) Namık Yılmaz (cumhuriyet savcısı) Ahmet Cemal Gürgen (cumhuriyet savcısı) İsmail Kantar (cumhuriyet savcısı) Said Serhan Hançerkıran (cumhuriyet savcısı) , Burhan Binici (hakim), Bülent Yılmaz (hakim), Ayhan Kula (hakim), Necdet Arslan (hakim), Fatih Önder (hakim), Havva Gürgen (hakim), Süleyman Ersöz (emekli) Yüksel Aytekin (cumhuriyet savcısı) Cihat Köksal (cumhuriyet savcısı) Osman Bekci (cumhuriyet savcısı) Ebru Bekci (hakim), Davut Taşcı (hakim), Serkan Akarsu (cumhuriyet savcısı) Muhammed Salih Gürakar (cumhuriyet savcısı) Eda Gürakar (hakim), Fatih Kurtbecer (hakim), Ali Selim Genç (cumhuriyet savcısı) Güliz Özelçi Genç (hakim), Berna Altay Yiğitel (hakim), Hikmet Bulut (hakim), Veli Dökme (cumhuriyet savcısı) Talip Demircan (hakim), Dursun Karaköse (hakim), Hasan Ercan (hakim), Halit İnciroğlu (hakim), Hakkı Hakan Alanur (hakim), Özgür Yıldız (hakim), Mehmet Özcan (hakim), Vedat Dalda (hakim), Bayram Kara (hakim), Erol Deli (cumhuriyet savcısı) İbrahim of (cumhuriyet savcısı) Emine Serin Of (hakim), Erdoğan Saraç (hakim), Rana Topcu (hakim), Taner Usta (cumhuriyet savcısı) Nuh Uzun (cumhuriyet savcısı) Musa Alperen (cumhuriyet savcısı) Ayşegül Alperen (hakim), Mehmet Emin Akdoğan (cumhuriyet savcısı) Rıdvan Yüksel (cumhuriyet savcısı) Nergiz Yüksel (hakim), Dilek Kundakcı Akdoğan (hakim), İsmail Sarı (hakim), Suat Erhan Dayıoğlu (cumhuriyet savcısı) Pelin dayıoğlu (hakim), Ömer Çıtak (cumhuriyet savcısı) Mehmet Kıran (cumhuriyet savcısı) Nurettin Canata (cumhuriyet savcısı) Erhan Ünlü (cumhuriyet savcısı) İsmail Işık (cumhuriyet savcısı) Hakan Sakmak (cumhuriyet savcısı) İsmail Göktürk (cumhuriyet savcısı) Ekrem Dinçer (cumhuriyet savcısı) Hakan Atasoy (cumhuriyet savcısı) Ali Görel (cumhuriyet savcısı) Hüseyin Kaplan (cumhuriyet savcısı) Esat Faruk Benli (cumhuriyet savcısı) Mustafa Köylü (cumhuriyet savcısı) Nevzat Arslan (cumhuriyet savcısı) Ahmet Demiryürek (cumhuriyet savcısı) Ümit Zafer Çolak (cumhuriyet savcısı) Ayhan Bedirhan (cumhuriyet savcısı) Mehmet Kıran (cumhuriyet savcısı) Mehmet Murat Dalkuş (cumhuriyet savcısı) Mehmet Ali Uysal (cumhuriyet savcısı) Yılmaz Kıstı (cumhuriyet savcısı) Mehmet Ali Şelli (cumhuriyet başsavcısı) Ali Yalçın (cumhuriyet savcısı) Orhan Irmak (cumhuriyet savcısı) Şükrü Durmuş (cumhuriyet savcısı) Ümit Özkan (cumhuriyet savcısı) Mehmet Bahadır (cumhuriyet savcısı) Süleyman Saral (cumhuriyet savcısı) Durmuş Yiğit (cumhuriyet savcısı) Mehmet Akçakoca (cumhuriyet savcısı) Ayşenur Arıcan (cumhuriyet savcısı) Mehmet Sami Çağlayan (cumhuriyet savcısı) Hatice Tomaş Endes (hakim), Ayşe Durmuş (hakim), Ayşe Bolaç Yalçın (hakim), İsmail Sezgin (hakim), Hakan Dede (hakim), Okan Akar (hakim), Doğan Demirci (hakim), Fatih Mehmet Tosuner (hakim), Yavuz Arıcan (hakim), Hadice Köylü (hakim), Esat Özdem (hakim), Mehmet Erkan Pınar (hakim), Erdinç Çivi (hakim), Muharrem Endes (hakim), Ercan Özkan (hakim), Yusuf Bayram (hakim), Savaş Çelik (hakim), Ayten Çeken (hakim), Önal Aydın (hakim), Arzu Özkan (hakim), Hasan Ünal (hakim), Esra Seden Çivi (hakim), Neslihan Serpil Bahadır (hakim), Emine Akçakoca (hakim), Mehmet Sarı (hakim), İsmail Kurt (hakim), Zahide Pınar (hakim), Mahmut Köse (hakim), Nurullah Çınar (hakim), Hadi Çağdır (hakim), Mehmet Hamzaçebi (hakim), Metin Özçelik (hakim), Mustafa Başer (hakim), Mustafa Boz (hakim), Osman Kaya (hakim), Mehmet Erdoğan (hakim), Muzaffer İren (hakim), Eşref Aksu (hakim), Özden Gençler Ünal (hakim), Yasin Gürbüz (hakim), Hakan Bilgin (cumhuriyet savcısı) Aslı Caymaz Bilgin (hakim), Onur Büyükhatipoğlu (cumhuriyet savcısı) Mehmet Hakkı Gürpınar (cumhuriyet savcısı) Abdulkadir Gültekin (yargıtay tetkik hakimi), Hüseyin Günay (yargıtay tetkik hakimi) Ramazan Boztepe (yargıtay tetkik hakimi), Burak Keloğlu (yargıtay tetkik hakimi) , Ayşen Büyükhatipoğlu (yargıtay tetkik hakimi), Ahmet Ata Uzuner, Salih Yıldırım, Osman Çalışkan, Taner Atalay, Bahattin Yurt, Ümit Ocak, Ömer Kaan Varlıakman (hakim), Bayram Yakar (cumhuriyet savcısı) Selim Köklen (hakim), Havva Yakar (hakim), Zübeyr Tecelli Akbulut (cumhuriyet savcısı), Uğur Karadeniz (cumhuriyet savcısı), Gülçiçek Karadeniz (hakim), Özkan Barut (cumhuriyet savcısı) Halime Barut (hakim), Adnan Kara (cumhuriyet savcısı) Miyase Özkan Kara (hakim), Sevgi Küçükince (hakim), Alptekin Küçükince (hakim), Şerif Gediz (cumhuriyet savcısı) Fatih Özyurt (hakim), Sadullah Ovacıklı (cumhuriyet savcısı) Murat Beder (hakim), Muammer Çetin (hakim), İsmail Yılmaz (hakim), Ayşe Esra Çetin (hakim), Hatice Korkmaz (hakim), Yılmaz Açıkgöz (cumhuriyet savcısı) Mahmut Baltacıoğlu (hakim), Özcan Bozkurt (hakim), Reyhan Uslu (hakim), Mehmet Sel (cumhuriyet savcısı), Mevlüt Ceylan (cumhuriyet savcısı) Hatice Ceylan (hakim), Fuat Saatçıoğlu (cumhuriyet savcısı), Demet Saatçıoğlu (hakim), İbrahim Ethem Kuriş (cumhuriyet savcısı), Birol Çengil (cumhuriyet savcısı) Avni Arslan (cumhuriyet savcısı) Faruk Geyik (cumhuriyet savcısı), Mustafa Onuk (cumhuriyet savcısı) Celalettin Karanfil (cumhuriyet savcısı), Ahmet Erdik (cumhuriyet savcısı) , Zafer Yıldız (cumhuriyet savcısı), Türker İkibaş (cumhuriyet savcısı), Agah Oktay Kamış (cumhuriyet savcısı), Fatma Türkan Kamış (hakim), Asil Aydın (hakim), Ayça Beyza İkibaş (hakim), Muhsin Durmaz (hakim), Şamil Sevinç (hakim), Mecit Özgül (hakim), Remzi Gemici (hakim), Şahinder Gündüz (hakim), Muhammet Öz (hakim), Metin Kukul (hakim), İsa Çelik (hakim), Sefa Şişman (hakim), Yalçın Karataş (hakim), Osman Kandemir (hakim), Servet Sağlam (hakim), Mustafa Gürbüz (hakim), Burhan Alıcı (hakim), Mustafa Keçeli (hakim), İlyas Develi (hakim), Arif Gümüşsoy (hakim), Nazım Kara (hakim), Yusuf Babayiğit (hakim), Fatma Balık (hakim), Fatma Babayiğit (hakim), İbrahim Okur (hakim), İbrahim Halil Şua (hakim), Filiz Çelik Karanfil (hakim), Zafer yenitepe (hakim), Adnan Akın (hakim), Kerim Kırım (hakim), Neslihan Ekinci (hakim), Hatice Kara (hakim), Nadir Özsoy (hakim), Dilek Çakıroğlu Şua (hakim), Hüseyin Ekinci (hakim), Mehmet Sedat Erbaş (cumhuriyet savcısı), Ali Öztürk (cumhuriyet savcısı) Cemil Uzun (hakim), Dilek Öztürk (hakim), Nazir Kuş (cumhuriyet savcısı) Nihal Kuş (hakim), Kadim Kabaktepe (cumhuriyet savcısı) Buket Kabaktepe (hakim), Atilla Öntaş (cumhuriyet savcısı) Tevfik Gül (cumhuriyet savcısı) Alev Gül (hakim), Fuat Urman (cumhuriyet savcısı) Halil Şener (cumhuriyet savcısı) Huriye Afşar Şener (hakim), Deniz Karacabey Urman (hakim), Murat Şahin (cumhuriyet savcısı), Beyzanur Şahin (hakim), Abdülkerim Ziya Söyler (hakim), Gürhan Haskırış (hakim), Şeyma Ayça Alp (hakim), Metin Çelik (cumhuriyet savcısı), Muhammed Talha Alkan (cumhuriyet savcısı), Lutfi Güner (Yargıtay tetkik hakimi), Recep Benli (yargıtay tetkik hakimi), Hafize Benli (Yargıtay tetkik hakimi), Coşkun Halitoğlu (yargıtay tetkik hakimi), Mesut Kanat (yargıtay tetkik hakimi), Abdulkadir Erol, Hüseyin Denizhan, Lokman Doğan, Kadir Bakırcı (cumhuriyet savcısı), Sinan Taşkın (cumhuriyet savcısı), Uğur Hadimli (cumhuriyet savcısı), Ender Karadeniz (cumhuriyet savcısı), Mehmet Bayram (cumhuriyet savcısı), Yalçın Şahinkaya (cumhuriyet savcısı), Muharrem Barut (hakim), Nazan Esma Sonak (hakim), Mustafa Taşkın (hakim), Mehmet Ayan (hakim), Mustafa Mutlu (hakim), Bekir Erin (hakim), Yalçın Cebiş (hakim), Gültekin İpteş (hakim), Atilla Metehan (hakim), Mustafa Kayın (hakim), Ali Akın (ağır ceza mahkemesi başkanı), Cengiz Tanrıkulu, Turan Sarı (cumhuriyet savcısı), Dilek Sarı (hakim), Serdar Yılmaz (cumhuriyet savcısı) Ömer Oğuzhan Acar (cumhuriyet savcısı), İbrahim Emre İlhan (cumhuriyet savcısı), Ahmet Sakman (cumhuriyet savcısı) Engin Durnagöl (cumhuriyet savcısı) Murat Keskin (cumhuriyet savcısı) Nuri Karakuş (cumhuriyet savcısı) İbrahim Keskin (hakim), Şaban Güven (hakim), Selim Var (hakim), Erdal Kılıç (hakim), Mümin Şen (hakim), Selim Uzun (cumhuriyet savcısı) Murat Taşlıtepe (hakim), Ersin Turan (hakim), Nuri Şahin (hakim), Fatma Zehra Tunca (hakim), Mustafa Değirmenci (hakim), Osman Altun (yargıtay tetkik hakimi), Rıfat Sarı (yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Karakoç (hakim), Hasan Bülbül (hakim), Melek Turgut (hakim), Turan Turgut (hakim), Hüseyin Eroğlu (cumhuriyet savcısı), Cihan Dilber (cumhuriyet savcısı), Ayşegül Dilber (hakim), Mehmet İlhan (cumhuriyet savcısı), Bilgin Öztürk (hakim), İsmail Çolak (cumhuriyet savcısı), Kevser Çolak (hakim), Oğuz Yurtkulu (cumhuriyet savcısı), Ömer Faruk Özatay (hakim), Özlem Ercan (hakim), İdris Güllüce (cumhuriyet savcısı), Cihat Köse (hakim), Subay Özdemir (hakim), Fatih Arslan (cumhuriyet savcısı), Mehmet Çolak (cumhuriyet savcısı), Burak Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Gülbeyaz Çolak (hakim), Nezaket Arslan (hakim), Sinan Kırtepe (cumhuriyet savcısı), Rifat Hançerkıran (hakim), Gönül Kırtepe (hakim), Ali Bayram (cumhuriyet savcısı), Ömer Faruk Aydın (cumhuriyet savcısı), Serkan Yıldız (cumhuriyet savcısı), Engin Keskin (cumhuriyet savcısı), Yasemin Keskin (hakim), Ayfer Yıldız (hakim), Harun Ayluçtarhan (hakim), Gökmen Avcı (hakim), Özgür Bozkurt (cumhuriyet başsavcısı), Mehmet Kaygın (cumhuriyet savcısı), Doğan Şahin (cumhuriyet savcısı), Yavuz Temizel (cumhuriyet savcısı), Talat Akbaş (cumhuriyet savcısı), Muhammet Emre Ejder (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Alaybay (cumhuriyet savcısı), Cemalettin Uçar (cumhuriyet savcısı), Tayar Ögmen (cumhuriyet savcısı), Hakan Ceran (cumhuriyet savcısı), Yusuf Solmaz Balo (hakim), Mustafa Şahin (hakim), Gülsemin Akçin Temizel (hakim), Mahmut Cevizlikoyak (hakim), Ahmet Maden (hakim), Ahmet Yıldızeli (hakim), İsmail Hakkı Eröz (hakim), Yahya Kesim (hakim), Süleyman Yaşar (hakim), Lütfiye Kaygın (hakim), Nihat Topal (hakim), İrfan Yıldız (hakim), Bülent Kınay (hakim), Emin Rusum (hakim), Aybala Ülkü Ulusoy (cumhuriyet savcısı), Sinan Ulusoy (hakim), Cuma Özelce (cumhuriyet savcısı), Süleyman İnce Esra Balcı (hakim), Yunus Aras (cumhuriyet savcısı), Sungur Alp Toptaş (cumhuriyet savcısı), Nimet Aras (hakim), Damla Zenginer (hakim), Erdem Menteşe (hakim), Büşra Menteşe (hakim), Murat Ayçiçek (hakim), Hasan Önüt (yargıtay tetkik hakimi), Uğur Aydın (cumhuriyet savcısı), Serap Aydın (hakim), İzzet Arslan (cumhuriyet savcısı), Hacı Duman (cumhuriyet savcısı), Faruk Özalp (cumhuriyet savcısı), Tuba Özalp (hakim), Ahmet Arif Koçak (hakim), İlyas Pehlivan (hakim), Mustafa Başdaş (hakim), Gülşah Başdaş (hakim), Hasan Şahin (cumhuriyet savcısı), İrfan Saz (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Ayanoğlu (cumhuriyet savcısı), Timur Demir (hakim), Hasan Hüseyin Gürses (hakim), Süleyman Bozoğlu (hakim), Abdullah Bulgen, Mustafa Karatay, Yakup Akıncı (hakim), İhsan Özsoy (cumhuriyet savcısı), Mehtap Akın (cumhuriyet savcısı), Murat Demirtaş (hakim), Adem Özmen (hakim), Mutlu Tankişi (hakim), Ersin Kuşku (cumhuriyet savcısı), Özcan Öztürk (hakim), Ali Haydar (cumhuriyet savcısı), Necip Doğan (cumhuriyet savcısı), Mustafa Ateş (cumhuriyet savcısı), Ömer Çağlıyan (cumhuriyet savcısı), Süreyya Saygın (hakim), Yaşar Akyıldız (hakim), Zeynep Ateş (hakim), Murat Karakaya (hakim), Mert Elibol (yargıtay tetkik hakimi), Hasan Güngörmüş (yargıtay tetkik hakimi), Şerife Seda Çoban Kalın (cumhuriyet savcısı), Ali Alper Kalın (hakim), Hakan Bektaş (hakim), Fatma Bahar Özkan (hakim), Cengiz Dağdeviren (cumhuriyet savcısı), Bünyamin Yıldırım (cumhuriyet savcısı), Hasan Candan (cumhuriyet savcısı), Ali Güngör (cumhuriyet savcısı), Sedat Çeliktaş (hakim), Önder Topal (hakim), Adem Yazıcı (cumhuriyet savcısı), Zehra Hatice Yazıcı (hakim), Reyyan Eryiğit Tangal (cumhuriyet savcısı), Murat Tangal (hakim), Hasan Özdemir (cumhuriyet savcısı), Nazan Özdemir (hakim), Yusuf Temel (cumhuriyet savcısı), Sultani Temel (hakim), Duran Solak (hakim), Emrah Ünal (cumhuriyet savcısı), Celal Nefes (cumhuriyet savcısı), Rasim İsa Bilgen (cumhuriyet savcısı), İrfan Demirel (cumhuriyet savcısı), Mehmet Velican (cumhuriyet savcısı), Mehmet Yaman (cumhuriyet savcısı), Erdem Dalkılıç (cumhuriyet savcısı), Yakup Navruz (cumhuriyet savcısı), Bedrettin İnalhan (cumhuriyet savcısı), Aygül Gözütok İnalhan (hakim), Ruhi Koyuncu (hakim), Hüsnü Çalmuk (hakim), Oğuzhan Kılıç (hakim), Ercan Adalı (hakim), Handan Durmuş (hakim), Mesut Erbaş (hakim), Mehmet Necati Orat (hakim), Durmuş Ali Genç (hakim), Pınar Kabaoğlu Kılıç (hakim), Mustafa Babayiğit (hakim), Ali Efendi Peksak (hakim), Banuhan Dalkılıç (hakim), Noyan Çelik (cumhuriyet savcısı), Seyfullah Çakmak (yargıtay tetkik hakimi), Bahadır Kılınç (cumhuriyet savcısı), Ramazan Saban (cumhuriyet savcısı), Bekir Küçük (cumhuriyet savcısı), Tuncay Çoban (cumhuriyet savcısı), Erkan Kalkan (cumhuriyet savcısı), Recep Altun (cumhuriyet savcısı), Mustafa Efe (cumhuriyet savcısı), Mesut Arkuntaş (cumhuriyet savcısı), Eren Şenli (cumhuriyet savcısı), Salih Özden (hakim), Nadir Serbest (hakim), Ömer Adil Küçük (hakim), Murat Kollar (hakim), Lokman Özkan (hakim), Behçet Aşılar (hakim), Hayrettin Kısa (hakim), Fikri Karakaya (hakim), Kazım Uslu (hakim), Cebrail Cem Alıcı (hakim), Ali Akpınar (hakim), Suna Yeşil Küçük (hakim), Gökhan Alkan (hakim), Mustafa Egemen (cumhuriyet savcısı), Mesut Üzümcü (cumhuriyet savcısı), Cumhur Koç (cumhuriyet savcısı), Mesut Şahin (hakim), Derya Akçimen Yücetürk (hakim), İbrahim Karaalp (hakim), Aykut Toklu (hakim), Salih Bindal (hakim), Abdullah Dertli (hakim), Kenan Yiğit (cumhuriyet savcısı), Çetin Küçet (cumhuriyet savcısı), Ahmet Karaköse (hakim), Hasibe Başaran (hakim), Dilek Karaköse (hakim), Ercan Şafak (cumhuriyet savcısı), Neyzen Özcan (cumhuriyet savcısı), Turhan Turunç (cumhuriyet savcısı), Mecit Gürsoy (cumhuriyet savcısı), Şeref Gürkan (cumhuriyet savcısı), Ayhan Önder (cumhuriyet savcısı), Özcan Özbey (cumhuriyet savcısı), Salih Baş (cumhuriyet savcısı), Hayati Yelesdağ (cumhuriyet savcısı), Ramazan Esen (cumhuriyet savcısı), Mehmet Ali Canavcı (cumhuriyet savcısı)."

"Fatih Yol (cumhuriyet savcısı), Hünkar Aslan (hakim), Salih Turgut (cumhuriyet savcısı), Aydın Çevik (cumhuriyet savcısı), Akif Özgün (cumhuriyet savcısı), Kemalettin Erel (cumhuriyet savcısı), İlker Çetin (cumhuriyet savcısı), Mustafa Özmen (cumhuriyet savcısı), Mehmet Karademir (cumhuriyet savcısı), Mutlu Aygün (hakim), Sezgin Güverçin (hakim), Ömer Diken (hakim), Serap Aygün (hakim), Halil İbrahim Kayı (hakim), Nebahat Baysal Gül (hakim), Ahmet Okumuş (hakim), Mehmet Çetin (cumhuriyet savcısı), Merve Ayşe Çetin (hakim), Emine Özdemir Şeker (hakim), Fevzi Alkan (cumhuriyet savcısı), Selim Şamil Kaynak (hakim), Bircan Cihangiroğlu (cumhuriyet savcısı), Burç Berkan Alp (cumhuriyet savcısı), İlbay Alp (hakim), Cemil Tuğtekin (cumhuriyet savcısı), Gökhan Kurt (hakim), Nurullah Bilge (hakim), Yunus Baki (cumhuriyet savcısı), Abdulbaki Doğan (cumhuriyet savcısı), Şeref Kaya (cumhuriyet savcısı), Doç. Dr. Bahadır Yakut (cumhuriyet savcısı), Dr. Fazlı Doğan (cumhuriyet savcısı), Bülent Albayrak (cumhuriyet savcısı), Gürsel Orer (cumhuriyet savcısı), Bekir Duran (cumhuriyet savcısı), Mahmut Pekdemir (cumhuriyet savcısı), Abdulkadir Karaarslan (cumhuriyet savcısı), Hasan Koçlar (cumhuriyet savcısı), Ceyhun Fayık Öter (hakim), Belma Kayran (hakim), Aytekin Özanlı (hakim), Serdar Çimen (hakim), Müjgan Coşar Duran (hakim), Atilla Pınar (hakim), Abdurrahman Çiçek (hakim), Serpil Telli (hakim), Bekir Tuğrul Telli (hakim), Halil İbrahim Dağcı (Yargıtay tetkik hakimi), Nuri Adikti (hakim), Mehmet Akif Aydın (cumhuriyet savcısı), Sinan Güven (hakim), İbrahim Ethem Tatar (cumhuriyet savcısı), Ramazan Akyol (hakim), Mithat Akgün (hakim), Kemal Subaşı (hakim), Bilal Açıkgöz (cumhuriyet savcısı), Ebru Açıkgöz (hakim), Uğur Canpolat (hakim), Mehmet Erol (Yargıtay cumhuriyet savcısı), Filiz Budak (Yargıtay tetkik hakimi), Arif Kavasoğlu (Yargıtay tetkik hakimi), Yüksel Ödemiş (Yargıtay tetkik hakimi), Ersin Turan (Yargıtay tetkik hakimi), Niyazi Mert Atalay (Yargıtay tetkik hakimi), İbrahim Hatal (Yargıtay tetkik hakimi), Dursun Fatih Kabasakal (Yargıtay tetkik hakimi), Dr. Hasan Mutlu Altun (Yargıtay tetkik hakimi), Murat Kızılyar (Yargıtay tetkik hakimi), Hatice Altınöz (Yargıtay tetkik hakimi), Metin Ulusal (Yargıtay tetkik hakimi), Ali Çetin (Yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Alkan (Yargıtay tetkik hakimi), Murat Turan (Yargıtay tetkik hakimi), Aliye Yıldız Varsın (Yargıtay tetkik hakimi), Dr. Mehmet Zülfü Öner (Yargıtay tetkik hakimi), Ali Osman Zengin (Yargıtay tetkik hakimi), İbrahim Sepetler (Yargıtay tetkik hakimi), Murat Özen (Yargıtay tetkik hakimi), Halil Sağlam (Yargıtay tetkik hakimi), Bayram Yazan (Yargıtay tetkik hakimi), Süleyman Türkarslan (Yargıtay tetkik hakimi), Esra Özcan (Yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Özçelik (Yargıtay tetkik hakimi), Harun Sağlam (Yargıtay tetkik hakimi), Harun Karadağ (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Arıç (Yargıtay tetkik hakimi), Serkan Erşen (Yargıtay tetkik hakimi), Hasan Hüsnü Bilgin (Yargıtay tetkik hakimi), Kemal Dadak (Yargıtay tetkik hakimi), Necmeddin Özmen (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Özalp (Yargıtay tetkik hakimi), Volkan Yıldız (Yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Erdoğan (Yargıtay tetkik hakimi), Murat Köse (Yargıtay tetkik hakimi), Tercan Yusuf Mudu (Yargıtay tetkik hakimi), Abdurrahman Dursun Bedir (Yargıtay tetkik hakimi), Sibel Göksu Köse (Yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Arslan (Yargıtay tetkik hakimi), Esma İkbal Şimşek (Yargıtay tetkik hakimi), Fatma Gökkaya (Yargıtay tetkik hakimi), Şerife Duran (Yargıtay tetkik hakimi), Gökmen Girgin (Yargıtay tetkik hakimi), Birgül Yiğit (Yargıtay tetkik hakimi), Onur Yiğit (Yargıtay tetkik hakimi), Hüseyin Purtaş (Yargıtay tetkik hakimi), Hüseyin Öner (Yargıtay tetkik hakimi), Kaya Burak Dumlu (Yargıtay tetkik hakimi), Şule Attila (Yargıtay tetkik hakimi), Aynur Oral (Yargıtay tetkik hakimi), Nazlı Bulut (Yargıtay tetkik hakimi), Atilla Bulut (Yargıtay tetkik hakimi), Adnan Aycı (Yargıtay tetkik hakimi), Kamil Karagöz (Yargıtay tetkik hakimi), Ebubekir Koray Kerimoğlu (Yargıtay tetkik hakimi), Elif Akbay Erdoğan (Yargıtay tetkik hakimi), Sabahettin Gülgün (Yargıtay tetkik hakimi), Semiha Şahin Akpınar (Yargıtay tetkik hakimi), Veysi Gül (Yargıtay tetkik hakimi), Abdullah Uslu (Yargıtay tetkik hakimi), Serap Koç Çelik (Yargıtay tetkik hakimi), Soner Yayla (Yargıtay tetkik hakimi), Gülşen Kaçar Kızıler (Yargıtay tetkik hakimi), Emre Garipoğlu (Yargıtay tetkik hakimi), Fatih Dabağ (Yargıtay tetkik hakimi), Özlem Dabağ (Yargıtay tetkik hakimi), Mücahit Güven (Yargıtay tetkik hakimi), Zehra Toğay (Yargıtay tetkik hakimi), Murat Aktürk (Yargıtay tetkik hakimi), Öznur Kabasakal (Yargıtay tetkik hakimi), Habibe Handan Kasap (Yargıtay tetkik hakimi), Sevgi Kılıç (Yargıtay tetkik hakimi), Nimet Buldanlı Kılınç (Yargıtay tetkik hakimi), Betül Çatak Irız (Yargıtay tetkik hakimi), Davut Arkaç (Yargıtay tetkik hakimi), Erdal Menengiç (Yargıtay tetkik hakimi), Aydın Elieyioğlu (Yargıtay tetkik hakimi), Selvi Çelikkol (Yargıtay tetkik hakimi), Mine Taşkın (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Özdemir (Yargıtay tetkik hakimi), Seçil Özmen Akkoyun (Yargıtay tetkik hakimi), Abdullah Yıldırım (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Reis Koca (Yargıtay tetkik hakimi), Meral Kaya (Yargıtay tetkik hakimi), Uğur Selma Uzun Bayrak (Yargıtay tetkik hakimi), Bünyamin Alper Eşki (Yargıtay tetkik hakimi), İzzettin Üşümez (Yargıtay tetkik hakimi), Adem Bayrak (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Şahin (Yargıtay tetkik hakimi), İbrahim Akkurt (Yargıtay tetkik hakimi), Dilek Yılmaz (Yargıtay tetkik hakimi), Fatmanur Akkan (Yargıtay tetkik hakimi), Hatice Avcı Bayraktar (hakim), Burhan Okay (hakim), Semih Şimşir (cumhuriyet savcısı), Hasan Erdoğan (cumhuriyet savcısı), Dilek Erdoğan (hakim), Funda Şahin (hakim), Zafer Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Özlem Yılmaz (hakim), Halis Vanlı (hakim), Abdurrahim Polat (cumhuriyet savcısı), Mehmet Kılıç (cumhuriyet savcısı), Fevziye Melis Kılıç (hakim), Nesibe Gül Polat (hakim), Kemal Akar (cumhuriyet savcısı), Duygu Akar (hakim), Yunus Abdullah Yalımer (cumhuriyet savcısı), Elif Özaydın Yalımer (hakim), Hasan Ak (cumhuriyet savcısı), Neslihan Ak (hakim), Yeşim Yazman (hakim), Taner Aksakal (cumhuriyet savcısı), Kadir Gülcü (cumhuriyet savcısı), Özcan Ahmet Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Ayhan Turhan (cumhuriyet savcısı), Mustafa Peker (cumhuriyet savcısı), Orhan Arslan (cumhuriyet savcısı), Cemil Gedikli (cumhuriyet savcısı), Burhan Gelgör (cumhuriyet savcısı), Aziz Takcı (cumhuriyet savcısı), Ali İşgören (cumhuriyet savcısı), Hakkı Dağlı (cumhuriyet savcısı), Mehmet Taze (hakim), Selma Rahşan Takcı (hakim), Ramazan Çaylı (hakim), Kemal Karanfil (hakim), Harun Sadıç (hakim), Neslihan Dağlı (hakim), Ercan Fırat (hakim), Zühal İşgören (hakim), Abdullah Bahçeci (hakim), Ahmet Biçer (cumhuriyet savcısı), Mustafa Çavuşoğlu (cumhuriyet savcısı), Orhan Yüksel (hakim), İbrahim Karanfil (hakim), Mustafa Şen (hakim), İlhan Karagöz (hakim), Ahmet Dönmez (Yargıtay Cumhuriyet Savcısı), Hüsnü Sidal Şayık (Yargıtay tetkik hakimi), Oktay Kaya (cumhuriyet savcısı), Arif Alemdar (hakim), Abdullah Turgutmerve Yürek (hakim), Habibe Şişen Ertaş (hakim)."

"Olcay Dündar (cumhuriyet savcısı), Emir Erdem Şimşek (hakim), Fatih Akçay (hakim), Recep Eşim (hakim), Serkan Çağlayan (hakim), Canan Önder (hakim), Nedim Acu (hakim), Nesibe Özer (hakim), Ahmet Müşteba Özbek (hakim), Melek Acu (hakim), Suzan Akçay (hakim), Hacer Şimşek (hakim), Rahime Baş (hakim), Taner Erkaçal (cumhuriyet savcısı), Ali Toksöz (cumhuriyet savcısı), Eyüp Savcı (cumhuriyet savcısı), Mehmet Yazıcı (cumhuriyet savcısı), Asabil Yırtıcı (hakim), Eda Yırtıcı (hakim), Mustafa Kobat (cumhuriyet savcısı), İsmet Baysan Kobat (hakim), Ahmet Selçuk Varol (Yargıtay cumhuriyet savcısı), Yüksel Erdoğan, Mustafa Doğan, Ersin Tosun (cumhuriyet savcısı), Ramazan Özer (hakim), Abdulvahap Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Mehmet Engin Korkmaz (cumhuriyet savcısı), Tayfun Kaya (cumhuriyet savcısı), Yüksel Fazla (cumhuriyet savcısı), Atilla Öztürk (cumhuriyet savcısı), Sinan Akdoğan (hakim), Semra Kaya (hakim), Ersagun Yavuz Eryıldız (hakim), Fatih Mehmet Uslu (hakim), Recep Kömürcü (Yargıtay tetkik hakimi), Erdoğan Demirtaş, Samet Büyük (hakim), Doğan Sefer (cumhuriyet savcısı), Emrah Süzer (cumhuriyet savcısı), Muhammed Davut Turğut (cumhuriyet savcısı), Meliha Süzer (hakim), Emine Esenlik (hakim), Ömer Paksoy (hakim), Hatice Turğut (hakim), Abdullah Şarman (hakim), Turgut Kaya (cumhuriyet savcısı), İbrahim Öneker (hakim), Ahmet Dilfiruz (cumhuriyet savcısı), Nurcan Gümüş (hakim), Kemal Uslu (cumhuriyet savcısı), Muzaffer Bayram (cumhuriyet savcısı), Adem Doğru (cumhuriyet savcısı), Muharrem Zeki Özcan (cumhuriyet savcısı), Sırrı Yücel (cumhuriyet savcısı), Zafer Uygun (cumhuriyet savcısı), Zafer Ünal (cumhuriyet savcısı), Veysel Ertarğın (cumhuriyet savcısı), Süleyman Can (cumhuriyet savcısı), Bülent Aydoğan (hakim), Mehmet Güloğlu (hakim), İsmail Şahin (hakim), Selami Durak (hakim), Ercan Güler (hakim), Hasan Özdemir (hakim), Mehmet Raşit Nas (hakim), Yavuz Gürtepe (hakim), Orhan Genç (Yargıtay tetkik hakimi), Hüseyin Yalçın (Yargıtay tetkik hakimi), Sultan Köysüren Genç (Yargıtay tetkik hakimi), Süleyman Çam (cumhuriyet savcısı), Sümeyra Çam (hakim), Mehmet Fatih Öğe (cumhuriyet savcısı), Selim Akan (cumhuriyet savcısı), Saniye Akan (hakim), Cuma Güneş (hakim), Hasan Mazıbaş (hakim), Akın Çakın (cumhuriyet savcısı), Mustafa Celal Ertürk (cumhuriyet savcısı), Mehmet Kaya (cumhuriyet savcısı), Metin Etil (cumhuriyet savcısı), Yavuz Aydın (hakim), Menderes Önkal (cumhuriyet savcısı), Mustafa Avşar (cumhuriyet savcısı), Tuğba Oğuz Avşar (hakim), Refik Mamaloğlu (hakim), İsmail Çelik (hakim), Sadettin Avcı (hakim), Bilal Göçen (hakim), Ramazan Özcan (hakim), Mehmet Çalışır (Yargıtay tetkik hakimi), Fikret İlhan (Yargıtay tetkik hakimi), Serdar Göçer (hakim), Nurgül Göçer (hakim), Adem Yılmaz (hakim), Reyhan Şimşek Demiral (hakim), Atilla Ulupınar (cumhuriyet savcısı), Rahmi Kurt (hakim), Burhan Saç (cumhuriyet savcısı), Esabil Kale (cumhuriyet savcısı), Orhan Çetingül (cumhuriyet savcısı), Hatice Çetingül (hakim), Mustafa Özkan (cumhuriyet savcısı), Mehmet Ali Pekgüzel (cumhuriyet savcısı), Feridun Süzer (cumhuriyet savcısı), Kenan Koçer (cumhuriyet savcısı), Oya Koçer (cumhuriyet savcısı), Özcan Şişman (cumhuriyet savcısı), İbrahim Usta (cumhuriyet savcısı), Bayram Bayar (cumhuriyet savcısı), Mehmet Fansa (cumhuriyet savcısı), Muharrem Çetin (cumhuriyet savcısı), Adnan Demir (cumhuriyet savcısı), Tamer Ünüvar (cumhuriyet savcısı), Bekir Bakay (cumhuriyet savcısı), Ali Özdemir (cumhuriyet savcısı), Mehmet Gençoğlu (cumhuriyet savcısı), Ahmet Ödül (hakim), Hüseyin Eker (hakim), Yasin Valacık (hakim), Hacer Gençoğlu (hakim), Ali Erdem Sevdim (hakim), Kerem Küçük (hakim), Bülent Coşkun (hakim), Ayhan Yıldırım (hakim), Ahmet Hamdi Bayar (hakim), Ahmet Avcı (hakim), Suat Sonay, (hakim), Ahmet Uğur Akbulut (hakim), Yılmaz Erdem (hakim), Aydın Karabıyık (hakim), Hicran Süzer (hakim), Mustafa Çolaker (hakim), Yasemin Demir (hakim), Mehmet Karababa (hakim), Umut Koç (cumhuriyet savcısı), Miktat Başaran (cumhuriyet savcısı), İbrahim Pek (cumhuriyet savcısı), Hülya Pek (hakim), Muhammet Varol (cumhuriyet savcısı), Esra Varol (hakim), Mustafa Kemal Tunç (cumhuriyet savcısı), Selma Ağar Tunç (hakim), Mustafa Hakan Uğur, Muharrem Elen (hakim), Sevda Güven (hakim), Beytullah Ata (hakim), Tuncay Yıldız (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Canşi (cumhuriyet savcısı), Murat Bilgiç (cumhuriyet savcısı), Tülin Bilgiç (hakim), Emine Özturgut (hakim), Barbaros Hayrettin Ekici (hakim), Raziye Demirli (hakim), Hakan Yavuz (hakim), Engin Polat (cumhuriyet savcısı), Havva Polat (hakim), Şinasi Levent Aydemir (hakim), Serkan Erdoğan (hakim), Kamil Kotiloğlu (cumhuriyet savcısı), Halime Kotiloğlu (hakim), Hüsamettin Uyan (hakim), Emrah Ermurat (hakim), Ali Aktaş (hakim), Serdar Söyler (cumhuriyet savcısı), Ayşe Söyler (hakim), Serdar Açıkgöz (cumhuriyet savcısı), Hikmet Emre Şık (hakim), Şazime Tuba Açıkgöz (hakim), Osman Ünsal (hakim), Hayriye Şahin (hakim), İsmail Özgan (hakim), Zakir Alada (cumhuriyet savcısı), Sena Şahsuvaroğlu Ünlü (cumhuriyet savcısı), Ömer Ünlü (hakim), Engin Kara (cumhuriyet savcısı), Gülay Kara (hakim), Metin Çokmutlu (cumhuriyet savcısı), İbrahim Yalvaç (cumhuriyet savcısı), Merve Yalvaç (hakim), Yasin Kayalar (hakim), Osman Berk (hakim), Mehmet Ulutaş (hakim), Talha Tok (hakim), Ayşe Boz (hakim), Abdulhalil Kasım (hakim), Mehmet Kurt (cumhuriyet savcısı), Banu Kurt (hakim), Sibel Özdemir (hakim), Hakan Çakıroğlu (hakim), Özkan Gültekin (cumhuriyet savcısı), Sıttık Temür (cumhuriyet savcısı), Haydar Ersözoğlu (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Ayyayla (cumhuriyet savcısı), Cahit Kargılı (hakim), Şimşek Küyük (hakim), Haydar Kol (hakim), Bahtiyar Kızıl (cumhuriyet savcısı), Serhat Dolu (hakim), İlhami Saykın (hakim), Şükrü Erkal (hakim), Faruk Demir (hakim), Ergün Yavuz (cumhuriyet savcısı), Caner İlkan (cumhuriyet savcısı), Fatih Demirci (cumhuriyet savcısı), Özlem Akçakaya (hakim), Şehmus Akçakaya (hakim), Süleyman Tuna Dikmen (cumhuriyet savcısı), Arzu Topuz (hakim), Türke Tutku Dikmen (hakim), Fatih Bakan, Nazlı Bakan, Ersin Ermurat (hakim), Aycan Üründül (cumhuriyet savcısı), Fatih Şengül (hakim), Nadir Akyüz (cumhuriyet savcısı), İbrahim Aydın (cumhuriyet savcısı), Hasan Yüksel (cumhuriyet savcısı), Sultan Yüksel (hakim), Remzi Duman (cumhuriyet savcısı), Aysun Duman (hakim), İbrahim Gökalp (cumhuriyet savcısı), Güliz Gökalp (hakim), Emin Zorlu (cumhuriyet savcısı), Serkan Yıldız (cumhuriyet savcısı), Pelin Yıldırım Yıldız (hakim), Elif Zorlu (hakim), Bilal Akyayla (cumhuriyet savcısı), Amine Tuğçin Akman (hakim), Emrullah Akman (hakim), Ayşegül Akyayla (hakim), Eren Tombak (cumhuriyet savcısı), Abdussamed Öztürk (hakim), Hanifi Koç (cumhuriyet savcısı), Veysi Öztürk (hakim), İsmail Sarı (cumhuriyet savcısı), Mehmet Arif Yalçınkaya (cumhuriyet savcısı), Kevser Tuğba Yalçınkaya (hakim), Mutlu Coşkun (cumhuriyet savcısı), Gülşen Puşuroğlu Coşkun (hakim), Halil İbrahim Köksal (hakim), Ramazan Turhal (cumhuriyet savcısı), Erdal Özdemir (cumhuriyet savcısı), Cihan Kansız (cumhuriyet savcısı), İsmail Tandoğan (cumhuriyet savcısı), Yavuz Yüzlü (cumhuriyet savcısı), Savcısı), Yüksel Çakır (cumhuriyet savcısı), Eşref Köse (cumhuriyet savcısı), Naim Karaağaç (cumhuriyet savcısı), Zekeriya Bayazıt (cumhuriyet savcısı), Hasan Dönmez (cumhuriyet Savcısı), Resul Köse (cumhuriyet savcısı), Tevrat Ateş (cumhuriyet savcısı), Ömer Tütüncü (cumhuriyet savcısı), Ahmet Kalpak (hakim), Erol Ofluoğlu (hakim), Yılmaz Parıltı (hakim), Beytullah Bektaş (hakim), Yeşim Sayıldı (hakim), Turan Açıkmeşe (hakim), Mehmet Emin Menteş (hakim), Ulvi Altınışık (hakim), Fatma Açıkmeşe (hakim), Adem Çelik (cumhuriyet savcısı), Mehmet Gökhan Pehlivan (Yargıtay tetkik hakimi), Nazım Yiğit (Yargıtay tetkik hakimi), Yıldırım Bayyurt (cumhuriyet savcısı), Doğan Bülent Belli, Tuğba Geredeli Sayar (hakim), Cemil Yorgancı (cumhuriyet savcısı), Hasan Çakmak (hakim), Ahmet Küçükkatrancı (cumhuriyet savcısı), Mehmet Ali Karaköse (cumhuriyet Savcısı), Halil İbrahim Nas (cumhuriyet Savcısı), Göksu Elmas Nas (hakim), Ahmet Serdar Yılmaz (cumhuriyet Savcısı), Şengül Yılmaz (hakim), İsmail Çelik (cumhuriyet Savcısı), Yeşim Çelik (hakim), Faik İlgen (hakim), Gülcan Bardakçı (cumhuriyet savcısı), Turan Aydın (cumhuriyet savcısı), Abdülazim Gültekin (hakim), Abdullah Karakurt (hakim), Ali Yaşin (cumhuriyet savcısı), Mehmet Yazgan (cumhuriyet savcısı), Mustafa Açay (cumhuriyet savcısı), Ebru Yazgan (hakim), Mustafa Bekar (hakim), Zehra Sönmez Bayrak (hakim), Abdullah Yıldırım (cumhuriyet savcısı), Salih Ayluçtarhan (cumhuriyet savcısı), Ümit Murat Ülker (hakim), Meral Ayluçtarhan (hakim), Selda Şerefli Ülker (hakim), Kutlu Sevinç (hakim), Murat Fırat (Yargıtay Tetkik Hakimi), İbrahim Gülkılık, Fazıl Balta (cumhuriyet savcısı), Murtaza Asaroğlu (hakim), Mehmet Uğur Hançerli (hakim), Şengül Hançerli (hakim), Hayrettin Adıgüzel (hakim), Enes Uzunel (cumhuriyet savcısı), Rabia Uzunel (hakim), Nuri Önal (cumhuriyet savcısı), Ayten Önal (hakim), Muhterem Bildiren (hakim), Kıymet Sema Mendilcioğlu (hakim), Emre Yetiş (hakim), Mehmet Turan Denizgöçer (cumhuriyet savcısı), Sinan Sivri (hakim), Mihriban Dalardıç Denizgöçer (hakim), Ufuk Yeşil (cumhuriyet savcısı), Mehmet Ergin (cumhuriyet savcısı), Nebi Küçükbileci (hakim), Ramazan Kavak (hakim), Hasan Alıcı (hakim), Ferruh Gün (cumhuriyet savcısı), Hakan Karaali (cumhuriyet Savcısı), Mustafa Baysal (cumhuriyet savcısı), Adnan Çimen (cumhuriyet savcısı), Ayhan Bozlak (cumhuriyet savcısı), Mustafa Sırlı (cumhuriyet savcısı), Yalçın Karaca (cumhuriyet savcısı), Vahdettin Toklucu (cumhuriyet savcısı), Hikmet Gürbüz (cumhuriyet savcısı), Ramazan Akyıldız (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Koçaslan (cumhuriyet savcısı), Murat Özcan (cumhuriyet savcısı), Hasan Dursun (cumhuriyet savcısı), Bilal Çal (hakim), Hakan Oruç (hakim), İbrahim Kozan (hakim), İbrahim Kayabaşı (hakim), Nuran Karaali (hakim), Şükran Oruç (hakim), Davut Atak (hakim), Yavuz Marangoz (hakim), Mustafa Duran (hakim), Bahattin Aras (hakim), Mustafa Açar (cumhuriyet savcısı), Cüneyt Çeliktenyıldız (cumhuriyet savcısı), Hakan Torunlar (cumhuriyet savcısı), Gamze Torunlar (hakim), Hülya Çuhadar (hakim), Serhat Baran (hakim), Muhammet Sacit Köseoğlu (cumhuriyet savcısı), Merve Köseoğlu (hakim), Fethullah Aksoy (hakim), Yusuf Eren (hakim), Ömer Faruk Altın (cumhuriyet savcısı), Sevinç Özdemir (hakim), Mehmet Üre (hakim), Gülay Doğan Kaya (hakim), Kemal Şimşek (cumhuriyet savcısı), Hacere Toptan Şimşek (hakim), Yusuf Ziya Polater (cumhuriyet savcısı), Sevil Karakuş (hakim), İsa Kurucu (hakim), Turgay Yurtdakal (hakim), Ömer Karabulut (cumhuriyet savcısı), Feyzullah Avcı (hakim), Ahmet Bağcı (cumhuriyet savcısı), İlkay Aydın (hakim), Murat Sanan (hakim), Tuğrul Hançerkıran (hakim), Fazıl Altınordu (hakim), Ali Deveci (cumhuriyet savcısı), Nurhan Özduran (hakim), Yusuf Başlar (cumhuriyet savcısı), Selçuk Demir (cumhuriyet savcısı), Emine Demir (hakim), Bülent Bingöl (cumhuriyet savcısı), Dursun Ali Gündoğdu (cumhuriyet savcısı), Mehmet Kurt (cumhuriyet savcısı), Ramazan Uslu (cumhuriyet Savcısı), Hasan Basri Gül (cumhuriyet savcısı), Hüseyin Şahin (hakim), Murat Şahinkaya (hakim), Tuncay Elarslan (hakim), Selçuk Altun (hakim), Mehmet Uğurlu (hakim), Emine Söylemezoğlu (hakim), Zeynep İçer Kurt (hakim), Saim Nergiz (hakim), Sinan Yılmaz (hakim), Sıtkı Hasan Söylemezoğlu (hakim), Bünyamin Esen (hakim), Ayhan Özberk (hakim), Rüstem Eryılmaz (hakim), Mustafa Gökgöz (cumhuriyet savcısı), Yusuf Önder (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Say (Yargıtay tetkik hakimi), Mehmet Tuncay (hakim), Mesut Dalkıç (hakim), Mustafa Arslan (cumhuriyet savcısı), Reyhan Arslan (hakim), Mehmet Yaşar (cumhuriyet savcısı), Nurullah Karakaş (cumhuriyet savcısı), Oğuz Okay (hakim), Nadide Işık (hakim), Şeyhmus Işık (hakim), Gülcan Karakaş (hakim), Bahadır Eskici (cumhuriyet savcısı), Recep Bilgin (hakim), İsmail Sak (hakim), Şener Gülmedi (cumhuriyet savcısı), Filiz Karadağ Gülmedi (hakim), Ahmet Çağlıyan (hakim), Hüseyin Bozkurt (cumhuriyet savcısı), Yeliz Bozkurt (hakim), Mustafa Kahraman (hakim), Kamil Serdar Atak (hakim), Hanifi Hakan Gök (hakim), Adem Aydın (cumhuriyet savcısı), Şerafettin Akbaba (hakim), Fatma Serpil Aydın (hakim), Fatih Çayır (cumhuriyet savcısı), Hümeyra Gür (hakim), Hakan Yıldız (cumhuriyet savcısı), Hilal Afacan Yıldız (hakim), Kadir Konuk (cumhuriyet savcısı), Mahmut Ege (hakim), Engin Güngör (cumhuriyet savcısı), İlkay Özçelik (cumhuriyet savcısı), Nuray Çakırca (hakim), Nihat Ulusu (cumhuriyet savcısı), Lutfullah Sami Özcan (cumhuriyet savcısı), İbrahim Keskin (cumhuriyet savcısı), Recep Baş (hakim), Ayşe Ümeyra Ulusu (hakim), Fatih Aykaç (hakim), Vildan Özcan (hakim), Cengiz Kütük (hakim), Gonca Candan (hakim), Cem Doğan (cumhuriyet savcısı), Hasan Lubeyli (cumhuriyet savcısı), Rukiye Ulubeyli (hakim), Yaşar Kazancı (hakim), Mahmut Gezkaya (cumhuriyet savcısı), Meryem Gezkaya (hakim), Kenan Olgun (hakim), Alper Demircan (Yargıtay tetkik hakimi), Musa Ülkü (hakim), Mehmet Tanrıöver (cumhuriyet savcısı), Adalet Tanrıöver (hakim), Emrah Kalaycı (cumhuriyet savcısı), Atilla Rahman (hakim), Mehmet Fatih Taş (cumhuriyet savcısı), İsa Emekçi (cumhuriyet savcısı), Adnan Küçükyumuk (cumhuriyet savcısı), Salih Çokal (cumhuriyet savcısı), Uğur Yiğitbilek (cumhuriyet savcısı), Selçuk Bütün (hakim), Engin Yıldırımer (hakim), Şadan Sakınan (cumhuriyet savcısı), İlhan Önkal (cumhuriyet savcısı), Osman Coşkun (cumhuriyet savcısı), Hayrettin Genç (hakim), Muhammet Polat (hakim), Murat Kakilli (hakim), İsmail Aksel (hakim), Mustafa Akar (hakim), Menekşe Uyar (hakim), Nuh Kalkan, Rasim Karakullukcu, Osman Öcel, Celaleddin Kolutek (hakim), Sabır Çelik (cumhuriyet savcısı), Seval Nas Çelik (hakim), Yakup Aktan (yargıtay Tetkik Hakimi), Halil Ünlü (hakim)."

"Ufuk Ermertcan (cumhuriyet savcısı), Bayram Köroğlu (cumhuriyet savcısı), İsmail Savaş Yüksel (cumhuriyet savcısı), Ahmet Mithat Temel (cumhuriyet savcısı), İsmail Aytaç (cumhuriyet savcısı), Aydın Can (cumhuriyet savcısı), Mustafa Arslan (cumhuriyet savcısı), Bülent Baki (cumhuriyet savcısı), Mustafa Gönül (cumhuriyet savcısı), Ahmet Şanverdi (hakim) Ahmet Bilgili (hakim), Ahmet Tufan Taşmertek (hakim), Bayram Demirci (hakim), Cuma Afşar (hakim), Muhammet Ali Kavak (hakim), Ahmet Erkan Deveci (hakim), Müslüm Uzun (hakim), İbrahim Kaya (hakim), Kerim Keleş (hakim), Hilal Kaya (hakim), Kerim Duman (hakim), Emre Gülüşür (cumhuriyet savcısı), Mustafa Aslan (cumhuriyet savcısı), Oktay Yıldırım (cumhuriyet savcısı), Ali Dinç (cumhuriyet savcısı), Mahfuz Şimşek (cumhuriyet savcısı), İbrahim Esen (cumhuriyet savcısı), Abdurrahman Gökçeli (hakim), Aytekin Çağlar Turan (hakim), Mehmet Yıldız (cumhuriyet savcısı), Faruk Zeybek (hakim), Emin Aydın (cumhuriyet savcısı), Metin Akdemir (cumhuriyet savcısı), Nihat Hırka (hakim), Kasım Dural (cumhuriyet savcısı), Metin Özyurt (cumhuriyet savcısı), Muammer Taha Ekim (cumhuriyet savcısı), Gamze Ekim (hakim), Kenan Göksu (cumhuriyet savcısı), Mustafa Kamil Çolak (cumhuriyet savcısı), Ömer Temiz (cumhuriyet savcısı), Kevser Temiz (hakim), Hacı Sarıgüzel (cumhuriyet savcısı), Sinan Artuç (cumhuriyet savcısı), İsmet Yüksel (hakim), Kemal Çavdar (hakim), Hilal Açar (cumhuriyet savcısı), İbrahim Açar (hakim), Yahya Birdeste (cumhuriyet savcısı), Yusuf Kesener (cumhuriyet savcısı), Murat Kalkan (hakim), Murat Durmaz (cumhuriyet savcısı), Bora Topuz (hakim), Rahmi Aslan (hakim), Erhan Kılınç (hakim), Feyyaz Yoncalık (yargıtay tetkik hakim), Mehmet Yalçın (yargıtay tetkik hakim), Eyyup Gümüşhan, Beşir Aslan (cumhuriyet savcısı), Ömer Emre Yılmaz (cumhuriyet savcısı), İhsan Ercan (cumhuriyet savcısı), Ayşe Atilla Yılmaz (hakim), Fırat Çelik (cumhuriyet savcısı), Fatma Nur Çelik (hakim), Hüseyin Şen (hakim), Mehmet Fatih Zengin (hakim), Hasan Hendek (cumhuriyet savcısı), Adem Özcan (cumhuriyet savcısı), Selahattin Güney (cumhuriyet savcısı), Nurettin Toklu (cumhuriyet savcısı), Fahri Körlü (cumhuriyet savcısı), Ayhan Uyumaz (cumhuriyet savcısı), Levent Şahin (hakim), Süleyman Yüksel Yavaş (hakim), Yıldırım Şafak (hakim), Levent Mutlu (hakim), Mehmet Tekkoyun (hakim), Adem Türkel (hakim), Kadri Atalay (hakim), Sertaç Ekici (cumhuriyet savcısı), Tahir Yiğitel (hakim), Yunus Genç (cumhuriyet savcısı), Yavuz Demir (cumhuriyet savcısı), Hasan Aymaz (cumhuriyet savcısı), Bekir Tül (cumhuriyet savcısı), Gonca Gülleci Demir (hakim) Recep Tat (hakim), Muhammet Kürşat Kendir (yargıtay tetkik hakimi), Merve Kendir (yargıtay tetkik hakimi), Eyyüp Akgül (cumhuriyet savcısı), Songül Akgül (hakim), Yıldıray Tuna (cumhuriyet savcısı), Burçin Tuna (hakim), Murat Demir (cumhuriyet savcısı), Adem Önay (cumhuriyet savcısı), Alpaslan Mamak (cumhuriyet savcısı), Selami Solak (cumhuriyet savcısı), Yaşar Kavalcıoğlu (cumhuriyet savcısı), Mükremin Yıldırım (cumhuriyet savcısı), Halil İbrahim Kebeşoğlu (hakim), Kenan Güney (hakim), Erdem Doğan (hakim), Süeda Kadıoğlu (hakim), Rafet Emre (hakim), Orhan Güngör (cumhuriyet savcısı), Talip Demirezen (cumhuriyet savcısı), Fatih Gökçe (cumhuriyet savcısı), İbrahim Çoban (cumhuriyet savcısı), İsmail Çalışkan (cumhuriyet savcısı), Erol Kablan (cumhuriyet savcısı), Muzaffer Demirbilek (cumhuriyet savcısı), İlhami Demir (hakim), Nurgül Kaplan Demirbilek (hakim), Vildan Kaya (hakim), Bahadır Oruç (cumhuriyet savcısı), Neslihan Gökçe Oruç (hakim), Muhammed Türkyılmaz (cumhuriyet savcısı), Lütfiye Türkyılmaz (hakim), Hüseyin Aksoy (cumhuriyet savcısı), Hamza Özey (cumhuriyet savcısı), Ali Girgin (hakim), Halil Tarkan (hakim), Hasan Çamlıbel (hakim), Mücella Girgin (hakim), Esma Aksoy (hakim), Emrullah Şekerci (hakim), Ali Zorlu (cumhuriyet savcısı), Derya Zorlu (hakim), Sinan Kart (hakim), İsmail Demir (cumhuriyet savcısı), Kerim Kuru (hakim), Ali Aktaş (cumhuriyet savcısı), Tuna Özbek (hakim), Hasan Bahadır Büyükavcı (hakim), Ersan Yaldır (cumhuriyet savcısı), Hediye Çimen (hakim), İsmail Erkek (hakim), Sümeyra Yaldır (hakim), Selma Balcı (hakim), Bilge Nur Kaya (hakim), Ali Rüştü Olgun (hakim), Aynur Derya Kocagöz (hakim), Serkan Karakoç (cumhuriyet savcısı), Ömer Aykut Özdoğan (hakim), Ahmet Gazi Yakar (cumhuriyet savcısı), Meliha İmran Yakar (hakim), Barbaros Doğan (cumhuriyet savcısı), Kübra Doğan (hakim), Hasan Erkoç (hakim), Uğur Aksan (cumhuriyet savcısı), Mustafa Özkan (cumhuriyet savcısı), Gürhan Okan Us (cumhuriyet savcısı), Salim Balık (hakim), Yasin Öztürk (cumhuriyet savcısı), Hilal Öztürk (hakim), Sevgül Çete (hakim), Ümit Deniz (anayasa mahkemesi raportörü), Bahadır Yalçınöz (anayasa mahkemesi raportörü), Canbulut Şaşmaz (anayasa mahkemesi raportörü), Recep Ünal (anayasa mahkemesi raportörü), Şebnem Nebioğlu Öner (anayasa mahkemesi raportörü), Hüseyin Patıraman (anayasa mahkemesi raportörü), Mahmut Cuvoğlu (cumhuriyet savcısı), Nihal Cuvoğlu (hakim), Tansel Ünal (cumhuriyet savcısı), Mustafa Bilgili (cumhuriyet savcısı), Hakan Umut (cumhuriyet savcısı), Abdulkadir Cem Gökmen (cumhuriyet savcısı), Murat Akkurt (cumhuriyet savcısı), Levent Kurt (cumhuriyet savcısı), Mehmet Şahin (cumhuriyet savcısı), Mustafa Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Salim Duran (cumhuriyet savcısı), Yunus Genç (cumhuriyet savcısı), İsmail Büyükgümüş (cumhuriyet savcısı), Muhammet Alabaş (hakim), Nihal Uslu (hakim), Süleyman Savut (hakim), Burhan Yaz (hakim), İbrahim Demirtaş (hakim), Halil İbrahim Kütük (hakim), Ahmet Korkmaz (hakim), Kadriye Çatal (hakim), Mehmet Emin Özer (hakim), Tacettin Şeker (hakim), Ergün Torlak (hakim), Fahri Uzun (hakim), Mustafa Uğur Kabasakal (cumhuriyet savcısı), Erhan Polat, Zeka Kayalı, Özden Doğan, Murat Türk, Mete Ercoşgun, Ümit Toprak (hakim), İsmail Hakkı Şentürk (cumhuriyet savcısı), Arif Ramazan Gür (cumhuriyet savcısı), Ali Dikici (cumhuriyet savcısı), Hakan Öztürk (cumhuriyet savcısı), Nizamettin Toprak (cumhuriyet savcısı), Kerem Arabacı (cumhuriyet savcısı), Metin Beyhan (cumhuriyet savcısı), İlhan Sarıyer (hakim), Hüseyin Serter (hakim), Teoman Gökçe (hakim), Şerife Aysun Mutafoğlu (hakim), Ahmet Kaya (hakim), İsmail Zararsız (hakim), Jale Tetik (hakim), Nurhüda Aydin (yargıtay cumhuriyet savcısı), İbrahim Coşkun, Şükrü Uluyol, Ata Köycü (cumhuriyet savcısı), Abdullah Cebeci (cumhuriyet savcısı), Galip Aşık (cumhuriyet savcısı), Oğuz Aydın (cumhuriyet savcısı), Hakan Dündar (cumhuriyet savcısı), Osman Özdamar (cumhuriyet savcısı), Yaşar Turan (hakim), Oktay Dayi (hakim), Serdar Gürler (hakim), Bekir Soytürk (hakim), Durmuş Çetin (hakim), Yüksel Hız (hakim), Özkan Doğan (hakim), Fadime Aydın (hakim), Mahmut Günay (hakim), Ayşen Dündar (hakim), Durmuş Kara (hakim), Erkan Yılmaz (hakim), Hüseyin Yavuz (cumhuriyet savcısı), Hafize Yavuz (hakim), Mehmet Kuran (cumhuriyet savcısı), Vedat Kurtoğlu (cumhuriyet savcısı), Yasemin Kurtoğlu (hakim), Ali Bey Dikili (hakim), Süleyman Bağrıyanık, Adem Calay (hakim), Hikmet Bakan (cumhuriyet savcısı), Feridun Düğer (hakim), Feride Bayram Yalın (hakim), Aynur Özgül (hakim), Tuğrul Çakmar (hakim), İbrahim Sonkaya (cumhuriyet savcısı), Ayşegül Sonkaya (hakim), Yusuf Hotalak (cumhuriyet savcısı), Elif Aycan Hotalak (hakim), Emre Altun (cumhuriyet savcısı), Gülşah Güzeltaş (hakim), Emrah Urfalı (hakim), Metin Durgun (cumhuriyet savcısı), Nakip Özdemir (cumhuriyet savcısı), Ergün Tokgöz (cumhuriyet savcısı), Eyüp Murat Duran (cumhuriyet savcısı), Murat Saz (hakim), Ahmet Aydın (hakim), Serap Aydın (hakim), Asuman Turan Mutlu (hakim), Şeref Ata (cumhuriyet savcısı), Murat Öztürk (hakim), Mecit Yıldırım (cumhuriyet savcısı), Sultan Yıldırım (hakim), Süleyman Dalkılıç (cumhuriyet savcısı), Furkan Olgaç (hakim), Oktay Bahadır (cumhuriyet savcısı), Hakan Öztürk (hakim), Fatih Ergül (cumhuriyet savcısı), Uğursay Yaylacı (cumhuriyet savcısı), Berrin Yaylacı (hakim), Mürsel Aysan (cumhuriyet savcısı), Reyhane Aysan (hakim), Tahir Aydoğmuş (cumhuriyet savcısı), Çiğdem Aydoğmuş (hakim), Mehmet Salih Bilge (cumhuriyet savcısı), Zülal Bilge (hakim), Nevin Özkan (cumhuriyet savcısı), Yaşar Sadık Taşkın (cumhuriyet savcısı), Rifat Ertürkmen (cumhuriyet savcısı), Salih Türkyılmaz (cumhuriyet savcısı), Mehmet Fırat (cumhuriyet savcısı), Osman Nuri Güler (cumhuriyet savcısı), İbrahim Baytekin (cumhuriyet savcısı), Fikret Gönen (cumhuriyet savcısı), Bayram Turgut (cumhuriyet savcısı), Nihat Öztürk (cumhuriyet savcısı), Fevzi Özkan (hakim), Emel Özkan (hakim), Hasan Teke (hakim), Abdullah Boyalı (hakim), İbrahim Karpuz (hakim), Abdurrahman Yılmaz (hakim), Akif Köylü (hakim), Hasan Gülver (hakim), Hüseyin Gülmez (hakim), İshak Kılavuz (hakim), Ayşe Taşkın (hakim), Suzan Ece Ertürkmen (hakim), Nevzat Demir (hakim), Ülkü Münife Bozkurt (hakim), Mehmet Akbal (hakim), Mehmet Çelebi (hakim), Yeşim Kayalı Gönen (hakim), Adnan Acar (cumhuriyet savcısı), Esra Acar (hakim), Metin Acar (hakim), Mustafa Altun (hakim), Adem Karaca (hakim), Cemalettin Karahan (cumhuriyet savcısı), Zeki Güler (hakim), Esma Ayar (hakim), Nuran Karahan (hakim), Mustafa Yılmaz (hakim), Bülent Göktopal (cumhuriyet savcısı), Yüksel Gök (cumhuriyet savcısı), Emine Gök (hakim), Atakan Yaşaroğlu (hakim), Hasan Adıgüzel (hakim), Mustafa Karaosmanoğlu (hakim), Ayşe Tuba Karaosmanoğlu (hakim), Ertuğrul Ayar (hakim), Eyüp Özer (hakim), Zehra Demirci Çelik (cumhuriyet savcısı), Mustafa Evğün (hakim), Saniye Evğün (hakim), Akın Karakaş (yargıtay tetkik hakimi), Rukiye Karakaş (yargıtay tetkik hakimi), Tonguç Bölükbaş (yargıtay tetkik hakimi), Günbike Efil Bölükbaş (yargıtay tetkik hakimi), Kadir Tanrıkulu (yargıtay tetkik hakimi), İshak Eken, Ercan Karakuş, Yusuf Şınık (cumhuriyet savcısı), Sedat Özen (cumhuriyet savcısı), Mehmet Berk (cumhuriyet savcısı), Hikmet Şentürk (cumhuriyet savcısı), Ercan Aydemir (hakim), Murat Göksu (hakim), Halil İbrahim Korkmaz (hakim), Mustafa Koşum (hakim), Hikmet Şen (hakim), Ali Kuzu (cumhuriyet savcısı), Nurullah Tekin (cumhuriyet savcısı), Mustafa Çağatay (anayasa mahkemesi raportörü), Volkan Özdemir (cumhuriyet savcısı), Yakup Ölçer (cumhuriyet savcısı), Mehmet Köroğlu (hakim), Haşim Tekin (hakim), Mücahid Ünal (cumhuriyet savcısı), Emine Ünal (hakim), Süleyman Özen (hakim), Sabri Dağdelen (cumhuriyet savcısı), Onur Gündem (cumhuriyet savcısı), Serhan Budak (hakim), Onur Arslantepe (cumhuriyet savcısı), Zehra Haktanır Arslantepe (hakim), Kamil Müftüoğlu (cumhuriyet savcısı), Hatice Müftüoğlu (hakim), Rıza Dedebali (cumhuriyet savcısı), Semra Çakır Dedebali (hakim), Ender Yakup Aker (yargıtay tetkik hakimi), Mustafa Koyuncu (hakim), Serhat Güray Mert (hakim), Mücahit Tekintaş (hakim), İsmail Çıtak (hakim), Gürhan Sezer (cumhuriyet savcısı), Ramazan Aslan (hakim), Ferhat Demir (hakim) İsmail Cerrahoğlu (hakim), Barış Yiğit (cumhuriyet savcısı), Hüsnü Gün (cumhuriyet savcısı), Kamşat Yiğit (hakim), Merve Gün (hakim), Muhammed Sait Can (cumhuriyet savcısı), Yasemin Can (hakim), Mahmut Yeşilyurt (cumhuriyet savcısı), Merve Yeşilyurt (hakim), Beytullah Pazar (hakim), Levent Kaya (cumhuriyet savcısı), Mustafa Demircan (cumhuriyet savcısı), Ömer Faruk Aydın (cumhuriyet savcısı), Yasemin Demircan (hakim), Salih Doğan (cumhuriyet savcısı), Muhammed Arif Danış (cumhuriyet savcısı), Nagehan Danış (hakim), Betül Doğan (hakim), Aytekin Bayraktar (cumhuriyet savcısı), Seyfettin Atıcı (cumhuriyet savcısı), Habip Atak (cumhuriyet savcısı), Mehmet Duman (cumhuriyet savcısı), Burhanettin Öztürk (cumhuriyet savcısı), İrfan Sezgin (cumhuriyet savcısı), Fatih Er (ağır ceza mahkemesi üyesi), Habib Atasoy (hakim), Hatice Öztürk (hakim), Bahattin Akkan (hakim), Yılmaz Şengül (hakim), Fatma Öztürk (hakim), Celalettin Dönmez (hakim), Emin Kaya (hakim), Gülay Ertaş (hakim), Serkan Aydın (yargıtay tetkik hakimi), Ali Gökceoğlu (hakim), Mustafa Doğan (hakim), Muhammet Eray Beyazal (cumhuriyet savcısı), Onur Yalçın (cumhuriyet savcısı), Saniye Yalçın (hakim), Yasin Seyhan (cumhuriyet savcısı), Sevgi Seyhan (hakim), Bekir Çelik (hakim), Yakup Kalkan (cumhuriyet savcısı), Özlem Kalkan (hakim), Çağla Sönmez (hakim), Samet Kalyoncu (hakim), Fatih Özkan (hakim), Veli Karabacak (cumhuriyet savcısı), Ümit Ünal (cumhuriyet savcısı), Hidayet Kandemir (cumhuriyet savcısı), Mutlu Bulut (cumhuriyet savcısı), Mümin Çetin (hakim), Mesut Yazıcı (hakim), Hüseyin Tolga Coşkuner (hakim), Aydın İpek (cumhuriyet savcısı), Tarık Gür (cumhuriyet savcısı), Abidin Bozkan (cumhuriyet savcısı), Mehmet Şafak (cumhuriyet savcısı), Seyfettin Yiğit (cumhuriyet savcısı), Ahmet Özgüngör (cumhuriyet savcısı), Mustafa Baklacı (cumhuriyet savcısı), Zafer Hazar (cumhuriyet savcısı), Yücel Yayla (cumhuriyet savcısı), Halit Tunç (cumhuriyet savcısı), Nurullah Yamalı (cumhuriyet savcısı), Murat Gölyeri (cumhuriyet savcısı), Yaşar Akay (cumhuriyet savcısı), Yavuz Etişgen (hakim), Saide Dilan Erdoğan Yayla (hakim), Özgür Yorulmaz (hakim), Metin Efe (hakim), Mustafa Özçelik (hakim), Ömer Sevgiliocak (hakim), Hacer Dündar Ergün (hakim), Mustafa Kahya (hakim), Necati Türkmen (hakim), Mehmet yavaş (hakim), Mustafa Özterzi (hakim), Erol Mutlu (hakim), Alpaziz Bacak (hakim), Asiye Kahya (hakim), Ali Sayın (hakim), Mehmet Ekinci (hakim), Mehmet Şahin (cumhuriyet savcısı), Tahsin Taşkın (yargıtay cumhuriyet savcısı), Dursun Aygör Hikmet Usta (cumhuriyet savcısı), Yavuz Yılmaz (cumhuriyet savcısı), İsmail Aksoy (cumhuriyet savcısı), Cemil Akdeniz (cumhuriyet savcısı), Ulvi Karaşahin (cumhuriyet savcısı), Şaban Özdemir (cumhuriyet savcısı), Togay Akdemir (cumhuriyet savcısı), Gürsel Keleş (cumhuriyet savcısı), Umut Güneş (cumhuriyet savcısı), Cihangir Yıldız (hakim), Sema Çoğan (hakim), Olcay Gül (hakim), Onur Çoğan (hakim), Nevzat Akbilek (hakim), Bilgin Kızılay (hakim), Uğur Doğan Çetin (hakim), Şule Güneş (hakim), İsmail Akkol (hakim), Ebru Havva Akbilek (hakim), Gökmen Demircan (hakim), Abdullah Öztürk (hakim), Davut Bedir (hakim), Ali Altıntaş (hakim), Cafer Akpınar (hakim), Ali Çetin Yılmaz (cumhuriyet savcısı), Nejla Yılmaz (hakim), Necati Miralay (cumhuriyet savcısı), Tülay Miralay (hakim), Mahmut Arslan (hakim), Mehmet Arzik (cumhuriyet savcısı), Ahmet Bülent Karaaslan (cumhuriyet savcısı), Asiye Karaaslan (hakim), Hasan Yıldız (cumhuriyet savcısı), Cansu Yıldız (hakim), Güray Batur (yargıtay tetkik hakimi), Yıldız Çakır, Alpaslan Uz, Mehmet Takımsu (cumhuriyet savcısı), Selim Berber (cumhuriyet savcısı), Ahmet Ağbulut (cumhuriyet savcısı), Zekeriya Atça (cumhuriyet savcısı), Abuzer Uzun (cumhuriyet savcısı), Esra Karasolak Ağbulut (hakim), Elif Aydın Uzun (hakim), Lütfi Demir (hakim), Gülşah Emine Çiçek (hakim), Hülya Atça (hakim), Fatma Ünal (hakim)."

"Hakimler Rukiye Altın, Ömer Uluçay, Nurettin Bulut, Mehmet Küçükkaplan, Elif Esen Eker, Ünzüle Şimşek, Orhan Patarya, İbrahim Özbek, İsa Yalı, Erhan İnal, Fatma Ekinci, Osman Turunç, Serkan Karaoğlu, Emine Bayburtlu, Ali Mete, Medine Er, Cevahir Ünal, Seyfettin Girdi, Gülüzar Gürsoy Fırat, Reyhan Tuğba Güngör, Alparslan Güngör, Sedef Ayvaz, Halil Ayaz, Havva Ayaz, Nurullah Cihangir, Orhan Özdemir, Mehmet Ögütcü, Ümmü Çamoğlu, Mustafa Küçükaslan, Cengiz Sayılgan, Levent Ünsal, Sinem Kutanis, Akkız Kardeşler, Mehmet Kazan, Akar Karasu, Ali İhsan İpek, Emine Talay Yavuz, Ayvaz Cebre, Sefer Özer, Gülenay Özdemir, Fatih Akar, Metin Güler, Nuran Demir, Semra Yılmaz, Mustafa Sıragedik, Mahmut Mavi, Nurol Karadeniz, Dündar Örsdemir, Yeter Aydın, Esra Dürdane Büyükkaramuklu, Beytul Fatih Karaca, Mustafa Karakız, Elif Katfar Işıkgöz, Kamil Işıkgöz, Abdullah Karamete, Rukiye Yılmaz, İbrahim Yurt, Ahmet Erdemir, Ruveyda Kürkçü, Mehmet Kürkçü, Mustafa Gözdemir, Ahmet Kırtepe, Süleyman Kuyumcu, İzzet Fidan, Betül Göl, Mehmet Aslan, Necdet Vural, Muhittin Akman, Fahrettin Kaya, Ayşe Özaslan, Mesut Orta, Salih Benli, Kamile Kıldan, Yusuf Bulut, Tekin Korkmaz, Mesut Özcan, Ahmet Türkeri, Bilgen Maviş Sır, Muhammet Turgay Başkan, Esra Yırtıcı, İlkay Tekkoyun, Müge Gün Dağdemir, Erdem Varol, Recep Ünver, Selim Erdoğan, Erdem Öztürk, Haluk Tortum, Öznur Yurdakul, Hacer Kılıçaslan Murat Şimşek, Canan Demirhan Teke, Mukadder Küçükkaya, Aylin Şimşek, Mehmet Alıcı, Üzeyir Şendil, Metin Soyal, Yasemin Polat, Ayşe Neşe Gül, Yakup Hakan Günay, Aslı Özmen Cüre, Hasan Özdemir, Fatih Acar, Emre Danışman, Selma Gür, Handan İçkilli, Cafer Küçükkaraca, Yavuz Karaarslan, İdris Berber, Servet Yeti, Resul Yetişgen, İlkay Candar, Osman İlter Doğan, Murat Üründü, Nalan Can, Derya Kurt, Mehmet İkbal Gültekin, Mustafa Safa Özgelen, Ali Ertan, Hatice Özcan, Cahit Özcan, Özkan Yurdakul, Nur Gürel Aygün, Fatih Aygün, Muammer Gökgözlüoğlu, Tuğrul Keçeci, Ceren Sözgen Demir, Ercan Karaağaç, Ülkü Ergin, Fahrettin Ayaz, Umut Gençaslan, Berk Apak, Şaban Demir, Ayşe Şentürk Suna, Gürkan Suna, Naciye Demir, Zeynep Keleş, Mehmet Nafi Taşdan, Elif Gülşen Nergiz, özge Şahin, Arif Keleşoğlu, Metehan Battal Aydın, Cahide Keskin, Gültekin Akçay, Mahmut Kıra, Arif Keleşoğlu, Onur Usta, Aydın Tezcan, Orhan Gödel, Şükrü Gökoğlu, Emine Akpek, Şenol Demir, Fahrettin Akgün, Güldemet Ayan, Uğur Baştugan, Şükran Yıldırım, Melih Hançer, Hatice Tülüoğlu Baştugan, Betül Hamurcu, İbrahim Semiz, Hatice Coşkun, İdris Coşkun, Emine Vildan Tomas Çolaklar, Hülya Özkan, Suzan Sarıkaya, Tülin Bekri, Aynur Arslan Polat, Emun Kürşat Demiralay, Salih Kaya, Hüseyin Uğurlu, İsmail Gözükara, Serdar Ergül, Nevzat Yörük, Ömer Yıldırım, Mesut Uzuntok, Mehmet Keskin, Zülfikar Altınyüzük, Elif Sülün, Mehmet Ekiz, Öznur Demiralay, Bayram Sülün, Davut Bülbül, Ayşegül Arslantaş, Murat Özkan, Aydın Eser, İhsan Akgül, Pınar Poyrazoğlu, Birol Bilen, Seyfettin Mermerci, Sıdıka Ayşegül İskenderoğlu, Sümeyye Öztürk Yurt, Emre Öztürk, Mahmut Altan, Atakan Altun, Hatice Tuğba Altın, Menderes Yılmaz, Ferhat Bursal, Ali Arslan Kelam, Akın Dombaycı, Çetin Koçak, Fatma Betül Örer, Hacer Dağ, Mustafa Sabit, Mustafa Çal, Talha Altıntop, Arzu Beyazıt, Sadettin Akyol, Nermin Funda Karadağ, Kevser Dursun Arslan, Neslihan Kaşıkçı, Sedat Sami Haşıloğlu, Zeynep Eren Bozoğlu, Ferhan Şimşek, Abdussamet Kahya, Aydın Torlak, Ramazan Alptekin, Nuran Torlak, Adnan Şimşek, Abdullah Çakır, İbrahim Balık, Ramazan Artun, Hamdi Vural, Mustafa Akgül, Muhsine Ünal Kul, Figen Apaçık, Süleyman Mortaş, Züriyet Akgül, Mehmet Yavuz, Zafer Özata, Gökhan Demir, Ömer Güldallı, Erdal Bayazan, Sevcan Betül Karslı, Zeynep Mercan, Mehmet Gürfidan, Hatice Sevde Çelik Palancı, Ali Afşar, Feray Karaoğlun, Mustafa Gözlüpınar, Ahmet Özkan, Samet Bulut, Halime Görenez, Harun Şentepe, Melek Büyükkardaşlar, Taner Akkaya, Mehtap Acar, Aynur Ulusoy, Zeliha Özden, Fadime Balım Bekar, Özlem Selvi Kıllıbaş, Şeyhmus Yeşiltaş, Ayhan Bora, Muhammed Zeki Temel, Arif Kapkara, Mehmet Kahraman, Oğuzhan Akkurt, Hafize Taşkın, Ceylan Göksu Öz, Burcu Celep Kamiloğlu, Nesibe Sarı, Tuğba Turgut Demirtaş.

Yargıtay Tetkik Hakimleri Fatma Kurşun, Ömer Faruk Kurşun, Ömer Yılmaz, Cahit Arslan, Latife Nazlı Güven, Muhittin Kırıcı, Adem Çelik, Fatma Zehra Kırıcı, Mahmut Çekiç, Asuman Çekiç, Ali Bağcı, Mehmet Köse, Mustafa Keser, Bilal Orhan.

Cumhuriyet savcıları İsmail Özsoy, Muhammet Ali Osman Eker, Halil İbrahim Marifet, Mehmet Bayhan, Ali Rıza Çam, Halil Yılar, Bülent Bağcı, Mahmut Kenanoğlu, Fatih Ekinci, Seyid Uçar, Nurullah Örenli, Evren Özmen, Emre Ayvaz, Hakan Özyılmaz, İbrahim Tokatlı, Bilal Cengiz, Erdoğan Kardeşler, Hasan Sayar, Ünal Ulus, Hayrettin Semerkant, Fikret Seçen, Yener Yavuz, İlhan Ocak, Uğur Özcan, Serkan Taş, İsmail Tokar, Vahit Kaybal, Tahir Kaplan, Mehmet Burak Uzun, Asım Özsaraç, İbrahim Somuncu, Aykut Balcı, Samet Yılmaz, Sinan Emirler, Adem Laçin, Amine Nurdan Aktiş, Selahattin Piştav, Murat İnci, Hasan Aydın, Faruk Büyükkaramuklu, Oya Örsdemir, İlhami Ceyhan, Okan Taşdelen, Yasemin Sarıgedik, Osman Akdoğdu, İsmail Okumuş, Mikail Yılmaz, Abdullah Altınbaş, Özcan Erdagöz, Ergün Saykı, Harun Güven, Selim Korkut, Metin Şahin, Gürhan Bakla, Osman Göl, Ömer Tetik, Hasan Yalçın, Hasan Kılıç, İlyas Kuvel, Mehmet Çakmak, Zeynel Abidin ulu, İsmail Turgut Kıldan, Ahmet Bodur, Abdulmutalip Özaslan, Yılmaz Eyidoğan, Mehmet Demir, Tarık Kondur, Hasan Tahsin Dal, Cengiz Çağatay, Aydın Beyhan, Özay Yıldırım, Aslı Çağlar, Muhammet Tekkoyun, Hasan Demir, Yalçın Küçük, Atilla Aslan, Zeki Yalçın, Osman Şanal, Osman Kılıçaslan, Osman Teke, Muhammet Toprak, Osman Deniz Şahingöz, Talip Karakuş, İskender Görgülü, Yılmaz Şenkal, Cevat Gül, Ahmet Beytar, İsmail Polat, Sedat Ertaşkın, Hüseyin İnce, Şükrü İlci, Selim Cüre, Engin Duman, Hüseyin Yetik, Evren Gür, Bahar Demirci Yetik, Mahmut Aydın, Mehmet Candar, Ömer Uysal, Mehmet Murat Yardımcı, Hasan Can, Engin Aydoğdu, Saltuk Buğra Kurt, Ali Aslan Atalay, Mehmet Şenlikci, Adnan Doğan, Ercan Türe, Hasan Ali Teke, Huriye Teke, Ferdi Özdemir, Adem Ceyhun Nergiz, Dilek Bozlar Keleşoğlu, Gökhan Çam, Adem Kartal, Ekrem Beyaztaş, Sadrettin Sarıkaya Mehmet Çabuk, Şener Dalyan, Osman Nesuh Yıldız, Can Bayır, Nusret Onur Akpek, Oğuzhan Kır, Ali Çelik, Mahmut Ayan, Murat Gökçe, Vahide Kaya, Turan Yıldırım, Zafer Kılınç, Serdal Yıldırım, Mustafa Ardal, İlhan Akıllı, Murat Akyüz, Bayram Hamurcu, Mustafa Öztürk, Murat Gür, İlyas Çolaklar, Mehmet Bakır Özkan, Oğuzhan Gümüşcü, Mesut Sarıkaya, Halil Kaçar, Aslan Ölmez, Muhammet Nedim Bekri, Halil Polat, Maksut Yıldız, Durdu Kavak, Hasan Kanlı, Hüseyin Görüşen, Mazlum Bozkurt, Hüseyin Baş, Bilal Bayraktar, Selami Candemir, Emrullah Aycı, Şeyhmus Şat, Bülent Selim, Nurettin İpek, Ümit Sade, Yakup Yar, Ali Mazhar Okumuş, Zeki Vatan, Recep Bakırcı, Mehmet Emin Kurt, Müslüm Arslan, Ramazan Keklik, Mehmet Arslantaş, Halil İBrahim İskenderoğlu, Mehmet Yurt, Abdulkadir Polat, Ahmet Kalkan, İbrahim Koca, Ahmet Karaca, Sedat Ünal, Yakup Alıcı, Savaş Kırbaş, Vedat Örer, Ümit Arslan, Haluk Gedikli, Muhammet Ali Kaşıkçı, Özgür Beyazıt, Ersin Karadağ, Reşat Esmer, Ömer Bozoğlu, Ergin Şimşek, Yıldıray Giden, Derya Altın Giden, Murat Eşref Kumbaroğlu, Mehmet Said Çetin, Ümit Çalışkan, Ramazan Apaçık, Ayhan Ulu, Hasan Kaya, Yunus Önal, Sinan Temel, İbrahim Işıktaş, Serkan Noğay, Hamza Kul, Fatih Çelik, Hacı Serhat Karslı, Sait Çağlar, Tamer Akçalı, Yaşar Özen, Nedim Mercan, Elif Kürüm Çelik, Ersin Karaoğlan, Murat Aktaş, Zekeriya Görenez, Yusuf Büyükkardaşlar, Erkan Akbaş, Şuayip Yiğit, Mehmet Öncü, Durmuş Ali İkiz, Serkan Özden, Osman Ulusoy, İbrahim Bekar, Kenan Şahin, Önder Şeker, Nihat Taşkın, Habib Hüdai Yalçıntaş, Murat Üzüm, Ömer Solmaz, İlyas Erbay, Bülent Canoğlu, Kürşat Durgun, Ömer Öz, Bülent Çelebi, Emine Selma Çelebi, Utku Kamiloğlu, Sefa Sarı.

Yargıya güvenmek lâzım. .. fetocu paralel hakim olmadıklarını yüce Türk yargısı önünde ispatlayabilecekler mi? Göreceğiz
Alt 07-30-2016, 14:02   #109
Kayıtsız Üye
Guest

Geriye doğru gidildiğinde bunların hangi yıllarda rütbe aldığı ya da hangi sınavlara girerek bu noktalara geldikleri de ortada. Onunla ilgili de bir girişim başlatacak mısınız?

Bazı tespitleri yapmamız lazım bazı bilgileri de kamuoyuyla paylaşmamız lazım. Bir örnek olsun diye söyleyeyim askeri lise giriş sınavlarını 2000 yılından itibaren ÖSYM yapıyor. 2000 yılından 2014 yılına kadar bizim yaptığımız teknik analizde matematiksel bazı analiz yöntemlerini kullanarak soruların çalındığı kanaatindeyiz. Fakat 2014 yılındaki ÖSYM skandalından sonra yapı değişince bunlar soruları çalamamışlar. Ama bu defa yüksek puanla askeri liselere girme hakkı kazanan öğrencileri mülakatlarda elemişler. Yani bir kurumsal zaaf var belli. Bu zaafların giderilmesiyle ilgili önemli çalışmalar yürütüyoruz. TSK kendi içinde böyle bir habis bir urun bu kadar büyümesinde bunu görememiş olması bazı kurumsal problemlerin olduğunu gösteriyor. Ama bugün TSK'ya en çok sahip çıkmamız gereken gün bugün. Kurumsal olarak. Biz TSK'ya sahip çıkacağız TSK'da demokrasiye bağlı kalacak. Bu denge bizim için çok önemli. Başka ordumuz yok. Bu vatan hainlerini kazımak birinci görevimiz. Bunu yaparken de TSK'nın kurumsal yapısına zarar vermemek hatta kurumsal yapısını çok daha güçlü hale getirmek, bu arada TSK'nın de kendini yeniden yapılandırmasına, modern orduların ulaştıkları noktaların daha ötesine geçmesi içinde çalışmamız gerekiyor. Bu konu çok hassas bir konu. Başbakanımızın ifadesiyle asker elbisesi giymiş teröristler bunlar. Şu anda sizden benden çok Türk ordusunun şerefli subayları bunlara öfke duyuyorlar. Onlar daha büyük zarar gördüler
Alt 07-30-2016, 14:28   #110
Kayıtsız Üye
Guest

KKK'daki sınavın soru ve cevapları verildi
Ankara'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın (KKK) düzenlediği sözleşmeli subaylık sınavı öncesinde yaşadıklarını, ifadesinde detaylı bir şekilde dile getiren S.A, şunları kaydetti: "Bu sınav Ankara'da olacaktı. Ben bu sınava girmeden önce B.U yanında Ankara'dan gelen 'Selami' isimli 30 yaşlarında, görsem tanıyabileceğim ancak her zamanki gibi soyadını ve isminin takma olup olmadığını bilmediğim bir şahısla beni tanıştırdı. Sınavdan bir gün önce Ankara'ya gitmemi, Ulus'ta heykelin önünde saat 15.00'de Selami ile buluşmamı kararlaştırdık. Uçak biletini zaten onlar almıştı. Ben kararlaştırdığımız gibi o gün o saatte Selami ile buluştum. Elinde bir çanta ile yürüyerek yanıma geldi. Bana, 'Gel senin kaldığın otele gidelim' dedi. Otele gidip kaldığım odaya çıkınca çantasından bir dizüstü bilgisayar çıkardı ve masanın üzerine koydu. Sonra bana çok önemli bir şey göstereceğini ancak göreceklerini kimseyle paylaşmamam için namusum ve şerefim üzerine yemin etmem gerektiğini söyledi. 3 kere yemin ettikten sonra bilgisayarın ekranını açtı ve bana bir takım sorularla bu soruların cevaplarını gösterdi. Bana sadece sorularla doğru cevaplarını okumamın yeterli olduğunu söyledi. Söylediği gibi yaptım. Ben okumayı bitirdikten sonra bu soruların ertesi gün gireceğim subaylık sınavının soruları olduğunu söyledi. Ben bunun kul hakkı yeme anlamına geldiğini, zaten başarılı bir öğrenci olduğumu, sınav sorularını önceden bilmeye ihtiyacım olmadığımı söyleyerek tepki gösterdim. Bunun üzerine bana ordu içerisinde yapılaşmak isteyen çok fazla hainin olduğunu, Hristiyanlar, Yahudiler, Masonların bu vatan hainlerinden olduğunu, onların kendi taraflarına bu şekilde soruları verdiğini, onlarla rekabet edebilmek için onların yerine vatanını seven insanların gelmesi için soruları vermek mecburiyetinde olduklarını söyledi. Eğer benim yerime onlardan biri gelirse onların yapacağı her kötülükte benim de sorumluluğum olacağını, ahirette Allah'ın 'Senin elinde böyle bir fırsat vardı, neden değerlendirmedin' diye hesap soracağını söyleyerek beni ikna etti. Girdiğim subaylık sınavındaki sorular bir önceki gün Selami'nin bana gösterdiği sorularla birebir aynıydı. 50 sorunun 5 tanesini bilerek yanlış yaptım. 45 doğru ile 25. asil olarak sınavı kazandım."

Subaylık sınavının mülakatını da rahatlıkla geçtiğini sözlerine ekleyen S.A, "Zaten B.U, bana astsubaylık sınavıyla ilgili taktik verirken bu durumun subaylık mülakatı için de geçerli olduğunu söylemişti. Bu nedenle mülakatı geçtim. Ben aktif olarak spor yaptığım için spor sınavını rahatça verdim. Ancak subaylıkla ilgili 6 aylık güvenlik soruşturmasında elendim. Astsubaylık sınavını ise kazandım." dedi.

"Lavabonun duvarında teyemmüm alıp, gözlerimle namaz kılmam istendi"
Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığına 2011 yılında kaydını yaptırdığını, ondan sonra sadece Selami ile buluştuğunu ifade eden S.A, şöyle dedi: "Her hafta pazar günü saat 15.00'te Ulus Meydanı'nda Atatürk heykelinin yanında buluşuyorduk. Biraz yürüyüp bir kafede ya da bir restoranda yemek yerdik. Bu şekilde konuşurduk. Bana hep tedbirin çok önemli olduğunu, aşikar şekilde namaz kılmamamı, lavabonun duvarında teyemmüm alıp yatağıma yatıp gözlerimle namaz kılmamı, Fetullah Gülen'in bizim bu şekilde namaz kılmamızın peygamberin kıldığı namaz kadar kutsal olduğunu söylediğini, telefonuma dini içerikli materyalleri indirmememi, kimseyle dini ve siyasi konuları tartışmamamı, tartışma olursa hemen kısa kesip oradan uzaklaşmamı tembihliyordu. Bende söylediklerimi dilimle tasdik ediyordum. Fakat yine de kendi bildiğim gibi davranıyordum. Tedbir ve gizli namaz kılma meselesi benim hiçbir zaman aklıma yatmadı. Okulun içerisinde mescit ve cami varken farklı bir yerde namaz kılmak istememiştim. Bu nedenle normal şekilde abdestimi alıp okulun mescidinde namazımı kılıyordum. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra Selami tedbire dikkat etmediğim hususunda beni uyardı. Halbuki ben namazımı gizlemediğimi ona söylememiştim. Buradan bir şekilde beni içeriden birine gözlemlettirdiğini düşündüm. Okul bu şekilde 4,5 ay sürdü."

"2012'de kura çekerek İzmir'e tayin oldum'
Astsubay S.A, ifadesinde, Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığından mezun olduktan sonra astsubay çavuş rütbesiyle kursiyer olarak jandarma okulunda eğitim almaya devam ettiğini belirtti.

TSK'dan maaş almaya başladığını ve mesai sonrası evine gittiğini ifade eden S.A, paralel yapılanma içerisindeki Selami'nin kendisine Keçiören Sanatoryum Mahallesinde bir ev tahsis ettiğini, evin okuldan çok uzak bir yerde olduğunu söyledi.

Evi, öğrencilik yıllarından tanıdığı, cemaat evlerinde kendisi gibi kaldığını bildiği fakat astsubaylık sınavına girdiğini bilmediği S.A. ile paylaştığını anlatan S.A, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ev dayalı döşeli, kirası 450 liraydı. Ev sahibini görmedik. Kirasını ve faturalarını Selami'ye veriyorduk. Selami haftada bir evimize gelip dini konularda öğütler veriyor, tedbirin öneminden bahsediyordu. Evde dini kitaplar yoktu, yalnızca kanepenin altındaki gizli bölmede Fetullah Gülen'in kitapları, Cevşen-ü Kebir ve Risale-i Nur vardı. Kur'an da vardı ama onu saklamıyorduk. Bu şekilde 1 yıl daha geçtikten sonra 2012'de kura çekerek İzmir'e tayin oldum."

"Babam, paralel yapıyla bağlantımı hiçbir zaman bilmedi"
Ev arkadaşı S.A. ile astsubay okulundayken mesleği sevmediklerini ve istifa etmeyi düşündüklerini belirten S.A, şöyle devam etti: "Bu nedenle evde KPSS'ye çalışıyorduk. Selami geleceği zaman kitapları saklıyorduk. Selami'de bizim evin anahtarı vardı. Bir gün biz işe gittiğimizde evi karıştırarak KPSS kitaplarını bulmuş, bizim sınava çalıştığımızı öğrenmiş. Bize sözde davaya ihanet etmememizi, mesleğimizden vazgeçmememizi söyleyerek bir sürü nasihat etti. Bu olaydan 1 hafta sonra ev arkadaşım S. A'nın takım komutanı bölüğe kızdı ve bir direğin karşısına geçerek 'Ben eşeğim' diye bağırmasını emretti. O da emri uyguladı fakat olay gururunu çok zedelemiş, bunun üzerine istifa etti. Bende istifa etmek istedim, durumu babama anlattım. Babam benim öğretmen olmamı hayal etmişti. Bana, 'Sen benim sözümü dinlemedin ve asker oldun. Devlet seni yetiştirdi astsubay yaptı. Mesleğini bırakırsan vatana ihanet etmiş olursun. Eğer bu saatten sonra mesleği bırakırsan seni eve almam' dedi. Babam, paralel yapıyla bağlantımı hiçbir zaman bilmedi."

Sadece bir numaranın kayıtlı olduğu şifreli telefon verildi
İzmir'e tayini çıktığında, FETÖ/PDY içerisinde Ankara'da faaliyet yürüten Selami'nin Mustafa isimli kişiyle tanıştırarak, "Seninle artık Mustafa ilgilenecek" dediğini kaydeden S.A, söz konusu kişinin içerisinde sadece bir numaranın kayıtlı olduğu telefonu kendisine verdiğini söyledi.

Mustafa'nın telefondaki numarayı ezberlemesini istediğini anlatan S.A, "Mustafa, bu telefonumu sadece kendisini ve arada bir 'sahibinden.com' isimli sitede ilan verip bir şeyler satan kişileri arayıp ürün sormamı söyledi. Sorduğumda TİB'in sadece tek kişiyle yapılan görüşmelerden şüphelendiğini ve bunları dinlediğini söyledi."

Yasa dışı dinleme yapması istendi
"Mustafa, benden, İzmir İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü Teknik Kısım Amirliğini arayıp, çıkan kişiye, İzmir'e atandığımı, çok iyi Kürtçe bildiğimi, teknik kısma alırlarsa çok iyi tape çözeceğimi ve çok faydalı olacağımı söylememi istedi." diyen S.A, şunları kaydetti: "Ben de bunları söyledim. Telefonda konuştuğum başçavuş, özellikle uyuşturucu dosyalarında Kürtçe bilen personel sıkıntısı yaşadıklarını durumu alay komutanına bildiriceğini söyledi. Teknik kısımda dinleme yapan personel olarak göreve başladım. Mustafa ile bana verdiği telefon vasıtasıyla haftada 1-2 defa buluşuyorduk. Benim görev yerimin kendileri için çok kritik olduğunu belirtti. Görevimin, devletin bekasını ilgilendiren ciddi suçlar ve siyasilerle ilgili dosyalarda bir görüşme tespit edersem o görüşmelerin zaman aralığını ve görüşmeyi yapan şahısların kimlik bilgilerini söylemek olduğunu bana iletti. Bunun nedenini sorduğumda bu tür görüşmelerin sümen altı edildiğini, dinlemeyi yapan personelin başının belaya girmesinden korkarak savcılara olayın intikal ettirmeyeceğini ve bu nedenle önemli suçlarla ilgili gereğinin yapılmadığını ifade etti."

FETÖ 4 telefon numarası verdi
Görev yaptığı kısmın sorumlusunun, yapılan görevin çok ciddi olduğunu, gizliği ihlal edecek hareketlerin ciddi hukuki sorumluluk doğrucağını söyleyerek herkesi uyardığını ifade eden S.A, "Ben de bunun üzerine bildiklerimi Mustafa ile paylaşmamayı kafama koydum. 17 Aralık 2013'ten bir ay önce Mustafa bana 4 tane telefon numarası verdi. Bu numaraları bir şekilde yasal kılıfına uydurarak dinlemem gerektiğini söyledi. Ben bu numaraların son 4 hanesini ezberledim. Sistemde sorgusunu dahi hukuki sorumluluktan korktuğum için yapmadım. Bu nedenle numaraların kime ait olduğunu bilmiyorum." dedi.

"Niyetim o numaralar yaptığım mevcut yasal dinleme kapsamında herhangi bir telefon numarasıyla irtibat kurarsa ve içinde suç unsuru da varsa tapesini çözüp tim komutanına vermekti." diyen S.A, "Ancak böyle bir konuşmaya denk gelmedim. Zaten bir ay sonra 17 Aralık günü biz bütün yasal dinleme işlemlerini sonlandırdık. Yalnızca terörle ilgili önleme dinlemesi yaptık. Bu işlem için de Ankara'dan karar alınmıştı. 17 Aralık'tan sonra da ben Mustafa ile bir defa görüştüm. Bu görüşmede bana verdiği telefonu geri aldı ve bana riskli bir dönemde olduklarını bu şekilde görüşmenin uygun olmayacağını söyledi. Zaten ben 2013 yılı Nisan ayında onların bulacağı biriyle değil de sevdiğim kızla evlendiğim için uzun süredir bana soğuk davranıyordu. Fakat yine de benden vazgeçmiş değildi." ifadesini kullandı.

"Erbakan döneminden bu yana AK Parti bize sıcak bakmıyor"
FETÖ/PDY'nin görevlendirdiği Mustafa ile 17 Aralık süreci hakkında görüşme yaptıklarını kaydeden S.A, şunları dile getirdi: "Benden, 17 Aralık sonrası yaptığımız görüşmede bu mevzuları kimseyle tartışmamamı, kimin haklı, kimin haksız olduğu konusunda fikrim olmadığını söylememi istedi. Telefonu aldıktan sonra iki kez daha evime geldi. Mustafa evime geldiğinde soruşturmaların darbe girişimi olmadığını, Erbakan döneminden bu yana AK Parti hükümetinin kendilerine sıcak bakmadığını, sırf ülkede iyi şeyler olsun diye AK Parti ile yakın durduklarını, bakanların yolsuzluklarını uzun süredir bildiklerini ve bunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiklerini ve 17 Aralık sürecinden önce de eski bakanlar Kürşat Tüzmen, Kemal Unakıtan'ın yolsuzluğa bulaştığını ilettiklerini, bu nedenle bu iki bakanın görevden alındığını, fakat 17 Aralık 2013'te ortaya çıkan yolsuzluklara Başbakan Erdoğan ve ailesi de bulaştığı için bu konuda herhangi bir işlem yapmadığını, bunun üzerine savcıların yetimin hakkını korumak için her şeyi göze alarak bu operasyonu gerçekleştirdiğini söyledi. Bu konuları kimseyle tartışmamamı bana söyledi. Bu konuşma 17 Aralık darbe girişimi sürecinden kısa bir süre sonra benim cemaat hakkımdaki fikirlerim değişmesin diye yapıldı. Ben bunu şimdi anlıyorum."

"Telefonumdaki mesajlar 2-3 saniyede kendiliğinden siliniyordu"
Paralel devlet yapılanmasının gerçek yüzünü görmemesi için kendisini yanlış fikirlerle doldurduklarını belirten S.A, ifadesinde şöyle dedi: "Mustafa'nın ikinci kez evime gelişi tayinim Hakkari'ye çıkmadan hemen önceydi. Yanında Ömer diye biriyle geldi. Benimle Van'da ilgilenecek kişinin Ömer olduğunu söyledi ve bizi tanıştırdı. Bana açık öğretim ve üniversite sınavlarına başvurmamı ve sınav bahanesiyle sık sık Van'a gelmemi Ömer isimli şahıs söyledi. Van'a ilk geldiğimde beni Ömer karşıladı. Benim telefonuma bir program yükledi. Bu programda iki telefon birbirine yaklaştığında birbirini algılayan ve bir arama tuşunun belirdiği bir ekran çıkıyordu. Arama tuşuna basınca benim telefonumda bir kod belirdi. Ben 'ok' tuşuna basınca mesajlaşma bölümü açılıyordu. Mesajlar okunduktan 2-3 saniye sonra kendiliğinden siliniyordu. Programa da bir şifre ile giriliyordu. Bana Van'da bu şekilde haberleşeceğimizi söyledi. Programda telefonlar yan yana gelip bir kere eşleştikten sonra bir yerden mesajlaşma imkanı veriyordu. Fakat benim akıllı telefonum çok iyi olmadığı için Hakkari'ye giderken format attım. Programı unutmuştum. Zaten 17 Aralık darbe girişimi sürecinden sonra paralel yapının gerçek yüzünü görmeye başlamış ve benden geçmişte istenen illegal talepler nedeniyle kendilerine bağlı hakim savcıları organize ederek gerçekten Türkiye Cumhuriyeti'nin meşru ve tek hükümetine karşı darbe girişiminde bulunmalarına ciddi şekilde ihtimal verir olmuştum. Bu olaydan sonra hiçbir şekilde onlarla irtibat kurmadım. Sadece bundan yaklaşık 2 ay önce eşimin telefonundan yabancı bir numara aradı ve benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben telefonu aldığımda sesinden Ömer olduğunu anladım ve kendisiyle görüşmek istemediğimi söyleyerek yüzüne kapattım."

"Çok pişmanım"
"Ben daha önce bu konuyu adli mercilere bildirmek istedim. Ancak dosyaya bakacak savcının FETÖ/PDY'nin bir üyesi olabileceği ve başımı belaya sokabileceği düşüncesiyle fikrimden vazgeçtim." ifadesini kullanan S.A, "Ancak 15 Temmuz 2016 gecesi milletin silahıyla milletin kendisini şehit edecek kadar gözü dönmüş bir yapı olduğunu tüm milletimizle birlikte görünce durumu komutanıma aktardım." dedi.

FETÖ/PDY ile irtibatından dolayı çok pişman olduğunu belirten S.A, şunları kaydetti: "FETÖ/PDY yıllar yılı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün milletimizi kandırmış olan sinsi bir yapılanmadır. Benim bu yapının içerisinde bulunduğum dönemde herkesin malumu olduğu gibi neredeyse AK Parti ve hükümetimizle eşdeğer tutuluyordu. Her görüşten insanlar ve medya kuruluşları Türkçe Olimpiyatları'na methiyeler diziyordu. Zaten 2002 yılından 2013 yılına kadar sadece iki kez hukuka aykırı iş yaptıklarına şahit oldum. Görünüşte hepsi benimle aynı inancı paylaşan, benim gibi mütedeyyin ve ülkesine faydalı olmaya çalışan insanlardı. İllegal taleplerine de kendilerince bir gerekçe bularak beni de ikna etmişlerdi. Fakat 15 Temmuz 2016'da genç, yaşlı, kadın, erkek ayırt etmeksizin gafil avladıkları milletimize silah sıkacak, hedef gözetmeksizin bombalayacak kadar gözü dönmüş caniler olduklarını tüm milletimiz görmüştür. Yaşanan hadiseler dünyada itibarımızı sarstığı gibi tüm vicdanları derinden yaralamıştır. Ben de vicdanen rahatsız olarak bildiklerimi paylaşmak istedim. FETÖ/PDY ile olan irtibatım için çok pişmanım. Benden istedikleri hukuka aykırı eylemleri şu veya bu şekilde hiç gerçekleştirmedim."

Ad
60 Ay %0 Faiz Oranıyla Ev Sahibi Olun!

DİĞER HABERLER

Selçuk Üniversitesi'nde açığa alınan isimler!

FETÖ mensupları nasıl anlaşılır? - Açığa alınan paraleller nasıl belirleniyor?

İsmail Büyükçelebi kimdir? - Fuat Avni olayında adı geçen FETÖ'cü kimdir?

‘İnadına Erdoğan’ diyerek ayyıldızlı yatırıma geldiler

Abdullah Aymaz kimdir? –FETÖ’nün ikinci adamı Abdullah Aymaz!

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi açığa alınanların listesi

BAKMADAN GEÇME
Ücretsiz ve bağımlıklık yaratan oyun
Playgem
Her Şey Dahil tatilin ideal adresi!
Etstur
Yunan Adaları’nda vizesiz tatilin yolu!
Etstur
Ünlü modacının bluz tasarımı çok konuşulacak!
Defacto
FETÖ’nün dolarları medyaya da sızmış
Tapularda FETÖ alarmı

Haber Turu
Gündem
Dünya
Ekonomi
Spor
Yaşam

"Paşa" lakaplı FETÖ'cü terörist suçunu itiraf etti: Hedefimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için görevlendirilen ekibin liderlerinden "Paşa" lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu suçunu itiraf etti.

Kısıklı nöbetçilerinden kahraman mehmetçiğe mesaj
Kısıklı nöbetçilerinden kahraman mehmetçiğe mesaj: Ey bu vatanın şerefli evlatları, namusumuzun bekçileri Mehmetçikler...

Atatürk Havalimanı'na yeni güvenlik önlemi
Havalimanındaki asayiş uygulaması nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun önlenmesi amacıyla bu alana araç kontrol cebi yapılacak.

FETÖ gardiyanlara infaz talimatı vermiş!
FETÖ'cü darbe girişiminde gözaltına alınan ve itiraflarda bulunan şüphelilerin infazı için FETÖ örgütünce cezaevlerindeki gardiyanlara talimat verildiği bilgisi güvenlik birimlerini alarma geçirdi.

İtirafçı astsubay FETÖ'yü ve ordudaki yapılanmasını anlattı
15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi sonrasında vicdanen duyduğu rahatsızlık üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Astsubay S.A, çocuk yaşta tanıştığı yapı hakkındaki bildiklerini bütün ayrıntılarıyla anlattı. Astsubay S.A. ifadesinde "Bize 'Bülent abi' diye tanıttıkları kişi peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in ölümünden sonra dünya

Hilvan'da üzerine televizyon düşen Zahide öldü
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde, üzerine televizyon düşen 2 yaşındaki Zahide Temiz yaşamını yitirdi.

MİT'in dikkatini çeken detay! Teröristbaşı Gülen, darbenin sinyalini böyle vermiş
Fetullah Gülen'in ordudaki müritlerine darbe sinyalini aylar önce giydiği haki cübbeyle verdiği iddia edildi. MİT Gülen'in "haki cübbesini" fark etti ve FETÖ üyelerinin kriptolu yazışma sistemini de kırdı. Ama ne MİT ne de ABD istihbaratı, darbe olacağına dair net bir teşhis koyamadı.

FETÖ'cü teröristler tanklarla vatandaşları böyle vurdu

FETÖ’nün Konya yapılanması çökertildi
Konya’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada örgütün Konya yapılanması çökertildi. Cemaat içinde "ağabey" olarak adlandırılan 77 kişi hakkında yakalama kararı çıkarken bunlardan 20’si gözaltına alındı. Gözaltına alınan ağabeylerin örgütün dershanelerinde ve okullarında seçtikleri başarı

FETÖ'cü "ölü yıkayıcısının" inanılmaz yükselişi
7 yıl ölü yıkayıcılığı yaptıktan sonra 5 gün içinde önce il sağlık müdürlüğü personel müdürlüğüne, ardından üniversite enstitüsü sekreterliğine yükselen Mikail Keskin'in yükselişi ancak FETÖ/PDY soruşturmasıyla durdurulabildi.

Last edited by Kayıtsız Üye; 09-03-2016 at 16:43.

Seçenekler
Stil