www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > Tus Rehberi > Askerlik ve TUS

6462 (0 Kayıtlı Ve 6462 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 01-27-2009, 12:11   #1
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute
Standart Askerlik Kanunu Değişti

ASKERLİK KANUNU DEĞİŞTİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, akademisyenlerin 35 yaşına, (A) Milli Takım kadrolarında yer alan ve uluslararası yarışmalarda ilk 3 dereceye giren sporcuların ise 38 yaşına dek askerliklerini tecil edebilmelerini öngören yasa değişikliğini onayladı.
5768 sayılı Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olup hizmetinin özelliği nedeniyle sevkinin ertelenmesine ihtiyaç duyulan kamu personelinden, devlet veya kendi hesaplarına yurtiçinde veya dışında görev, staj, yüksek lisans, ihtisas veya doktora yapmaları nedeniyle aranan yaş sınırını 33'ten 35'e çıkarıyor.
Daha önce "İhtisasın teorik olarak 33 yaşının bittiği yılın takvim yılı sonuna kadar bitmesi gerekiyor" kuralı uygulanıyordu ve buna göre Eylül 2008'de 5 yıllık ihtisasları en son 1980 doğumlular yazabiliyor, 1980 yılından önce doğanlar tercih yapamıyordu.
Bu yeni yasa ile artık 5 yıllık bölümleri 1978 doğumlu hekimler de askerlik tecil problemi yaşamadan yazabilecekler. Kural "İhtisasın teorik olarak 35 yaşının bittiği yılın takvim yılı sonuna kadar bitmesi gerekiyor" şeklinde değişmiş oluyor.
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-30-2009, 18:36   #2
drgokhan
Sadece Üye

Tecrübe Puanı: 0
drgokhan is an unknown quantity at this point

şimdi benim askerlik tecilim kasım başında bitiyor. eylül sınavını etkiler mi.. nisana girsem sorun olur mu..
drgokhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-30-2009, 20:50   #3
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute

iki celp dönemi araya girmiş oluyor, dolayısıyla sorun olabilir..
yeni tus yönetmeliğinde asistanlıkta askerliğin sorun olmayacağı belirtiliyor ama tabi kaçak durumuna düşmemek gerek..sanırım raporla o dönemi geçiştirebilirsiniz...
yine de benzer uygulama içindeki arkadaşlardan bilgi almak daha faydalı olur..ben uzattığım dönemlerde 3-5 günlük rapor yeterli oluyordu celp dönemi ama malum artık sağllık ocağı raporları kabul edilmiyor...
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-22-2009, 15:09   #4
uslanmaz28
Sadece Üye

uslanmaz28 is an unknown quantity at this point

Hala Tecillimiyim Nasıl öğreniyoruz
uslanmaz28 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-01-2013, 22:57   #5
ozan38
Sadece Üye

ozan38 is an unknown quantity at this point
Standart lütfen çok acil cevaplarmısınız

arkadaşlar ben iki yıl önce açıköğretimden işletme fakültesine kayıt oldum ama ıkı yıldır para yatrmıyorum sınavlara girmiyorum tecilimde sıkıntı olurmu şimdi ygs ye girdim ordan normal üniversite yazsam sorun olurmu lütfen açıklarmısınız çıldırmak üzereyim bakmam gereken bi ailem var
ozan38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil