www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Tam Gün Yasası

5589 (1 Kayıtlı Ve 5588 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 07-18-2012, 11:27   #1
tususev
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart Bursada rüşvet alan profesör tutuklandı

Bursa'da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda görevli bir profesör, ameliyat edeceği hastasından 4 bin lira rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Bursa'da ikamet eden M.Ç., rahatsızlanan babası S.Ç.'yi Bursa Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada fıtık teşhisi konulan S.Ç., Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Üniversitede muayene olan S.Ç.'ye Prof. Dr. A.T.Y. (52) ameliyat olması gerektiğini söyledi. İddiaya göre Prof. Dr. A.T.Y., muayenehanesine çağırdığı hasta yakını M.Ç.'ye ameliyatın özel hastanede yaptırılması halinde 12 bin liraya mal olacağını, ameliyatı Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi'nde 4 bin lira karşılığında yapabileceğini söyledi. Bu konuşmanın ardından M.Ç., Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri M.Ç.'nin üzerine dinleme ve görüntüleme cihazı yerleştirdi. Doktorun yanına giden S.Ç., seri numarası alınan 4 bin lirayı Prof. Dr. T.Y.'ye verdi. M.Ç., doktorla arasında geçen konuşmayı ve parayı verdiği anı ses ve görüntü kaydıyla belgeledi. Parayı alan doktor, polisin suçüstü yapmasıyla yakalandı. Rüşvet iddiasıyla gözaltına alınan Prof. Dr. T.Y., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
Suçlamaları kabul etmeyen doktorun, "Aile beni yanlış anladı. Kendilerine ameliyatın özel hastanelerde yaptırmaları durumunda 12 bin liralık fatura çıkacağını söyledim. İstediğim 4 bin lira ise cerrah bedeliydi" dediği belirtildi.
Babasının ameliyatı için doktorun kendilerinden 4 bin lira istediğini söyleyen M.Ç. ise, "Fakülte hastanesinde tüm veriler toplandıktan sonra hoca bize ameliyat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Ameliyatın özel hastanede olması halinde 12 bin liraya mal olacağını söyleyerek beni görüşmek için muayenehanesine çağırdı. Para isteyeceğini anladığım için durumu savcılığa bildirdim. Bana, fakültede kendisinin 4 bin liraya yapacağını iletti. Ben de biraz indirim yapmasını istedim. Emniyette gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla seri numarası alınan 4 bin lirayı muayenehanesinde Prof. Dr. T.Y.'ye verdim. Odadan çıkınca polis suçüstü yaptı ve yakalandı. Yasal süreç devam ediyor. Gerekli şikayetlerimi yaptım" dedi

http://www.memurlar.net/haber/259287/
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 07-18-2012, 14:55   #2
kardelen03
Normal Üye

kardelen03 is an unknown quantity at this point

rüşvet kavramı uygun değil. bıçak parası rüşvet midir? emeğin hakkı mı? görevi suistimal mi?
kardelen03 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-18-2012, 16:55   #3
tususev
Popüler Üye

Tıp fakültesi hastanesinde bir hastayı ameliyat etmek için 4 bin lira rüşvet aldığı iddia edilen Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Yılmazlar (52), “Aile beni yanlış anladı, cerrah bedeli aldım.” diye kendini savundu. Hasta yakını M.Ç. ise “Gerekli şikayetlerde bulundum, yasal süreç devam ediyor.” dedi.
M.Ç., yaklaşık 2 ay önce rahatsızlanan babası S.Ç.’yi Bursa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada, ‘Diyafram hernisi (fıtığı)’ teşhisi konulan S.Ç., Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yönlendirildi. Prof. Dr. Yılmazlar, S.Ç.’nin diğer poliklinik muayenelerinden sonra ‘Diyafram fıtığı’ ameliyatı yapılmasına karar verdi. İddiaya göre; Prof Dr. Yılmazlar, muayenehanesine çağırdığı hasta yakını M.Ç.’ye ameliyatın özel hastanede yaptırılması halinde 12 bin liraya mal olacağını, ameliyatı Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi’nde 4 bin lira karşılığında yapabileceğini söyledi. Bu konuşmanın ardından M.Ç., Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na müracaat etti. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri mahkeme kararının ardından harekete geçti. Üzerine dinleme ve görüntüleme cihazı bağlanan M.Ç., seri numarası alınan 4 bin lira parayı Prof. Dr. Yılmazlar’a verdi. M,Ç., doktorla arasında geçen konuşmayı ve parayı vermesini ses ve görüntü kaydıyla belgeledi. Parayı alan Prof. Dr. Yılmazlar, polisin suçüstü yapmasıyla yakalandı. Muayenehanede polis arama yaptı.
‘Rüşvet almak’ iddiasıyla gözaltına alınan Prof. Dr. Yılmazlar, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Suçlamaları kabul etmeyen Prof. Dr. Yılmazlar’ın, “Aile beni yanlış anladı. Kendilerine ameliyatın özel hastanelerde yaptırmaları durumunda 12 bin liralık fatura çıkacağını söyledim. İstediğim 4 bin lira ise cerrah bedeliydi.” dediği öğrenildi.
İNDİRİM İSTEDİM KABUL ETMEDİ
Prof. Dr. Yılmazlar’ın, kendisinden babasının ameliyatı için 4 bin lira istediğini ileri süren M.Ç., “Konu yargıya intikal etti.” dedi. Bursa Devlet Hastanesi’ndeki teşhisin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gittiklerini belirten M.Ç., yaşadıklarını şöyle anlattı: “Fakülte hastanesinde tüm veriler toplandıktan sonra, hoca bize ameliyat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Ameliyatın özel hastanede olması halinde 12 bin liraya mal olacağını belirterek beni görüşmek için muayenehanesine çağırdı. Para isteyeceğini anladığım için durumu savcılığa bildirdim. Bana, fakültede kendisinin 4 bin liraya yapacağını iletti. Ben de biraz indirim yapmasını istedim. Emniyette gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla seri numarası alınan 4 bin lirayı muayenehanesinde Prof. Dr. Yılmazlar’a verdim. Odadan çıkınca polis suçüstü yaptı ve yakalandı. Yasal süreç devam ediyor. Gerekli şikayetlerimi yaptım.”
MUAYENEHANESİ OLANLAR FAKÜLTEDE AMELİYAT YAPAMIYOR
Bakanlar Kurulu’nun geçtiğimiz sene aldığı kararla, muayenehanesi olan hekimlerin görev yaptıkları üniversite ve devlet hastanelerinde ameliyat yapmaları yasaklanmıştı. Kamuoyunda 'Tam gün Yasası' olarak bilenen yasa gereği, muayenehanesi olan hekimler görev yaptıkları kamu ve üniversite hastanelerinde sadece eğitim amaçlı ameliyat yapabiliyor.
http://www.memurlar.net/haber/259297/
Alt 07-20-2012, 15:11   #4
tususev
Popüler Üye

Rüşvet alan Profesör, 12 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat için rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan Öğretim Üyesi Prof. Dr. A.Tuncay Yılmazlar hakkında Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşanan olay iddiaya göre gelişti: 'Diyafram hernisi (fıtığı)' teşhisi konulan babası S.Ç.'yi fakülte hastanesine götüren M.Ç., ameliyatı yapacak olan Prof. Dr. Yılmazlar ile görüştü. İddiaya göre, ameliyatın özel bir hastanede yapılması halinde çıkacak faturanın 12 bin lira olduğunu belirten Yılmazlar, hasta yakını M.Ç.'ye 'Fakülde ameliyatı yapabilirim, ama 4 bin lirayı alırım’ dedi. Bunun üzerine M.Ç., konuyu Cumhuriyet Savcılığı'na bildirdi. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, M.Ç.'nin üzerine ses ve görüntüleme cihazı yerleştirdi. M.Ç., seri numarası alınan 4 bin lirayı Prof. Dr. Yılmazlar'a verdi. Parayı alan Prof. Dr. Yılmazlar, polisin suçüstü yapmasıyla yakalandı. Muayenehanede polis arama yaptı.
'Rüşvet almak' iddiasıyla gözaltına alınan Prof. Dr. Yılmazlar, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Suçlamaları kabul etmeyen Prof. Dr. Yılmazlar'ın, “Aile beni yanlış anladı. Kendilerine ameliyatın özel hastanelerde yaptırmaları durumunda 12 bin liralık fatura çıkacağını söyledim. İstediğim 4 bin lira ise cerrah bedeliydi." dediği öğrenildi.
Prof. Dr. Yılmazlar'ın, kendisinden babasının ameliyatı için 4 bin lira istediğini ileri süren M.Ç. ise konunun yargıya intikal ettiğini söyledi.
Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı'nın hazırladığı iddianame, Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. İddianamenin kabul edilmesiyle Prof. Dr. A.Tuncay Yılmazlar, önümüzdeki aylarda Türk Ceza Kanunu'nun 252. maddesi kapsamında 'rüşvet almak' iddiasıyla 4 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkacak.
http://www.memurlar.net/haber/260454/

Seçenekler
Stil