www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > MESLEKİ KATEGORİ > Genel Mesleki Konular

9034 (1 Kayıtlı Ve 9033 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 06-05-2009, 08:57   #1
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute
Standart mecburi hizmet yapacak yapan yapmış olan

Mecburi hizmetini yapmakta olan, yapmış bitirmiş olan, yada atamasını bekleyenler kimler veya kurası sonuçlananlar..
kim nereye atandı?
çalıştığınız yerdeki sorunlar neler?
çalıştığınız il sağlık müdürlüğüne önerilerniz neeler?

piyanosaksafon arkadaşımızın açmış olduğu "mecburi hizmet!!! "başlık daha çok mecburi hizmete bakış açısını sorguladığı için bu konuyu ayrıca açmak istedim..

yine konuyla ilgili sorgulanmasını istediklerinizi ekleyebilirsiniz...
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 06-05-2009, 11:30   #2
Umbrella
Aktif Üye

Umbrella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 411
Umbrella will become famous soon enoughUmbrella will become famous soon enough

Fatih merhaba. açtığın konu dipsiz bir kuyu yani ortadoğu projesı gıbı konuşulcak çok derin bır konu bence.sorun ve onerı kısmı,ve sorunlarla karşılaşıldığında kanunı haklar gelıyor ardından çunku.dılerım başlık altında guzel tartışma konuları açılır merakla beklıyorum
Umbrella isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2009, 18:15   #3
steTUSkop
Kurucu-Yönetici

steTUSkop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 3
steTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond reputesteTUSkop has a reputation beyond repute

ben mecburi hizmetimi urfada yaptım mesela son bir kısmı bursada geçti gerçi ama büyük çoğunluğu urfada bitirdim..
merkezdeydim...

merkeze bağlı köylerdeki hekimler adli nöbet tutmazken bizler merkez sağlık ocakları hekimleri adli nöbet tutarlardı..
adli nöbet için ekstra bir ücretlendirme yok sağlık müd yrd açıklaması ertesi günü tatil olması bunun ödülüymüş ancak bu kadar salakça bi açıklama olabilirdi zaten...

ayrıca urfada şunu gördüm, doktorlukla yakından uzaktan alakası olmayan adamlar bi şekilde sağlık müd yrd dahi olabiliyormuş!!!

sağlık ocakları koşulları genelde çok yetersiz..ilaç eksikliği personel eksikliği binanın kötü yapılandırması ve eksiklikleri vs say sayabildiğin kadar..

kafaya esildiğinde çıkarılan geçici görevlendirmeler de sanırım herkesin hoşnutsuzluğu..

tus yaklaşırken izin rapor almak da ayrı bir stres sıkıntı...neyse ki döner sermaye sayesinde ocağındaki hekimler çok problem çıkarmıyordu da ama müdürlük ık mık ediyordu...

şu var ki mecburi hizmet insana çok şey öğretiyor her alanda...
steTUSkop isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2009, 22:43   #4
meethot
Popüler Üye

meethot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 517
meethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to behold

stetuskop..? ben de urfada yaptım,beni tanıdın mı?.. urfanın ücra bi köyündeydim...hatta urfa daki tusdataya gittim,büyük ihtimalle görmüşüzdür birbirimizi... evet..müdürlükteki o alakasız müdür yardımcısını da biliyorum.....ben en ücrada çalıştığım halde,merkezdekilerden( yani sizden ) daha az döner alıyordum...ben de buna kızıyordum...
Alt 06-06-2009, 00:56   #5
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 736
bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

ben de urfada çalıştımAllahım akraba çıkcaz die korkuorum bu sitedekilerle
Güzellik Yüzde değil Yürekte Olmalı...
bturkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-06-2009, 00:58   #6
meethot
Popüler Üye

meethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to beholdmeethot is a splendid one to behold

...neeeeeeeeee!!! sende miiii...olamaz...üzerimizde bi lanetmi var ne....hemn çıkıyorum bu siteden ...byeeeeeee....
Alt 06-06-2009, 01:17   #7
bturkuaz
Popüler Üye

bturkuaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 736
bturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond reputebturkuaz has a reputation beyond repute

ewet ben de seninle aynı şehirde mecburi hizmette bulunduğumu öğrenince öyle düşündümama fatih de aynı şehirde yapmış yani harcamamak lazım ortak noktalarıUrfa güzel şehir ya,iki caddeden ,iki alışveriş merkezinden,mor başörtülü erkeklerden oluşan olağanüstü bi şehir
Güzellik Yüzde değil Yürekte Olmalı...
bturkuaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-06-2009, 01:28   #8
meethot
Popüler Üye

...urfa bence de çok güzel..insanını da severim ben...inşllh aynı yıllarda orda değildik..yoksa ; bakanlığa başvuracam,benim zorunlum geçersiz sayılsın,tekrar yapmak istiyorum diye...
Alt 06-06-2009, 01:30   #9
uskdr
Popüler Üye

uskdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 536
uskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant futureuskdr has a brilliant future

Alıntı:
meethot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...urfa bence de çok güzel..insanını da severim ben...inşllh aynı yıllarda orda değildik..yoksa ; bakanlığa başvuracam,benim zorunlum geçersiz sayılsın,tekrar yapmak istiyorum diye...
bencedeee sen tekrar yap benimkini de yap hatta
Alt 06-06-2009, 01:32   #10
meethot
Popüler Üye

...oluuurr...parada anlaşırsak yaparım..

Seçenekler
Stil