www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (TIPTA UZMANLIK SINAVI) , Yan Dal Uzmanlık Sınavı (YDUS) ve USMLE PLATFORMU > TUS Güncel

3458 (0 Kayıtlı Ve 3458 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS

Seçenekler Stil
Alt 09-08-2011, 21:04   #1
aerol
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 620
aerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really niceaerol is just really nice
Standart TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor? Magazin

TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor?

Son TUS'ta TUS'a girmediği halde mağdur olmuş rolü oynayan, 25 netim eksik geldi diyen çok lise mezunu olduğu ortaya çıkmıştı.

Geçmiş yılların birinde, yakın zamanda, sadece birkaç yıl önce TUS'a girmediği halde TUS'a girmiş mağdur olmuş gibi büyük ulusal gazetelere boy boy ilan vermiş bir doktor (!) arkadaşımız şimdi ne iş yapıyor dersiniz?
aerol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Alt 09-08-2011, 21:24   #2
musculus
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 362
musculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nice

bodrumda tatil mi yapıyor?
musculus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-11-2011, 19:49   #3
mecburi
Aktif Üye

Tecrübe Puanı: 0
mecburi is an unknown quantity at this point

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Son TUS'ta TUS'a girmediği halde mağdur olmuş rolü oynayan, 25 netim eksik geldi diyen çok lise mezunu olduğu ortaya çıkmıştı.

Geçmiş yılların birinde, yakın zamanda, sadece birkaç yıl önce TUS'a girmediği halde TUS'a girmiş mağdur olmuş gibi büyük ulusal gazetelere boy boy ilan vermiş bir doktor (!) arkadaşımız şimdi ne iş yapıyor dersiniz?
bunların hepsinin bir dersane çalışanı olduğu, doktor olmadığı artık açığa çıktı. o gadder çoklar ki hangi somut olayı kastediyorsunuz??
mecburi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-11-2011, 22:20   #4
ferdi
Aktif Üye

ferdi is on a distinguished road

nasıl yani?

Konu ferdi tarafından (01-09-2012 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.
ferdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-14-2011, 18:44   #5
hamer
Normal Üye

hamer is an unknown quantity at this point

ÖSYM de bilgi işlem sorumlusu mu?
hamer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-21-2011, 21:15   #6
musculus
Popüler Üye

Tecrübe Puanı: 362
musculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nice

provakatör kapsamına girermi girme mi bilmem ama daha önce tüm mağdur hekimler adına hürriyet gazetesinde "uz.dr. sami selçuk biricik " in yazısını aynen ilan veren yasin çelenk isimli hayırsever şimdi sami selçukbiricik e ait ankara özel asfa ferda kolejinde kurucu temsilcisi olarak hizmet veior

şimdi çalıştığı yer tesadüf bu ya özel asfa kolejinde yönetim kurulu başkanı uz.dr. sami selçukbiricik in kurucu temsilcisi olarak lise müdürü http://www.asfaankara.com/haberler/l...oplants-yapld/

bu provakatörlük değil de hayırsever vatandaş mağdur hekimlerin dertleriyle ilgileniyor :))
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  yasin 3.jpg
Görüntüleme: 715
Büyüklüğü:  51,7 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  yasin 4.jpg
Görüntüleme: 705
Büyüklüğü:  47,7 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  yasin çelenk yalanı.jpg
Görüntüleme: 724
Büyüklüğü:  68,3 KB (Kilobyte)   Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  yasin google.jpg
Görüntüleme: 701
Büyüklüğü:  103,5 KB (Kilobyte)  

Konu musculus tarafından (12-07-2011 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.
musculus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2011, 19:41   #7
gelsnn
Normal Üye

gelsnn is an unknown quantity at this point

Alıntı:
aerol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

ne iş yaptığını bilemem ösym de bilgi işlem uzmanı olarak işe bile başlamış oalbilri
bildiği mbirşye var ösym başkanı prof.dr. ali demir çifte standartlı

BASIN AÇIKLAMASI
(27 Ekim 2011)
Cumhuriyet Gazetesi’nde ‘Ortaokuldan terkti, ÖSYM Üniversiteli yaptı’ başlığı ile yer alan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır;
Haberde ÖSYM’nin, ortaokuldan sonra okumayan Erdem Adıgözel adlı bir vatandaşa tebligat gönderdiği, tebligatla adayı 17-27 Ekim tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya çağırdığı iddia edilmekte, hatta ÖSYM’nin adı geçen şahsı ‘Öncelikle sizi kutlar, başarınızın devamını dileriz’ şeklinde bir metinle tebrik ettiği söylenmektedir.
Ancak bu haber yalan ve iftiradan öte hiçbir anlam taşımamaktadır. ÖSYM’nin ortaokuldan terk bir adaya üniversite kayıtları için gönderdiği herhangi bir evrak kesinlikle söz konusu değildir. Bunun da ötesinde aday 2011 YGS’ye girmiştir ve Zonguldak İmam Hatip Lisesi mezunudur. Aday Diploma Tarihi 02.07.2011, Diploma Numarası ise 2830’dur.
Haberle ilgili hukuki süreç tarafımızdan başlatılmış olup, iddia sahiplerini iddialarını ispatlamaya davet ediyoruz.
Kamuoyunun ve basının bilgisine sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI
gelsnn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2011, 19:45   #8
tdersim
Normal Üye

tdersim is an unknown quantity at this point

Alıntı:
garleee´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
doktor degilim. siradan orta gelirli bir devlet memuruyum. bazi manevi degerlerimden oturu, sigara alkol gibi aliskanlıklardan uzak temiz bir ortamda egitim alması maksadıyla cocugumu ozel ferda kolejine gonderiyorum . bu yil okulumuzda degisiklikler var.adi degisti ozel asfa ankara ferda koleji oldu. yonetimi degisti. dokotr sami bey yonetime geldi. tevafuken rasladigim sayfa ve genc klinisyenler etkinligi bende derin kaygiya sebebiyet veerdii . kizginlik , hayal kirikligi , ofke. nereden nereye ''''''''''''''

Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Uz.Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUK BİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

bizi haberdeki şekilde kandırırlarmış
Asım Köksal’ın İslam Tarihini okuyan 6 kişi, Umre Seyahati kazandı.

Kitap Okumaya Büyük Onur. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Ak parti Ankara İl başkanı Murat ALPARSLAN , Sincan eski belediye başkanı Rüstem ALTUNBAŞ ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok önemli isim katıldı.
Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Kültür Yarışmasının anasponsoru Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.
Kazananlara ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.
Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.
Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.
Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK ise Asilder’in Keçiörende’ki faaliyetlerini yakından izlediğini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.
Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

bize yapılan bilgilendirmeler

Asfa Ferda Kolejinde Eğitim Her Zaman!

September 23, 2011 at 4:10 PM

Asfa Ankara Ferda Koleji öğretmenleri, yeni eğitim-öğretim yılına bir dizi etkinlik, seminer ve sunum programlarıyla hazırlandılar.
‘Eğitimin Yıldızı Ankara’da’ sloganıyla yola çıkan ve ‘Eğitim Her Zaman’ ilkesini hayata geçiren Etimesgut Özel Asfa Ankara Ferda Koleji, Türkiye’de ilk defa, öğretmenleri için ‘Özel Eğitim Programı’ uyguladı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılına oldukça iddialı bir biçimde giriş yapan Asfa Ankara Ferda Kolejinde, 5 Eylül-17 Eylül 2011 tarihleri arasında, öğretmenlere özel eğitim programları uygulandı, seminerler verildi. Teknolojideki son gelişmelerin eğitim alanında kullanılmasından etkili sunum tekniklerine, yapılandırmacı eğitimdeki son gelişmelerden örnek ders sunumlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede düzenlenen interaktif seminerler, öğretmenlerin iyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini sağladı.
‘Öğretmenler için İnovasyon Programı’ Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK’in açılış konuşması ile başladı. Dr. Sami SELÇUKBİRİCİK, yeni yapılanmaya ve yeni eğitim sistemlerine öğretmenlerimizin daha çabuk adapte olmaları ve derslerini daha verimli şekilde işlemeleri için böyle bir program hazırladıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanı SELÇUKBİRİCİK, yönetici ve öğretmen kadrosundaki başarılı olma isteği, arzusu ve azminin kendisine daha çok şevk verdiğini, eğitim kalitesinin en üst düzeye çıkması için, yıl boyunca düzenlenecek programlarda öğretmenlerle birlikte olacağını söyledi. Eğitim kadrosuna yeni eğitim-öğretim yılında başarılar dileyen Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, Özel Asfa Ankara Ferda Koleji’nin çok kısa bir süre sonra, Ankara’nın en başarılı ilk üç okulundan biri olacağını vurguladı.
Özel Asfa Ankara Ferda Koleji, kurumsal eğitim programında gerçekleştirilen sunumlar ve etkinlikler:
Kurucu Temsilcisimiz Yasin ÇELENK yapmış olduğu konuşmada, öğretmenlere yeni yapılanma ve gelişim programı hakkında bilgi verdi. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN da öğretmenlere bir selamlama konuşması yaptı.
Kurumsal Yapılanma Danışmanımız Feyzeddin ALPKIRAY, yeni internet sitesi, kurum içi form sitesi, internet güvenliği sosyal medyanın kullanımı, sunum hazırlama teknikleri ve toplam kalite yönetimleri hakkında iki gün süren seminerler verdi.
Asfa Ankara Ferda Koleji Sınav Koçu NLP Eğitimcisi Eftal ORHAN, eğitim, öğretmen, öğrenci ve öğrenme üzerine son bilimsel gelişmeler ışığında, başarıyı arttıracak pratik uygulamalar konusunda bilgi verdi. Eftal ORHAN’ın sunumlarında, öğretmen kimdir, öğretmenin görevleri, beynimiz nasıl öğreniyor, etkili öğrenme teknikleri, öğrenme stratejileri, öğrenme ve anlam sorunları, konsantrasyon, kendini ve başkalarını motive etme başlıklı konular ele alındı.
Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, yapmış olduğu sunumlarda, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejinin eğitim anlayışı hakkında bilgi verdi. Yapılandırmacı Eğitim Uygulamaları ve Yapılandırmacı Eğitimin daha aktif ve etken kullanılmasıyla ilgili sunumlar da yapan Mesut DOĞAN, Değerler Eğitimi Programıyla ilgili açıklamalar yaptı.
Yönetim Kurulu Başkanımız Uzman Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, kendisine ayrılan bir günlük sunumda, Eğitimde İkna Stratejileri ve İkna Teknikleri hakkında örnek uygulamalar yaptı. Özel Asfa Ankara Ferda Koleji eğitim kadrosunun aktif katılımıyla gerçekleşen uygulamalarda, gruplara ayrılan eğitimciler, kendilerine verilen cümlelere uygun karşılıklar buldular.
Pediatri Uzmanı Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, pediatrideki son gelişmeler ve bu gelişmelerin çocuk eğitimine yansımaları hakkında oldukça etkileyici bir sunum yaptı. Literatürdeki son gelişmeleri yansıtan Uzman Dr. İbrahim Murat HİRFANOĞLU, anasınıfından lise son sınıfa kadar olan yaş gruplarının aile, çevre ve beslenme alışkanlıklarının çocukların eğitimine nasıl yansıdığı hakkında bilgiler verdi.
Edebiyat Öğretmeni İdris TEKİNBAŞ sunumunda, yapılandırmacı eğitimde karşılaşılan zorlukları anlattı ve yapılandırmacı eğitimin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için örnek ders sunumları yaptı. Öğretmenler, öğrenci rolünde katılımlarıyla gerçekleşen ders sunumları oldukça eğlenceli ve öğretici geçti. Örnek ders anlatımlarında öğretmenler tarafından canlandırmalar yapıldı. Problemli öğrenci davranışlarını yansıtan öğretmenlerimiz oldukça başarılı idi.
Yeni öğretmenler adına konuşan Lise Görsel Sanatlar Öğretmeni Esra ELLİSEKİZ, öğrencilik yıllarından itibaren, neden öğretmen olmak istediğini anlattı. Fakülte yıllarda yaşadığı zorluklara ve güzelliklere de değinen Esra ELLİSEKİZ, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejine adım attığı andan itibaren herkesin kendisine yardımcı olduğunu, bir an önce öğrencilerinin karşısına geçip bilgi ve tecrübelerini sonuna kadar aktarma heyecanı taşıdığını söyledi.
Kıdemli öğretmenler adına konuşan İlköğretim Müdür Yardımcısı Gülhan HALKÇI, Özel Asfa Ankara Ferda Kolejinde üçüncü baharını yaşadığını söyledi. Köy okullarında başlayıp özel okullara uzanan öğretmenlik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç olayları aktaran Gülhan HALKÇI, öğretmen-öğrenci ve veli ilişkilerini bütün boyutlarıyla ele alan bir sunum yaptı.
Eğitimlerin son gününde yapılan değerlendirme toplantısında, öğretmenlerin görüşleri alındı ve bundan sonra yapılacak eğitim programlarıyla ilgili öneriler tartışmaya açıldı. Genel Müdürümüz Mesut DOĞAN, oldukça başarılı geçen eğitim programlarının bundan sonraki günlerde, farklı ortamlarda devam etmesinin uygun olacağını söyledi.

300 Sayfa Okudular Umre Kazandılar

14.01.2012 19:55
Asım Köksal'ın İslam Tarihini okuyan 6 kişi, Umre Seyahati kazandı.
Kitap Okumaya Büyük Onur. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.
Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.
Kocatepe Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer SELVİ, Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Ak parti Ankara İl başkanı Murat ALPARSLAN , Sincan eski belediye başkanı Rüstem ALTUNBAŞ ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok önemli isim katıldı.
Açılış ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
Kültür Yarışmasının anasponsoru Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu , bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.
ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.
Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.
Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.
Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK ise Asilder’in Keçiörende’ki faaliyetlerini yakından ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi.
Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

Ayda Bir” Programının Mart Ayı Konuğu Dr. Sami Selçuk BİRİCİK

ASİLDER Mamak Temsilciliği’mizin “Ayda Bir Programları” mart ayı konuğu Özel ASFA Ferda Koleji Kurucu Müdürü Dr. Sami Selçuk BİRİCİK beyefendi idi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda Dr. Sami Bey –İnsanın hedefleri ne olmalı? – Güzel ve iyi insan nasıl olmalı? Sorularının yanıtlarını uzun uzun anlattı. Başkan Erdal KİRAZ katılımlarından dolayı Dr. Sami Bey’e ve ASİLDER gönüllülerine teşekkür etti.

İşte örnek gençlik

3300 Sayfa İslam Tarihi okudular, Umre Seyahati kazandılar. Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.

ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü) tarafından gerçekleştirilen yarışmada Asım Köksal’ın 3300 sayfalık İslam Tarihi kitabını okuyan yüzlerce öğrenci kıyasıya mücadele verdi.

Yapılan ilk yazılı sınavda öğrencilere İslam Tarihi kitabından 80 soru soruldu. Oluşturulan 3 grup içerisinde yapılan ilk sınavda 200 kişi ikinci elemelere hak kazandı. İkinci sınava hak kazananlar arasında yapılan ikinci yazılı sınavda her kategoriden birinci ve ikinci olanlara umre hediyesi verilirken, üçüncü ve dördüncü olanlara ise yarım altın hediye edildi.

Yarışmada en küçük yarışmacı ilköğretim lise kategorisinde, ilköğretim 7. sınıf öğrencisi Zahid Kara birinci oldu. Düzenlenen yarışmaya daha çok bayan öğrencilerin katıldığını belirten yetkililer, böylesine büyük bir taleple karşılaştıklarından dolayı çok mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu sene ilk defa gerçekleştirilen bu yarışmanın gelecek senelerde de devam edeceğini ve her yıl bir başka İslam klasiklerinden yarışma yapılacağını, katılımcıların daha şimdiden büyük heyecan yaşadıklarını sözlerine eklediler.

6 UMRE 9 ALTIN HEDİYE EDİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla duygusal anlar yaşandı.

Kocatepe Kültür Merkezi‘nde düzenlenen ödül törenine Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak, AK parti Ankara İl başkanı Murat Alparslan , Sincan eski belediye başkanı Rüstem Altunbaş ve başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere bürokrasiden bir çok isim katıldı.

Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal, yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kültür Yarışmasının ana sponsoru Özel Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sami SelçukbiricikK, bir selamlama konuşması yaptı. Dr. Sami Selçukbiricik, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.

BÖYLE ORGANİZASYONLARA HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR

Kazananlara ödüllerini vermek üzere sahneye gelen siyasetçilerde kısa birer konuşma yaptılar.

Niğde milletvekili Ömer Selvi, ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.

AK Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.

Keçiören Belediye başkanı Mustafa Ak ise ASİLDER’in Keçiören’deki faaliyetlerini yakından izlediğini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini bildirdi. Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı’nın peygamberin hayatından tablolar sunduğu şiirsel şölenle program bitti.

Habervaktim Gazetesi

tesadüf

Konu tdersim tarafından (01-28-2013 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.
tdersim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-28-2011, 23:00   #9
dafura
Aktif Üye

dafura is an unknown quantity at this point

yinede bu şartlar altında elinden geleni yapıyor.. bilgi sızıntısı kesildimi kesinlikle evet bence senelerdir hukumdarlığı yıkmak kolay değil bu kadar vile sarsmak büyük cesaret
dafura isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09-20-2014, 08:51   #10
int-örn
Normal Üye

int-örn is an unknown quantity at this point

Alıntı:
HukukSimit´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geç kalma falan yok, zararın neresinden dönersen kardır. Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim.
Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?
Alıntı:
tususev´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çalınmış yıllar! - Yavuz Selim DEMİRAĞ
ÇALINMIŞ YILLAR! Yavuz Selim DEMİRAĞ

Elimizde düzgün çıkarılmış bilanço olmadığı için muhasebesini yapmadan kolayca harcıyoruz yılları. Umut ve güzellikler temennilerimize rağmen gelen her yıl geçen seneler gün be gün aratıyor. Gün itibarı ile geride bıraktığımız 2015'i yaşarken 2014'ü ve öncesini aradığımız gibi korkarım 2016'da da 2015'in acı dolu günlerini arayacağız. Hem de bir kaçını değil 10-15 yıl öncesine özlem duyacağımız aşikâr. Kim bilir tarihin karanlık labirentleri arasında "Yitik Yıllar" olarak arayacağımız her biri 365 gün 6 saat sürmüş 5 bin küsur gün için "hükümsüzdür" kaydının düşülmesini talep edeceğiz. Diğer taraftan "Çalınmış Yıllar" yüzünden umutlarını, istikballerini yitiren yüz binlerce gencin "ahı" yankılanacak arş-ı alaya...

Her haliyle "organize çete" olduğu kanıtlandığı halde Askeri Okullar Sınavları, KPSS, Kurmay Akademisi Sınavları, ÖYS, ALS buz dağının görünen kısmı. Bu ülkede son 13-14 yıl yapılan tüm sınavların yok hükmünde sayılarak, soruları çalanlar, dağıtanlar, hak etmediği halde bu sınavlarda en fazla puan alarak işe girenler, terfi edenler birer birer tespit edilip, kamuoyuna ilan edilmediği sürece kaybolan yılların geri getirilemeyeceği gibi vicdanlar kanamaya devam edecektir.

"Soruşturuluyormuş" gibi yapıldığına en başından beri inanmadığımı defalarca yazdım. Alın size son bomba! Kısa adı TUS olan Tıpta Uzmanlık Sınavları... Çalınan sınav sorularının peşinde olduğunu iddia eden AKP hükümeti aslında nelerin olup bittiğini bal gibi biliyor. Zira hırsızlık çetesine yıllarca göz yumdular. Ne de olsa oğulları, kızları, gelinleri, damatları, torunları o sorular yüzü suyu hürmetine iyi puan alıp sözde "torpilsiz" sözde "hak ederek" okullara, işlere, makamlara yerleştiler. Tıp camiası farklıdır. TUS'u mercek altına alanlar neredeyse 50 yıldır hangi fakültenin öğrencilerinin hangi derecelere girdiğini iyi bilir. O halde başta 2014 TUS'unu inceleyin. Son yıllardaki TUS'u mercek altına alın. Hangi üniversitelerin birden bire öne çıktığını belki anlarsınız. Bu yazdıklarımın adına "suç duyurusu" mu denir yoksa "durum tespiti" mi bilmem. Bu ülkede Zekeriya Öz ve benzeri çakmalar yerine gerçekten, Mustafa Kemal'in "Cumhuriyet Savcıları" var. Titiz bir çalışma ile bütün bu sınav hırsızlıklarının faillerini tek tek tespit ederek, yargı önüne çıkarabilecek yürekli savcılar, kaybolan yılları geri getiremeseler bile vicdanları rahatlatabilirler. 2016 yılından öncelikli beklentim bu.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mo...ar-36762yy.htm

T B M M
Tutanak Hizmetleri Başkanlığı
https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...TutanakId=1744

YAVUZ SELİM DEMİRAĞ – Bakın, benim bu kitapta yazdığım bir fizik
profesörü; kaldı ki Amerika’da füze yakıtlarıyla ilgili bir tezi olan bir profesör
bana şunu söyledi. Bir ortamda dediler ki: “Zaman gazetesine Etyen
Mahçupyan gibi bir Ermeni Hristiyan niye yazıyor?” “Hop, o çoktan hidayete
erdi, otuz yıldır, yirmi yıldır hidayete erdi ama efendimiz ona ‘Sen uluslararası
platformda böyle kal.’ dediği için yapmıyor.” Bunu söyleyen bir profesör yani
iradesini teslim etmiş, tabiri caizse hipnoz seansına u ğramış. David
Copperfield diye bir adam var illüzyonist, aynı anda 600 kişiyi falan hipnoz
ediyor ya. Ben bu işin bilimsel olarak da peşine düşmek istiyorum. Onlar
televizyonlarıyla, iki üç tane kanalları vardı ya, yok bilmem ne yapıyorlar.
Nasıl hipnoz ediliyor? Yani profesör olmuş adam ama sonra neyi anladık:
Bunların profesörlük tezleri, doktora tezleri falan hep çalıntı çıktı, çalıntı çıktı.
Ama yine ben son on beş yılda YÖK’te ve bu akademisyenlik sınavlarının da
mercek altına alınmasını istiyorum zira bakın, TUS sınavı dediğimiz tıpta
uzmanlık sınavları vardı -burada doktor olan var; Sayın Şeker- en zor
sınavdır ve Türkiye’mizin, cumhuriyetimizin tarihinde bu sınavları birincilikle
kazanan, dereceye giren üniversiteler bellidir; Çapa’dır Cerrahpaşa’dır
Hacettepe’dir. Son yıllarına bir bakın, FET֒nün üniversitelerinden, işte o
malum üniversitelerden mezun olanlar var. Aslında o kadar geniş ki, bunları
yakalayabilmek için çok uğraşmamız lazım, çok uğraşmamız lazım.
BAŞKAN - Teşekkür ediyorum.

[QUOTE=musdr;41078]ÖSYM Başkanı Ali Demir’in Çifte Standartları

Son dönemde, üzülerek belirteyim ki, Ösym başkanı prof dr ali demir in benzer olaylara tarafsız objektif yaklaşmıyor, ideolojik çerçeveden bakaraktan basın açıklamaları yapıyor gibi.
Misal,
*Fatih Altaylı’nın Habertürk gazetesindeki bir başyazısına, Takvim, Vatan, Cumhuriyet Gazetelerinde çıkan gerçek olduğu şüpheli haberlere ÖSYM anında basın açıklaması ile yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
* KPDS ile alakalı bir internet sitesindeki habere anında hem de resmi açıklama dili dışına çıkarak mahalle ağzıyla ÖSYM basın açıklaması yaparak yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
*TUS sınavına gelince sus-pus oluyor bir yığın iddia var doğru mu manüplasyon mu

ÖSYM nin büyük hainliği..
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal...
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yancaksın Ali Demir- Mustafa'nın Canbaza bak oyunu
Konuyla ilgili vatandaşın iyiniyetini anlamayan gerikafalılar
Olmazboletus örneği
Ateşli meslektaş
Silgin Silmiyor İşte ÖSYM!!!
Atma Recep...

TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor? Magazin

Bu konuda bilgi kirliliğini önlemek için araştırma yapıp doğruyu kamuoyuna sunmanız gerekmezmi..

Arkadaşlarımızın mağduriyeti konusunda bir açıklama yapınız. bunca emeklerine yazık değil mi?

Misal, bu arkadaşların sınav kağıdıyla neden oynadınız. 25 neti eksik geldi. yazık değil mi.

hain ösym kağıda müdahale etmiş

saadetdr ye 4 tane yanlış eklemiş hain ösym

hain ösym tucker in boşlarını doldurmuş

hain ösym bazılarına 20 net düşük bazılarına 15 net fazla vermiş

kemalkemalin 10 net ieksik geldi bir arkadaşının 15 neti eksik

Neden buz gibi salonlarda sınava soktunuz hani her aday eşit şartlarda yarışacaktı

Sizden bu konuda açıklama bekliyoruz neden bu kişilerin sınav kağıdına müdahale ettiniz. ÖSYM ye yakışıyor mu?

Alıntı:
Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kirli ilişkiler dörtgeni: ÖSYM, YÖK, Tusdata, sami selçukbiricik

daha iyi olmaz mıydı?
Alıntı:
yalıngerçekler´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

sıraya dizin
2007 yılı 29 ocak ösym den istihbarat alıyoruz
2008 yılı 13 ağustos ösym den istihbarat alıyoruz
2010 yılı 10 eylül ösym den istihbarat alıyoruz
2010 yılı 28 Eylül ösym den maddi gücümüz nedeniyle iletişime geçip istihbarat alıyoruz

osym nin arındığını söylemek zor

üçgen ? dörtgen ? paralel ?
Alıntı:
BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM

ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
Bu işten yararlanan ve nemalanan “organize menfaat çeteleri” ve sosyal medyada çoğu sınava girmediği halde girmiş gibi algı yürüten moderatör isimli dersane provokatörleri ağı çökertilmedi. Her TUS sınavı öncesi ve sonrası süreçlerde:
1- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte, sınava girmediği halde mağduruz diye gazetelere verilen ilandan bahsetmekte***** ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı, dersane ve kişiler ……?
2- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal,***** soru açıklamama türü***** mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu ……..***** ?
3- Her sınav öncesi ve sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
6- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
7- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
9- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan TUS/DUS dersanesi…… ?
10- Hürriyet- Milliyet- Akit vs gazetelerine verilen sayın cumhurbaşkanım mağduruz diye ÖSYM gazete ilanlarını fonlayan dersane…….?
11- Bu ilanlarda tüm doktorlar adına ilan veren doktor olmayan dersane çalışanı...?

12- 15 dakikada bir mahkemeyi aramak için “TUS TELEFON TİMİ” kuran Tus forumu …?
13- Mahkemeye baskı için “ORGANİZE OLUP MAHKEME BAŞKANINA GİTME“etkinliği yapan Tus forumu …?
14- Bilirkişilere baskı yapmak için***** “BİLİRKİŞİ İLE GÖRÜŞME GURUBU” oluşturan Tus forumu…?
15- ÖSYM Hukuk Müşavirliğine baskı için” TUS ÖSYM HUKUK TİMİ” oluşturan Tus forumu…?
16- Bahse konu Tus forum sitesini yüksek rakamlarla fonlayan dersane…….?
17- ÖSYM Başkanının avukatı…..?
18- Dersane sahibinin avukatları…..?
19- ÖSYM davalarında tus forumlarından yönlendirildiğimiz avukatlar… ?
20- ÖSYM Başkanının avukatı, ÖSYM davalarının avukatları yakınlığı …..?

21- ÖSYM Başkanının avukatı ile ÖSYM şüphelilerinin avukatı aynı mı***** …..?
22- ÖSYM-YÖK yetkilileri ile yakın hemşehrililik irtibatı olan dersane sahibi……?
23-***** Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …. ?
24- ÖSYM’nin 16.09.2014***** tarihli Basın Duyurusunda “bir hazırlık dersanesinin forumlardaki organizasyonundan bahsedilmekte ve başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen malum dershane sahibi olarak tanınan kişi” diye bahsettiği organize yapı ile çok yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****
25- ÖSYM karşıtı faaliyetleri organize eden ve başkasının yerine sınava giren dersane sahiplerinin davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……. ?*****
26- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı ……?
27- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar, ÖSYM ve YÖK üyeleri ve dersane sahipleri arasında ticari ortaklık bağlantısı …..?
28-Dersane sahibiyle ortaklık bağlantısı olan ÖSYM ve YÖK üyeleri…..?
29- Hukuk bürosunda çalışan avukatlar ile ÖSYM ve YÖK üyeleri arasında kankalık bağlantısı …..?
30- Hukuk bürosunda çalışan avukatların dersane ve forum yönlendirmesiyle açtığı ÖSYM davaların sonucu……..?
31- ÖSYM’nin 7 Ocak 2011 tarihli Basın Duyurusunda bahsettiği “herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat grupları” ile yakın irtibatlı ÖSYM-YÖK üyeleri var mıdır?*****
32- Herkesi ÖSYM karşıtı faaliyete sevk eden menfaat gruplarının her davetine icabet eden ÖSYM-YÖK üyeleri ……?*****

netice her sınav sonrası çok beklersiniz

-

Alıntı:
BASIN AÇIKLAMASI
(16.09.2014)

Gazetelerde Yer Alan Asılsız İddialar

Bugün bazı günlük (MİLLİYET, AKİT) gazetelere ilan vererek, 2014-TUS/DUS Sonbahar Dönemi sınavı (SINAVLARI) ile ilgili asılsız iddialarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı yanıltıcı (?) mahiyette açık mektup yazan bir grup isim (Alp KARATAŞ Uz.Dr. Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK), ÖSYM'yi ağır suçlamalarla (SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) töhmet altında bırakacak ifadeler kullanmışlardır.

Son dört yıl içinde geliştirmiş olduğu sınav sistemi, güçlendirilmiş insan kaynağı ve günün koşullarında modernize edilmiş teknolojik altyapısı ile ÖSYM, yapmış olduğu her işlemi saniyesi saniyesine kontrol altına almış ve her saniyenin hesabını verebilecek duruma gelmiştir.

ÖSYM'nin sınavlarında sorduğu her bir soru farklı zamanlarda çok sayıda akademisyen tarafından titizlikle hazırlanmakta ve denetlenmektedir. Buna rağmen bazı sorular, ortaya çıkan ve çoğu zaman da esasa ilişkin olmayan ancak mutlak adalet bakımından gerekli olduğu düşünüldüğünden, sınav sonrasında adayların verdikleri cevapların analizi ve bilim kurullarının görüş ve tavsiyeleri ile ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilmektedir. Ancak, sürekli değişerek gelişen ve tıp gibi son derece geniş bir alanda farklı yorum ve bakışlara dayanılarak çoğu zamanda umulmadık biçimde (?) mahkemeler tarafından iptal edilen sorular da olmaktadır. Bu durumlar, ÖSYM tarafından adayları asla mağdur etmeyecek biçimde yönetilmektedir. (?)

İlanda yer alan ve iddiadan ibaret gerçek dışı(SORULARIN DİKKATLİ HAZIRLANMADIĞI ve AÇIKLANMADIĞI) bazı hususlara incelendiğinde;

ÖSYM sınavlarına giren ve isteyen her aday, sınavda kendi kullandığı soru kitapçığını, cevap kağıdını ve kendisine ait cevap anahtarını inceleyebilmektedir, ÖSYM hiç bir zaman adaylara, iddia edildiği gibi, "soruları ezberle" demez,Veri tabanında değişiklik yaparak herhangi bir kişiye sağlanacak haksız bir kazanç, karşılığında ağır cezaları gerektirmektedir. Bu ve benzeri düzenlemeler 6114 sayılı Kanunda açıkça yer almıştır, ÖSYM hiç bir adaya asla haksız kazanç temin etmez (? Kuruma mı adaya mı ?).

Söz konusu ilan, ticari malzemesi (?) giderek tükenen (?) bir TUS hazırlık dersanesinin (TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) organizasyonu (?)olup asla itibar edilmemelidir. Toplam 39 ismin yer aldığı ve bu isimlerden de sadece 13'ünün 2014 yılında TUS/DUS sınavlarına girdiği halde “Tüm adaylar adına” açıklama yapıldığı iddiası tam karşılığı ile gerçek dışı ve gülünçtür. Mezkur (?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MEZKUR DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?)) dershanenin (DERSANE) bu saldırılarını(?) yönetmekle görevli olduğu sosyal medya paylaşımlarından anlaşılan, listede ismi bulunan, dershane idarecisi kişinin (RIZA ABİ Mİ ? RIZA ERÖKSÜZ ABİ DERSANE İDARECİSİ DEĞİL ) , bu deshaneye (DERSANE) bir şekilde bağlı kişileri ( Alp KARATAŞ Uz.Dr.Rıza ERÖKSÜZ Ahmet KANDEMİR Sancar VAROL Fatih KARAASLAN Bünyamin YILDIRIM Mahmut ÇELİKKANAT Uz.Dr.Uğur DEMİRCİ Osman GÜLSEVER Sinan TÜRKMEN Ayşe KARAGÜR Mustafa Kemal ŞAHİN İbrahim YAĞCI Taner ENGİN Emine AVCI HÜSEYİNOĞLU Seyran KÖKSAL Elif TEKE Ceylin KARA İsmail SANCAK Fatmagül SARI Erhan PARLAK Nilay KUZU Erdal KARACA Pınar SÖNMEZ Ahmet SANCAK Pervin SARACA Adil BOZPINAR Serkan VURAL Sönmez ERDOĞAN Yusuf DEMİR Aysun YILMAZ Lale DEMİRKAYA Sadi KORKMAZ Sedat ÖZKAN Beytullah KISA Emrah KESKİN Cenap KOÇTAŞ Fatma ÇELİK ) organize etmek suretiyle infial ve aynı zamanda reklam amaçlı böylesi bir girişimde bulunduğu açıktır. Kaldı ki, ÖSYM’nin oluşturduğu teknik altyapı sayesinde (?) malum(?DAHA ÖNCE ZİKREDİLMEDİ, MALUM DEĞİL TUSDATA? TUSEM? TUSTİME? E-TUS? TUSWORLD?) )dershane (DERSANE) sahibi olarak tanınan diğer bir kişinin (Uz.Dr. Ahmet ERKEK ?, Uz.Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK ?, Prof.Dr. Dr. Sema SELÇUKBİRİİCK, Dr. İdris ŞAHİN ? Dr. İlker Ulaş SUNGUR ?, Dr. Gökhan ERSOY, Fatih SELÇUKBİRİCİK?, Ercan ÖZTÜRK? Emrah KABATAŞ? Salih AYDIN? Osman ERER?, Tolga BİÇER? Mehmet Ali Gülçelik ? Anıl ÇUBUKÇU? Şadin Balsak?, Ahmet Cevdet Çitoğlu?, Murat Erkeçoğlu?) de eski bir tarihte (Tarihlerde?) başkasının (başkalarının?) yerine (?) sınava girdiği tespit edilmiş (?), ancak başlatılan soruşturma (?) zaman aşımı (?) dolayısıyla akim (?) kalmıştır.

ÖSYM, sadece hak edene hak ettiğinin verilmesini gerçekleştirmek amacıyla sınav güvenliğinden taviz vermeksizin ölçme kalitesini korumaya yönelik faaliyetlerinden asla vazgeçmeyecek ve Türkiye için olabilecek en güvenilir sınav sistemini sürdürmeye devam edecektir.

Adaylara ve kamuyouna (KAMUOYUNA) duyurulur.
Alıntı:
provakatör kapsamına girermi girme mi bilmem ama daha önce tüm mağdur hekimler adına hürriyet gazetesinde "uz.dr. sami selçuk biricik " in yazısını aynen ilan veren yasin çelenk isimli hayırsever şimdi sami selçukbiricik e ait ankara özel asfa ferda kolejinde kurucu temsilcisi olarak hizmet veior

şimdi çalıştığı yer tesadüf bu ya özel asfa kolejinde yönetim kurulu başkanı uz.dr. sami selçukbiricik in kurucu temsilcisi olarak lise müdürü http://www.asfaankara.com/haberler/l...oplants-yapld/

bu provakatörlük değil de hayırsever vatandaş mağdur hekimlerin dertleriyle ilgileniyor :))
Alıntı:

FİŞLEYEN TUSDATA DERSANELER DİREKTÖRÜ NİLÜFER ÇİNİ ÇELİK
A.Ş. LERDE YÖNETİM KURULU SORUMLUDUR::
TUSDATA A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI Uz.DR.SAMİ SELÇUKBİRİCİK; EFTAL ORHAN; dOÇ.DR. İDRİS ŞAHİN, Uz.dr. Fatih SELÇUKBİRİCİK

bundan çıkan anlatılan ve ya kanaatimize göre cemaat baglantilari nedeniyle anlatılmayan anlam Sami selcukbiricikin tusdata tus dersanesinin paralel yapi feto Fethullah Gülen cemaatine genç klinisyenler yapılanması içinde herkesten farklı özel kontenjan ayırdığı ve iyilik yapmak icin ücretsiz aldığı..
ÖSYM kampanyaları ile bir yandan tusdata biryandan STV ve zaman gazetesi bir yandan taraf gazetesi ile ÖSYM'nin şifre ve hatalı soru ve sinavlarla gündeme gelirken kpss nin unutturulduğu gündemin kampanyalarla her sınav döneminde değiştirilip kpss sınavı ve diğer sınav soru çalmalarının örtüldüğü. . Bu arada ösym nin sınava başkasının yerine girdiği tespit edilen tus Dersanesi sahibi ifadesi ile kamu oyunun anladığı kişinin büyük ihtimalle uz Dr Sami selcukbiricik olduğu kanaati oluşuyor. ..soruşturmalarin akamete uğraması bu ortamda bu baglantilarla ve tusdata sponsorluğunda yayın yapan dr tus sitesinde Dr tus sitesi moderatörlerinin maddi gücü fazla olduğu icin hasta zihniyette osym ve yok te itibar gözaltı görüyor ve tanidiklari olduğu tusdatanin sponsoru olduğu dr rıza eroksuze ait dr tus sitesi moderatörleri tarafindan yazildigi icin zaten beklenen bir durum .
Kanser gibi hasta hastalıklı bir ilişki zinciri mi değil mi
Her sınavda sorulan alındı mı çalındı mi sızdı mi sızdırıldı mi kaygısı yersiz Mi? Ateş olmayan yerden duman çıkar mı
ÖSYM bu ülke için çok önemlidir. Yasayla kendisine verilmiş görevi hakkıyla yapmalı soruları açıklamalı
en ufak şüpheli durumu
tus ve tıp sitelerinde geçen (stetuskop dr tus oncetus *********************************************.com medimagazin com doktorlarsitesi net) iddiaları ciddiyetle ele alıp incelemeli ve yanıtını somut olarak dürüst insanları töhmet altında bırakmadan kamuoyuna açıklamalıdır
int-örn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil