www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi !

Geri git   www.steTUSkop.com ; TIP ve TUS'un MERKEZi ! Doğruların TEK Adresi ! > TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı), YDUS (Yan Dal Uzmanlık Sınavı) ve USMLE Platformu > TUS Güncel

5993 (1 Kayıtlı Ve 5992 Misafir Üye Bulunmaktadır.)
Anasayfa İletişim TUS Güncel TUS Dersaneleri TUS Hazırlık Yabancı Dil ve TUS Mecburi Hizmet YDUS Tus Rehberi DUS
Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 01-04-2012, 21:16   #1
musdr
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 20.11.11
Mesajlar: 65
Tecrübe Puanı: 0
musdr is an unknown quantity at this point
Standart ÖSYM Başkanı Ali Demir’in Çifte Standartları

ÖSYM Başkanı Ali Demir’in Çifte Standartları

Son dönemde, üzülerek belirteyim ki, Ösym başkanı prof dr ali demir in benzer olaylara tarafsız objektif yaklaşmıyor, ideolojik çerçeveden bakaraktan basın açıklamaları yapıyor gibi.
Misal,
*Fatih Altaylı’nın Habertürk gazetesindeki bir başyazısına, Takvim, Vatan, Cumhuriyet Gazetelerinde çıkan gerçek olduğu şüpheli haberlere ÖSYM anında basın açıklaması ile yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
* KPDS ile alakalı bir internet sitesindeki habere anında hem de resmi açıklama dili dışına çıkarak mahalle ağzıyla ÖSYM basın açıklaması yaparak yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
*TUS sınavına gelince sus-pus oluyor bir yığın iddia var doğru mu manüplasyon mu

ÖSYM nin büyük hainliği..
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Drasc ÖSYM başkanına meydan okuyor
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal...
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yancaksın Ali Demir- Mustafa'nın Canbaza bak oyunu
Konuyla ilgili vatandaşın iyiniyetini anlamayan gerikafalılar
Olmazboletus örneği
Ateşli meslektaş
Silgin Silmiyor İşte ÖSYM!!!
Atma Recep...

TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor? MagazinBu konuda bilgi kirliliğini önlemek için araştırma yapıp doğruyu kamuoyuna sunmanız gerekmezmi..

Arkadaşlarımızın mağduriyeti konusunda bir açıklama yapınız. bunca emeklerine yazık değil mi?

Misal, bu arkadaşların sınav kağıdıyla neden oynadınız. 25 neti eksik geldi. yazık değil mi.


hain ösym kağıda müdahale etmişsaadetdr ye 4 tane yanlış eklemiş hain ösymhain ösym tucker in boşlarını doldurmuşhain ösym bazılarına 20 net düşük bazılarına 15 net fazla vermişkemalkemalin 10 net ieksik geldi bir arkadaşının 15 neti eksikNeden buz gibi salonlarda sınava soktunuz hani her aday eşit şartlarda yarışacaktı

Sizden bu konuda açıklama bekliyoruz neden bu kişilerin sınav kağıdına müdahale ettiniz. ÖSYM ye yakışıyor mu?

ÖSYM, adayın dil puanının silinmiş olduğu iddiasını belgelerle yalanladıBASIN AÇIKLAMASI
(29 Kasım 2011)
İnternet’te bazı forum sayfalarında ve belli bir kesim tarafından kamu kuruluşlarına ve yetkililerine gönderilen elektronik iletilerde 2011-KPDS Sonbahar Dönemi İngilizce Sınavı sorularının bazılarının yanlış olduğu ve soruların iptal edilmesi gerektiği iddia edilmektedir. Belli bir grup tarafından özellikle yapılan bu yönlendirmeler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:
Söz konusu sınavda 37., 52., 64., 68., ve 71. soruların hatalı olduğu, soruların iptal edilmesi ya da doğru cevap seçeneğinin değiştirilmesi gerektiği savı basına ve kamuoyuna pompalanmaya çalışılmaktadır. Ancak soruların hatalı olduğuna dair iddia ortaya koyanlar, kamu kuruluşlarına mail atanlar sınava girmiş adaylar bile değildir.
Diğer sorular yanında 37., 52., 64., 68., ve 71. sorular tekrar alanda uzman bilimsel bir heyet tarafından incelenmiş, sorularda herhangi bir hata bulunamamıştır. Adayların bu türden asılsız iddialara itibar etmemesini önemle rica ederiz.
Kamuoyuna ve basına saygıyla duyurulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞIBASIN AÇIKLAMASI
(28 Kasım 2011)

23 Ağustos 2011 tarihli Vatan Gazetesi’nde, bir adayın 473 olan dil puanı ile tercihlerini yaptığı, ancak hiçbir tercihine yerleşemediği, ilgili adayın dil puanının ÖSYM tarfından silindiği iddia edilmekteydi.
O tarihte yaptığımız basın açıklamasında söz konusu adayın YABANCI DİL SINAVINA GİRME TALEBİNDE BİLE BULUNMADIĞI dolayısıyla gimediği bir sınavın puanının olmasının da mümkün olamayacağı belirtilmişti.
Yaptığımız basın açıklamasında adaya ilişkin sınav başvuru ve sonuç bilgileri belgeleriyle birlikte sunulmuş adayın basınla paylaştığı belgenin orijinal olmadığı ifade edilmişti.
ÖSYM tarafından ceşitli tarihlerde yapılan basın açıklamalarında bundan sonra yapılan yalan haberler karşısında ÖSYM Başkanlığının hakkını hukuki zeminde arayacağı belirtilmiştir. Aşağıdaki linkte Vatan Gazetesinin söz konusu haberle ilgili 27 Kasım 2011 günü yayınladığı tekzip metnini okuyabilirsiniz.
Tekzip ettiğimiz haber o tarihlerde çeşitli gazete ve internet sitelerine de konu olduğu ve alıntılandığı için bu açıklama basının ve kamuoyunun bilgisine sunulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

(16 Kasım 2011)

10.08.2011 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde, “Sınav Biter Skandal Bitmez” başlığı ile direkt kurumumuzu suçlayan bir habere yer verilmiş, haberde LYS’ye giren 4 adayın Tercih Formlarında değişiklik yapıldığı ve adayların bu nedenle ÖSYM hakkında suç duyurusunda bulunduğu iddia edilmişti.
ÖSYM tarafından o gün yayımlanan BASIN AÇIKLAMASI’nda bundan sonra yapılan yalan haberler karşısında kayıtsız kalınmayacağı, ÖSYM Başkanlığının hakkını hukuki zeminde arayacağı belirtilmişti.
Aşağıdaki linkte Hürriyet gazetesinin söz konusu haberle ilgili bugün yayınladığı tekzip metni basının ve kamuoyunun bilgisine sunulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

(10 Kasım 2011)

Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında kurumumuzu hedef alan bir yazıya yer vermiştir. İlgili yazıda Altaylı, ÖSYM’yi bir üniversitenin olmayan bir bölümüne öğrenci almakla suçlamış, pek çok öğrencinin aslında ‘olmayan’ bir bölümü kazandığını savunmuştur.
Ancak Fatih Altaylı’nın yazısına konu ettiği haberle ilgili olarak 19.10.2011 tarihinde web sayfamızda bir basın açıklamasına yer verilmiş, o tarihte Cumhuriyet Gazetesi’ndeyer alan ve çeşitli internet sitelerinin de alıntı yaptığı haberin gerçeği yansıtmadığı izah edilmiştir.
Haberde, ÖSYM’nin Ek Yerleştirme Kılavuzu'na Ankara Üniversitesi'ndeki "Tıbbi Görüntüleme Sistemleri Teknolojileri" bölümünün adını "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" olarak yanlış yazdığı söylenmekte, hatanın, radyoloji teknisyeni olmayı hayal eden öğrencileri mağdur ettiği iddia edilmekteydi.
Ancak Kurumumuz kılavuzu hazırlarken Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) daha önce tarafımıza bildirdiği ‘Meslek Yüksek Okulu Yeni Program Adları’na göre hareket etmiştir. Söz konusu belgede Tıbbi Hizmetler ve Teknikler alanında ilgili bölüm Tıbbi Görüntüleme Teknikleri olarak yer almaktadır. Ayrıca, 26 Eylül 2011 tarihinde web sayfamızdan yayınladığımız 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme: Başvurularmetninde şu ifadeler yer almıştır:
Kılavuz ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 3 Ekim 2011 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir’ Üniversitelerin, adayların ve kamuoyunun bilgisine 29 Eylül’de açılan kılavuzla ilgili 3 Ekim 2011’e kadar ilgili üniversiteden bölüm adının hatalı olduğuna dair herhangi bir geri dönüş olmamıştır. Dolayısıyla ÖSYM’nin konuyla ilgili herhangi bir hatası söz konusu değildir. Bununla birlikte her hatayı ÖSYM’ye mal etme girişimini ve anlayışını da şiddetle kınıyoruz.
Basının ve kamuoyunun bilgisine sunulur.ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

(27 Ekim 2011)
Cumhuriyet Gazetesi’nde ‘Ortaokuldan terkti, ÖSYM Üniversiteli yaptı’ başlığı ile yer alan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır;
Haberde ÖSYM’nin, ortaokuldan sonra okumayan Erdem Adıgözel adlı bir vatandaşa tebligat gönderdiği, tebligatla adayı 17-27 Ekim tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya çağırdığı iddia edilmekte, hatta ÖSYM’nin adı geçen şahsı ‘Öncelikle sizi kutlar, başarınızın devamını dileriz’ şeklinde bir metinle tebrik ettiği söylenmektedir.
Ancak bu haber yalan ve iftiradan öte hiçbir anlam taşımamaktadır. ÖSYM’nin ortaokuldan terk bir adaya üniversite kayıtları için gönderdiği herhangi bir evrak kesinlikle söz konusu değildir. Bunun da ötesinde aday 2011 YGS’ye girmiştir ve Zonguldak İmam Hatip Lisesi mezunudur. Aday Diploma Tarihi 02.07.2011, Diploma Numarası ise 2830’dur.
Haberle ilgili hukuki süreç tarafımızdan başlatılmış olup, iddia sahiplerini iddialarını ispatlamaya davet ediyoruz.
Kamuoyunun ve basının bilgisine sunulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI


(19 Ekim 2011)


Cumhuriyet Gazetesi’nde ‘Skandalın Adı ÖSYM’ başlığı ile yer alan ve çeşitli internet sitelerinin de alıntı yaptığı haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır;

Haberde, ÖSYM’nin Ek Yerleştirme Kılavuzu'na Ankara Üniversitesi'ndeki "Tıbbi Görüntüleme Sistemleri Teknolojileri" bölümünün adını "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" olarak yanlış yazdığı söylenmekte, hatanın, radyoloji teknisyeni olmayı hayal eden öğrencileri mağdur ettiği iddia edilmektedir.

Ancak Kurumumuz Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) daha önce tarafımıza bildirdiği ‘Meslek Yüksek Okulu Yeni Program Adları’na göre hareket etmiştir. Söz konusu belgede Tıbbi Hizmetler ve Teknikler alanında ilgili bölüm Tıbbi Görüntüleme Teknikleri olarak yer almaktadır.

Ayrıca, 26 Eylül 2011 tarihinde internet sayfamızdan yayınladığımız 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme: Başvurular metninde şu ifadeler yer almıştır:Kılavuz ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 3 Ekim 2011 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir’.Üniversitelerin, adayların ve kamuoyunun bilgisine açılan kılavuzla ilgili o tarihten 3 Ekim 2011’e kadar haberde adı geçen üniversiteden bölüm adının hatalı olduğuna dair ne bir bilgi gelmiş ne de daha sonra tarafımızdan konuyla ilgili randevu talebinde bulunulmuştur.

Dolayısıyla ÖSYM’nin konuyla ilgili herhangi bir hatası söz konusu değildir.

Bununla birlikte her hatayı ÖSYM’ye mal etme girişimini de şiddetle kınıyoruz.

Basının ve kamuoyunun bilgisine sunulur.ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI(18 Ekim 2011)


Takvim Gazetesi’nin ‘İcralık Sınav’ başlığı ile kamuoyuna duyurduğu haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

Haberde, ‘Adalet Bakanlığı’nın açıkta bulunan 300 İcra Müdürü ile Müdür Yardımcılığı için 1 Ekim'de yurt genelinde bir sınav yaptığı, ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda sonuçların açıklanmasıyla birlikte sınava giren yüzlerce adayın hayallerinin suya düştüğü, sınava katılan 2 bin 671 aday arasından bin 814'ünün sonuçlara itiraz ettiği’ ifade edilmektedir.

Ancak söz konusu sınava bugüne kadar itiraz eden aday sayısı haberde belirtildiği gibi 1814 değil sadece ve sadece 4’tür. Başkanlığımızdan teyit alınmaksızın, kulaktan dolma bilgilere dayanarak yapılan bu haber sınava giren adayları gereksiz yere huzursuz kılmış, kurumumuzu haksız yere yıpratmıştır.

Haberle ilgili yasal hakkımızı saklı tuttuğumuzu belirtir, yukarıdaki bilgiyi sınava giren adayların ve basın yayın kuruluşlarının bilgisine sunarız.ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI


(29 Eylül 2011)


Bazı internet sitelerinde ve basında 'ÖSYM'nin hatası bir yılına mal oldu' başlığıyla çeşitli haberler yapıldığı görülmüştür. Haberlerde, bir adayın sonuç belgesinde yanlış kayıt tarihi yazıldığı için kazandığı halde Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi'ne kayıt yaptıramadığı iddia edilmektedir.

Ancak, kayıt tarihlerini ÖSYM kendisi belirlememekte, üniversitelerin doğrudan ÖSYM'nin sistemine girdiği tarihler sonuç belgesine basılmaktadır. Dolayısıyla haberlerde iddia edildiği gibi kurumumuzun bir hatası söz konusu değildir.
Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültelerine yerleşen ve kayıt yaptıramayan adayların kayıtlarını 17-27 Ekim 2011 tarihleri arasında yapma kararı almıştır. İlgili öğrencilere konuyla ilgili açıklamayı Açık Öğretim Fakültesi yapacaktır.

Kamuoyu ve basına duyurulur.ÖSYM BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI


(13.09.2011)


Basında İhlas Haber Ajansı kaynaklı olarak yer alan ‘Sınav Mağduru: ÖSYM, kural hatası yaptı’ başlıklı haberde, Gaziantep MYO Elektronik Teknolojisi (İÖ) bölümünden mezun olarak 2011-DGS’ye başvuran bir adayın Ön Lisans Başarı Puanı (ÖBP) hesabında hata yapıldığı, bu nedenle adayın istediği bölüme yerleşemediği iddia edilmektedir.
Söz konusu adayın mezun olduğu, Gaziantep MYO Elektronik Teknolojisi (İÖ) bölümünden 2011 yılında 5 öğrenci mezun olmuştur. 2011-DGS’ye başvuran bu 5 öğrencinin akademik ortalamalarının standart sapmaları beklenen değerin altında kalmıştır. Bu nedenle, Önlisans Başarı Puanı Hesaplama Kuralı gereği, bu adaylara ÖBP olarak 50 puan verilmiştir.
Bu kural, tüm DGS’lerde, Türkiye’deki tüm programlar için uygulanmaktadır.
Bir kez daha hatırlatmakta fayda vardır ki, ÖSYM’nin Türkiye’deki tüm adaylara uyguladığı Önlisans Başarı Puanı Hesaplama Kuralları gereği, son sınıf öğrencilerinin ÖBP’lerinin belirlenmesinde, mezun oldukları okuldaki diğer son sınıf öğrencilerin notları belirleyicidir.
Yapılan inceleme sonucunda, ÖSYM’nin bu konuda herhangi bir hatasının bulunmadığı tespit edilmiştir.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞIT.C


ÖLÇME SEÇME ve YERLEŞTİRME MERKEZİBASIN AÇIKLAMASI


(09.09.2011)

Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesinde ‘ÖSYM’den bir skandal daha’ başlığı ile yer alan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklama yapılmıştır:
Haberde, Erzurum’daki bir liseden bu yıl mezun olan ve YGS’ye giren 19 yaşındaki bir adayın istediği okula kayıt yaptıramadığı iddia edilmekte, hatta ÖSYM’nin, adayın mezun olduğu lisenin gönderdiği orta öğretim başarı puanını eklemeyi unuttuğu için bu durumun yaşandığı söylenmektedir.
Başkanlığımız tarafından konuyla ilgili yapılan incelemede şu hususlar tespit edilmiştir;
1- Söz konusu aday, 2011-ÖSYS’ye başvurusunda öğrenim durumunu ‘Bir Ortaöğretim Kurumunun Son Sınıfında Beklemeliyim- Okul Kodu 251086 – Erzurum 3 Temmuz Lisesi’ olarak belirtmiştir.

2- Erzurum 3 Temmuz Lisesi adayın kendi öğrencisi olmadığını kodlayarak diploma notunu girmemiştir. Bu durumda olanlara en düşük Orta Öğretim Başarı Puanı verilmektedir.
Son sınıfta okumakta olan adayların diploma notları/puanları öğrenim gördükleri okullar tarafından verilmektedir. Adayların ve mezun oldukları okulların verdikleri bilgilerin sorumluluğu kendilerine ait olup ÖSYM’nin bu konuda herhangi bir hatası söz konusu değildir.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

Konu musdr tarafından (01-05-2012 Saat 08:12 ) değiştirilmiştir.
musdr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

     

Alt 01-04-2012, 21:48   #2
tususev
Popüler Üye
 
Üyelik tarihi: 13.12.10
Mesajlar: 3.208
Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standartdava sonucu ne oldu?
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 22:02   #3
35magdur
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 08.10.10
Mesajlar: 51
Tecrübe Puanı: 0
35magdur is an unknown quantity at this point
Standart

mağdur oldukları anlaşılıyor
35magdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 22:06   #4
35magdur
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 08.10.10
Mesajlar: 51
Tecrübe Puanı: 0
35magdur is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
35magdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
mağdur oldukları anlaşılıyor
mağduriyetleri giderilmeli
35magdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 22:14   #5
survi
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 08.06.10
Mesajlar: 29
Tecrübe Puanı: 0
survi is an unknown quantity at this point
Standart

memurlar.net sitesindeki bir habere karşı yapılan açıklama kullanılan dil ve üslüp itibariyle çok tepki almıştı. anlaşılan durum komplex
survi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 22:16   #6
survi
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 08.06.10
Mesajlar: 29
Tecrübe Puanı: 0
survi is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
musdr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
*Fatih Altaylı’nın Habertürk gazetesindeki bir başyazısına, Takvim, Vatan, Cumhuriyet Gazetelerinde çıkan gerçek olduğu şüpheli haberlere ÖSYM anında basın açıklaması ile yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
* KPDS ile alakalı bir internet sitesindeki habere anında hem de resmi açıklama dili dışına çıkarak mahalle ağzıyla ÖSYM basın açıklaması yaparak yanıt verdi. ösym açıklaması aşağıda
*TUS sınavına gelince sus-pus oluyor bir yığın iddia var doğru mu manüplasyon mu

ÖSYM nin büyük hainliği..
ÖSYM'den Bilgi Sızması- Moderatörler
FLAŞ. Türkiye'nin en ileri görüşlü doktoru
Yöneticinin imanı.. ÖSYM, Hak Arama, Organize guruplar
Tüm Hekimler Adına ÖSYM Başkanına:)
Bir ÖSYM provakatör prototipi olarak kemalkemal...
Dr Tus sitesindeki nöbetçi silgi provakatörü ve tesadüfler zinciri
Pis kokular gelen tuvalet dosyası ve tesadüfler zinciri
Dr TUS ta nöbetçi kaloriferci ve tesadüfler zinciri-3
Dr Tus sitesindeki Erikli su provakatörü ve tesadüfler zinciri-2
ÖSYM Başkanına sesleniyorum, plansız hareket ediyorsun

Yancaksın Ali Demir- Mustafa'nın Canbaza bak oyunu
Konuyla ilgili vatandaşın iyiniyetini anlamayan gerikafalılar
Olmazboletus örneği
Ateşli meslektaş
Silgin Silmiyor İşte ÖSYM!!!
Atma Recep...

TUS provakatörü şimdi ne iş yapıyor? MagazinBu konuda bilgi kirliliğini önlemek için araştırma yapıp doğruyu kamuoyuna sunmanız gerekmezmi..

Arkadaşlarımızın mağduriyeti konusunda bir açıklama yapınız. bunca emeklerine yazık değil mi?
emek zaman para
survi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 22:20   #7
piyale
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 10.05.10
Mesajlar: 39
Tecrübe Puanı: 0
piyale is an unknown quantity at this point
Standart

çifte standart ve ösym

sanmam

hiç ihtimal vermiyorum
piyale isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 23:25   #8
tususev
Popüler Üye
 
Üyelik tarihi: 13.12.10
Mesajlar: 3.208
Tecrübe Puanı: 0
tususev is on a distinguished road
Standart

CUMHURİYET MİTİNGLERİ SÜRÜYOR…
Ülkemizin emperyalist devletler tarafından işgaline karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ulusal başkaldırışımızın 90. yıl dönümünü kutlayacağımız bu günlerde, vatanımızın kurtuluş ve cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine aykırı bir süreçle karşı karşıyayız.
Bu süreçte Anayasa’da var olan kişisel hak ve özgürlükler temelinde, demokratik hakkını kullanarak siyasi iktidarın uygulamalarına karşı çıkan tüm kişi, kurum, kuruluş ve siyasi partiler yok sayılmakta, sindirilmeye ve susturulmaya çalışılmaktadır.
Unutulmamalıdır ki bilimin, basının ve toplumsal muhalefetin hapsedildiği bir ülkede demokrasinin varlığından söz edilemez. Örgütlenme hakkı, demokrasinin temel kurumu olan kitle örgütlenmesinin ön koşuludur. Bu düşünce ile, cumhuriyetimizin, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti niteliğine sahip çıkmayı, yaşamsal bir sorumluluk olarak görmekteyiz.
Aşağıda imzası bulunan bizler, “ulusal egemenlik” hak ve sorumluluğumuzla, ülkemizi yönetenleri uyarmayı, demokrasinin bizlere yüklediği bir yurttaşlık görevi sayıyoruz.
Bu anlayışla tüm yurttaşlarımızı 17 Mayıs 2009 Pazar günü, saat 12.00’de Ankara Tandoğan Meydanında Cumhuriyet Mitingi’ne davet ediyoruz.
Cumhuriyet Devrimimiz ve Atatürk İlkeleri doğrultusunda ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceği için tüm Demokratik Kitle Örgütlerini, Sendikaları, Meslek Odalarını, Üniversiteleri ve tüm Yurttaşlarımızı;
Sosyal Hukuk Devletimize,
Demokratik Laik Cumhuriyetimize,
Üniter Yapımıza ve Tam Bağımsızlığımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.
Bu ülke hepimizin. Bu vatan hepimizin. Bu cumhuriyet hepimizin,Gelecek hepimizin…
Düzenleme Kurulu adına
Suay KARAMAN

NOT:Mitinge katılmak isteyenlerin Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziantep Şubesi’ne
(0 342 2314480 nolu telefonundan) isimlerini yazdırmaları gerekmektedir.
Ankara’ya otobüsler 16 Mayıs Cumartesi Saat 21.00 de İstasyon Meydanından kalkacaktır.
İlgilenenlere duyurulur.

http://www.add.org.tr/19 Mayıs’ın 90. Yılında
Ülkemizi, Bilimi ve Aydınlığı Savunmaya Devam Ediyoruz!

19 Mayıs 2009’a doğru yol alıyoruz. Sıradan bir günden öte anlamlar taşıyan büyük bir tarihsel olgunun eşiğindeyiz.
Bu olgu, İstanbul Boğazı’nı kara, uğursuz, demir yığını gemileriyle işgal eden donanmaların arasından geçip, “geldikleri gibi giderler” diyen iradenin ortaya çıkardığı gerçektir.

İşgalciliğe karşı bağımsız bir ülkede yaşamanın, kulluğa ve müritliğe karşı özgür yurttaşlar olmanın, ortaçağ gericiliğine karşı aydınlanmanın safında yer almanın adıdır. Kökleri halkımızın bağımsız yaşama iradesine ve büyük aydınlanma hareketlerine dayanan 19 Mayıs, Kurtuluş Savaşı’yla millet haline gelme yolunda büyük bir adım atmış olan Türkiye halkının, mazlum uluslara kendi eylemiyle gösterdiği büyük bir özgürlük eyleminin tarihidir.

19 Mayıs’ın başarılı olmasının sonunda hasta adam diye küçümsenen ülkemiz, “Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanmış”, büyük bir uyanışla 20. yüzyılın en önde koşan bilim ve uyanış coğrafyası haline gelmiştir. Bu başarının altında demokrasi pratiğinin dinamiği olan halkçılık ve aydınlanma düşüncesi yatmaktadır.

1950’lerden sonra ise bu nitelikleri budanmış ve tamamen yok edilmek istenmiştir. Buna rağmen ülkemizin bilimsel aydınlığı ve yurtsever birikimi azımsanmayacak ölçüde ayaktadır.

19 Mayıs’ı bugün en az 1919 yılı kadar önemsiyoruz. Abdülhamit istibdatının sansürlerine ve “padişah korkularına” isyan ederek “hürriyet” diye haykıran Jön Türkler’den, işgalci çizmelerin çiğneyemediği bağımsız bir ülke kurulmasına önderlik eden Musfata Kemal’lere uzanan geleneğe bugün daha fazla dikkatleri çekiyoruz.

Bu özgürlük eylemi ülkemizi, bilimi ve aydınlanmayı bugün her zamankinden daha fazla savunmak için irade göstermektir. Tıpkı 19 Mayıs 1919’da olduğu gibi…

Biz aşağıda imzası bulunanlar; Atatürkçü ve yurtsever aydınların, bilim insanlarının “demokrasi” kavramı kullanılarak baskılara maruz kaldığı ve hapse atıldığı bugünlerde verilecek en önemli demokrasi ve özgürlük mesajının, 19 Mayıs’ta anlam bulan eylem olduğunu ilan ediyoruz.


19 Mayıs 2009’un arifesinde (17 Mayıs 2009) geçekleştirilecek olan ve 19 Mayıs ruhunu canlandırmaya katkı sunacak “Cumhuriyet Mitingi” ne tüm kararlılığımız ile destek veriyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.


Prof. Dr. Semih Koray (Bilim ve Ütopya Kooperatifi Başkanı)- BİLKENT ÜNİ.
Prof. Dr. Alpaslan Işıklı (TÜMÖD Genel Başkanı)
Öğr. Gör. Suay Karaman TÜMÖD Genel Sekreteri, ADD Genel Sekreteri
Gani Bayer (Bilim ve Ütopya Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)
Bartu Soral (BM Kalkınma Programı E. Müdürü, İktisatçı, Yazar)
Prof. Dr. Yaman Örs
Prof. Dr. Recep Akdur (Ulusal Hekim Birliği Yürütme Kurulu Başkanı)-A.Ü.
Abbas Aslandogan-Stuttgart ve Cevresi Atatürkcü Düsünce Dernegi Baskani
Korkmaz Tuzcuoğlu- Balıkesir Dişhekimleri Odası Başkanı
Doç. Dr. Cüneyt Akalın- TÜMÖD İst. Şube Başkanı
Prof. Dr. Serap Erdem Kuruca-İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı
Refik Saydam (MÜZED Genel Başkanı)
Dr. Tanju Topçu (UHB YK Sekreteri)
Atak İzmir Derneği
Rıza Zelyut- Yazar
Prof. Dr. Naki Selmanpakoğlu- Hacıbektaş Eğitim ve Kültür Der.Başk.
Emrah Maraşo- Teori Dergisi Ankara Yazı Kurulu Sekreteri
Ali Rıza Taşdelen (Sosyolog) Paris ADD Başkanı
Doç. Dr. Çağatay Keskinok-ODTÜ
Prof . Dr. Ahmet Ecevit
Prof. Dr. Vedat Bulut-GAZİ ÜNİ.
Prof. Dr. Osman Şadi Yenen
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler-AÜ SBF
Prof. Dr. Kürşat Yıldız-KOCAELİ ÜNİ:
Prof. Dr. Aziz Konukman-GAZİ ÜNİ:

Prof. Dr. Işık Bökesoy-AÜ
Prof. Dr. Ferit Pehlivan-AÜ
Prof. Dr. Zerrin Bayrakdar
Prof. Dr. Yıldırım Beyatlı Doğan-AÜ
Prof. Dr. İhsan Güneş
Prof. Dr. Kayhan Kantarlı-EGE ÜNİ.
Prof. Dr. Gülbin Gökçay
Prof. Dr. Gülümser Heper
Prof. Dr. Şakire Pögün-EGE ÜNİ:
Prof. Dr. Aytuğ Akesen-İSTANBUL ÜNİ:
Prof. Dr. Acar Savacı-İYTE
Prof. Dr. Mustafa Gündüzalp
Prof. Dr. Ferhan G. Sağın-EGE ÜNİ.
Prof. Dr. Ömür GÜLMEN-EGE ÜNİ.
Prof. Dr. Ayşe Kars- HACETTEPE ÜNİ.
Prof. Dr. Süleyman Bozdemir- Çukurova Üni.
Prof. Dr. Mehmet Melli- Ankara Üni.
Prof. Dr. Gürbüz Çelebi, Ege Üni.
Prof. Dr. Erbil Gözükırmızı
Prof. Dr. Ahmet Çelikkol-Ege Üni.
Prof. Dr. Ali Esat Karakaya-Gazi. Üni.
Prof. Dr. Ayşegül Yarpuzlu
Prof. Dr. İlhan Tomanbay-Hacettepe Üni.
Prof. Dr. Cafer İBANOĞLU-Ege Üni.
Prof. Dr. Doğan Perinçek
Prof. Dr. Tülay ÖZÜERMAN /DEÜ Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Deniz ÜNSALAN-DEÜ
Prof. Dr. Eser Y. Sözmen- Ege Üniv
Prof. Dr. Melih Ertan ÇINAR-Ege Üniversitesi
Prof. Dr. Rezan Birsoy-Dokuz Eylül Üniversitersi
Prof. Dr. Eyup S. Karakaş-Baltalimanı Hastanesi, İstanbul
Prof. Dr. Nevzat Doğan- Kocaeli Üni. Em. Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Muhteşem Kaynak- Gazi Üni.
Prof. Dr. Konca Yumlu- Ege Universitesi
Prof.Dr.Süleyman ÇELİK Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Prof. Hasan Pekmezci- Hacettepe Üni.
Doç. Dr. Mahmut Öztürk
Doç. Dr. Uğur Alpagut
Doç. Dr. Tuğrul Giray
Doç. Dr. Serap Şirvancı- Marmara Üniversitesi
Doç. Dr. İrfan Gökçay
Doç. Dr. Müslüme Narin
Doç. Dr. Hakan Naim Ardor
Doç. Dr. Fahriye Öztürk
Doç. Dr. Sevim Akdemir
Doç. Dr Aslı SOMUNKIRAN
Doç. Dr. GÜLEN ELMAS-Gazi Üni
Yrd. Doç. Dr. Gürsen Topses-GAZİ ÜNİ.
Yrd. Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu
Yrd. Doç. Dr. Ahmet Çebi-OMÜ.
Yrd. Doç. Dr. Hasan Aydın- OMÜ
Yrd. Doç. Dr. Füsun Ekmekyapar
Yrd. Doç. Dr. Diren Çakmak-Hitit Üni.
Yard Doç Dr Hülya Koyuncu
Dr. İ. Arda Odabaşı
Dr. Yavuz Daloğlu-
Dr. Hüseyin İçen-ODTÜ
Dr. Ahmet DEMİRKAN (UHB üyesi İstanbul)
Dr. Levent Seçkin
Dr. Hüsnü Bozkurt
Dr. Burak Yedierler-ODTÜ
Dr. Nihal Bilgili
Yıldırım Koç-ODTÜ
Öğr. Grv. Alev Ateş-EGE ÜNİ.
Öğr.Gör.Dr.Gülten KARİ
Tahir Çalgüner-GÜ
Öğr.Gör.Mehmet Şeref OK
Esin Afşar (Sanatçı)
Demirtaş Ceyhun (Yazar)
Altemur Kılıç
Mehmet Uğur Civelek-Ekonomist
İsmail Kara-Gazeteci
Bertan Onaran-Yazar
Haluk Hepkon-Yazar
Feyziye Özberk
Celal İlhan (Öykücü)
Öner Yağcı (Yazar)
Cumhur Utku- E.P.Kd. Alb.
H. Vural VURAL-( E ) Dzalt. Kur. Kd. Alb.
Zeynep ALKAYA- Tekstilci
Ekrem Kahraman
Seba Uğurtan- Ressam
Vahit Ak- ADD GYK Üyesi-Güney Marmara Bölge Sorumlusu
Uğur SETEN-ADD Genel Merkez Önceki Yönetim Kurulu Üyesi
Ersin Pögün (Mimar)
Deniz Yılkan
Sadık Usta
Günay Güner(Yazar)
Ankara Aydınlığı Girişimi
Onur Erk
Aslı Tamer Vestlund (Mühendis) – İngiltere
Fatih Özcan-Tarih Öğretmeni
Nilgün Metingü-Öğretmen BİLKENT
Sait Yeniay-Topoğraf
Yavuz Altıdiş-İktisatçı
Abdullah Güldalı-Konya ADD
Başat Tömek - Zir. Yük. Müh.
Meftun Bulunmaz
Orhan Bulunmaz
Seyfettin Özyer
Dilek O'keeffe – Londra
Bayram ÜNLÜER- Makine Mühendisi
Sarah O`Kane-İs kadini-Londra
Neval Kavuk -Mimar
Selda Talay Tosun
Nejat Sayginer- Mimar
A.Kadir Paksoy- Yazar
Filiz Kapçak-Eğitimci
Tolga KALE- ADD Manisa Şubesi Üyesi – İzmir Ticaret Odası Sicil Müdürü
Atilla Filiz-Eğitmen,Yazar
Feyzullah ÖZTÜRK-Ekonomist
Serap Balaman Morel-Sahne Tasarimci
Atilla ÖZTUNA
Cihan Altuğ-ECZACI
Sinan Altuğ-EMEKLİ
Can Altuğ
Ayse Giraud
Derya YAMAÇ- TIRSAN Treyler San.Tic. ve Nak.A.Ş. İç Denetim Koordinatörü
Ercan Binışık
N.Oğuz Gürer -Makina Mühendisi
Deniz Mercan- Moda Tasarımcısı.Hollanda
Av. Ömer Yasa
Ahmet AVCI
Efgan Erden- Belgesel Sinemacı
Kartal Demir-İP mkk üyesi ,burhaniye ticaret odası e. Başkanı
Mehmet Kadri Korkmaz
Fehime Koku
Müge Gülses- BCP ve Köyenstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfi Kurucu Üyesi
Kemal Gülses- e.ins. muh.
Murat Binzet, Hannover Asagi Saksonya ADD Kurucu eski Genel Sekreteri
Hanife Binzet, Hannover Asagi Saksonya ADD üyesi, Bankaci
D.Tolga Durudogan (Enstr.Muh.) İstanbul.
Ali Ekber Ataş- Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Genel Sekreteri
Alparslan OĞUZ- İZMİR
Korhan Bapir- Proje Geliştirme Uzmanı
Şinasi Kula-İzmirli Sanatçılar Birliği Onursal Başkanı
Haydar Çakmak-Yeniden Anadolu Ve Rumeli Müdafaa-İ Hukuk
Atakan Mert-Ekonomist, ADD ve Cumok Üyesi
Celalettin Kayar- Mühendis
Nimet Köse
Taner Demir-Ziraat Mühendisi
Ayten Köse
Aslı GÜNAYDIN
Murat Gokhan Kutluğ- Elektronik Muhendisi
Tülin Kurtman- emekli üğretmen
Canan Karakas-Almanya
Naci Kaptan
Oktay Özdemir- Çevirmen Frankfurt
aydınlarımız keşke tek konuya odaklanmasalar.. tüm toplumsal olaylara aynı duyarllılığı gösterseler (é)

Konu tususev tarafından (02-29-2012 Saat 07:46 ) değiştirilmiştir.
tususev isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-04-2012, 23:52   #9
musculus
Popüler Üye
 
Üyelik tarihi: 12.12.10
Mesajlar: 298
Tecrübe Puanı: 393
musculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nicemusculus is just really nice
StandartHoca haklı:
Burası Türkiye ve yıl 2011
İnternet çağındayken başınızı kuma gömebilir misiniz? ÖSYM gömüyor. Hatalı sorular, hatalı değerlendirmeler ve eksik gelen notlar sorununu neredeyse HİÇ BİR ŞEY YAPMADAN atlatma derdinde… Kulaklarını her türlü çığlığa İNADINA kapamış durumdalar. Böyle yaparlarsa prestij kaybına UĞRAMAYACAKLARINI zannediyorlar.
prestij kaybına uğradıkları doğru
Eklenmiş Resmin önizlemesi
Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  39431deve.jpg
Görüntüleme: 526
Büyüklüğü:  66,0 KB (Kilobyte)  
musculus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-05-2012, 00:00   #10
musdr
Normal Üye
 
Üyelik tarihi: 20.11.11
Mesajlar: 65
Tecrübe Puanı: 0
musdr is an unknown quantity at this point
Standart

Alıntı:
musculus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kulaklarını her türlü çığlığa İNADINA kapamış durumdalar. Böyle yaparlarsa prestij kaybına UĞRAMAYACAKLARINI zannediyorlar.

prestij kaybına uğradıkları doğru
aynı şey isöylüyorum.
musdr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıAçık

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
ÖSYM Başkanı Demir: Mükemmel sınav için bir iki küçük rötuş aerol ÖSYM 10 08-23-2020 09:15
ÖSYM Başkanı Demir: 40 sınavda haksız kazanım sağlanmadı tususev TUS Güncel 1 11-16-2011 17:20
ösym başkanı neden yıpratılıyor? dafura Dersaneler Hakkında Genel 0 10-29-2011 22:04
ÖSYM Başkanı Demir, yeni 'TUS' ve 'DUS'u açıkladı aerol ÖSYM 0 10-19-2011 12:14
ÖSYM Başkanı Demir: Kopya için tedbirleri artırıyoruz medihaber TUS Güncel 10 03-27-2011 22:59


Şu Anki Saat: 04:30


Powered by vBulletin
Copyright © 2000-2009 Jelsoft Enterprises Limited.
www.stetuskop.com